Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 28 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 550

Thread: RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

  1. #61 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cam asa am eu pe un router mai ieftin
    Speedtest.net by Ookla - My Results
    Pe direct am cam 70 MB/s download si 40 Up

  2. #62 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Bun..vad articolul RCS-RDS dar cand a fost vremea UPC-ului nothing...(ce pot sa cred Monky acum?)

    Interesant Uploadul oferit de RDS.

    Liceul X are 5MB download si 10MB upload,internetul este de la UPC.(wtf?)

    "celui mai mare provider de internet pe cablu din Romania."
    Aha,why? Pentru ca aveau abonamente de 10-15-20 lei,si cand au vazut ca iara vine lumea au crescut preturiile inapoi. - Romanul nu are nevoie de calitate ci de cantitate,la roman cantitatea conteaza,nu calitatea! yeah.. 75% din Romani(nu doar la internet).
    Multi stim calitatea RDS.(internet/televiziune)

    Baza totala de abonamente (RGU) la 30 iunie 2013, este de aproape 1.750.000, mentinandu-se la aproximativ acelasi nivel fata cu trimestrul anterior. Cresterea anuala a numarului de RGU este de aproape 6%, UPC adaugand 94.700 abonamente comparativ cu trimestrul al II-lea al anului trecut.t
    La 30 iunie 2013, UPC Romania are un numar total de 1.153.700 clienti.

    Based on Net Index report at the end of first half of 2013, Timisoara has become the city with the highest download speed in the world. Timișoara had a download speed of 89.91 Mbit/s, while the second ranking city Vilnius had a download speed of 52.09 Mbit/s. The second Romanian city which appeared in the ranking was Constanta, on the 14th place, with a speed of 34.45 Mbit/s. Capital Bucharest came 19th, with a speed of 33.57 Mbit/s, and Brasov, 27th, with 31.01 Mbit/s. World City Ranking requires at least 75,000 unique IP addresses for a given city.




    "UPC Romania is the 2nd largest cable television operator in Romania after RDS&RCS. UPC Romania provides Television, Broadband Internet, and Telephone services to 1.2 million customers as of December 31, 2009."

    UPC - “Investitiile constante din ultimii ani au contribuit la cresterea capabilitatilor retelei noastre, o retea de fibra optica si cablu coaxial care poate oferi astazi viteze de pana la 1 Gbps.
    "De asemenea, operatorul a anuntat capabilitatea retelei sale de a oferi, in fiecare casa, viteze de pana la 1 Gbps."
    "Romania pe harta digitala a Europei: UPC stabileste un nou record prin lansarea Internetului cu viteza de pana la 200 Mbps"

    "Conform celui mai recent studiu al Comisiei Europene, Romania se afla pe locul 4 in topul tarilor UE" - 2012

    2013 – Evolutia Internetului in ultimii 5 ani in Romania a aratat nu doar cresteri semnificative la nivelul numarului de utilizatori, cat mai ales o transformare a modului de utilizare. Varietatea si multitudinea de activitati pe care romanii le desfasoara astazi online necesita viteze din ce in ce mai mari de download. Dupa ce, in 2011, UPC a lansat cel mai rapid Internet din Romania – Fiber Power 120 Mbps.

  3. #63 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu unul n-am inteles nimic din ce a vrut sa spuna Demons. Dar pot sa spun ca am avut UPC si am renuntat pentru ca era sub orice critica. Tot asa, m-am luat dupa un mare cunoscator 'amedist' si am trecut de la UPC la o firma de cartier. Dupa alte 100 de probleme am renuntat si am trecut la 'fraierii' de la RDS si de-atunci a mers perfect, cu diferente majore fata de ce am avut. Singurul lucru care nu-mi place la RDS este selectia de posturi TV insa cand vine vorba de internet nu am ce sa le reprosez. Eu o sa trec la 1000Mbps cum se lanseaza abonamentul.

  4. #64 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    ^^^ Nici eu nu am inteles nimic,si cred ca nu suntem singurii.Sigur nu-i convine ca RDS are preturi mai bune si servici mai superior.Si eu la fel,trec la 1Gbps cum se poate.

  5. #65 SP
    Senior Member tray's Avatar
    mai e de mentionat ca la rds prinzi si gratis posturile HD cu un tuner dvb-c

  6. #66 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    RDS-ul are cel mai bun internet, UPC cea mai buna grila de programe tv. Astia de la RDS cu fotbalul m-au cucerit, in rest praf, 20 de posturi de stiri inclusiv porcariile alea cu digi 24 Brasov, Constanta, Iasi, Craiova s.a.m.d

  7. #67 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    ^^^ Nici eu nu am inteles nimic,si cred ca nu suntem singurii.Sigur nu-i convine ca RDS are preturi mai bune si servici mai superior.Si eu la fel,trec la 1Gbps cum se poate.
    Sau nu ai vrut sa intelegi. Adevarul doare .

    Preturi bune pentru tot romanul(5/10/15 lei aveau acuma ceva timp),dar nici 39-49 de lei nu cred ca e mult(UPC). Ti-am spus, caut calitatea ci nu cantiatea si daca e so luam cu cantitatea au si cantitate UPC-ul. - Go up please and read again. Timisoara a ajuns in varful clasamentului datorita UPC-ului.



    @Dant3 RDS-ul are cel mai bun internet
    Cum asa?

    @Snake "Dar pot sa spun ca am avut UPC si am renuntat pentru ca era sub orice critica."
    Din ce Oras/Comuna esti? Care au fost problemele? Eu nu am avut niciuna.

    Oh da.. asta nu e RDS-UL. Una e cand prinzi fix 1 gbps/s si una cand 972 sau cat au prins in video.


  8. #68 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    mai e de mentionat ca la rds prinzi si gratis posturile HD cu un tuner dvb-c

    Nu toate tray, pentru pachetul complet trebuie receiver HD.

  9. #69 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by DeMons View Post
    Sau nu ai vrut sa intelegi. Adevarul doare .
    Am scapat de durere dupa ce le-am dat cu FLIT celor de la UPC cand la a treia interventie au venit dupa o saptamana. Au avut si nesimtirea sa-mi explice ca au fost doar 4 zile lucratoare.
    Quote Originally Posted by DeMons View Post
    @Snake "Dar pot sa spun ca am avut UPC si am renuntat pentru ca era sub orice critica."
    Din ce Oras/Comuna esti? Care au fost problemele? Eu nu am avut niciuna.
    Poate la tine acolo in fundul tarii o fi UPC-ul mai bun. Eu sunt din comuna Bucuresti unde daca nu esti bun iti iei FLIT!

  10. #70 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    RDS-ul are cel mai bun internet, UPC cea mai buna grila de programe tv. Astia de la RDS cu fotbalul m-au cucerit, in rest praf, 20 de posturi de stiri inclusiv porcariile alea cu digi 24 Brasov, Constanta, Iasi, Craiova s.a.m.d
    De ce spui ca upc are cea mai buna grila de programe ?din cate stiu ei n-au niciun canal exclusiv fie de sport fie de filme....macar pe digi vezi fotbal cum ai spus iar pe dolce vezi ucl complet..

  11. #71 SP
    Banned DeMons's Avatar
    @Darkpaul13 Au canale ce rds/rom nu au)..sunt 3 sau 4 canale sau mai multe, de aia un amic din Caransebes a trecut de la RDS la UPC,pentru acele canale. - un exemplu doar.



    @Snake Poate au avut multe interventi,aici daca ii chemi imediat vin daca faci o cerere pe site-ul lor vin prima zi sau a 2-a zi,pardon te suna a 2-a zi pentru confirmare(adica daca vrei sa mai vina sa-ti bage internet sau nu,e doar un exemplu.)Ce sa fac daca acolo la Bucuresti e mai greu.. daca nu ma insel Bucuresti e pe locul 19 la viteza de Internet ... hmm.. Si stau in Timisoara,deci nu in fundul tarii ci in fruntea tarii.(Semnatura me-a iti poate confirma)
    Si e logic ca in Timisoara e mai bun,cum e si in Cluj Napoca si multe altele.

    @Dant3 Confirm!

    P.S Poate orasul/capitala Bucuresti. Nu comuna..

  12. #72 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by DeMons View Post
    @DeMons
    Vorbeste in romana, te roaga mai multi membri al acestui forum...

  13. #73 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    DeMons... viteza ca viteza... da cu stabilitatea cum sadem oare la IUPISI? Am fost abonat la ei si am imbatranit mai repede decat imi programasem. Am trecut la ERDEESH de vreo 3 ani si parca parca mi-au mai disparut din riduri. Degeaba ai viteza luminii, daca iti pica in draci. TV nu ma intereseaza. "Aia de la televiziune, ie mincinosi. Minte poporu' cu televizoru' "

  14. #74 SP
    Banned DeMons's Avatar
    @Dj Mo Interesant,esti primul care spune ca UPC pica sau nu e stabil. Mie nu mi-a picat niciodata,si chiar imi sare viteza de download.(google it) Multa lume se plange de RDS ca tot pica si nu e prea stabil.. dupa cum spuneam: nu conteaza canitatea/pretul ci doar calitatea! Nu dau 1/5/10/15 lei la RDS si sa-mi pice cand lumea e mai draga..
    Eh tv-ul,pai nu te uita la canale Romanesti !
    Si referitor la viteza, 1 gbps exista de ceva timp si acuma vezi doamne vine RDS-ul cu 1 GB/s,nici macar nu au atins fix 1 gbps..(da,vor spune ca pierderile de retea sunt de vina. Bun,atunci in poza de mai sus e 1.3 GBPS?) Totul se rezuma la marketing..


    @OEE Ce nu e in romana? Nu folosesc diactrice!(daca nu stiti fara chinuiți-vă sa citiți..)
    Si am vazut asta: "me-a", o greseala.. dar butonul edit lipseste in unele posturi.. (Si primul forum care da Warn pentru greșeli gramaticale minore.Practic totul e in romana,doar greseli.. Daca as vorbi in Engleza/Italiana/Spaniola atunci da, zic si eu ca nu mai e Romana.-yeah cateva diactrice pentru voi, si nu vorbesc old gen..)

    P.S Warn-ul sa fie pentru ce-am spus despre Bucharest? Dar alt "motiv".

  15. #75 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by DeMons View Post
    @Dj Mo Interesant,esti primul care spune ca UPC pica sau nu e stabil. Mie nu mi-a picat niciodata,si chiar imi sare viteza de download.(google it) Multa lume se plange de RDS ca tot pica si nu e prea stabil.. dupa cum spuneam: nu conteaza canitatea/pretul ci doar calitatea! Nu dau 1/5/10/15 lei la RDS si sa-mi pice cand lumea e mai draga..
    Eh tv-ul,pai nu te uita la canale Romanesti !
    Si referitor la viteza, 1 gbps exista de ceva timp si acuma vezi doamne vine RDS-ul cu 1 GB/s,nici macar nu au atins fix 1 gbps..(da,vor spune ca pierderile de retea sunt de vina. Bun,atunci in poza de mai sus e 1.3 GBPS?) Totul se rezuma la marketing..


    @OEE Ce nu e in romana? Nu folosesc diactrice!(daca nu stiti fara chinuiți-vă sa citiți..)
    Si am vazut asta: "me-a", o greseala.. dar butonul edit lipseste in unele posturi.. (Si primul forum care da Warn pentru greșeli gramaticale minore.Practic totul e in romana,doar greseli.. Daca as vorbi in Engleza/Italiana/Spaniola atunci da, zic si eu ca nu mai e Romana.-yeah cateva diactrice pentru voi, si nu vorbesc old gen..)

    P.S Warn-ul sa fie pentru ce-am spus despre Bucharest? Dar alt "motiv".
    De curiozitate, ce varsta ai ?

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    De curiozitate, ce varsta ai ?
    Off-topic: Nu varsta conteaza... ci cat din acea varsta a petrecut-o pe la scoala. La cum scrie eu initial am crezut ca e strain si e de apreciat ca incearca. Doar ca nu e (nici strain si nici de apreciat)...

    On-topic: Stati sa vedem cum va merge serviciul nou de 1Gbps si mai vorbim dupa. Nu trebuie sa dam verdicte ca atoatecunoscatorii. Cert e ca eu la ce experiente am avut, pot spune ca mai repede apelati la un "provider de cartier" decat sa va puneti Romtelecom sau UPC. In Bucuresti cel putin...

  17. #77 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    decat sa va puneti Romtelecom sau UPC. In Bucuresti cel putin...
    OFF/ON Ce frumos,pui UPC-UL in aceeiasi oala cu romtelecom). Poate rds-ul intra acolo,nu upc.
    Poftim,ceva de cartier(apare poza?):


  18. #78 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ce ne paste, cumva niste cumparaturi? Un router nou( sau cu chirie de la Rds, depinde daca esti pretentios ori ba pe wireless), placa noua de retea, un hard de 7200. Astea mi-ar tb mie la un laptop cu I3( si acilea ar fi probleme) insa sunt convins ca multi sunt in situatia mea, scumpa domne viteza asta!
    DeMons, du-te nene pe threadul UPC, pls.

  19. #79 SP
    Junior Member Mausika's Avatar
    *INFO - Am fost la agentia RDS din Auchan - 1 Dec pentru a face precomanda la viitorul abonament de 1Gbps , aici am fost informat ca momentan nu au o oferta comerciala si nu imi pot spune daca o sa fie vreo reducere pentru abonatii existenti .
    In locatie am avut noroc sa discut cu cineva care se ocupa cu instalarea, persoana mi-a spus ca in momentul de fata blocurile au acoperiere doar ca echipamentele aflate in locatii sunt limitate . Exemplu - un bloc de 10 etaje are la parter switch 2 porturi Gigabit + *(100Mbps) - (1 port Gigabit comunica direct cu exteriorul iar 1 comunica cu switch-ul de la etajul 5 , astfel ramane un sigur port Gigabit liber in bloc ) . Sper ca RDS sa se miste repede cu noua infrastructura.

  20. #80 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    A fost cineva sa se inscrie pentru abonamentul de 1Gbps? Au dat ceva informatii noi? Este adevarat reducerea de 10RON pentru cei care au telefonie,CATV si internet?

    Va multumesc !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 28 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 07-01-2016, 22:37
  2. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  3. Replies: 4 Last Post: 16-12-2013, 18:00
  4. Replies: 2 Last Post: 26-09-2013, 17:33
  5. Kinect-Cel mai ieftin pret din Romania By nebunu1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 53 Last Post: 19-01-2012, 14:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts