Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Nexus 5 la 349$

  1. #21 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Incearca Vertu Ti, la ala ma refeream eu mai sus cind am spus ca are pret de doua logan-uri
    Personal ma uit dupa un ascent ti, eventual ceva editie limitata, sint frumoase si arata a telefon.
    Inainte sa incep perioada iPhone, ultimul meu telefon a fost un nokia 8800, al carui singur minus, foarte mare ce-i drept era bateria.
    Nu ma intelege gresit, nu neg in nici un fel calitatile si avantajele telefoanelor de pe piata, chiar daca eu personal nu sint un power user. Dar parca au ajuns toate prea la fel, nu mai au nimic sa le diferentieze. Sint niste obiecte geometrice caracterizate in general printr-o suprafata plana pe o parte, si una convexa pe cealalta parte. In plus, apar modele noi pe banda rulanta, la fiecare citeva luni mai apare un lot pe piata, si mai si decit precedentul.
    Asta nu face decit sa diminueze artificial valoarea lotului anterior, perceput pina atunci ca si flag ship. Progresul e bun si e de dorit, dar parca se exagereaza putintel.
    Celalalt of al meu: cu foarte, foarte mici exceptii, toate-s facute din plastic. Mai mat, mai lucios, mai colorat, plastic. Adica cel mai ieftin material din industrie, pe o parte bagi granulele, si pe cealalta iese produsul finit sau semi finit. Dar in momentul in care te astepti sa scot din buzunar (tu producator) 500-600-1000 euro pentru un anumit aparat, eu client as vrea si ceva calitate. As vrea ca minunata ta realizare tehnologica sa beneficieze si de o carcasa pe masura, macar dintr-un prapadit de aluminiu sau otel daca mai sus nu ne putem intinde. O carcasa care sa reziste in timp si mecanic si estetic citiva ani, fara sa arate ca trecuta prin doua razboaie mondiale. Adica serios, putem baga un octo-core in corpul ultra slim al unui telefon, dar nu sintem in stare sa facem corpul ala dintr-un material mai acatarii.
    Si atunci, eu ma gindesc asa: am laptop mai mult decit ok, am ipad, am consola mobila, am consola fixa, am camera foto. Ce nevoie am de smartphone? Niciuna.

    Mai zi de pasarele

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cum am zis mai devreme... gusturile nu se discuta. Dar trebuie sa recunosc (si fara a avea nici cea mai mica intentie de a jigni pe cineva) ca primul gand care-mi vine in minte la vederea unui astfel de telefon este "sa moara dusmanii mei" (si in background se aude: "fara numar, fara numar, fara numaaaaaar"). Daca Vertu Ti inseamna progres, eu unul ma lipsesc de el fara sa ma gandesc mai mult de 2 secunde. Nu m-am jucat cu el, recunosc... am citit acum ceva reviews, vazut cateva videos. As folosi asa ceva doar daca as fi platit sa o fac. E chicios maxim. Ii lipsesc pietrele swarovski si e un "smecherie maxima". E desavarsit prin faptul ca la cat de scump e, vine cu un amarat de Android dual core la 1.7Ghz cu 1GB RAM si rezolutie 480 x 800. Hell no... Poate sa reziste carcasa aia si 100 de ani (desi nu pare)... pentru mine deja e obsolete!

    Pentru cei care nu stiu despre ce vorbim atasez si ceva imagini (si-mi cer scuze pentru off-topic). Poate exagerez eu, dar prefer la orice ora vreo 5 iPhone S-uri si 3 Galaxy S4-uri si vreo 2 Nexus 5-uri in schimb. Ah, si un Note 3, ca sa am si piele
    Attached Images Attached Images vertu_ti_10.jpg vertu_ti_09.jpg vertu_ti_08.jpg vertu_ti_07.jpg vertu_ti_06.jpg vertu_ti_05.jpg vertu_ti_04.jpg vertu_ti_03.jpg vertu_ti_02.jpg vertu_ti_01.jpg

  3. #23 SP
    Member Mythul's Avatar
    Mai bine un Samsung Galaxy Mega(care e la fel de penibil, dar cu o clasa sub Vertu) decat un Vertu !

  4. #24 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Si apple nu mai vreau, cel putin nu pina nu renunta la culorile astea din ios, zici ca-i noul steag LGBT.
    La fel am scris si eu initial in postul #7,dar l-am editat sa nu jignesc pe nimeni.Mie mi-a placut iOS pana la versiunea 6.Refuz sa instalez iOS7 pe deviceurile mele care le suporta din simplul motiv al paletei de culori al User Inteface-ului.


    Nexus 5 pare un dream device pentru cei care vor sa faca upgrade dar nu stiu ce sa aleaga.Vara asta era cat pe ce sa cumpar Nexus 4,dar am zis ca mai astept,poate apare Nexus 5.


    Pana Apple nu anunta un device care sa ma convinga sa-i cumpar produsul si ca acesta isi merita banii o sa stau cu 4S (cazut de 4-5 ori si doar o zgarietura fina) si cu un Nexus 5.Ultimul device de la Apple care m-a lasat masca este iPod touch 5,care era singura surpriza din Keynote-ul anului trecut. (motiv pentru care l-am si cumparat).

  5. #25 SP
    Member COD.221's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Este motivul pentru care multi sperau ca Ubuntu Phone sa vina si sa schimbe situatia (acesta lucrand in principiu precum iOS-ul, dar cu avantajul ca ai acces la toate resursele).
    Android-ul a prins avant... au sarit toti sa-l ia in brate, dar principiul de baza va ramane acelasi (probabil forever). Nu se va renunta la acest principiu deoarece producatorilor le place la nebunie treaba asta. Pai cum altfel ar mai putea scoate Samsung 20 de modele pe an? Si tot asa.
    Samsung & Intel + Sharp,Konami, eBay, Panasonic, McAfee lista continua pana la 36 de asociati care deja au in plan noul OS TIZEN . Nu se stiu prea multe doar ca anul care vine o sa fie pe un dispozitiv mobil(tableta/telefon/camera) Samsung NX300M smart camera prima camera cu OS TIZEN

    thehindu.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Nexus 9 By tudyniuz in forum Android
    Replies: 23 Last Post: 01-05-2015, 16:31
  2. Nexus 6 By trickz in forum Android
    Replies: 30 Last Post: 26-11-2014, 21:43
  3. Nexus 5 By trickz in forum Android
    Replies: 111 Last Post: 17-04-2014, 18:00
  4. Google lanseaza Nexus 5 la 349$! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 41 Last Post: 13-11-2013, 17:47
  5. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts