Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Intrebare

  1. #1 SP
    Junior Member DenysrRonaldo's Avatar

    Intrebare

    Azi am comandat o tableta de pe net. Intrebarea mea e cum pun net la ea. Prin wireless stiu dar cum ? Nu are 3G. Am net prin cablu . Multumesc

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, prin wi-fi. Pentru asta iti trebuie un router, daca nu ai. Sau cauta, dupa ce-ti vine, poate ai noroc la vreun vecin cu wi-fi fara parola.

  3. #3 SP
    Junior Member DenysrRonaldo's Avatar
    Un prieten(e coleg de clasa) are tableta si mi-a zis ca e bun si netul prin cablu. Acum nu stiu , cand ajunge luni ma voi uita. Nu vreau sa-mi iau router.

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu poti avea net prin cablu pe tableta, doar WiFi sau 3G.

  5. #5 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Poate lua net prin cablul usb de la pc daca-i ca la telefoane da' si eu recomand wi-fi. O sa te chinui mult cu usbu'.

  6. #6 SP
    Junior Member DenysrRonaldo's Avatar
    @erik95 , nu sa bag cablul in tableta. Prin wifi fara router.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Prin WiFi fara router nu poti decat daca pe PC ai cumva o placa ce poate fi setata ca Acces Point sau functii de routing. Din pacate, va merge mai prost si nu merita efortul. Pentru 125 RON, ai ceva incomparabil: Router Wireless N 300Mbps D-Link DIR-615 cu 4 porturi 10/100 Switch DIR-615 - eMAG.ro

  8. #8 SP
    Member Ares's Avatar
    vorbim discutii

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    vorbim discutii
    Poti fi mai explicit te rog? Eu chiar i-am spus cele 2 solutii prin care poate avea internet pe tablet de la un alt PC: Acces Point sau Router. Acces Point il poate face fie cu Acces Point dedicat, fie cu o placa wifi care stie asa ceva.

    P.S. Mai poate pe wireless sa se conecteze si prin Bluetooth... dar, sa fim seriosi...

  10. #10 SP
    Junior Member DenysrRonaldo's Avatar
    O sa-mi iau router , dar mai intai incer sa vad daca am vecini prosti fara parola
    Altul mai ieftin nu exista?

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gasesti router la 90 ron. Chiar azi am fost cu un prieten la flanco si si-a cumparat un d-link la 90 ron. Cauta pe emag sau price.ro, poate gasesti si mai ieftin.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DenysrRonaldo View Post
    O sa-mi iau router , dar mai intai incer sa vad daca am vecini prosti fara parola
    Altul mai ieftin nu exista?
    Eu ti-am recomandat DIR-615 ca fiind "best bang for the buck". Iti dai seama ca probabil gasesti si la 50 RON (SH eventual)... insa sigur nu va fi cu 2 antene, nu standard N, nu stabil... In fine, uite unul la 69 RON: Router wireless EDIMAX BR-6228nS BR-6228nS - eMAG.ro (dar nu-l recomand). Bafta la cautat vecini prosti fara parola!

    P.S. Sunt curios cat ai dat pe tableta... de te zgarcesti la 50 RON... cu riscul de a pica netul oricand, sau a merge extrem de prost...

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cine stie cum a "comandat-o". Nici eu nu am mai auzit pe cineva sa se zgarceasca la un router cand cheltuie de 10 ori mai mult pe o tableta, laptop, consola sau mai stiu eu ce.

  14. #14 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cine stie cum a "comandat-o". Nici eu nu am mai auzit pe cineva sa se zgarceasca la un router cand cheltuie de 10 ori mai mult pe o tableta, laptop, consola sau mai stiu eu ce.
    Ai dreptate.Si eu la Xbox de 1000 ron am luat si un amarat de router la 150 si nu regret nici macar 1 ban.

    Sent from my GT-I5500 using Tapatalk 2

  15. #15 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poti fi mai explicit te rog? Eu chiar i-am spus cele 2 solutii prin care poate avea internet pe tablet de la un alt PC: Acces Point sau Router. Acces Point il poate face fie cu Acces Point dedicat, fie cu o placa wifi care stie asa ceva.

    P.S. Mai poate pe wireless sa se conecteze si prin Bluetooth... dar, sa fim seriosi...
    nu m-am referit la tine,dar daca in 2012 cand "altii trag cu laser" pe strada ,noi intrebam cum ne legam la net cu o tableta,parerea mea este ca vorbim discutii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Intrebare? By kenjiwow in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 15-06-2011, 17:07
  2. Am si eu o intrebare...? By andy_duma1919 in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 21-12-2009, 13:19
  3. Intrebare By tsuby in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 21-11-2009, 14:54
  4. Intrebare By tsuby in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 9 Last Post: 05-08-2009, 11:13
  5. O intrebare? By sharian in forum Nintendo Wii
    Replies: 1 Last Post: 04-06-2009, 14:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts