Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 91

Thread: Samsung lanseaza noul smartphone Galaxy S 4

  1. #41 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Mie unul mia placut S2-ul si S3-ul intr-o oare care masura, insa S4 mi se pare deja oribil, acum ca e mai mare telefonul trebuie sa-mi fac si mana mai mare?
    Nu sunt eu fan la ce face Samsung in ultima vreme dar cred ca e totusi o fractura logica in ceea ce spui tu. Nu stiu cum ti-a placut S3-ul dar S4 ti se pare oribil, pentru ca sunt aproape identice. Daca le pui unul langa altul (vezi clipul lui buhnici) cu greu te prinzi care e S3 si care e S4. La fel nu inteleg de ce sa-ti faci mana mai mare de la S3 la S4, avand in vedere ca S4 e chiar un pic mai mic si mai usor (cu foarte putin, dar totusi nu e mai mare).
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Cand ziceau fanii Android ca cei de la Apple nu mai au idei si toate telefoanele sunt similare acum sa-i vad ce zic de S3, S4.
    Eu zic sa stai linistit. Am vazut fani Samsung mai inraiti decat cei Apple. Si daca nu faceau niciun fel de modificare la design (oricum nu prea au facut) ci doar puneau procesor mai rapid si tot il ridicau in slavi. Praise the mother Korea!

  2. #42 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Urate in draci telefoanele astea cum naiba telefon de 5 inci stau cu telecomanda in mana. Mai aveau cei de la ArenaIt o prezentare de la MWC Barcelona unde nu stiu ce firma de telefoane ziceau ca 5 inci fits perfect in pocket ahaaaa fix e facut pentru buzunarul meu ma simt asa de confortabil daca il tin in buzunarul la blugi nici nu ma pot apleca de frica sa nu plesneasca telefonul.Apple ftw la capitolul design.


  3. #43 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Alegerea telefonului este una subiectiva, personala. Deci hai sa nu mai incercam sa ne convingem unul pe altul, de ce S4 e de rahat si de ce iphone 5 e cel mai tare sau vice-versa. Eu, subiectiv vorbind, am ales sa detin un S2 - pt ca sunt mai geek si mi se parea mai apropiat de windows android-ul, decat iOSul. Plus ca ma bucur de ecranul mai generos. Prietenei mele i-am luat un 4S acum un an si cateva luni (cu toate ca era sesizabil mai scump decat S2ul meu, la acelasi tip de abonament). Intr-adevar jos palaria pentru design, dar eu nu ma inteleg cu el. Deja cand pun un deget pe el acopar o treime dc. nu jumatate din ecran si nu am vreo mutatie genetica la degete. Deci e o chestie de gust pana la urma. In opinia mea, ca sa ma convinga instant sa-mi dau S2ul pe S4 (pt ca S3 nu mi s-a parut ca merita) ar fi trebuit ca S4 sa aiba acelasi design ca S2 (gen Sony Xperia Z), lateralele de metal/aluminiu - DAR, sa pastreze posibilitatea de a-mi schimba bateria "manual" si optiunea de micro SD. Unibody-ul nu mi se pare neaparat un avantaj, ok arata bine si esti cool cu un device de genul dar este si mai pretentios si te priveaza de a-ti schimba bateria on the go. 5'' este maximul care il accept la un smartphone. Note-urile mi se par o mizerie, dar cu dedicatie pt cocalarii de pe Dorobanti .
    Obiectiv vorbind, la ora actuala S4 are cel mai potent hardware si sunt sigur ca in benchmark-uri o sa se vada asta. As fi preferat o baterie de cel putin 3000 mAh - nu stiu de ce nu se indreapta inovatiile si in directia asta - cred ca 8 core-uri, zeci de mii de rami si megapixeli la camera sunt suficienti, dar e penibil ca la sfarsitul fiecarei zile sa stai sa-ti bagi telefonul la incarcat ca pe un fix (tot respectul pt Droid Razr Maxx aici).

    Legat de Mkt de la Samsung si Apple mi se par ca promit revolutii si defapt aduc un mic update de hard si o oareceare modificare de design, dar e de inteles pana la urma. E la fel ca la autoturisme, exista deja tehnologia alimentarii cu hidrogen si productia unei astfel de masini e mai ieftina decat una cu motor standard diesel/benzine DAR dc o lanseaza de acum peste 2-3-5-10 ani din ce mai traiesc industriile conexe?!? Asa prefera toti sa dea cu pipeta, mai ia 3 megapixeli la camera in plus, mai ia rezolutie fullHD (pe un ecran de 5'' ), hai cu inca 512 RAM si inca un core in plus la procesor/placa video si merge treaba - practic iti vand de trei ori un produs aproape identic, oblingandu-te sa-ti faci upgrade in fiecare an - asta e baza societatii axate pe consum. Dc. nu mai consumi si te apuci sa-ti faci singur tu ceva, restul mor de foame...

    In fine, daca ar fi sa aleg acum un smartphone as merge pe Sony Xperia Z - macar stiu ca pot sa-l iau in dus sau sa fac diving cu el sau sa-l iau la pietre ca nu pateste nimic. Mi se pare mai practic si nu mai dai bani pe huse, ecrane de protectie etc. Dar pana atunci, raman la S2ul meu alb care nu m-a lasat la greu pana acum .....(in timpul zilei) ca dc trec 24 de ore si nu a dat de curent e mai nasol .

    Si sa inchei - fiind thread-ul SGS IV, ma astept sa vad discutii, fanboys, clipuri cu S IV. De ce trebuie ca fanii, apple, HTC sa invadeze thread-ul asta si sa genereze trash talk-uri si vice-versa?!?
    Pana la urma daca detesti atat de mult un produs, dai unsubscribe la thread-ul ce reprezinta acel produs si gata. Asta daca nu lucrezi la competitie si esti platit sa perturbi linistea sau dc doar vrei sa incerci sa convertesti cat mai multi la optiunea ta in privinta smartphone-urilor (care e subiectiva), dar nu prea ai cum sa cuantifici asta deci...degeaba.

    So, hai sa nu ne mai agitam ca Sprite-ul contrazicandu-ne care rajnita e mai tare ci sa stam relaxati si sa lasam legile concurentei sa-si faca treaba si fiecare producator sa vina cu ce inovatii poate si noi o sa ne alegem ce ni se potriveste mai mult.

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am adaugat si Xperia Z in comparatie... precum si Nexus 4. Hope it helps!

  5. #45 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Tot cu Pentile ați venit? Plrrrrffft.

    HTC One e cel mai bun Android la momentul actual după părerea mea, urmat de (poate) Xperia Z. Păcat că Samsung o să arunce cu valize de bani în marketing, în loc să își ia o echipă bună de designeri. Păcat. Nu cred că există o corporație la momentul actual care să îmi dea impresia de... și mai multă "corporație", decât Samsung.

  6. #46 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Totusi, din cate concept render-uri am vazut legate de Galaxy S4, ma asteptam si eu la ceva mai special.
    Chiar... cum naiba scot unii (amatori practic) niste design-uri ca-ti pica fata si armata de "profesionisti" de la Samsung scoate o uratenie... Cum arata ala din a doua poza, genial. Desi poate ca in realitate n-ar fi comod in mana sau cine stie...

  7. #47 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by OxygeN View Post
    Mie unul mia placut S2-ul si S3-ul intr-o oare care masura, insa S4 mi se pare deja oribil, acum ca e mai mare telefonul trebuie sa-mi fac si mana mai mare? Cand ziceau fanii Android ca cei de la Apple nu mai au idei si toate telefoanele sunt similare acum sa-i vad ce zic de S3, S4.
    Telefonul NU e mai mare.

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sadismek View Post
    Tot cu Pentile ați venit? Plrrrrffft.
    Cred ca mai aveau pe stoc cateva jde milioane de ecrane si au zis sa nu le arunce.

    Serios ca nu-i inteleg. Sunt zeci de mii de posturi pe forumurile de specialitate, pe forumuri gen xda, pe paginile oficiale... legate de problemele cu pentile. Si ei vin tot cu asta. La fel si cu plasticul ala... grr.

    Bine, sa fiu sincer acum, cat am avut Galaxy Tab, Note si S3, nu am primit niciodata un raspuns oficial de la Samsung (desi le-am scris de m-am plictisit)... noroc cu XDA si cu JIG-urile de la chinezi. Ca altfel imi cereau la service 75% din valoarea telefonului ca sa-l rezolve.

    Din pacate la tech support si service Samsung pentru mine e egal cu zero. N-o sa va vina sa credeti, dar Tab-ul (produs Samsung) mi l-au rezolvat la service LG cu 250 RON, pt. ca la service Samsung au cerut 950 RON (era cam 1200 RON nou nout, sigilat).

    Aici am vazut marea diferenta dintre Apple si Samsung. La Samsung nu mi-au primit produsul in garantie pentru ca n-am avut factura la mine. La service autorizat Apple mi-au zis ca si daca am factura sau chitanta, nu au nevoie de ea (au introdus seria in sistem si gata). Dai un ban in plus, dar stii ca ai suport serios.
    Quote Originally Posted by Sadismek View Post
    HTC One e cel mai bun Android la momentul actual după părerea mea, urmat de (poate) Xperia Z.
    Mie imi place la nebunie faptul ca HTC a ridicat stacheta. La fel cum ma enerveaza ca in Europa Motorola aproape ca nu exista... desi au niste inovatii super tari (kevlar, super baterie).
    Quote Originally Posted by Sadismek View Post
    Păcat că Samsung o să arunce cu valize de bani în marketing, în loc să își ia o echipă bună de designeri. Păcat. Nu cred că există o corporație la momentul actual care să îmi dea impresia de... și mai multă "corporație", decât Samsung.
    Din pacate asa se intampla cu mega-corporatiile care fac de la fier de calcat pana la vapoare... Eu m-am ars cu o groaza de produse de-ale lor (ultimul fiind un cuptor cu microunde). Au atat de tare marketing-ul, incat pana si pe mine (care sunt Toma Necredinciosul) m-au convins ca e mai bun decat ce aveam. Si cand colo, toate denumirile alea "fantastice", erau apa de ploaie (ori de nefolosit, ori chestii absolut banale, rebrenduite si facute sa sune mai pompos). Ah, si faptul ca specificatiile lor de obicei n-au legatura cu realitatea. Dar, la ce sa te astepti de la cei care au reusit sa calculeze infinitul (au fost totusi primii care au anuntat ca au contrast infinit pe TV-uri), nu?

  9. #49 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Deci ce scriam mai sus a fost in van vad! Frate, daca vrei sa trollezi, du-te direct la sursa pe site-ul Samsung/S4 etc. Vad notificare la thread, vreau sa vad daca a aparut ceva nou si ma trezesc cu un comment care injura produsul. Da unsubscribe la thread si nu te va mai stresa nimeni cu design-ul si alte produse Samsung.

    Nu ca as lua partea Samsung-ului dar una e sa pictezi ceva frumos in Photoshop si alta e sa il transpui in realitate cand te lovesti de compatibilitatea hardware cu design-ul, costurile de productie ridicate (daca schimbi linia de productie semnificativ, asta inseamna investitii care se vor regasi intr-un pret mai ridicat al produsului). iPhone e frumos intr-adevar dar pe langa faptul ca e un produs apple si platesti practic pt. brand cred ca diferenta aia de 200-300 de E in plus fata de urmatorul competitor este unibody-ul. Plus ca la unibody poti sa ai probleme in productie ca nu se gaseste aluminiu peste tot, sau cel putin nu se produce la fel de usor ca un plastic mai dur (si nu vb de costuri acum).

    Avand in vedere concurenta ridicata si in functie de segmentul de piata catre care te adresezi (si mai ales dc mai vrei sa iei si din felia altora) nu poti sa schimbi design-ul radical in fiecare an pentru ca nu poti mentine un pret redus (a se citi competitiv) pt. produsul tau, asta doar dc. nu mergi pe ceva exclusiv si ai un segment de clienti clar stabilit care asta cer.

    Daca il faceau din unibody si iti cereau 2-300E in plus doar ca e in aluminiu cati l-ar mai fi luat? Ca doar nu toti si-or lua smartphone ca sa dea bine "pe sticla" - se mai uita si la pret/performanta.

    Legat de "profesionisti", cred ca sunt! Din moment ce S3 s-a vandut in draci si au mers probabil pe zicala "if it's not broken (si am vandut milioane cu plasticul asta) why fix it?"

    Repet, nu sunt fan Samsung - doar ca un pic de rigoare in privinta continutului fiecarui thread ar trebui sa fie aplicata. Asa cum pe thread-ul dedicat ME 3 sau AC 3 vezi doar update-uri privind jocurile respective sau intrebari punctuale privind subiectul acelui thread cam de la asta ma astept si aici. But, maybe I'm just wrong.
    Cum ar fi ca pe Thread-ul dedicat ME3 sau mai bine, Modern Warfare sa ma apuc sa scriu eu - "haha, ce jucati prostia aia care e la fel mereu. Mai bine jucati ME 3 sau Battlefield 3" - so useless si generatoare de report-uri pt. mine si mai ma aleg si cu frigiderul plin. Ce te-ai putea astepta atunci cand intri pe un thread care in principal e urmarit de cei interesati de acel subiect, si te apuci sa zici ca e praf?!

    Nu promovez cenzura, dar ar trebui sa fim mai la subiect.

    My 2 cents,

    L.

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Chiar... cum naiba scot unii (amatori practic) niste design-uri ca-ti pica fata si armata de "profesionisti" de la Samsung scoate o uratenie... Cum arata ala din a doua poza, genial. Desi poate ca in realitate n-ar fi comod in mana sau cine stie...


    ---------- Post added 17-03-2013 at 10:16 PM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mie imi place la nebunie faptul ca HTC a ridicat stacheta. La fel cum ma enerveaza ca in Europa Motorola aproape ca nu exista... desi au niste inovatii super tari (kevlar, super baterie).
    Amen to that! Ar fi frumos sa se inspire la aceste criterii si Samsung. Oricum cred ca vor lansa ceva accesorii pe tema asta.

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LucKos: Uite eu, sa fiu sincer (si am mai zis-o)... mi-am dorit sa scriu aici numai de bine. Mi-am dorit ca S4 sa fie "the one"... sa ma faca si pe mine sa spun "Bravos Samsung". Sa ma faca sa renunt la iPhone 5, sa ma faca sa-mi iau ochii de pe HTC One si restul concurentei.

    Faptul ca postam despre un produs (cu bune si cu rele) nu inseamna trolling... ca la urma urmei, de-asta e forum, sa discutam si despre ce e OK si despre ce nu e.

    Iar referitor la ce spui tu de unibody... stii care e problema? Ca Samsung cere pe plastic cam cat cer altii pe unibody sau body metalic. O sa vezi cand se va anunta pretul oficial (si mai ales sa vezi pretul din Romania)... Iti sta inima in loc si te intrebi de 10 ori pe ce vor banii astia? Mai ales ca majoritatea pieselor sunt produse in-house...

    Ar trebui sa se bata la pret cu Nexus 4... eu sunt 100% ca va fi de cel putin 2 ori mai scump. Poate chiar de 3 ori in primele luni de la lansare...

    P.S. In plus, vezi ca gresesti un pic: aici nu e threadul oficial pentru S4 (ci aici). Aici este o stire despre ce telefon a lansat Samsung. Si prin urmare, ce poti sa scrii pe threadul unei stiri legate de un nou produs lansat, decat sa-ti expui parerea (oarecum subiectiva, intrucat nu am pus niciunul mana pe el cu adevarat - si vorbesc aici de cel putin o saptamana de butonat, nu doar asa... palpat). Noi majoritatea am postat de obicei ce nu ne-a placut la un produs (cum s-a intamplat si la iPhone 5, HTC One, Z10)... Prin urmare, nu vad de ce Samsung ar trebui sa fie mai cu motz...

  11. #51 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă zic de S4 ca e urât si sunt dezamăgit sunt offtopic? E o părere personala care cred eu ca am voie sa mi-o expun fara sa vin cu un milion de argumente. E vorba de gusturi...Nu înseamnă ca daca cineva spune ca e urât trebuie luat ca litera de lege si sa apară polemica de doi bani

  12. #52 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Total de acord! Oricum regulile de piata din RO nu au nici o legatura cu restul. Inainte se invocau costurile vamale, acum ca sunte in UE gasesc ei altceva sa justifice aberatiile.

    Daca te uiti un plic la replyuri si faci o medie, majoritatea injura produsul. Oricum primul post (al tau) e cel mai relevant. Restul e CanCan.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    LucKos: Uite eu, sa fiu sincer (si am mai zis-o)... mi-am dorit sa scriu aici numai de bine. Mi-am dorit ca S4 sa fie "the one"... sa ma faca si pe mine sa spun "Bravos Samsung". Sa ma faca sa renunt la iPhone 5, sa ma faca sa-mi iau ochii de pe HTC One si restul concurentei.

    Faptul ca postam despre un produs (cu bune si cu rele) nu inseamna trolling... ca la urma urmei, de-asta e forum, sa discutam si despre ce e OK si despre ce nu e.

    Iar referitor la ce spui tu de unibody... stii care e problema? Ca Samsung cere pe plastic cam cat cer altii pe unibody sau body metalic. O sa vezi cand se va anunta pretul oficial (si mai ales sa vezi pretul din Romania)... Iti sta inima in loc si te intrebi de 10 ori pe ce vor banii astia? Mai ales ca majoritatea pieselor sunt produse in-house...

    Ar trebui sa se bata la pret cu Nexus 4... eu sunt 100% ca va fi de cel putin 2 ori mai scump. Poate chiar de 3 ori in primele luni de la lansare...

    P.S. In plus, vezi ca gresesti un pic: aici nu e threadul oficial pentru S4 (ci aici). Aici este o stire despre ce telefon a lansat Samsung. Si prin urmare, ne spunem parerea despre produsul lansat. Inclusiv cu ce nu ne place (cum s-a intamplat si la iPhone 5, HTC One, Z10)...


    ---------- Post added 17-03-2013 at 10:28 PM ----------

    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Dacă zic de S4 ca e urât si sunt dezamăgit sunt offtopic? E o părere personala care cred eu ca am voie sa mi-o expun fara sa vin cu un milion de argumente. E vorba de gusturi...Nu înseamnă ca daca cineva spune ca e urât trebuie luat ca litera de lege si sa apară polemica de doi bani
    Nu, nu esti offtopic si e normal sa spui ce nu-ti convine. Eventual putem redenumi thread-ul "Is there anybody else left who is not disappointed about the S4 and Samsung?" - cred ca e mai direct si restrange audienta.

    Voi da unsubscribe la thread-urile tech de acum in colo, ca doar suntem pe consolegames, si nu vreau sa fac rating la telefoane.

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe, sa fiu sincer... pentru mine in acest moment telefonul perfect ar fi cam asa:
    • hardware-ul de la HTC One sau Samsung Galaxy S4
    • features-urile de la Samsung Galaxy S4 (termometru, barometru, dual video shooting, etc)
    • designul de la HTC One (si poate si ceva luat de la iPhone 5) - unibody + metalic rules
    • anduranta bateriei ca la Motorola RAZR MAXX (cea mai mare in momentul de fata)
    • stabilitatea si viteza iOS-ului
    • customizabilitatea Android-ului
    • camera de la Nokia Lumia 920
    • pretul de la Nexus 4
    • greutatea si ergonomia unui iPhone 5
    • ecran de maxim 4 - 4.2" (pentru restul exista tablete)
    • extensie via microSD
    • conector Lightning (mi se pare cel mai bine gandit) - daca nu se poate, sa fie macar un microUSB clasic
    • ecran gorilla glass 3 (sa fie cat mai rezistent posibil la zgarieturi - cred ca aici S4 ar fi cel mai nou/tare)
    • rezistent la apa precum Sony Xperia Z
    • ecran oled (rezolutia e suficienta 1280 x 720)
    • spatele rezistent precum la Motorola RAZR MAXX (fibre de kevlar)
    Well, daca se poate asa ceva... vreau vreo 10 bucati

  14. #54 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Deci ce scriam mai sus a fost in van vad! Frate, daca vrei sa trollezi, du-te direct la sursa pe site-ul Samsung/S4 etc. Vad notificare la thread, vreau sa vad daca a aparut ceva nou si ma trezesc cu un comment care injura produsul. Da unsubscribe la thread si nu te va mai stresa nimeni cu design-ul si alte produse Samsung.
    Comment care injura produsul? E grav, am zis ca nu mai intru in diusctii cu astea, dar tu esti CULMEA. Tu cred ca traiesti intr-o manastire sau eu traiesc in cel mai rau famat cartier si am vecini doar puscariasi, altfel nu-mi explic cum ai gasit tu postul meu ca fiind injuratura... Si postul a fost 100% ontopic, am spus ca designul S4 e foarte slab comparativ cu ce au realizat niste amatori.

    Daca pe tine te deranjeaza critica e altceva, dar nu-mi spune mie ca am injurat si ca-s offtopic, okay?


    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Legat de "profesionisti", cred ca sunt! Din moment ce S3 s-a vandut in draci si au mers probabil pe zicala "if it's not broken (si am vandut milioane cu plasticul asta) why fix it?"
    Din nou: m-am legat STRICT de design, normal ca au vandut mult ca Galaxy S-urile au fost reusite dpdv hardware. Si din asta deriva altceva - Samsung vinde mult si din inertie, la fel ca si Apple, daca anul asta apare si S5 si e varza din absolut toate punctele de vedere eu sunt convins ca tot se va vinde relativ bine, ca sunt destui care-l vor cumpara doar ca e "the latest Galaxy S".

    In concluzie: strict ca si hardware S4 e o mica bijuterie, imi place: ecran 5" full HD, procesor potent (as putea spune procesoare, unul potent, unul battery friendly), ram din belsug, camera foto excelenta (pentru un telefon), etc. Insa ca design e praf. Nota pt unii - asta nu e injuratura, e o parere personala si o pot argumenta: plasticul ieftin si lucios nu e deloc ceva "frumos", iar forma e absolut banala, parca e un Note II un pic mai mic, un "facelift".

  15. #55 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ok - recunosc, poate nu mi-am ales cuvintele potrivit (legat de "injurat"). Dar a fost ciudat ca era un thread dedicat S4 si toata lumea se plange de el . Poate si din vina mkt-ului si hype-ului creat anterior. M-ai mirosit, critica ma deranjeaza..... ATUNCI cand nu e constructiva .
    Nu te viza pe tine personal post-ul ci pe toti care isi exprima dezamagirile aici (marea majoritate). Si de aceea am zis ca numele thread-ului nu e unul care releva realitatea. Gandeste-te si pe partea cealalta: primesc notificari ca sunt replyuri la thread, intru in speranta ca sunt updates in privinta pret, daca are Radio sau nu sau alte features si vad ca e doar inca un comment in privinta lipsurilor lui. Pe mine ma intereseaza CE ARE si CE POATE SA FACA, ce nu are este evident si nu poate fi schimbat de noi daca ne plangem pe acest forum...

    Hai sa inchidem aici ca deranjam. Sunt eu mai inadaptat, probabil.

    @Monky: Perfect punctate specificatiile telefonului ideal! Eventual un pic mai mare displayul - maxim, maxim 5'', evident nu neaparat FullHD.

    @RaverX: Da, designul lui S4 nu e la inaltimea asteptarilor si nici mie nu-mi place. Cum nu-mi place nici cel al lui S3. S2ul insa imi place, cu toate ca e plasticat intr-un mod barbar. Asta nu inseamna ca sunt inebunit dupa design-ul iphone-ului care trebuie sa-l ti in kevlar sa nu se zgarie sau sparga la un soc mai serios. Case closed, da?!

  16. #56 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Dar a fost ciudat ca era un thread dedicat S4 si toata lumea se plange de el .
    nu e thread dedicat S4, pe threadul dedicat nu e asa de criticat

  17. #57 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu nu am inteles ce e cu vorba, if it ain't broke don't fix it. Am vazut-o vanturata prin mai multe locuri. Din cate cunosc aici vorbim de flagship-ul Samsung nu de vreun mid-range sau low end. Ca atare, afirmatia de mai sus mi se pare nepotrivita. Ma gandesc totusi, cei care au S3(printre care ma numar si eu) nu cumva isi vor pune mai multe intrebari cand se vor afla in fata unei decizii de achzitie?

    Pana la urma, asa cum zice si MonkY, probabil full HD este deja overkill, iar inovatia dpdv hardware nu cred ca (mai) intereseaza atat de mult, pe mare parte din zecile de milioane care au cumparat S3/S2/S1. Pana la urma toate smartphone-urile au ajuns la aproape acelasi nivel hardware, iar diferenta o fac aspectul, display-ul sau functiile software.

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sper ca odata cu saturatia asta de upgrade hardware... sa se treaca la ceea ce intereseaza cu adevarat. Lifetime la baterie serios, calitate mai buna, design deosebit, ergonomie, stabilitate... Nu de alta, dar daca vad CPU cu 16 core-uri si 4GB RAM in urmatorul S5, o iau razna. Nu mai fac upgrade la PC, ca-mi leg smartphone-ul la monitor si am ceva mai puternic

  19. #59 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sper ca odata cu saturatia asta de upgrade hardware... sa se treaca la ceea ce intereseaza cu adevarat. Lifetime la baterie serios, calitate mai buna, design deosebit, ergonomie, stabilitate... Nu de alta, dar daca vad CPU cu 16 core-uri si 4GB RAM in urmatorul S5, o iau razna. Nu mai fac upgrade la PC, ca-mi leg smartphone-ul la monitor si am ceva mai puternic
    Cat de adevarat... Din pacate lumea e plina de bizoni, cocalari, fitosi, etc. Probabil ca peste 90% dintre posesorii celor mai rapide telefoane n-au nevoie de putere de procesare, folosesc telefonul sa intre pe "feisbuc" si sa se uite la "iutub", dar vor ca telefonul lor sa aibe procesor quad core si nspe giga de ram, nu-i intereseaza de baterie.

    Iar producatorul ofera ce se cere, plus ca e mult mai usor pentru marketing: noul nostru telefon are quad core la nspe ghz, tzspe giga de ram, procesor grafic super extra mega tare, etc. Si bizonul/cocalarul/etc ramane: wow, ce tareeeeeee, imi iau.

    Pe cand daca spui: telefonul nostru are autonomie de o saptamana... nu prea impresionezi pe nimeni. Dar intr-un fel e de inteles, daca tine bateria macar o zi e ok, il incarci in fiecare seara si gata, nu?

    Iar S4 se incadreaza perfect in tiparul asta, totul mai rapid, dar nimic cu adevarat revolutionar, nu vezi un design super slim (sau super usor sau mai deosebit macar), nu vezi o baterie foarte puternica, nu vezi o functie software mai speciala (ceva recunoastere de amprenta sau de retina, orice cat de cat mai special, nu neaparat ceva nemaivazut, dar ceva mai... special).

  20. #60 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sper ca odata cu saturatia asta de upgrade hardware... sa se treaca la ceea ce intereseaza cu adevarat. Lifetime la baterie serios, calitate mai buna, design deosebit, ergonomie, stabilitate... Nu de alta, dar daca vad CPU cu 16 core-uri si 4GB RAM in urmatorul S5, o iau razna. Nu mai fac upgrade la PC, ca-mi leg smartphone-ul la monitor si am ceva mai puternic
    Tocmai exact asa gandesc si eu,iar in primul rand nu prea vad mobilitate din moment ce trebuie sa am in jur de 3,4 baterii la mine pt a ma putea folosi de smartphoanele astea!

    ps:dupa ce am trecut prin S2 si S3 mai mult ca sigur la S4 nu voi trece..!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Samsung lanseaza Galaxy S5! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 42 Last Post: 23-05-2014, 14:06
  3. Replies: 13 Last Post: 09-09-2013, 07:22
  4. Samsung lanseaza Galaxy S4 Mini By MonkY in forum Tech News
    Replies: 24 Last Post: 01-06-2013, 01:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts