Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 28 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 LastLast
Results 501 to 520 of 550

Thread: RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

  1. #501 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Net, TV si inca 4 abonamente optim nelimitat...

  2. #502 SP
    Member seven1994's Avatar
    Salut baieti,am si eu o mica problema,daca ma puteti ajuta.Astazi au venit baietii de la Rds pt a-mi monta internetul.Am avut o surpriza cand au venit fara router(nu stiam ca nu este inclus in pretul abonamentului ca la Romtelecom,de exemplu).Au spus ca trebuie sa imi achizitionez separat sau sa iau in chirie de la ei dar o sa dureze ceva,asa ca o sa cumpar.Alta este nelamurirea,a bagat firul direct in PC,mi-au dat un username si o parola pt logare,problema este ca se deconecteaza cam des,fiind nevoie sa dau connect(acum nu stiu daca asta se intampla doar cand las pc-ul 30min-o ora aprins fara sa fac ceva sau o sa se manifeste si cand ma joc,de exemplu).A mai patit cineva asa?
    O alta nelamurire ar mai fi ca atunci cand o sa cumpar router o sa mai fiu nevoit sa bag parola daca trece firul prin router si dupa in pc?Adica mai exact,o sa scap de caderea netului sau ce mama naibii se intampla?

  3. #503 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Poate intra placa de retea in stanby sau ceva de genul. Mergi in setarile driverelor de la placa de retea si cauta setari de genul green sau eco. Dezactiveaza-le apoi ar trebui sa fie totul in regula.

  4. #504 SP
    Member seven1994's Avatar
    Daca era asa,nu trebuia sa imi faca si cu internetul vechi de la Romtelecom?

  5. #505 SP
    Member seven1994's Avatar
    Revin si eu cu o curiozitate.Au venit cei de la rds si mi-au instalat tv-ul si internetul.Cablul era deja tras pana in apartament(pe hol) iar de acolo baietii s-au legat.Acum surprinderea mea este la factura,mi-au bagat 100lei la instalare,cam mult dupa parerea mea.Asa se procedeaza la ei?

  6. #506 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    E cam dubios, eu nu am platit niciodata instalarea, stiu ca este inclusa in abonament, plateam in plus doar daca foloseau ei mai multe mufe sau depaseam lungimea cablului.

    Trimis de pe al meu Onyx_QS folosind Tapatalk

  7. #507 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ar trebui sa platesti instalare, decat poate daca stai undeva la mama naibii si sunt nevoiti sa-ti puna o tona de cablu. Eu nu am vazut pana acum plata la cablu, nici macar pe vremea cand mi-au tras special doar mie un cablu peste 2 blocuri, bulevard, etc. Dar poate, cine stie... s-o fi schimbat modul de instalare - da-le un telefon si intreaba-i care e treaba cu cei 100 lei extra.

  8. #508 SP
    Member seven1994's Avatar
    Aștept să vina factura pt ca eu am întrebat la ei si mi-au zis.Sa vad cum justifica cei 100 lei pe factura de moment ce ei au pus cablu doar in apartament

  9. #509 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Sa nu fie vreo taxa de activare servicii.

  10. #510 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Aștept să vina factura pt ca eu am întrebat la ei si mi-au zis.Sa vad cum justifica cei 100 lei pe factura de moment ce ei au pus cablu doar in apartament
    Sa nu fie manopera plus extra cablu, plus alte materiale. Depinde ce ti-au facut in afara de instalarea propriu zisa.

  11. #511 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cat timp a trecut de la instalare?

  12. #512 SP
    Member seven1994's Avatar
    O luna,adică aceasta este prima factura.Ei au umblat la acel panou la bloc,au venit in casa(cablu deja tras până pe hol unde era o chestie (splitter),daca nu ma înșel,adică chestia de îți face mai multe ieșiri pt cablu.De acolo au tras cablu pana in camera si mi-au băgat programele,după care netul mi l-au instalat in cealaltă cameră (cablu direct in PC fara router)

  13. #513 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    M-am uitat acum la prima factura digi ca am avut aceeasi reactie ca si tine. Abonamentul a fost facturat pentru bucata de luna din ziua in care mi s-a instalat Internetul plus inca o luna plus mufele ce erau vreo 5-6 lei.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #514 SP
    Member seven1994's Avatar
    Adica iti pune diferenta de zile ramase pana cand ajungi la data in care incepe facturarea la ei?Daca e asa,tot nu e ok pt ca atrecut o luna si o saptamana-doua maxim.Oricum,astept factura si ma duc la ei sa imi explice

  15. #515 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pai la mine a fost 156 lei. Dar a venit pe email detaliata toata suma. Cred ca asa va fi si la tine.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #516 SP
    Member Hitman's Avatar
    Salutare! Sunt tentat sa renunt la abonamentul meu de la Varzafone si sa trec la RDS in materie de telefonie mobila. Din cate am vazut stau relativ prost cu semnalul, dar am inteles ca oricum intra pe roaming pe vodafone acolo unde nu au ei. Ca si abonamente sunt cu 2 clase peste vodafone. Ce parere aveti ? Eu oricum ma invart in cea mai mare perioada a timpului prin zona Ploiesti-Bucuresti...

  17. #517 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai mare grija. Ce se trece pe releele Vodafone e taxat separat de ce este pe RDS. Asa ca daca ai 10GB RDS nu este acelasi lucru cu 10GB RDS + Vodafone (ca relee).
    Cel putin asa era anu trecut, ca trecuse un prieten si a facut un cost suplimentar oribil, cand a plecat prin tara.

    Cat de abonament praf la Vodafone, nu ca-mi plac mie in mod special, dar conteaza foarte mult ce abonament iti faci la inceput si cum il negociezi anual (niciodata sa nu faci abonament pe 2 ani).

    Eu am inceput cu un abonament fara telefon si acum am, in 12 euro + TVA (63 ron pe luna cu totu), nelimitat minute si sms-uri in orice retea din tara + unele tari + 500 minute in US si alte tari si 3GB internet 4G.

    Fata de ce aud de la colegii care au Orange sau tot Vodafone dar nu si-au negociat nimic, stau super bine.

  18. #518 SP
    Member Hitman's Avatar
    Eu ma refer local. Stiu ca este o intelegere la nivel national cu Vodafone RO. Daca iesi din tara se aplica tarifele de roaming ca si la celelalte retele.

  19. #519 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu tot local ma refer. Dar nu in Bucuresti ci prin tara.

  20. #520 SP
    Member Hitman's Avatar
    Hmm... asta nu este prea bine. O sa ma interesez direct la ei atunci. Eu aveam impresia ca roamingul facut in RO are regim special.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 28 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 07-01-2016, 22:37
  2. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  3. Replies: 4 Last Post: 16-12-2013, 18:00
  4. Replies: 2 Last Post: 26-09-2013, 17:33
  5. Kinect-Cel mai ieftin pret din Romania By nebunu1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 53 Last Post: 19-01-2012, 14:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts