Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 109 of 109

Thread: Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005) Experience

  1. #101 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Si tel meu e la fel ca a lui Bogdan......

  2. #102 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Da nu inteleg de ce nu au aparut si pt modelele astea...am un coleg lui de 1 luna daca nu mai mult i a aparut...l a luat de la emag el

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca problema este la modelul pe care il ai. Din cate observ N9005XXUGNH1 are cod THL, adica Thailanda! Cu alte cuvinte e posibil ca via Vodafone Romania sa nu vezi niciun update.

    Eu de exp. am N9005XXUGBOA1 care vad ca are (printre altele) si VOD, adica Vodafone. Probabil de aceea eu am primit si tu nu. Cred ca poti incerca sa faci update manual, via Odin (daca mai merge pt. Lollipop). Presupun ca ai incercat inainte cu ajutorul lui Kies, si nu a gasit nimic, nu?

    P.S. Oricum sa nu-ti para rau ca nu ai Lollipop. I already do that...
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-04-16-01-29-17.png

  4. #104 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cred ca problema este la modelul pe care il ai. Din cate observ N9005XXUGNH1 are cod THL, adica Thailanda! Cu alte cuvinte e posibil ca via Vodafone Romania sa nu vezi niciun update.

    Eu de exp. am N9005XXUGBOA1 care vad ca are (printre altele) si VOD, adica Vodafone. Probabil de aceea eu am primit si tu nu. Cred ca poti incerca sa faci update manual, via Odin (daca mai merge pt. Lollipop). Presupun ca ai incercat inainte cu ajutorul lui Kies, si nu a gasit nimic, nu?

    P.S. Oricum sa nu-ti para rau ca nu ai Lollipop. I already do that...
    Nu am incercat cu kyes....o sa incerc azi ms mult

    ---------- Post added 17-04-2015 at 07:05 ----------

    Nu merge nici cu kyes....

  5. #105 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi ca e Kies, nu Kyes... Mda... sorry, ce sa zic? Singura modalitate ar fi sa-ti pui tu un custom ROM, desi e mai complicat si aproape sigur va intra Knox-ul in actiune (ramai fara garantie). Oricum, repet: daca stiam cum va arata si cum va merge cu Lollipop, eu n-as fi facut update-ul...

  6. #106 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar i-ai dat update direct? Eu la Moto X 2 dupa update i-am dat si un reset ca mergea prea greu. Bine, nici acum nu e cum trebuie, dar e ceva mai bine.

  7. #107 SP
    Admin MonkY's Avatar
    L-am si resetat, i-am dat si clear cache si incercat si cu wipe... la fel merge. Si nu modul in care merge ma deranjeaza atat de mult, cat aberatiile de design si culorile ma omoara. Stii cat de mult imi displacea iOS 7&8 fata de 6, nu? Ei bine, acum pot spune ca iubesc iOS8-ul (cu tweak-uri, desigur) fata de aberatia asta cromatica numita Lollipop... peste care isi mai pune si Samsung alte porcarii.

    Exemplu: un lucru pe care-l iubeam la Samsung, si la Note 3 in special, era S-AMOLED-ul. Acesta reusea sa aiba cel mai bun nivel de negru de pe piata... mai bun decat orice iPhone & Co. Mai mult, fiind OLED, stim foarte bine ca pixelii se sting individual, asta insemnand consum mai mic de baterie pe orice insemna dark background. Well, de la Lollipop, de la fundal negru au trecut la fundal ALB. Si mai rau e ca am fundal alb cu butoane ALBASTRE, ROSII, VERZI... Pom de Craciun, nu alta. Care desigur, consuma si mai mult bateria (de parca nu tinea suficient de putin si inainte).

    Tastatura la fel, aveam si eu una OK de la Samsung, destul de dark. Acum au trecut la una ALBA. Hai ca tastatura o mai pot schimba, pune o alta (desi nu inteleg ce draci era asa greu sa-mi dea optiunea de a alege - ca doar e Android, nu?) dar cu restul din sistem nu ai ce face. Pana si Notification bar-ul acela parca are design-ul facut de un incepator. Background albastru deschis cu butoane albastre si verzi (care ba sunt rotunde, ba sunt dreptunghiulare), cu notificari albe... Jeeez.

    Initial am zis ca voi pastra Note 3-ul, ca sa am in continuare un Android, un Windows Phone si un iOS. Insa cred ca primul care va pleca va fi Note 3-ul... Mai ales ca nici dupa update-ul lui peste nu imi pot folosi microSD card-ul de 64GB. Unde mai pun ca bateria se duce mult mai repede (as vrea sa va spun exact cat tine, dar de cand cu update-ul la Lollipop nu mai inteleg nimic din acel grafic)... si una doua imi opreste WiFi-ul... Cine stie, momentan e doar v5.0... poate la un 5.3 o sa mai repare din ele, dar la cum se misca Samsung, o sa-mi iasa peri albi.

    P.S. Anyway, e grav totusi ca eu via Cydia sa am mai multe optiuni de customizare in iOS decat in Android. Primul fiind un sistem super closed iar al doilea super open. Open pe naiba...

  8. #108 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Vezi ca e Kies, nu Kyes... Mda... sorry, ce sa zic? Singura modalitate ar fi sa-ti pui tu un custom ROM, desi e mai complicat si aproape sigur va intra Knox-ul in actiune (ramai fara garantie). Oricum, repet: daca stiam cum va arata si cum va merge cu Lollipop, eu n-as fi facut update-ul...
    Atunci il las asa..ms

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LOL, a trebuit sa apara un bot ca sa-mi aduca aminte de thread. Well, nu mai am Note 3-ul... gata! L-am facut cadou, cu conditia sa nu ma intrebe niciodata de problemele sale! Back to beeing a happy iPhone user!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 3 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 17 Last Post: 03-02-2014, 21:59
  2. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  3. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts