Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Noul Walkman de la Sony este o... casca!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noul Walkman de la Sony este o... casca!

    Nu cred ca exista cineva care sa nu fi avut sau sa fi vazut un Walkman Sony, inainte ca iPod-ul sa devina liderul incontestabil pe piata de portabile audio. Cei de la Sony au pierdut insa lupta si de-a lungul anilor au incercat sa redefineasca si sa reinventeze Walkman-ul. De data acesata, cei de la Sony vin cu un nou concept: "castile all in one". Acestea fac parte din seria NWZ-WH si pe langa faptul ca pot fi folosite ca simple casti audio, acestea au incorporate si un player audio.

    Sony practic lanseaza 2 versiuni: NWZ-WH505 si NWZ-WH303, in variante de 16GB si respectiv 4GB. Varianta WH505 vine cu drivere de 40mm si frecvente cuprinse intre 5 - 25.000Hz, pe cand WH303 are drivere de 30mm si reda in gama de frecvente 30 - 20.000Hz. Ambele sunt capabile sa redea fisiere in format MP3, WMA, AAC-LC, si Linear PCM.

    Varianta WH303 se va putea achizitiona atat pe alb cat si pe negru, pe cand WH505 nu va putea fi achizitionata decat pe negru. Pretul nu a fost dezvaluit inca, dar avand in vedere ca varianta waterproof a castilor Sony se incadreaza in bugetul de 100 USD, ne asteptam sa fim in aceeasi marja de pret.

    La capitolul autonomie, ambele garanteaza 20 de ore de redare si este specificat faptul ca o singura incarcare rapida de 3 minute va ajuta sa obtineti o ora de auditie. Ambele variante au un switch prin care le puteti transforma din player audio in casti clasice pe care le puteti conecta cu ajutorul unui jack.

    Sunt curios daca vor prinde la public... Mai jos aveti si cateva clip-uri de prezentare.



    Attached Images Attached Images sony_walkman_nwz-wh.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atasez si ceva imagini in rezolutie mare cu cele doua casti de la Sony.
    Attached Images Attached Images sony_wh303_h_b.jpg sony_wh303_std-cw_w.jpg sony_wh505_h_b.jpg sony_wh505_std-cw_b.jpg sony_wh505_std-f_b.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Din seria NWZ merita amintit modelul NWZ-W273.
    Pe mine ma multumeste calitatea audio. Modelul asta este conceput pt sport, fiind perfect pentru alergat sau inot. Eu le mai folosesc la alergat, sunt foarte usoare si neavand fire care atarna pe langa corp, sunt foarte comode.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    No offence, dar eu am avut in ultimii 5 ani trei perechi de casti Sony iar sunetul in toate a fost jalnic. Am zis ca la ce tine de audio, nu mai merg pe Sony niciodata. Pe casti facute de JVC/Philips si etc am dat mai putini bani iar sunetul a fost mereu mult superior.

    Eu cu siguranta voi sta departe de ele. Ce nu am inteles insa, desi am cautat acum mai multe informatii, este daca au bluetooth. Din cate am inteles ele isi fac pairing doar cu device-uri Sony, gen telefoane care au aplicatia Walkman. Caz in care sunt mai mult decat inutile.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am vazut in comunicatul de presa, nu se vorbeste absolut nimic despre conexiune Bluetooth, deci s-ar putea sa nu aiba legatura cu aplicatia Walkman. Dar, din pacate asta e tot ce stim: Sony - Your music, 3 ways : : News : Sony Europe Press Centre.

  6. #6 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu folosesc de peste 3 ani un NWZ-202 (NWZ-W202 | Audio MP3 players | Overview | NWZW202B.CE7 | NWZW202 | Sony).
    Sunt fantastic de practice si durabile, bateria tine enorm, design-ul imi place mult, calitatea sunetului este foarte buna, se aud chiar tare insa foarte putin metalic. Sunt casti care se aud mai bine dar nu-mi place sa umblu cu fire, deloc!

  7. #7 SP
    Junior Member batr's Avatar
    Wow, am avut si eu acum cativa ani un Sony Walkman S736 si vreau sa zic ca avea cel mai clar si tare sunet auzit de mine pana acum la casti in ear.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xperia Z1 este noul flagship Sony! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 50 Last Post: 06-10-2013, 11:27
  2. E-74 este noul RROD? By SublimingSun in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 171 Last Post: 26-04-2011, 18:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts