Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Asus Padfone 2 apare pe scena inainte de lansare!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Asus Padfone 2 apare pe scena inainte de lansare!

    Gandindu-ne ca nu au reusit cei de la Apple sau Samsung sa-si tina ascunse prototipurile, nu putem spune ca nu ne asteptam sa vedem pe web si masterpiece-ul celor de la Asus. Prin urmare, astazi au inceput sa apara ceva imagini (scuze pentru calitatea scazuta, ne multumim si noi cu ce se poate) despre Asus Padfone 2. Mai mult, cu 3 zile inainte de lansare, aflam si faptul ca smartphone-ul va veni cu o diagonala de 4.7", o camera de 13 Megapixeli, un procesor Quad Core model Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4, 4G LTE si senzor NFC. Din ce putem vedea in imagini, din tableta (sau docking-ul smartphone-ului) s-a renuntat la capacul de "flip cover" care exista pe prima generatie de Padfone.

    Well, vom vedea pe 16 Octombrie, atunci cand va fi lansat oficial, daca acestea sunt imaginile cu Padfone 2-ul final, sau doar un mock-up.
    Sursa: Google Translate - Asus Padfone Notebook Italia

    Later edit: Se pare ca intr-adevar acesta este Asus Padfone 2. Avem si un video al celor de la Bloomberg TV India in care apare noul duo "smartphone-tablet". Enjoy (fast forward la 1:40):

    Attached Images Attached Images asus_padfone_2_leaked.jpg

  2. #2 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    foarte interesant mi se pare la sfarsit cand are o tableta in care e atasat padfonul. practic tableta e doar un screen care mareste afisajul padfonului dar mi se pare o idee geniala pentru cei care isi doresc un smartphone si o tableta este un must have (tableta trebuie sa fie mult mai ieftina ca doar padfonul este '"seful"" bineinteles nu o vom gasi in pachet, ci separat speram la un pretdecent)

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vreun pret, ceva? Primul padfone inca se invarte la 3200 RON (la noi)

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Vreun pret, ceva? Primul padfone inca se invarte la 3200 RON (la noi)
    Pana poimaine (cand e lansarea oficiala), slabe sanse sa aflam un pret. Si oricum, la pretul de US probabil facem trecerea in EUR (si nu conversia), adaugam TVA, si sigur dam de ceva astronomic. Dar pentru un 2 in 1 s-ar putea sa fie interesant

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pana poimaine (cand e lansarea oficiala), slabe sanse sa aflam un pret. Si oricum, la pretul de US probabil facem trecerea in EUR (si nu conversia), adaugam TVA, si sigur dam de ceva astronomic. Dar pentru un 2 in 1 s-ar putea sa fie interesant
    Chiar sunt curios la cat il dau. Pe mine ma bate gandul sa-mi iau primul padfone, dar acum depinde cat o costa si asta... imi fac cu ochiul alea 4 nuclee si 13 megapixeli

  6. #6 SP
    Member Hitman's Avatar
    La fel ca marea majoritate a gadget-urilor aparute, pretul va scadea in jumatate de an. Conteaza foarte mult sa fi primul ?

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by hitmandmc View Post
    La fel ca marea majoritate a gadget-urilor aparute, pretul va scadea in jumatate de an. Conteaza foarte mult sa fi primul ?
    Nicidecum n-am zis ca vreau sa fiu primul, nici nu am bani inca. I was just asking.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 29-03-2014, 08:27
  2. Replies: 5 Last Post: 04-01-2013, 23:24
  3. Replies: 4 Last Post: 17-10-2012, 11:35
  4. Asus Padfone 2 vine pe 16 Octombrie By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 24-09-2012, 09:12
  5. ASUS Padfone By ffocus in forum GSM
    Replies: 12 Last Post: 24-03-2012, 21:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts