Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Samsung Galaxy Note II vine in octombrie

  1. #1 SP
    Member iUser's Avatar

    Samsung Galaxy Note II vine in octombrie

    Dupa ce a fost lansat la IFA Berlin, anul acesta, Note II va ajunge pe piata europeana, asa cum cei de la Samsung au anuntat ulterior. Acesta urmeaza sa fie disponibil in Germania si Italia pe data de 27, respectiv 28 septembrie, in Franta, Olanda si Marea Britanie, in prima saptamana a lunii octombrie, iar in restul tarilor din Europa, noul terminal Samsung, este asteptat in primele doua saptamini ale lunii, la pretul de 699�.

    Samsung Galaxy Note II, dispune de un ecran HD Super AMOLED, ce masoara 5.5" si are rezolutia de 1280x720 pixeli, 2 GB memorie RAM. Procesorul, un Exynos 4412 quad-core, este tactat 1.6 GHz. Note II are o camera de 8 Mpx, iar sistemul de operare este Android 4.1.1.
    Attached Images Attached Images galaxy_note_2.jpg

  2. #2 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Alt phablet... No buy for me!

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu imi place deloc cum arata, primul pare mai ok. Asta zici ca e din plastic de doi bani. Cel putin asa mi se pare, exact ca si S3. In rest mi se pare foarte interesant. L-am avut pe primul si mi-a placut foarte mult. Asta e singurul telefon pentru care as fi tentat sa renunt la 4S, dar cred ca voi zice pas din cauza aspectului.


  4. #4 SP
    Member iUser's Avatar
    Mie aspectul imi place foarte mult, insa, 5.5"??? Abia imi incape S3-ul in buzunar...

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ce era el lopata... dar dupa ce ai latit si imaginea... Going to fix it now!

    P.S. Ca posesor de Galaxy Note, i'll say Pass to Galaxy Note 2!

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, ia-ti-l si pe asta si-ti faci un foarte scump set de ping pong

  7. #7 SP
    Junior Member robert01's Avatar
    La cate smartphone au aparut nu mai stii ce sa alegi

  8. #8 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Sorry but i'm not interested in it ... pacat totusi , specwise suna mai mult decat ok .

  9. #9 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Samsung Galaxy Note II vine in octombrie

    Specs-urile sunt foarte tari.
    Problema e ca au dat-o foarte tare de gard cu dimensiunea ecranului. Prea mare (imens chiar) pentru un smartphone. Si chiar daca l-ai cumpara pe post de tablet ( ),iarasi nu ar fi potrivit ca dimensiuni. Eu chiar regret ca lucrurile stau in felul asta. Are un potential fabulos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10 SP
    Junior Member higara's Avatar
    pentru ca este o strutocamila, nici tableta veritabila dar nici smartphone, undeva la mijloc dar oricum nu este recomandat pentru iphonisti, e mai mult un telefon business cu acel stylus

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu de ce tot comentati despre marime. Note nu e pentru oricine. Cine il cumpara il cumpara pentru ecran. Cine vrea ceva mai mic isi ia S3, cine vrea si mai mic isi ia Nexus. Note e pentru putini si cu el Samsung pur si simplu iti da posibilitatea sa ai un ecran de la 3 la 5.5 inch pentru un telefon.

  12. #12 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Un clip excelent de promovare a noilor functii de pe Note II.


  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    L-am vazut astazi in magazin. E imens. L-am comparat cu primul si e si mai mare. Si primul e mare si el. Dar pot spune cu mana pe inima ca e singurul telefon pentru care as fi dispus sa renunt la iPhone. Si pretul era pe masura, 699e fara abonament

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Funny... eu nu stiu cum sa mai scap de Galaxy Note si sa trec pe iPhone... altii vor sa renunte la iPhone ca sa-l ia. Twisted world we live in

  15. #15 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu imi place deloc cum arata, primul pare mai ok. Asta zici ca e din plastic de doi bani. Cel putin asa mi se pare, exact ca si S3.
    Fix asa mi se pare si mie, Note-ul arata foarte ok, asta e mult mai rotunjior, probabil ca Samsung si-a schimbat look-ul la toata seria. Cred ca si procesul cu Apple a avut un rol aici, dar puteau sa schimbe altfel, nu sa-l faca bombonica.

    In rest pare foarte ok, specificatii super high end peste tot, quad la 1.6, 2 GB RAM, ecran mare de tot Poate n-ar fi stricat si o rezolutie un pic mai mare, 1366x768 cred ca ar fi fost mai ok, dar probabil din motive de cost si compatibilitate cu alte aplicatii mai vechi au pastrat standardul actual. Si ca tot am zis de "cost"... 700 euro? OK, atat costa si iphone 5, dar totusi... unde naiba se indreapta astia cu preturile?

    Eu inteleg ca e mai performant, dar tehnologia evolueaza, la calculatoare/laptopuri preturile scad si scadeau si mai mult in trecut, desi erau tot mai performante, la telefoane de ce nu e asa? Ah, stiu, daca e cerere, de ce sa nu "cerem"? In fine, fiecare investeste banii in ce doreste, insa pe mine ma si sperie un pic ideea sa car dupa mine un telefon asa scump, riscul de a-l pierde, de a fi furat sau pur si simplu de a-l scapa pe jos nu e deloc neglijabil. Cu banii aia prefer sa-mi iau un telefon foarte ok (4-4.3", dual core) si o tableta de 10" buna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 3 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 17 Last Post: 03-02-2014, 21:59
  2. Samsung Galaxy Note II By mark in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 16-01-2013, 17:56
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts