Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Nexus 6

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Nexus 6

    Gama Nexus este cunoscuta pentru update-uri constante dar generoase. Cum tineretea modelului Nexus 5 incepe sa dispara, iata ca zvonurile despre inlocuitorul sau incep sa apara.

    InternationalBusinessTimes anunta o posibila lansare in Iunie 2014, cu ocazia conferintei Google I/O, alaturi de succesorul sistemului KitKat. Firma responsabila cu productia telefonului este banuita a fi Motorola, iar modelul ce va fi transformat sa fie Moto X+1, un telefon inca neanuntat, ce va fi varful de gama al gigantului brand (acum devenit) chinez.

    Pe masura ce vor aparea detalii, voi continua topicul.
    Attached Images Attached Images nexus6_concept.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat imi doresc doua variante, una cheap si una la acelasi pret cu S5/One M8/etc. 5-ul a fost de departe cea mai placuta experienta a mea cu un telefon un ultima vreme, dar camera slabuta si materialele de o calitate inferioara m-au facut mereu sa imi doresc mai mult de la un device pe care il folosesc mai mult decat orice altceva. Camera mai buna, sa nu creasca in dimensiuni si materiale de calitate si din punctul meu de vedere nu au cum sa o dea in bara.

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Un "leak" pe store-ul de Franta... pana la un anunt oficial, totusi, trebuie vazut ca probabil fals...
    Attached Images Attached Images nex.jpg

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tot e bine ca in loc de Nexus 6 au venit cu numele Nexus X. Nu de alta, dar pare mai improbabil sa aibe screen de 10", pe cand la 6" ma speriam...

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ha, pare a fi facut de Motorola, fata seamana mult cu Moto X.

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Zvonurile spun ca va fi un Moto X (modelul nou) in alta carcasa...

    Inca un leak, de data asta este un "benchmark"...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1410183617754.jpg

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Still no 64bits...

  8. #8 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu sunt varza la aspectul tehnic in comparatie cu voi. Care e faza cu 64 bits, afara daca ar avea peste 4 gb de ram?

  9. #9 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Still no 64bits...
    Mai e nexus 9

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Eu sunt varza la aspectul tehnic in comparatie cu voi. Care e faza cu 64 bits, afara daca ar avea peste 4 gb de ram?
    In afara de 4GB RAM, pe un astfel de OS ai avea avantaje gen registri mai mari, queue depth si alte alea... care daca pe PC nu se simt atat de mult, pe un device portabil e mana cereasca. Mai sunt multe alte diferente, dar non-tehnic, ia-o ca o evolutie software si software. De ce crezi ca ar fi trecut Apple la 64bits cand are device-uri cu maxim 1GB RAM? Te asigur ca nu de degeaba

  11. #11 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Posibile leak-uri...
    Attached Images Attached Images 3ljtqzi.jpg bwszl2g.jpg cyk7u86.jpg eijknfx.jpg hwemcvf.jpg llvsnwe.jpg slxtgj5.jpg wkzngbq.jpg wt2imat.jpg zyyorvb.jpg

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    • 6-inch display
    • Snapdragon 805
    • 13-megapixel rear camera
    • 2-megapixel front camera
    • 3220 mAh battery
    • two front-facing speakers
    • 32/64gb
    • Motorola's Turbo Chargers (incarca 6 ore de autonomie in 15 minute)
    • 650 usd, pret in euroa 550 euro (in baza de date a unui retailer scump. se estimeaza un pret de 500 euro fix)
    Attached Images Attached Images n6-grid1-1600_verge_super_wide.jpg n6-camera-1600_verge_super_wide.jpg n6-android-bg_verge_super_wide.png n6-grid2-1600_verge_super_wide.jpg n6-grid3_verge_super_wide.jpg n6-hero-1600_verge_super_wide.jpg n6-moreeverything-1600_verge_super_wide.jpg n6-purchaseflow-1600_verge_super_wide.jpg n6-turbocharge-1600_verge_super_wide.jpg

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda... mare pacat. Arata bine, specificatiile super ok... daaaar.... e phablet! Se pare ca asta e moda

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Exact gandurile mele... cand ma uit la poze, stiu ca as vrea asa ceva. Din pacate, nu sunt inca dornic sa vorbesc la tableta...

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cat RAM are? Sunt curios daca a trecut macar la 64bits...

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema nu e ca a devenit phablet ci ca a ajuns la pret premium...

  17. #17 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Are 3gb ram, doar...

    @razvanrazy: mereu a avut un pret mare in afara americii. Acolo acoperea Google o parte din costuri; era considerata o investitie "in ecosistem"

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mda, dezamagitoare dimensiunea. Mi-a placut enorm 5-ul. Era perfect ca si dimensiuni, ecran mare, pret super decent, etc. Acum insa e enorm, adica si phablet-ul daca e pana in Note 4 e ok, dar ce e peste mi se pare deja exagerat. E cat un lumia 1520, si let me tell you, ala e imens.

    Eu ii zic pas clar, nu merita din punctul meu de vedere. Mai bine un Moto X pe care il faci custom cum doresti.

  19. #19 SP
    Member Buyk's Avatar
    Sunt singurul căruia ii place mult cum arata si nu il deranjeaza dimensiunea?

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Avand in vedere ca e identic cu Moto X doar ca ai mai putine optiuni de customizare, nu vad ce poate sa iti place ca si design mai mult decat telefonul de la Motorola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Nexus 9 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 23 Last Post: 01-05-2015, 16:31
  2. Nexus 5 By trickz in forum Android
    Replies: 111 Last Post: 17-04-2014, 18:00
  3. Nexus 5 la 349$ By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 12-11-2013, 21:07
  4. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts