Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Blackberry aduce vechiul model Bold inapoi!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Blackberry aduce vechiul model Bold inapoi!

    In ultimii ani Blackberry s-a chinuit sa ramana relevant pe piata. Desi au anuntat de curand modele noi, atat cu touchscreen cat si cu tastaturi fizice, iata ca noua lor miscare este cel putin ciudata. Directorul general John Chen a anuntat astazi ca Blackberry va aduce in foarte scurt timp Blackberry Bold inapoi pe piata. Justificarea sa fiind faptul ca telefonul este dorit de public. Citind forumurile BB acum ceva vreme, am realizat ca majoritatea fanilor inca prefera terminalele mai vechi cu BBOS 7 in locul celor noi lansate anul trecut.

    In ultimul trimestru, Blackberry a avut o scadere a veniturilor de 64%, de la 2.7 miliarde pana la 980 de milioane de dolari. Costurile totale insa au scazut cu 51% fata de anul precedent, asta demonstrand ca acestia inca mai au sanse sa redreseze situatia.

    In ziua de astazi cea mai folosita aplicatie de pe un smartphone este camera, iar aici telefoanele Blackberry nu au stralucit niciodata. Chiar daca Z10 si Q10 au niste browsere foarte bune care pot tine pasul cu competitia, Bold-ul din 2011 pe care acestia vor sa il readuca la vanzare dispune de o tehnologie "primitiva" la acest capitol. Cu toate astea, Chen este convins ca fanii Blackberry isi doresc mesagerie mai mult decat restul, iar pe asta pariaza.

    E buna miscarea Blackberry? Avand in vedere preturile la care s-au vandut mereu aceste telefoane, eu unul ma indoiesc sa aiba succes.
    Attached Images Attached Images bold_9790_front_091343552493.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu mi-au placut niciodata. Nu stiu exact de ce...

  3. #3 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Pentru ca nu este Iberry

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Pentru ca nu este Iberry
    Nope... cred ca mai mult din cauza faptului ca singurele persoane pe care le stiam si foloseau BlackBerry in Romania erau niste nababi care isi doreau doar sa fie ei diferiti. Genul de oameni care se uita pe strada sa vada ce masini conduce lumea, si ei isi vor cumpara masina pe care n-au vazut-o la nimeni.

    Nu contau aplicatiile sau jocurile disponibile... vroiau doar "cel mai scump si mai greu de gasit telefon", cu cel mai scump abonament posibil. Asta alaturi de un Vertu, desigur!

  5. #5 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Word! Ajunsesera la un moment dat pustii de bani gata sa aiba BB pt. ca e cool la vremea respectiva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vechiul Gameboy a implinit 20 de ani By consol3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 16-04-2009, 21:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts