Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 74 of 364 FirstFirst ... 24 64 72 73 74 75 76 84 124 174 ... LastLast
Results 1,461 to 1,480 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1461 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Update de preturi la modari pentru membrii CG

    Modificari Multisistem Console: PS2, PSP, XBOX, XBOX 360, Wii Modificari si Decodari Console: PS2, XBOX, XBOX 360, Nintendo Wii, Nintendo GameCube, Sony PSP
    ▪ Accesorii console
    ▪ Reparatii, service, montare HDD
    ▪ Garantie pe chip nelimitata !
    ▪ Modificarea multisistem se face pe loc de fata cu clientul in 25 de minute (in functie si de modelul consolei) !
    ▪ Seriozitate maxima !
    ▪ Experienta in domeniu 14 ani !

    PLAYSTATION 2 - PS2 cu modchip original MODBO 760
    Garantie nelimitata, cu suport de dvix, mp3, dvd free zone... etc pentru modelul Slim SCPH 70004 - 75004 - 77004 = 80 Ron
    Daca este ultimul model de slim si anume SCPH 79004 sau SCPH 90004 = 100 Ron

    PLAYSTATION PORTABLE - PSP downgrade si update de firmware la orice versiune inclusiv PSP Slim cu ultimile FW = 50 Ron
    Repar ( Unbricking ) orice versiune de PSP inclusiv SLIM = 50 Ron

    NOU !!!! Modare PSP 2000, 2004 si 3000-3004 cu placa de baza TA-088v3 = 50 Ron

    NINTENDO Wii cu chipset DMS, D2A, D2B, D2C2, D2E cu modchip original Argon; D2Pro sau Wiikey2 ( Compatible with DMS, D2A, D2B, D2C, D2C-2 and D2E chipsets and fully configurable and updatable via DVD ) = 150 Ron cu tot cu manopera.
    In linkurile urmatoare puteti verifica singuri dupa seria consolei "LEHxxxxxx" ce fel de chipset aveti pe ea si in functie de aceasta ce chip va trebui instalat: Nintendo-Scene Wii Serial Tracker | Wii Drive Chip Database

    Nintendo Wii cu chipset D2E si care are rasina epoxy aplicata pe bios, cu modchip original Argon; D2Pro sau Wiikey2 = 150 Ron. Seriile sunt date mai jos.
    UK LEH2247XXXXX
    LEH2306XXXXXX
    EU LEF1128XXXXX

    Nou !!!! Nintendo Wii cu chipset D2E care are rasina epoxy aplicata pe bios, cu modchip original de ultima generatie Wasabi DX = 200 Ron. Avanataj - Consola ramane in garantie, deoarece se face nici un fel de lipitura pe placa de la dvd-rom. Rasina ramane intacta.

    NINTENDO Wii Reparatie - debrickuire ( Unbricking ) = 150 Ron

    NINTENDO GAMECUBE cu modchip Xeno GC = 100 Ron

    XBOX 1 cu modchip Aladdin XT Advance = 80 Ron
    Instalare playere, emulatoare etc = 50 Ron

    XBOX360 modare soft cu ultimulFW iXtreme 1.51 = 50 Ron pt dvd-rom Hitachi si pt dvd-rom Samsung orice versiune.

    XBOX360 modare soft cu ultimul FW iXtreme 1.6 versiunea Elite, Arcade sau Premium cu dvd-rom Hitachi 079FL = 50 Ron
    Cu dvd-rom Philips BenQ = 50 Ron

    NOU !!! Modare soft XBOX360 cu dvd-rom LITEON ( data de fabricatie incepand cu luna 04-2008 ) cu FW 1.6 = 50 Ron ( NU necesita inlocuirea de dvd-rom )
    Pentru cei care au deja consola modata cu un FW mai vechi, update cu ultimul FW ixtreme 1.6 costa = 40 ron !!

    Bonus - instalare NXE Full Dashboard + Avatars

    ATENTIE !!! Nu implica riscuri ca la modificarea "hardware cu chip" unde sunt riscuri de a se distruge circuite de pe placa si unde jocurile ca sa functioneze trebuiesc patchuite in format NME, un proces complicat si invechit care nu se mai foloseste decat de unele asa zise �Magazine sau Site-uri on line�, care au interes sa cumparati jocuri backup numai de la ei la un pret piperat. Consola dupa modarea ramane in garantie.

    Preturi SERVICE / SERVICII - in pret este inclusa si manopera:
    ▪ Inlocuire bloc optic PS3 = 400 ron
    ▪ Inlocuire bloc optic PS2 = 140 ron
    ▪ Inlocuire bloc optic Wii = 150 ron
    ▪ Inlocuire bloc optic X-Box 360 = 130 ron
    ▪ Inlocuire bloc optic X-Box = 120 ron
    ▪ Schimbat pasta termica Xbox 360 cu Arctic Silver 5 si fix clumps la GPU si CPU pentru prevenirea defectului "thre rings of death - ROD" = 150 Ron
    ▪ Reabilitare - reparatie consola Xbox 360 care deja prezinta "red rings of death (RROD)" = 150 Ron

    Date de contact:
    Telefon: 0722.766.149 | YM: doncorleony | [email protected]
    Attached Images Attached Images .jpg b.jpg c.jpg d.jpg e.jpg f.jpg g.jpg h.jpg

  2. #1462 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by deimien View Post
    again
    carcase complete de 3000 aduci? as vrea una silver si un neagra
    Sorry nu am dar am sa incerc sa vad daca pot aduce si la ce bani.

    ---------- Post added at 07:01 AM ---------- Previous post was at 07:01 AM ----------

    Quote Originally Posted by yoyokid View Post
    Nu sunt sigur daca zic bine,dar castile sunt folosite numai sa vorbesti cu altcineva(deci sa-i si auzi pe altii cum vorbesc) sau sa dai comenzi in anumite jocuri...
    Corect !!!

  3. #1463 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    E acelsai lucru pt. ca 3000 e seria is 4 de la sfarsit indica versiunea 4-europa,1-US,si asa mai departe.

  4. #1464 SP
    Member mihaikid's Avatar
    ihaaaa \:d/ \:d/ in germania nu sa descoperit inca
    PSonely o sa apelez la tine saptamana viitoare cand imi vine PSP-ul din germania
    Cheers mate

  5. #1465 SP
    Junior Member bebecata's Avatar
    salut din cate am citit vad ca esti cel mai bun si as vrea sa apelez si eu la tn daka as vrea sa imi modezi si mie un psp 1004 phat cat mar costa si unde ar trebui sa ne intalnim

  6. #1466 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Mi-a facut si mie in dimineata asta upgrade-ul la un XBOX 360 de la fw 1.5 la 1.6.Ce sa spun,decat ca este cel mai bun din bransa.De 2 ani de zile am apelat la servicile lui si intodeauna am fost multumit.
    Apelati cu incredere.
    Multumesc inca o data Donely

  7. #1467 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by bebecata View Post
    salut din cate am citit vad ca esti cel mai bun si as vrea sa apelez si eu la tn daka as vrea sa imi modezi si mie un psp 1004 phat cat mar costa si unde ar trebui sa ne intalnim
    Costa 50 ron. Ia datele mele de contact, suna-ma si iti explic unde sa vi. Thx !!!

  8. #1468 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Salut Donely, revin cu o intrebare daca se poate sa ma luminezi putin. Am un x360 care nu de mult a inceput sa afiseze pe ecran in jocuri sau meniu artefacte, sting consola dau sa o reaprind, ledurile is versi si da semn ca se aprinde ar nu am semnal nici video nici audio, in rest pare totul normal nu rrod. Cred ca tot gpu e devina fiindca daca ii scot ventilatoarele si supraincalzesc gpu consola isi revine si merge catva, joc pe ea cateva ore dar daca o sting si reaprind deja vin artefactele. Am schimbat si xclamp-urile, poate sa dau sa strang mai bine suruburile? Am lasat destul de lejer radiatorul strans caci daca il strangeam mai tare aparea e74 sau 3 ring of death. Se poate remedia problema asta? Sa incerc rashina, ce rezultate ai cu rashina?

  9. #1469 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Salut Donely, revin cu o intrebare daca se poate sa ma luminezi putin. Am un x360 care nu de mult a inceput sa afiseze pe ecran in jocuri sau meniu artefacte, sting consola dau sa o reaprind, ledurile is versi si da semn ca se aprinde ar nu am semnal nici video nici audio, in rest pare totul normal nu rrod. Cred ca tot gpu e devina fiindca daca ii scot ventilatoarele si supraincalzesc gpu consola isi revine si merge catva, joc pe ea cateva ore dar daca o sting si reaprind deja vin artefactele. Am schimbat si xclamp-urile, poate sa dau sa strang mai bine suruburile? Am lasat destul de lejer radiatorul strans caci daca il strangeam mai tare aparea e74 sau 3 ring of death. Se poate remedia problema asta? Sa incerc rashina, ce rezultate ai cu rashina?
    Rasina nu da nici un rezultata. Trebuie reabilitat procul video. Treci cu el saptamana viitoare si lasa consola la mine doua trei zile.

  10. #1470 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Rasina nu da nici un rezultata. Trebuie reabilitat procul video. Treci cu el saptamana viitoare si lasa consola la mine doua trei zile.
    Oricat de mult as vrea sa o duc la tine nu pot, sunt din Oradea si as ieshii cu cheltuieli prea mari, curierat tur retur ........ manopera ta si rambursul, wuof. Multumesc oricum.

    P.S. E f important sa folosesc arctic silver? Nu am gasit pe aici si am folosit pasta thermala de 2-3 bani .

  11. #1471 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Oricat de mult as vrea sa o duc la tine nu pot, sunt din Oradea si as ieshii cu cheltuieli prea mari, curierat tur retur ........ manopera ta si rambursul, wuof. Multumesc oricum.

    P.S. E f important sa folosesc arctic silver? Nu am gasit pe aici si am folosit pasta thermala de 2-3 bani .
    Pune neaparat arctic silver

  12. #1472 SP
    Junior Member diles's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    NOU !!!! Modare PSP 2000, 2004 si 3000 cu placa de baza TA-088v3 = 50 Ron
    Cum aflu daca psp 3004 car il am are placa asta de baza? sau alta?Multumesc.

    ---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

    sunt din constanta, si as vrea daca se poate moda sa stiu cum continuam..?

    ---------- Post added at 10:32 PM ---------- Previous post was at 10:31 PM ----------

    sun?

  13. #1473 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by diles View Post
    Cum aflu daca psp 3004 car il am are placa asta de baza? sau alta?Multumesc.

    ---------- Post added at 10:31 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

    sunt din constanta, si as vrea daca se poate moda sa stiu cum continuam..?

    ---------- Post added at 10:32 PM ---------- Previous post was at 10:31 PM ----------

    sun?
    Ia datele mele de contact si ne auzim la un tel pentru detalii. Thx !!

  14. #1474 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Heloo Donely nu vreau sa deranjez da am o intrebare : cand bag discul in Xbox 360 imi apara imaginea Xbox si meniul ca si cum as vrea sa vad un film. Problema asta am intampinat-o la X-men si la Prototype. Din cate stiam la Lite-on ai bagat Fw 1.6, dar este posibil sa ma insel. Ai ceva idei ?

  15. #1475 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Pune neaparat arctic silver

    Multumesc nespus de mult pt ponturi si ajutor.

  16. #1476 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Heloo Donely nu vreau sa deranjez da am o intrebare : cand bag discul in Xbox 360 imi apara imaginea Xbox si meniul ca si cum as vrea sa vad un film. Problema asta am intampinat-o la X-men si la Prototype. Din cate stiam la Lite-on ai bagat Fw 1.6, dar este posibil sa ma insel. Ai ceva idei ?
    Cand ai fost ultima data pentru update ? Esti sigur ca ai fost pentru 1.6 ???

  17. #1477 SP
    Member obidan's Avatar
    Mersi, acum am primit Xbox-ul Inapoi, merge bine pana acum
    *bows*
    Apelati la el, profesional

  18. #1478 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Mersi, acum am primit Xbox-ul Inapoi, merge bine pana acum
    *bows*
    Apelati la el, profesional
    Multam mult !

  19. #1479 SP
    Junior Member scipianus's Avatar
    deci pana la urma se poate moda PSP 3004(deoarece pe codul de pe el scrie 3004)?sau se pot moda numai unele cu o anumita placa(ca din cate stiu psp 3004 au toate aceeasi placa)?

  20. #1480 SP
    Member kane86's Avatar
    da au aceeasi placa. scrie mai sus ca se modeaza toate seria 3000 (si 3004 si 3001,2,3 etc. e acelasi psp oameni buni).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 74 of 364 FirstFirst ... 24 64 72 73 74 75 76 84 124 174 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts