Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Razer Blade 14" - cel mai subtire laptop de gaming

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Razer Blade 14" - cel mai subtire laptop de gaming

    De cand am vazut in dimineata asta un articol despre laptopul asta, am ramas foarte placut impresionat. Nu am mai fost de foarte mult timp atat de entuziasmat de un produs nou. Dar iata ca acest laptop a reusit. Ca design si performante, laptopul este impresionant. Vine dotat cu noile procesoare de la Intel, 8GM RAM, SSD si o placa video dedicata. Din pacate ecranul nu e 1080p. Atunci probabil ar fi fost perfect. Detalii pe Razer Blade: The World's Thinnest Gaming Laptop - Razer United States

    Gasiti un articol mai complet care prezinta produsul aici: Razer Blade - Laptops - CNET Reviews





    Si era sa uit, pretul: 1799$
    Attached Images Attached Images rzrblade14_01_grid2.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    More pictures:
    Attached Images Attached Images razer_blade_14_35780325_04_610x436.jpg razer_blade_14_35780325_05_610x436.jpg razer_blade_14_35780325_06_610x436.jpg razer_blade_14_35780325_11_610x436.jpg razer_blade_14_35780325_14_610x436.jpg razer_blade_14_35780325_15_610x436.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Din pacate ecranul nu e 1080p. Atunci probabil fi fost perfect.
    Multi producatori care fac laptop-uri de gaming pun ecrane cu rezolutie mai mica ca sa poti juca jocurile la rezolutia nativa pe High-Ultra.Crezi ca 765M duce Crysis 3 Full HD pe mai mult de medium ?

  4. #4 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mai adauga vrio200€ la pretul laptopului si valoreaza cat masina mea . :-))
    Insa problema este alta intr-un an mazim doi va trebui sa iti cumperi altul caci hardware-ul nu va mai face fata cerintelor din ce in ce mai ridicate ale jocurilor.

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Multi producatori care fac laptop-uri de gaming pun ecrane cu rezolutie mai mica ca sa poti juca jocurile la rezolutia nativa pe High-Ultra.Crezi ca 765M duce Crysis 3 Full HD pe mai mult de medium ?
    As prefera sa joc scaled down desi s-ar vedea o idee mai prost nefiind rezolutia nativa a ecranului, dar asta nu e o scuza pentru a avea o rezolutie mai mica. Uita-te la Mac Pro cu retina ca au rezolutii mari si specs mai slabe. Stiu ca main target-ul e gaming-ul in cazul de fata, dar poti avea rezolutia de gaming si rezolutia pentru workspace.

    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Insa problema este alta intr-un an mazim doi va trebui sa iti cumperi altul caci hardware-ul nu va mai face fata cerintelor din ce in ce mai ridicate ale jocurilor.
    Dupa logica asta nu mai cumperi niciodata nimic. Daca achizitionezi un laptop de 300 de euro acum, tot va trebui sa iei altul in maxim doi ani pentru ca nu va mai fi la acelasi nivel cu laptopurile noi cu valoarea de 300 de euro.

  6. #6 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Dupa logica asta nu mai cumperi niciodata nimic. Daca achizitionezi un laptop de 300 de euro acum, tot va trebui sa iei altul in maxim doi ani pentru ca nu va mai fi la acelasi nivel cu laptopurile noi cu valoarea de 300 de euro.
    sau iei consola

    oricum mie mi se pare ca laptop-urile astea de gaming sunt de fițe..cu 1800$ iti iei un super PC si un PS4 si esti bazat

  7. #7 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Sunt bune doar pentru LAN Party.Nu prea vad pe cineva sa joace BF 3 la cafenea...dar trebuie sa recunosti ca e o bijuterie

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe cat de mult imi place nou Razer Blade, si mi-ar placea foarte mult sa am unul, prezentarea produsului mi-a adus aminte de ceva. Prezentarea lui Mac Air de acum vreo 5-6 ani. Si e aproape identica. Rusine Razer, rusine.




  9. #9 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    chinezul sau japonezul sau ce o fi ala nu se compara cu magia pe care o avea Steve Jobs...Daca te uiti atent la reclama o sa vezi cat de mult incearca sa il imite pe Jony Ive.
    L.E: Pana si LED-ul de standby de la macbook pro (2011< ) l-au copiat

  10. #10 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    e banal si scump...

  11. #11 SP
    Member andreiaka's Avatar
    La laptop-ul asta platesti firma !

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un tweet:

    @Razer: The Razer Blade is so light, it's Metro: Last Light! http://t.co/ZnluYhXG7G

  13. #13 SP
    Member Link's Avatar
    Din proprie experienta, laptopurile de gaming sunt de cacao, sunt foarte compacte pentru ceea ce au inauntru si se ventileaza prost, trebuie sa apelezi la solutii 3rd party de racire/ventilatie ca sa-l poti folosi la capacitatea lui reala. Si aici ma gandesc si la super-scumpele Alienware. De banii pe care-i dai pe un gamging laptop iti faci un gaming system care-ti ruleaza tot ce misca, sau iti iei o consola.

  14. #14 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    765M nu poate rula pe baterie la capacitatea maxima pentru ca bateria nu are destula putere so it's useless...

  15. #15 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Am căutat ceva vreme în urmă păreri despre laptopurile gaming si foarte mulți repeta la infinit (ca și mai sus de altfel) ca de banii pe care îi dai, îți iei cel mai tare desktop de pe planeta sau 5 console, uitând ca cei care își doresc sau dețin un asemenea sistem, cum e și cazul meu, vor profita de avantajele mobilității sau spațiului restrâns pe care îl ocupă. Sau voi vă luați după voi în deplasările lungi consola, plasma de 50 și z5500-le in bagaj.
    Eu personal dețin, pe lângă consolă, un Asus G 75, de ale cărui performanțe sunt foarte mulțumit

  16. #16 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Designul arata exact ca si macbook black modelul 2006-2009 identic!Super design...copiat da!

  17. #17 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Razer Blade-ul mi se pare "money well spent" doar pentru cei care calatoresc foarte mult. Eu nu pot sa privesc un laptop ca un device pentru gaming. Sunt perfect de acord cu ideea portabilitatii pentru productivity sau chestii casual gen web browsing. Contraargumentarea "Poate ai chef de un Battlefield in varful muntelui sau la plaja" nu mi se pare normala. Pentru mine,cel putin,vacanta inseamna alte activitati. Mi se pare ciudat sa car dupa mine un sistem pe care sa pot rula jocuri hardcore intr'un sejur de 7 zile in Antalya (de exemplu) . Pe de alta parte,mai e costul. Portabilitatea e extrem de scumpa. Dai 1800$ pe un laptop care acum e powerhouse,dar peste 2 ani hardware-ul e bine pa. Iar de upgrade nu poate fi vorba,ca nu e desktop.

  18. #18 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by DrMengele View Post
    Am căutat ceva vreme în urmă păreri despre laptopurile gaming si foarte mulți repeta la infinit (ca și mai sus de altfel) ca de banii pe care îi dai, îți iei cel mai tare desktop de pe planeta sau 5 console, uitând ca cei care își doresc sau dețin un asemenea sistem, cum e și cazul meu, vor profita de avantajele mobilității sau spațiului restrâns pe care îl ocupă. Sau voi vă luați după voi în deplasările lungi consola, plasma de 50 și z5500-le in bagaj.
    Eu personal dețin, pe lângă consolă, un Asus G 75, de ale cărui performanțe sunt foarte mulțumit
    ROG-uri sunt in alta liga , desktop replacement.Intradevar sunt extrem de bune pentru pretul lor , detin un G46VW de care sunt foarte multumit.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu sunt deloc desktop replacement. Nu poti schimba decat HDD-ul (ma si mir cum naiba mai vin cu asa ceva in 2013) si RAM-ul. Ca sa nu mai vorbesc ca vazusem un Asus, poate chiar modelul tau, la un pret monstru, si ecranul era 720p. Iar pretul si performantele sunt asemanatoare de acest Razer Blade 14. Nici nu pomenesc de cel de 17 care va primi si el un "facelift" impreuna cu mai multa putere. Si astea macar sunt laptopuri adevarate, adica le poti lua cu tine. Pe cand cu alea trebuie sa mergi intai la sala sa le poti cara.

  20. #20 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Daca nu era la super oferta (3150 lei) nici nu il luam dar la pretul asta este bang for the buck.Placa Mid end spre high end si procesor i7 quad core la o calitate destul de buna merita.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 05-01-2015, 22:30
  2. Replies: 7 Last Post: 29-03-2012, 01:48
  3. Cel mai bun "action/adventure game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 25 Last Post: 02-02-2010, 17:08
  4. Cel mai bun "fighting game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 15 Last Post: 07-12-2009, 01:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts