Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 28 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 550

Thread: RCS & RDS lanseaza cel mai rapid internet din Romania la 1Gbps!

  1. #161 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    despre routerul oferit de ei ce puteti spune ?CPE ZTE Router H218N


  2. #162 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Iata si cateva teste de viteza. Ele au fost realizate pe un sistem mai vechiut (daca intereseaza pe cineva specificatiile tehnice):

    Operating System: Windows 8 Enterprise 64-bit (6.2, Build 9200) (9200.win8_gdr.130531-1504)
    System Model: P35T-DS3P (Gigabyte) - placa de retea integrata
    Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
    Memory: 8192MB RAM
    HDD Model: WDC WD5000AAKS-00YGA0 ATA Device
    Multam de info. Eu cel putin anul acesta raman pe fiberlink2, nu simt nevoia de gigabit internet inca, intranet da

  3. #163 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Intrebarea e cu cat tragi de pe torrente(demo software desigur) ?filelist ?

  4. #164 SP
    Member cr0c0's Avatar
    ...si distributii linux de pe filelist, astea au seederi mai multi

  5. #165 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Voi incerca sa fac in we un test si o sa va dau rezultatele.

  6. #166 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    despre routerul oferit de ei ce puteti spune ?CPE ZTE Router H218N

    Routerul asta cred ca e numai pentru Fiberlink 50 si Fiberlink 100.

  7. #167 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Am o intrebare. Azi au venit cei de la RDS la mine sa-mi bage netul de 1Gbps. Toate bune si frumoase pana mi-au zis ca imi trebuie alt cablu (cu 8 nu stiu ce, in loc de 6 cum cica am eu). Eu stau la apartament si e o durere de cap sa schimbe cablul. La voi a fost la fel?

  8. #168 SP
    Member cipvas's Avatar
    Asa am inteles si eu de la serviciul clienti(unde am sunat sa-i intreb cat mai dureaza pana vin). Si cica din cele 8 fire, 6 sunt pt. net si 2 pt telefonie. Si eu tot la apartament stau si e cam nasol cu schimbatul cablului. Intrebarea e de unde vor sa schimbe cablul... Din switch-ul de pe casa scarii? Sau de la intrarea in casa? Ca zicea un coleg forumist cu 1-2 pagini mai inainte ca la el a durat 10 minute. Oare cum?

  9. #169 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Probabil de la intrarea in casa. Ma gandeam sa renunt la telefonie, ca si asa nu o folosesc si sa nu imi mai schimbe cablul. S-o putea asa?

  10. #170 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Faza cu din 1 noiembrie se pare ca a fost cam fas. A fost contactat careva de prin Cluj care are plasata comanda?

  11. #171 SP
    Member ramonski's Avatar
    i'm still waiting ...

  12. #172 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Faza cu din 1 noiembrie se pare ca a fost cam fas.
    Ei nu au mintit cu nimic. De la 1 Noiembrie au inceput instalarile... Nu cred ca se astepta cineva sa-i upgradeze pe toti odata. Avand in vedere ce lista imensa de cereri au, e posibil sa asteptam si cateva luni...

  13. #173 SP
    Member cipvas's Avatar
    Tocmai m-au sunat pe mine. Au zis ca trebuie sa ma duc la casierie sa semnez nu stiu ce hartii si sa ridic routerul, urmand ca maine sa vina echipa sa faca instalarea.

  14. #174 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am primit acum 3 zile un fluturas impreuna cu factura (cluj).

  15. #175 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit m-au sunat si pe mine (in zona Militari - Bucuresti) pentru o instalare Luni. O sa revin cu impresii

  16. #176 SP
    Member cipvas's Avatar
    Mi-au instalat si mie. Pe device-urile pe care le am prin casa nu am vazut viteza mai mare de 100 Mbs/sec, dar asta din cauza ca atat pot aparatele respective(laptop, tableta, PS3, etc). Ce-i drept cei de la RDS mi-au facut si test cu laptopul lor si pe ala am vazut 700Mbs. Astept PS4, ca am inteles ca are placa de reta gigabit, ca pentru "inaltimea sa" am facut abonametul asta.

  17. #177 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai crezi tu ca hdd-ul de ps4 face fata?

  18. #178 SP
    Member cipvas's Avatar
    Sincer nu stiu. Dar atunci la ce i-au pus retea gigabit?

  19. #179 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu stiu ca iti trebuie SSD sau macar un SSHD pt viteza de 1000Mb/s. Oricum testele făcute de IGN ne arata ca un SSD e cam degeaba montat intr-un PS4 sau cei de la Sony au scos un firmware varza

  20. #180 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai crezi tu ca hdd-ul de ps4 face fata?
    Da, este arhi suficient daca este de 7200RPM.

    Viteza intre server si laptopul meu prin LAN este de 90-100MB/s (adica aproximativ 800Mbps) iar pe laptop am un SSD si un HDD si pe server am 2 hdd-uri de 7200rpm de 1TB fiecare. Deci este suficient si nu, nu am folosit SSD-ul cand am copiat, de pe SSD sare de 100MB/s.

    Router: Asus RT-N16 Gigabit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 28 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 07-01-2016, 22:37
  2. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  3. Replies: 4 Last Post: 16-12-2013, 18:00
  4. Replies: 2 Last Post: 26-09-2013, 17:33
  5. Kinect-Cel mai ieftin pret din Romania By nebunu1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 53 Last Post: 19-01-2012, 14:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts