Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Samsung Galaxy Note 3 se lanseaza pe 25 septembrie

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Samsung Galaxy Note 3 se lanseaza pe 25 septembrie

    In urma conferintei IFA, Samsung a anuntat noul Galaxy Note 3. Cine ar fi crezut in urma cu doi ani, la lansarea primului Note, ca acesta va avea succes? Avand un hardware puternic si un ecran extrem de generos, Samsung a creat o piata noua cu primul Note. Am ajuns acum la a treia generatie, iar aceasta ultima versiune il face mai mare si mai puternic decat niciodata. Telefonul a suferit mici modificari estetice, dar se aseamana cu modelul precedent. Ecranul a crescut si el, la fel si memoria RAM, avem un ecran FUll HD, iar procesorul vine din nou in mai multe variante depinzand de regiune.

    Telefonul se va lansa pe 25 septembrie.

    Diferentele tehnice intre Note 2 si Note 3:

     Galaxy Note II N7100Galaxy Note 3
    Dimensions5.95 x 3.16 x 0.37 inches (151.1 x 80.5 x 9.4mm)5.95 x 3.12 x 0.33 inches (151.2 x 79.2 x 8.3mm)
    Weight6.35 oz. (180g)5.92 oz. (168g)
    Screen size5.5 inches5.7 inches
    Screen resolution1,280 x 720 pixels (267ppi)1,920 x 1,080 (386ppi)
    Screen typeHD Super AMOLEDFull HD Super AMOLED
    Battery3,100mAh3,200mAh
    Internal storage16 / 32 / 64GB32 / 64GB
    External storagemicroSD (up to 64GB)microSD (up to 64GB)
    Rear camera8MP13MP
    Front-facing cam1.9MP2MP
    Video capture1080p1080p
    NFCYesYes
    RadiosHSPA+, LTEHSPA+, LTE
    BluetoothVersion 4.0Version 4.0
    SoC1.6GHz quad-core Exynos2.3GHz quad-core processor / 1.9GHz octa-core processor (varies by region)
    RAM2GB3GB
    MHLYesYes
    Operating systemAndroid 4.1 Jelly BeanAndroid 4.3 Jelly Bean
    Attached Images Attached Images note3.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci pana la urma nu va fi de 6.3"... si nu vor exista 3-4 modele pe piata asa cum s-a zvonit? Asta e bine... dar zic sa nu spunem "hop" pana nu sarim santul

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sincer sa fiu, si eu am fost suprins ca nu sunt 3 modele. Avand in vedere politica Samsung, era de asteptat. Au ramas puri la origine

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Bateria a crescut cu 100mah pe cand specificatiile au crescut exponential? Oare ce spune autonomia despre asta...

  5. #5 SP
    Member Kratos's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca Samsung Galaxy Note 3-ul acela cu piele pe spate arata intrun mare fel. In sfarsit au aflat ca exista si altceva in afara de plastic ieftin!
    Attached Images Attached Images original.jpg

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Avem si un mic hands-on comparativ intre S4 si Note 3. Mie unul mi se pare prea mare S4, de Note 3 nu mai zic. Au mers insa pe aceasi idee ca la S4 si au facut telefonul mai usor, o idee mai mic dar au crescut ecranul.


  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, e bestial cu piele! Good job Samsung!

    Cat despre ce discutam mai devreme... din clipul ala aflam ca vor exista mai multe versiuni, inclusiv una care va sti sa inregistreze 4K video. Here we go...

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa inceapa campania PETA impotriva lui Note 3 pentru pielea de pe spate.

    Urmeaza iPhone 5S si urmatorul Nexus si vedem care pe care. Abia astept.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E interesanta pielea aia (folie zagg de piele am pe aifon de 2 ani si e in stare perfecta), dar nu inteleg care naiba-i faza cu case-urile alea de plastic colorate care le-au anuntat. De ce ai vrea sa treci de la un material premium la o carcasa de plastic, sa-l ingrosi si sa-l faci din plastic infect, ca vechile produse ?!?!?! Ce-o fi in capul lor ?

  10. #10 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    aia e faux leather! wake up!

    no Sony Z1 news? acolo device PREMIUM

  11. #11 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Imi place enorm. In sfarsit, vad un material care arata foarte bine pe Galaxy Note. Nu mai vorbesc de partea interna. Oricum, au fost finuti baietii de la Samsung anul asta. Observati ca atat Note-ului, cat si S-ului, li s-au marit ecranele cu doar 0.2". Mi se pare un inceput bun. Poate ca vor reusi pana la urma sa mentina bariera asta intre telefoane si tablete.

    Anul asta a fost un mare pas inainte pentru Samsung. Si eu mor de nerabdare sa vad cu ce vor iesi la rampa Google si Apple.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si e un lucru pe care pana acum vad ca nu l-a laudat nimeni. Si anume ca Galaxy Note 3 este primul smartphone (sper sa nu ma insel) care are ca si conector... USB 3.0! Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult
    Attached Images Attached Images galaxy_note_3_usb3_0.jpg

  13. #13 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Pentru mine Note 3 e cel mai aproape de perfectiune. Rama este din metal sau plastic? Un lucru notabil si important: Are memorie de 32 si 64 de GB. Bravo Samsung! Sper ca in viitor sa renunte la profitul imens in favoarea calitatii!

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RELOADED9: din cate am inteles frame-ul este metalic.

    Apropos, presupun ca va dati seama de ce s-au oprit la 3GB RAM, nu? Pentru ca momentan cam toate procesoarele cu tehnologie ARM sunt pe 32bits, prin urmare degeaba ar pune 4GB RAM. Din cate am inteles, procesoarele pe 64bits sunt in lucru... Cum v-am spus, in curand o sa inlocuim PC-ul cu smartphone-ul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Samsung Galaxy Note 3 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 17 Last Post: 03-02-2014, 21:59
  2. Samsung Galaxy Note II By mark in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 16-01-2013, 17:56
  3. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  4. Samsung Galaxy Note By Dant3 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 13-04-2012, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts