Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Totul despre Samsung Galaxy S4

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Totul despre Samsung Galaxy S4

    Well, acum ca am aflat din stirea initiala ca Samsung a trecut de 20 de milioane de unitati de Galaxy S4 vandute... nu cred ca ar strica sa avem un thread dedicat. Stirea o puteti gasi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...-galaxy-s-4-a/. Din pacate, eu am fost posesor doar pentru o saptamana or so (l-am vandut aici), asa ca nu va pot oferi decat o experienta "limitata".

    Pe scurt, ecranul este magnific, build quality-ul este destul de OK (desi e cam deranjant acel plastic "lucios"), viteza este asa-si-asa (din pacate e Android si asta se simte - exista slowdowns care sunt de ne-explicat pe un astfel de quad core), se incalzeste cam tare in anumite momente... Va recomand sa dezactivati toate acele functii pe care nu le folositi... pentru ca intr-adevar consuma baterie in draci. By default m-a tinut doar cateva ore... de-abia dupa ce am oprit cam toate nebuniile am reusit sa-l tin o zi in usage normal.

    Mai jos voi lista si specificatiile importante pentru S4:

    Marime (mm): 136.6 x 69.8 x 7.9
    Greutate: 130g
    Ecran: 5" Super AMOLED
    Rezolutie: 1920 x 1080
    OS: Android 4.2.2 cu TouchWiz UI
    Storage: 16/32/64GB
    SD Card: Yes
    CPU: Octo-core 1.6 GHz Exynos
    GPU: PowerVR SGX 543MP3
    RAM: 2GB
    Camera: Fata 2MP, Spate 13MP
    Conectivitate: Wi-Fi 802.11ac, 4G LTE, HSPA+,IR
    Bluetooth: 4.0
    Baterie: 2600mAh

    Astept si impresiile voastre legate de S4... daca aveti tweak-uri, sfaturi utile... sau ati descoperit ceva interesant la cel pe care Samsung il numeste "iPhone killer".


  2. #2 SP
    Banned asperas's Avatar
    2 si 3 le am dar pe 4 chiar nu il mai iau..gata ajunge!

    pt off:in 2009 am asteptat asta dar..
    Attached Images Attached Images nokia-nibiru-pacat-ca-ramas-insa-doar-la-stadiu-de-concept.jpg

  3. #3 SP
    Member Snoopz's Avatar
    L-am luat aproape de lansare si pot spune ca am fost dezamagit putin de calitatea telefonului. Display-ul mi s-a parut de toata jena , la luminozitate scazuta negrul de la tastatura devine un verde spre negru , la soare e chin cu el chiar si atunci cand luminozitatea e la maxim, freeze-uri destul de enervante din cauza "domnului" TouchWiz, unele jocuri sacadau...etc.
    Cu ultimul update se pare ca au reusit sa scape de problemele software , iar cu display-ul s-a rezolvat prin mentinerea la maxim a luminozitatii.
    Parerea mea e ca e ok , dar se putea muuult mai bine , oricum..nu se poate numi un "iphone killer".

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Grr, ce magari au fost la faza asta cei de la Samsung... au manarit codul astfel incat in benchmark-uri sa mearga la frecvente pe care altfel nu le-ar folosi nici neam: Samsung boosts Galaxy S4 benchmark results - John Paczkowski - Mobile - AllThingsD. Nu e frumos...

    O analiza mai in amanunt gasiti pe AnandTech | Looking at CPU/GPU Benchmark Optimizations in Galaxy S 4.

  5. #5 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Dupa un update la android 4.3 toate problemele de lag/freeze-uri parca s-au diminuat ,la fel si problemele cu display-ul (nu stiu daca era doar la mine , dar cert e ca acum sunt multumit si retrag afirmatiile de mai sus), nu am reusit sa-l butonez prea mult pentru ca mi-a picat bateria.
    Revin cu niste pareri dupa ce vine de la garantie..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  2. Replies: 23 Last Post: 18-04-2013, 11:03
  3. Totul despre Microsoft Surface RT By MonkY in forum Tech News
    Replies: 14 Last Post: 30-10-2012, 00:17
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts