Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Apple a prezentat noile modele de iPod

  1. #1 SP
    Member iUser's Avatar

    Apple a prezentat noile modele de iPod

    Odata cu lansarea noului model de iPhone, Apple si-a actualizat si linia de playere multimedia, modele Nano si Touch suferind cele mai mari schimbari. iPod Nano are acum un desing complet restilizat, un ecran multi-touch cu diagonala de 2.5", tuner FM, redare video, modul Bluetooth si o grosime de numai 5.4 mm. La fel ca ultimele device-uri lansate de Apple, Nano, vine in pachet si cu noul set de casti, denumit EarPods.

    Modelul de varf, iPod Touch este acum mult mai performant, avand la baza chipul Apple A5 ce este folosit si la modelele iPhone 4S si iPad 2. Vine cu un ecran de 4", ce are rezolutia de 1136x640 pixeli, camera foto de 5MP cu diafragma F/2.4 si o camera foto frontala de 1.2MP. Device-ul are o grosime de numai 6.1 mm si o greutate de numai 88 de grame. O alta noutate pentru terminalul ajuns la a cincea generatie este "Loop", un boton la care se poate atasa o curelusa de mana. Mai mult, noul iPod Touch, dispune si de suport pentru Siri si AirPlay.

    Ce parere aveti, ati cumpara unul din modelele prezentate?

    Lista de preturi:
    Capacitate/ModeliPod NanoiPod Touch
    16GB149$-
    32GB-299$
    64GB-399$
    Attached Images Attached Images ipod_touch1.jpg

  2. #2 SP
    Member iUser's Avatar
    Aveti mai jos si cateva imagini cu noile iPod-uri:
    Attached Images Attached Images ear_pods.jpg ipod_nano1.jpg ipod_nano2.jpg ipod_touch2.jpg ipod_nano3.jpg ipod_nano4.jpg ipod_touch3.jpg ipod_touch4.jpg ipod_touch5.jpg ipod_touch6.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca iPod touch-ul va fi best seller-ul anul acesta! 4" si A5 plus designul nou = 100% Win.

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ce uratenie e ala nano.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Ce uratenie e ala nano.
    Vezi ca or sa sara pe tine fanii Nokia pentru ce ai zis. Nu de alta, dar pare a fi un Lumia (poate-i dau cei de la Nokia acum in judecata)

    Name:  177208d1347481002-iphone-5-tkovi.jpg
Views: 433
Size:  92.3 KB

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e copie Lumia. De fapt, teoretic vorbind, Lumia a copiat iPod Nano generatia veche. Dar nu conteaza. Mie personal nu-mi place decat ca este micut, dar as fi preferat sa se axeze pe dimensiunea vechii generatii, sa scoata alte accesorii (gen curea pentru ceas), sa-i adauge o camera samd.

    Ce nu inteleg, la iPod Touch, ce este acel dreptunghi din partea dreapta-sus spate ? Difuzorul este jos, langa mufa/jack...

    LE: am gasit:

    a small plastic cutout at the top which serves as an RF window for 2.4 and 5 GHz WiFi and Bluetooth, it's an unbroken aluminum shell

  7. #7 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar


    In afara de ipod touch, care probabil o sa fie marele boom la vanzari, personal imi place foarte mult cum arata si nano-ul.

  8. #8 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Ce uratenie e ala nano.
    +1

    Ultimul iPod pe care l-am detinut a fost 4th gen. Care dupa parerea mea a fost cel mai frumos nano, imi placea curbura pe care o avea si finisajul metalizat

  9. #9 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Attached Images Attached Images 5351329_700b.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Arata yummy iTouch-urile ,probabil o sa-mi iau la revedere de la vechiul 4G si o sa-mi iau unul de 32GB din generatia noua.

  11. #11 SP
    Member iUser's Avatar
    Eu am un Classic de 80GB, nu stiu cat as luat pe el pentru ca si pe mine ma atrage mult noul Touch!

  12. #12 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Nu vreau sa fiu carcotas, dar se observa diferenta de cand "a plecat" Steve Jobs. Nu stiu de ce dar am impresia ca nici in ruptul capului nu ar fi aprobat butonul ala de care se leaga cureaua la Itouch. La fel si banda aceea de cauciuc pentru Wifi care a fost prezenta doar pe prima generatie. Incep sa incarce gadget-urile cu fel si fel de chestii care strica aspectul curat de alta data.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts