Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Android N (Nougat)

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Android N (Nougat)

    Intrucat Google a facut pasul mult mai devreme decat ne asteptam (de obicei vara se anunta noul OS), cred ca e cazul sa deschidem un thread dedicat pentru Android N. N de la "Nu se stie exact numele" (dar banii mei sunt pe Nutella ). Printre noutati se pare ca vom avea un suport mai bun pt. multi-window si multi-tasking, notificari mai bune (si se poate interactiona cu ele, fara a fi nevoiti sa intrati in aplicatia respectiva - de exp. sa dati un reply direct din notifications). Desigur, vor fi mai multe pe lista... dar momentan vorbim de un preview build.

    Sursa: Google announces Android N earlier than anyone expected, The Android N developer preview with split-screen multitasking is available today | The Verge

    Attached Images Attached Images android_n_nutella.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Toata lumea vorbeste despre Android N si eu stau aici asteptand dupa Android Marshmallow

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Tell me about it... Acesta este cel mai mare minus al androidului, suportul. Daca nu ai nexus vei astepta mult si bine


    Sent from my iPad using Tapatalk

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit si cu Nexus-ul... ca si acolo trebuie sa ai fix versiunea de baza. Daca de exp. ai ca mine Nexus 7 2013 cu LTE... astepti si cate un an update-uri de la Google. Daca ai versiunea mai cheap (WiFI), atunci esti mai norocos!

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    +ca din cate stiu eu mai tine si de operator. De ex. cei de la orange fac testele lor pana sa-si dea OK-ul (mi-au zis asta si la telefon si in magazin). Nu stiu cum vine asta dar ma rog. Eu credeam ca OS-ul ii testat deja...de ce trebuie atatea teste...ma depaseste

    Ii ca si cum ar trebui sa astept dupa cei de la RDS ca sa-si dea OK-ul pt. un upgrade la windows

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred ca ii va zice Nutella, pentru ca ar insemna o asociere cu cei care fac Nutella (Kraft?), iar dupa discutiile cu KitKat, nu cred ca mai fac asta. Eu pariez pe Nougat

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: Nu testeaza OS-ul man cei de la Orange sau Vodafone... ci doar trebuie sa-si updateze ei bloatware-ul pe care si-l introduc in OS la anumite telefoane. Si cine stie, poate softul de "ascultat"

    tudyniuz: Nectar, Neopolitan, Nuts, Nacho... cine stie, poate un Android Nerds?

  8. #8 SP
    Junior Member AfyLynx's Avatar
    Degeaba incercati sa ghiciti voi numele, ca nici Google nu stie deocamdata
    Attached Images Attached Images google-opinion-rewards-225994.jpg

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ii Nougat.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hmmm....eu Z3 am oare sa sar peste Marshmallow? ce nebunie.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca vreti Android N Beta, puteti sa il luati de aici: https://www.google.com/android/beta

    Eu am inceput sa il downloadez, dar la ce net am momentan unde sunt acum, cred ca va dura ceva. Am tot citit ca e foarte stabil, deci e destul de safe sa il faceti daca sunteti tentati. In caz ca vreti sa reveniti la M, va trebui wipe complet, deci sa luati si asta in considerare
    Attached Images Attached Images screen-shot-2016-05-20-09.45.37.png screenshot_20160520-094604.png screenshot_20160520-094629.png

  12. #12 SP
    Member felixanu's Avatar
    L-am instalat și eu aseară pe 5x.ul meu, a durat ceva. Momentan se mișcă ok pt beta. Îmi place chestia cu economie date mobile, să vedem ce economisesc ca prea repede se duc 2gb. Foarte util duble tappingul între aplicații, ajuta mult la copy-paste. Un lucru nu îmi place în momentul în care sunt dezactivate datele mobile îți arăta un x la iconița semnalului, ca si cum nu ai avea semnal. Fiind beta sigur vor mai fi si alte noutăți. Așteptăm.

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cam dezamagitor per total. E destul de fluid, nu vad nicio diferenta. Imi place noul notification center cu acele quick controls. Poti in sfarsit sa le customizezi dupa bunul plac, cum exista la LG si Samsung de vreo 3 ani. Multi apps sau multi tasking e chiar ok, but again, Note 3 al meu de acum 3 ani facea aceasi treaba la fel de bine. Cam toate imbunatatirile astea au cam intarziat sa apara, puteau veni acum mult timp.

    E cretina treaba rau cu 4 messaging apps, I mean WTF? Dar in beta cel putin nu mi s-a instalat nimic in plus si am ramas cu Hangouts. Inca nu poti schimba aplicatiile sa le pui in subfoldere in app drawer sau cum ii zice. E un update cu jumatate de masura care poate ma impresiona daca venea acum 2-3 ani, dar toate treburile astea exista deja la Samsung, LG, etc de prea mult timp incat sa zic mai mult de un eh, bine.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Ii Nougat.
    Sau Nutella

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aseara am primit update-ul oficial la Nougat.
    Attached Images Attached Images screenshot_20160823-000426.png screenshot_20160823-000310.png

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu azi, acum 2-3 ore, am primit ceva notificare ciudata de update si cand am dat pe ea mi-a disparut si n-o mai pot face sa apara...:/ no ce saracie ii asta?

  17. #17 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Aseara am primit update-ul oficial la Nougat.
    Ce device ai?

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nexus 6P.

  19. #19 SP
    Member felixanu's Avatar
    Si eu la fel pe 5x Lg. Până acum l-am avut în beta. Se comporta bine momentan.

  20. #20 SP
    Member felixanu's Avatar
    Pentru cei cu 5x si 6p avem beta Nougat 7.1.1

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 146 Last Post: 29-07-2021, 21:43
  2. Clubul Android By erik95 in forum Android
    Replies: 498 Last Post: 01-06-2021, 01:00
  3. Wallpapers - Android By OEE in forum Android
    Replies: 10 Last Post: 01-07-2015, 09:04
  4. Android 4.4 KITKAT By trickz in forum Android
    Replies: 49 Last Post: 21-12-2013, 15:20
  5. Android Games By iUser in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 16-01-2011, 01:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts