Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 350 of 364 FirstFirst ... 250 300 340 348 349 350 351 352 360 ... LastLast
Results 6,981 to 7,000 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6981 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Hitman View Post
    Salut! Pentru CECH-3004B ?
    modchip intern E3 ODE PRO



    Quote Originally Posted by Boghi View Post
    Sal. vers 4.55 model CECH-2504B merge modat ?
    Da merge. Suna-ma

  2. #6982 SP
    Junior Member vladvlad178's Avatar
    Salut,cat costa update-ul de dashboard?

  3. #6983 SP
    Junior Member Octavian94's Avatar
    Salut,pentru un PS3 Super Slim (CECH-4004A) cum se poate moda?

  4. #6984 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Salut. Am avut consola modata la tine si fara sa vreau i-am facut upgrade la OFW 4.50. Ce e de facut? Trebuie modata din nou?

  5. #6985 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by vladvlad178 View Post
    Salut,cat costa update-ul de dashboard?
    Remodare pe ultimul dash, ultimul fsd, plugin-uri etc = 100 ron


    Quote Originally Posted by Octavian94 View Post
    Salut,pentru un PS3 Super Slim (CECH-4004A) cum se poate moda?
    Modchip intern E3 ODE PRO si costa 390 ron. Consola nu trebuie sa depaseasca ofw 4.53



    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Salut. Am avut consola modata la tine si fara sa vreau i-am facut upgrade la OFW 4.50. Ce e de facut? Trebuie modata din nou?
    Da. Suna-ma

  6. #6986 SP
    Junior Member Octavian94's Avatar
    Daca am OFW 4.55 nu se mai poate face nimic?(cech-4004a)

  7. #6987 SP
    Junior Member whitejack021's Avatar
    modat PS3 slim cu 3D ODE PRO, venit din afara Bucurestiului, lasat ieri consola la Donely, luata azi, invatat noutatile aduse de modare (e foarte usor), testat, foarte incantat, merge excelent. multumesc Donely.

  8. #6988 SP
    Junior Member whitejack021's Avatar
    modat PS3 slim cu 3D ODE PRO, venit din afara Bucurestiului, lasat ieri consola la Donely, luata azi, invatat noutatile aduse de modare (e foarte usor), testat, foarte incantat, merge excelent. multumesc Donely.

  9. #6989 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Octavian94 View Post
    Daca am OFW 4.55 nu se mai poate face nimic?(cech-4004a)
    Da, dar depinzi de o metoda de bootare a jocurilor un pic mai greoaie. Suna-ma ca sa iti explic despre ce este vorba.




    Quote Originally Posted by whitejack021 View Post
    modat PS3 slim cu 3D ODE PRO, venit din afara Bucurestiului, lasat ieri consola la Donely, luata azi, invatat noutatile aduse de modare (e foarte usor), testat, foarte incantat, merge excelent. multumesc Donely.
    Multumesc !!!

  10. #6990 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by whitejack021 View Post
    modat PS3 slim cu 3D ODE PRO, venit din afara Bucurestiului, lasat ieri consola la Donely, luata azi, invatat noutatile aduse de modare (e foarte usor), testat, foarte incantat, merge excelent. multumesc Donely.
    Multumesc mult

  11. #6991 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am nevoie te rog sa ma ajuti cu o chestiune:

    Managerul meu de la serviciu are o consola modata ix1.6 cu un dashboard de prin 2010-2011. Vrea sa o demodeze aducand-o la dashboardul actual. Jocurile backup merg insa atunci cand introduce un original, FIFA2013, ii da disk unreadable. Ma intereseaza sa ii iau eu ultimul update si sa-l bag pe stick, este vreo sansa sa i se brickuiasca consola sau ceva de genul? il intereseaza sa ii functioneze doar originalele, implicit de fifa13 este interesat.

    Iti multumesc anticipat pentru raspuns!

  12. #6992 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Am nevoie te rog sa ma ajuti cu o chestiune:

    Managerul meu de la serviciu are o consola modata ix1.6 cu un dashboard de prin 2010-2011. Vrea sa o demodeze aducand-o la dashboardul actual. Jocurile backup merg insa atunci cand introduce un original, FIFA2013, ii da disk unreadable. Ma intereseaza sa ii iau eu ultimul update si sa-l bag pe stick, este vreo sansa sa i se brickuiasca consola sau ceva de genul? il intereseaza sa ii functioneze doar originalele, implicit de fifa13 este interesat.

    Iti multumesc anticipat pentru raspuns!
    Suna-ma la 0722 766149

  13. #6993 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Daca mi-ai putea totusi raspunde aici ar fi perfect. Maine intre orele 8.30 si 18.30 nu am acces la telefon si trebuie maine sa rezolv chestiunea.
    Iti multumesc!

  14. #6994 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Daca mi-ai putea totusi raspunde aici ar fi perfect. Maine intre orele 8.30 si 18.30 nu am acces la telefon si trebuie maine sa rezolv chestiunea.
    Iti multumesc!
    Aduci consola la mine si o remodam sa mearga numai cu originale.

  15. #6995 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    salut. se poate face ceva pentru deblocarea sau schimbarea regiunii (2) de pe o consola pentru a putea citi bluray-uri si dvd-uri originale din regiunea 1?

  16. #6996 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    salut. se poate face ceva pentru deblocarea sau schimbarea regiunii (2) de pe o consola pentru a putea citi bluray-uri si dvd-uri originale din regiunea 1?
    Ce consola ai ?

  17. #6997 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    am doua, un slim CECH 2004B, si un super slim CECH 4004A

  18. #6998 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    am doua, un slim CECH 2004B, si un super slim CECH 4004A
    bluray la ps3 este region free la jocuri. La filme nu stiu

  19. #6999 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    e blocat pe regiune, am incercat niste dvd-uri cumparate din state si mi-a dat eroare de regiune. de asta si intrebam. la jocuri stiu ca e ok, ca am jocuri din toate regiunile, dar ma interesa ptr filme.

  20. #7000 SP
    Junior Member istratepingui's Avatar
    Pentu un ps3 cechj04, 8B ce imi recomanzi ? Sa fac downgrade sau sa montez cobra ode? Cat costa fiecare?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 350 of 364 FirstFirst ... 250 300 340 348 349 350 351 352 360 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts