Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 97

Thread: Apple dezvaluie noul iPhone 6 si iPhone 6 Plus

  1. #41 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pentru toti haterii (treaba cu impartialitatea e de porc, nu mai tine, mai taiati din ele da-le dracu), ia uitati aici, nexus-ul vostru sau mega super ultra cool samsung sau WHATEVER, le regasiti in pozele alaturate cumva?

    Rautate mai mare ca androizii nu am vazut in viata mea, tind sa cred ca sunteti mai rai ca cei din tabara INDIEstation 4 (a se citi playstation 4, sau cum doriti).
    Daca scoateau terminal de 4'' tot nu era bine, apareau imediat ca ciupercile dupa ploaie; hahaha hahaha hahaha ati ramas in urma, tot 4'' hahaha.
    Daca au scos acum doua modele, ecran mai mare, tot au aparut androizii; ahaha ahahah ahaha noi aveam asa ceva in 2012.

    Auzi si tu ce treaba: VALEU AIFONU COSTA 30 -35 KK?
    NO Sh!t Sherlock: ia spune-ne aici, ce te-a facut sa dai 25 -30 kk pe un samsung sau nexus? Care au fost motivele?
    Da ma costa, ai bani dai, nu ai bani nu dai. Dar retine un amanunt: la 30kk iei macar un produs premium, si nu PLASTICUL INFECT pe care il gasesti de exemplu la samsung (imi place sa-i numesc si xerox eu, e doar o parere personala).
    Dar acolo nu se pune, asa-i? Acolo nu se mai plange nimeni ca un telefon de plastic costa 25-30kk?

    Cred ca este asa o regula generala in ultimul timp, de cate ori Apple fac un update unui produs, urmeaza valul asta de hate (se poate numi efect de turma?).

    Edit: tocmai acum am dat de aceasta stire. Multi care citesc tech stiu ca de ceva luni bune samsung au avut vanzari foarte scazute odata cu lansarea s5.
    E posibil ca faci asemenea lucruri, doar ca sa-ti faci si mai multa reclama pe baza altuia? Stiti cum zic, precum bicies care apar la capatos si spun ca au fost cu nu stiu ce actor/fotbalist/manelist celebru.
    Ma intreb cine-i retardatul de la ei care vine cu asemenea idei. De tot rasul.




    LAME.
    Attached Images Attached Images before-after-iphone-copy.jpg samsung-mobile-phone-before-after-apple-iphone.png screen-shot-2014-09-11-10.44.32.png

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine intereseaza conferinta, o aveti aici pe toata.


  3. #43 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Putin ironic ca un Apple fanboy sa vorbeasca despre efectul de turma.

  4. #44 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    @Razvan: m8 arata excelent. I6 are dungile acelea grosolane, come on.

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @iry: Nu te supara man, dar daca intru pe topicurile cu orice alt telefon inafara de iPhone, indiferent ca e Samsung, HTC, Nexus sau LG, de fiecare data din partea ta au venit comentarii "rautacioase" si ai facut misto comparand cu iPhone. Asa ca de ce te miri ca acelasi tratament il regasesti si in topicurile cu iPhone? Also, tot te iei de plasticul ala, bata-l sfantu sa-l bata, dar tot tu ziceai ca tu iti pui mereu husa la telefon. So, what's the point? Mai conteaza cu adevarat materialele premium pentru tine din moment ce ascunzi telefonul sub o husa de plastic de 20RON? Think about it, poate intelegi ce-ti zic.

    Eu repet, n-am treaba cand iry zice ca iPhone in sus, iPhone in jos. Nu s-a ascuns ca e fan Apple niciodata, ba din contra, eu m-am luat doar de cei care fac pe impartialii si pe obiectivii.

    Anyway, cititi articolul pus de Razvan pe pagina precedenta. Il consider foarte echilibrat si desi pana la urma prezinta o idee subiectiva, eu unul tind sa fiu intr-o mare parte de acord cu ce e prezentat acolo.

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu n-am inteles faza cu "welcome to 2012 Apple"... daca-mi arata cineva un telefon care se misca la fel de fluent ca un i6 (sau chiar si ca un 5s) in orice aplicatie, si asta in 2014, nu 2012... eu il mananc! Faza asta cu 2012 a venit probabil de la vreun hater care acum cativa ani compara iPhone-ul cu o piatra... si spunea ca nici piatra si nici iPhone-ul nu au memory card slot si nici nu stiu de Flash. Brusc, cand Google a scos telefon care nu are nici memory card slot si nici nu mai suporta Flash (da da, acelasi super Nexus 4 si Nexus 5), nu mai vorbim de o piatra, ci spunem ca e "feature". Pai in cazul asta, as putea sa fiu si eu hater si sa zic "welcome to 2007 Google", ca pe atunci era iPhone fara card si fara flash.

    Asa m-am plictisit de haterii care nu-si vad piatra din ochi dar in schimb dau in Apple de zici ca le-a furat banii din buzunar. O tot dau cu Androidul ca e open, si atatea restrictii cate am avut pe OS-ul lui peste, atatea bug-uri si atatea probleme... n-am avut pe niciun alt OS (intrece cu desavarsire pana si Windows Vista). Iar cei care-mi spun ca nu e adevarat, ii invit pe XDA sa vada "valea plangerii"... E atat de bine optimizat incat pana si Google spera ca din Android L (sau 5.0) sa rezolve in sfarsit problema cu bateria si sa treaca in sfarsit la un runtime decent (Art). Toti se plang de stuttering, lag-uri, aplicatii care crasheaza, baterie cu probleme, camera cu tzaspe megapixeli dar care scoate numai chestii "blurate" si out of focus.... iar daca vine cineva si zice "uite ce ok e la mine pe iPhone", incepe cu "Apple is evil", si "iOS-ul e limitat".

    Asta cu iOS-ul e limitat mi se pare atat de funny... poti sa pui widgets, sa pui skins, theme, etc. si pe un iOS... dar ce rost are? Daca incerci sa-l faci sa mearga la fel de prost ca un Android, poti via jailbreak - il faci si instalezi 40.000 de chestii (efecte, ... Da, nu ar fi stricat un pic de extra customizare... dar prefer ceva mai simplist decat sa procedez ca pe Android unde am pus widgets and stuff, si dupa aceea le-am scos repede pt. ca fie imi consumau prea multa baterie, fie prea mult RAM. La fel cum vad ca multi dintre fanii Android vor neaparat "Google Experience" (adica un OS "naked"). Oricum iOS 8 aduce atat de multe tweak-uri, incat eu probabil nici nu voi mai face jailbreak la iPhone. La iPad am nevoie, pt. ca urasc spatiul acela pierdut intre icoane...

    Si multora le scapa din vedere ecosistemul Apple si modul in care isi trateaza clientii. Hai sa va dau un simplu exemplu comparativ intre Samsung si Apple: mi s-a busit Samsungul luat din Korea, l-am dus la service. M-au intors aia si pe fata si pe dos... ca e vina mea, ca i-am facut update (intr-adevar, i-am dat sa-si faca update via Kies, dar asta cerea device-ul, in mod oficial). In final au gasit ei de ce sa se lege, cum ca nu e invoice-ul pe numele meu (luasem prin cineva, normal... doar nu ma duceam eu in Korea). Le-am zis ca nu conteaza ce si cum, vreau jucaria reparata, platesc post garantie si asta e. In momentul in care au auzit de post-garantie, au zis sa-l las... m-au sunat sa-mi spuna ca "s-a ars placa de baza si trebuie comandata alta". Pretul placii de baza si inlocuirea ma costa cam 80% din pretul total, prin urmare le-am zis PASS! Mi-am luat jucaria si m-am dus la un service "de cartier"... a doua zi m-au sunat sa-mi spuna ca l-au reparat si m-a costat ceva modic. Deci seriozitate din parti. M-au si mintit pe fata... nici nu mi-au acceptat invoice original, de la magazin Samsung, cu garantie internationala. In comparatie... ma duc la Newcom cu un produs Apple... si imi dau seama cand ajung acolo ca am uitat factura si garantia acasa. La care ei imi spun "nici nu era nevoie". I was like... wow! Au rezolvat finut, fara scandaluri si fara sa-mi bage in ochi chestii de genul "userul e de vina".

    Apropos de chestia asta cu Android is open, si ai voie sa-ti pui ce custom ROM vrei... Atat LG cat si Samsung (nu stiu sigur daca si HTC procedeaza la fel), isi scriu undeva in bootrom faptul ca ai incercat sa pui alt ROM decat al lor... Am avut deja n cazuri in care clientilor li s-a refuzat garantia pe acest motiv, desi cand l-au dus la garantie era cu ROM-ul oficial. Pai, fara suparare... ori suntem open, ori suntem mai inchisi decat Apple? Pentru ca la Apple, faci jailbreak, dai restore la original... si nu-ti zice nimeni nimic.

    So yeah... dai un ban, dar stai in fata. Nu mai vorbim de calitatea aplicatiilor iOS vs Android...

    Damn, acum imi dau seama ca fara sa vreau am fost atras din nou in "Apple vs restul lumii". La naiba... n-am vrut. Uite, ca sa nu fiu rautacios si sa nu creada cineva ca-mi place doar de iOS, mie a inceput sa-mi fie dor de Symbian si de simplitatea si stabilitatea de alta data (ca sa nu mai vorbesc de baterie). Ah, si a inceput sa-mi placa de Windows Phone, care incet-incet adauga noi functii... si e al naibii de stabil. Si nu doar ca e stabil, dar reuseste sa mearga super fluid pe configuratii cam ca la iOS (adica de 3-4 ori mai mici cerinte decat la Android). Mda, si iar ma intorc la Android... Sorry, dar momentan mi se pare un fel de Windows imbacsit cu de toate, cu fragmentare prea mare, cu optimizari aiurea. La fel ca si Windows-ul, degeaba e el "open" daca pentru a folosi un amarat de device am ajuns sa am nevoie de antimalware, antivirus, antiwhatever... Mi-a venit recent un client, care avea saracul (nu prea se pricepea el la tehnologie, dar nah) nici mai mult nici mai putin de 3 programe antivirus. A zis ca "sa fie sigur". Daca asta inseamna "open-ul" Android, atunci mai bine ma lipsesc...

    Funny fact: in timp ce scriam la nebunia de mai sus, suna telefonul. Android, desigur (ca asta am acum)... El suna, dar ecranul inchis. Apas pe Home, nu se intampla nimic, ecranul ramane inchis. Apas pe Power, inchide apelul. Sublim! N-am patit niciodata asa ceva pe un device cu iOS. Asa cum n-am patit niciodata sa nu-mi sune Clock Alarm-ul... si-am ratat un meeting din cauza asta.

    Am in momentul de fata 4 device-uri cu Android. Toate cu probleme (deja a devenit vedeta Nexus 7 2013-ul meu)... Si da, sunt satul sa-mi spuneti "numai la tine se intampla". Toate problemele le-am gasit discutate si rediscutate pe tone de site-uri... Cei care nu aveti probleme, probabil ori ati fost norocosi (ori eu nu-mi mai cumpar un device scump "la noroc"), ori nu le folositi suficient... Comparativ, din clientii nostrii care vin cu telefoanele avand diverse probleme, cred ca 90% sunt cu Android. Restul Windows, Bada si iOS. Si daca la flagship-uri sunt probleme, sa vedeti ciudatenii la telefoanele mai modeste... unde nu mai poti instala nimic desi ai spatiu, sau se duce bateria in cateva ore de standby desi nu arata nimic la battery usage. Si lista ar putea continua pana maine.

    Acum, threadul asta ar fi trebuit sa fie despre iPhone 6 si iPhone 6 Plus, dar eram ferm convins ca vor incepe haterii sa dea in stanga si in dreapta... De bine de rau, iPhone-ul e cel mai bine vandut smartphone din lume, iar numarul device-urilor cu iOS vandute pana acum se apropie de (tineti-va bine) 1.000.000.000 de unitati (da, un miliard, si e o singura firma)! Appstore-ul are clar cele mai bune aplicatii si jocuri, oricat ati incerca sa calculati altfel. Apple are cel mai mare rating de customer satisfaction in toate statisticile facute de firme serioase. Ecosistemul lor lucreaza cel mai bine (iOS cu MacOS) impreuna. iOS-ul e cel mai fluid OS de mobile, chiar si cand vorbim de device-uri mai vechi. iOS 7-ul are 91% rata de instalare la clienti, pe cand Kit Kat-ul de-abia sare de 20% (si e un haos general, cu Jelly Bean la 26% si Gingerbread la 13%).

    Prin urmare, poate oricare dintre voi sa spuna ca om fi fost un miliard de prosti, ca androidul e mai fiabil si mai fluid, ca mint firmele de rating... ca sunt mai multe apps & games pentru Android... pentru ca eu unul n-o sa-l cred. But that's just me.

    P.S. Daca imi voi permite, imi voi cumpara si un Note 4... dar sincer il vreau doar pentru Gear VR. Uite d-asta n-are Apple. Sac!

    ---------- Post added 11-09-2014 at 11:54 ----------

    Update: ca sa nu se simta tudyniuz lezat, ma declar si eu fan Apple*. Am zis!

    *daca sunt fan Apple, acum ce trebuie sa fac, sa arunc toate device-urile cu Android din casa, sau cum? Ma simt... amenintat!

    ---------- Post added 11-09-2014 at 11:55 ----------

    Update #2: n-am dormit de 2 zile. So don't mind me. Android rulez! Not!

    ---------- Post added 11-09-2014 at 11:59 ----------

    Update #3: la naiba, acum mi-am dat seama ca Samsung-ul meu de 55" foloseste tot Android. Vrea cineva sa ma scape de el? Simt ca ma urmareste...

    ---------- Post added 11-09-2014 at 12:00 ----------

    Update #4: Apple, daca imi asculti rugamintile (in fiecare zi de 3 ori - dimineata, la pranz si seara), te rog sa lansezi un TV Apple (nu Apple TV), o masina Apple si neaparat o bautura Apple (care sa bata Coca Cola, desigur). Multumesc!

  7. #47 SP
    Ω Pira's Avatar
    Citesc si ma amuz teribil. Am un HTC One, credeti-ma ca sunt mega multumit de el, nu regret achizitia iar telefonul se misca impecabil, mai ales cu Sense 6 si pot spune (parere personala) ca nu se compara cu S-urile de la Samsung, ca sa nu mai vorbim de calitatea materialului. Ca sa fiu scurt si sa punctez ce e esential si o tin tot personal: Eu nu am vazut la Note 3, HTC One (M7, M8) ca banalul ala de Facebook sa ruleze atat de fin la scroll ca la un Iphone, indiferent ca e 4, 4S. Deci am vorbit aici doar de o amarata de aplicatie...

  8. #48 SP
    Member dtancu's Avatar
    Problema de baza e ca singurul lucru inovator pe care il aduce turma de telefoane Android e pretul

  9. #49 SP
    Banned cryyo's Avatar
    M-ar interesa cum se aude la el, semnal, acumulator ...si incredebil cat de important a ajuns pt mine...TIMPUL DE INCARCARE.
    Pun banu' jos daca astea le are la superlativ . In rest..'succesuri' la dezbaterea pa rami ,procesoare, aluminiu, fier...si alte plastice

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dtancu: de obicei ne descurcam cu preturile... ori avem pe cineva care aduce de-afara (odata ce garantia oricum e internationala), ori luam la abonament la pret redus. De exp. eu mi-am luat i5 la lansare la un pret mult mai mic decat am dat pe S4 la lansare. Note 3-ul la fel, cand l-am achizitionat, era cam la acelasi pret cu un 5S. Dar s-ar putea spune "bine, dar Note-ul are ecranul dublu, etc...", asa ca nu e o comparatie fair.

    Pira: si HTC One M8 e frumos, da-l naibii... insa are banda aceea cu sigla care ma lasa perplex. Puteau sa puna si ei butoane acolo... sau sa dispara complet. Asa cum am zis, mi se pare o aberatie sa pui sigla pe partea frontala... De cate ori te uiti la el trebuie sa-ti aduci aminte ce marca de telefon ai

    cryyo: asteptam sa vedem un review serios. Pe mine deja m-au sunat cativa clienti sa le fac comanda din Germania. M-au distrat 2 dintre ei. Cand i-am intrebat "ce model vrei? iPhone 6 sau 6 Plus?"... mi-au raspuns "Ia-le pe amandoua, ma decid dupa!"

    P.S. The Apple Fanboy Master is back! Give me Apple's!

  11. #51 SP
    Ω Pira's Avatar
    E horror banda aia, o numesc lipsa de imaginatie si cu siguranta odata cu noul M9(?) vor tine cont de asta dupa atatea critici. Nu am specificat nimic cum ca HTC One-ul ar fi estetic superior Iphone-ului sau ca ar fi o bijuterie ca si design, ma refeream strict la OS. Calitatea materialelor la Iphone cred ca primeaza in fata oricarui smartphone actual. Si o spune un Androider.

  12. #52 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pentru toti haterii (treaba cu impartialitatea e de porc, nu mai tine, mai taiati din ele da-le dracu), ia uitati aici, nexus-ul vostru sau mega super ultra cool samsung sau WHATEVER, le regasiti in pozele alaturate cumva?

    Rautate mai mare ca androizii nu am vazut in viata mea, tind sa cred ca sunteti mai rai ca cei din tabara INDIEstation 4 (a se citi playstation 4, sau cum doriti).
    Daca scoateau terminal de 4'' tot nu era bine, apareau imediat ca ciupercile dupa ploaie; hahaha hahaha hahaha ati ramas in urma, tot 4'' hahaha.
    Daca au scos acum doua modele, ecran mai mare, tot au aparut androizii; ahaha ahahah ahaha noi aveam asa ceva in 2012.

    Auzi si tu ce treaba: VALEU AIFONU COSTA 30 -35 KK?
    NO Sh!t Sherlock: ia spune-ne aici, ce te-a facut sa dai 25 -30 kk pe un samsung sau nexus? Care au fost motivele?
    Da ma costa, ai bani dai, nu ai bani nu dai. Dar retine un amanunt: la 30kk iei macar un produs premium, si nu PLASTICUL INFECT pe care il gasesti de exemplu la samsung (imi place sa-i numesc si xerox eu, e doar o parere personala).
    Dar acolo nu se pune, asa-i? Acolo nu se mai plange nimeni ca un telefon de plastic costa 25-30kk?

    Cred ca este asa o regula generala in ultimul timp, de cate ori Apple fac un update unui produs, urmeaza valul asta de hate (se poate numi efect de turma?).

    Edit: tocmai acum am dat de aceasta stire. Multi care citesc tech stiu ca de ceva luni bune samsung au avut vanzari foarte scazute odata cu lansarea s5.
    E posibil ca faci asemenea lucruri, doar ca sa-ti faci si mai multa reclama pe baza altuia? Stiti cum zic, precum bicies care apar la capatos si spun ca au fost cu nu stiu ce actor/fotbalist/manelist celebru.
    Ma intreb cine-i retardatul de la ei care vine cu asemenea idei. De tot rasul.




    LAME.
    Penibil tot postul tau si vad ca nu te dezici in a continua pe trendul asta. Iti arat sute de posturi ale posesorilor de iphone care ziceau ca 4.5 e paleta de ping pong. Acum brusc e dimensiunea perfecta 4.7. N-am dat pe nexus nici macar 20 de milioane deci mai taie din sumele alea. Si da, eu aveam in 2012 la 16 milioane ce ai tu acum la aproape 35. Intradevar eu sunt ala prost fiindca am avut mai repede si la mai putini bani aceiasi tehnologie (big irony inserted here).

    Zic sa astepti iphone 6s sa iti aduca wireless charging display qhd si slot de card. Oricum nu fii trist fiindca incepe si apple sa copieze cu succes ce era in voga acum 2 ani ca si ecran mai mare, nfc si altele. Totul la un pret pentru bossi

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Iti arat sute de posturi ale posesorilor de iphone care ziceau ca 4.5 e paleta de ping pong.
    Sa ne arati te rog ce posesori de iPhone au zis ca 4.5 e paleta... Eu nu cunosc pe nimeni care a trecut de la i4 sau 4S la un i5 sau 5S si sa fi spus ca e prea mare. Ba din contra, impresia pe care o ai cand treci de la un i4/4S la un i5/5S este ca e mai mic. Exact ca in reclama celor de la Apple, impresia e data de faptul ca e mult mai usor (cu vreo 30 de grame, datorita inlocuirii sticlei cu aluminiu) si mai subtire cu 2mm. Cine spune ca iPhone de 4.5" e paleta, e probabil vreun frustrat Android care n-a pus in viata lui mana pe un i5/5S. De fapt, probabil acelasi frustrat care a lansat si imaginea de mai jos (cea cu iPhone 10).
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Si da, eu aveam in 2012 la 16 milioane ce ai tu acum la aproape 35.
    Aha, deci tu esti unul din cei cu "welcome to 2012". My friend, daca tu chiar crezi ceea ce spui, inseamna ca esti hater si nu faci diferenta dintre 2 produse complet diferite. Tu nu vei avea nici in 2016 (nici daca-l iei moka) iOS, asa cum nu ai avut nici in 2012 fluiditatea si fiabilitatea unui iPhone. Nexus-ul din 2012 se misca mai prost cu al lui quad core decat un iPhone din 2010 cu dual core. Si da, normal ca ai dat 16 milioane... e un produs ieftin, caruia i se cojeste sticla pe el, atat de bine e facut. Btw, eu am dat 15 milioane pe i5 cu 32GB.
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Zic sa astepti iphone 6s sa iti aduca wireless charging display qhd si slot de card.
    Wireless charging-ul (asa cum am explicat de n ori - probabil ai dat skip la ce nu-ti place) e momentan o gogoritza useless (care mai si strica bateria). Citeste si motivatia si poate o sa intelegi. Cat despre slot cardul despre care vorbesti, ma bufneste rasul. Ia vezi, al tau Nexus are slot card? Nuuuu? Dar vai, cum e posibil asa ceva la un produs atat de avansat tehnologic?!?

    P.S. Apple rulez!
    Attached Images Attached Images iphone_10.jpg

  14. #54 SP
    Admin MonkY's Avatar
    P.P.S. Asta cu QHD si 4K pe telefoane la fel, mi se pare o alta aberatie. Si cel mai distractiv e ca vine de la oameni care inca folosesc TV-uri si monitoare cu diagonale imense, dar cu maxim FullHD (1080p). E o logica tipica androizilor: de ce sa nu consumam resurse aiurea (baterie, cpu/gpu usage/ram)? Nu-i nimic, poate acum ca tot trece si Android la 64bits si poate pune mai mult de 4GB RAM... poate in sfarsit un Android cu procesor la 3Ghz, cu 8 core-uri si 8GB RAM se va misca la fel de bine ca un iPhone (depasit tehnologic desigur) cu 2 amarate de core-uri la 1.2-1.4Ghz si 1GB RAM! Inainte se plangea lumea de Microsoft cu Windows care cere din ce in ce mai multe resurse aiurea. Acum ca face Google asta, se cheama avans tehnologic. LOL!

  15. #55 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Mda, intrebarea este: si eu ce-mi cumpar? Ma enerveaza nespus faptul ca cele doua modele sint diferite ca si specificatii, vreau si eu OIS, dar nu cu matahala aia de ecran...
    Dupa sincera mea parere de iphonist convins since 2007, tura asta au cam dat cu bita in balta.

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De unde stii ca sunt diferite ca specificatii ? Din ce au anuntat ei oficial, doar faptul ca PLUS-ul are stabilizator optic difera (inafara de marime, desigur).

    Eu o sa-mi iau iPhone 6 de 4.7. Mi se pare mare din ce am vazut in poze, dar astept sa pun mana pe el.

  17. #57 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    OIS, baterie, rezolutie si ppi ecran, intoarcere ecran home ca la ipad, toate doar pe 6+.
    Pentru mine sint destule diferente, si e foarte posibil sa fie si diferente interioare, in special pe partea de ram. Am impresia ca 6 e cum a fost 5C anul trecut, fratele mai mic si mai low cost. Adevaratul iphone e 6+, si e cit china.

  18. #58 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Penibil tot postul tau si vad ca nu te dezici in a continua pe trendul asta. Iti arat sute de posturi ale posesorilor de iphone care ziceau ca 4.5 e paleta de ping pong. Acum brusc e dimensiunea perfecta 4.7. N-am dat pe nexus nici macar 20 de milioane deci mai taie din sumele alea. Si da, eu aveam in 2012 la 16 milioane ce ai tu acum la aproape 35. Intradevar eu sunt ala prost fiindca am avut mai repede si la mai putini bani aceiasi tehnologie (big irony inserted here).

    Zic sa astepti iphone 6s sa iti aduca wireless charging display qhd si slot de card. Oricum nu fii trist fiindca incepe si apple sa copieze cu succes ce era in voga acum 2 ani ca si ecran mai mare, nfc si altele. Totul la un pret pentru bossi
    Citeste ce a scris Monky mai sus, e mesajul ala lung, structurat, si argumentat... De fapt, raspunsul e la fel ca produsele Apple - inteligent, elegant, simplu si de efect, sincer. Nu, nu ma lingusesc pe langa administrator in speranta de a primi premium, ci vreau sa evidentiez atitudinea unui fan Apple in comparatie cu atitudinea ta(MODERATED), a unui fanbot Android. Tu in continuare nu vrei sa intelegi nimic, si probabil nimeni nu te va putea descuia la minte, la fel cum nimeni nu va rezolva vreodata esecul ala de sistem de operare pe care il folosesti.


    5C nu e fratele mai mic si low cost al 5S-ului, ci varianta imbunatatita dpdv al autonomiei a 5-ului. Daca ma intebi, adevaratul iPhone e 6, iar 6+ o incercare de a acapara si piata de phablets, pe langa utilizatorii clasici de iPhone.

    Am editat eu - va rog sa nu sariti calul ca nu aveti MOTIV - vorbim totusi despre niste obiecte si/sau tehnologii

  19. #59 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Zic sa astepti iphone 6s sa iti aduca wireless charging display qhd si slot de card. Oricum nu fii trist fiindca incepe si apple sa copieze cu succes ce era in voga acum 2 ani ca si ecran mai mare, nfc si altele. Totul la un pret pentru bossi
    - Cum am mai zis si o sa mai zic: da 5,5 mi se pare paleta de ping pong, inclusiv aici la Apple. Chiar daca 4'' este ideal pentru un telefon, 4,7 nu este departe. Nu o sa-mi iau noul iphone, inca am 5-ul de care sunt super multumit
    - Nu am nevoie de wireless charging, poate tu ai, din cate am inteles super telefonul tau din 2012 tine undeva la cateva ore. Gresesc?
    - Simti nevoia de sd card pe telefon? Foarte bine, eu nu. Ai grija insa pe viitor, Samsung deja a scos noul model fara slot card. Sa nu urmeze si al tau.
    - Display qhd? LOL.
    - Pretul de bossi? Pai man, fiecare dupa posibilitati, si cu ce-i place. Gusturile nu se discuta.
    - Sa copieze si Apple man, au fost copiati destul, intelegi?

    In rest, numai bine. Si imi cer scuze pentru postul de azi dimineata (partea legata de ps4), stiu ca am suparat ceva colegi/prieteni pe aici.
    Nu a fost nimic cu intentie, eram doar putin iritat.

  20. #60 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pentru tomi ti haterii (treaba cu impartialitatea e de porc, nu mai tine, mai taiati din ele da-le dracu), ia uitati aici, nexus-ul vostru sau mega super ultra cool samsung sau WHATEVER, le regasiti in pozele alaturate cumva?

    Rautate mai mare ca androizii nu am vazut in viata mea, tind sa cred ca sunteti mai rai ca cei din tabara INDIEstation 4 (a se citi playstation 4, sau cum doriti).
    Daca scoateau terminal de 4'' tot nu era bine, apareau imediat ca ciupercile dupa ploaie; hahaha hahaha hahaha ati ramas in urma, tot 4'' hahaha.
    Daca au scos acum doua modele, ecran mai mare, tot au aparut androizii; ahaha ahahah ahaha noi aveam asa ceva in 2012.

    Auzi si tu ce treaba: VALEU AIFONU COSTA 30 -35 KK?
    NO Sh!t Sherlock: ia spune-ne aici, ce te-a facut sa dai 25 -30 kk pe un samsung sau nexus? Care au fost motivele?
    Da ma costa, ai bani dai, nu ai bani nu dai. Dar retine un amanunt: la 30kk iei macar un produs premium, si nu PLASTICUL INFECT pe care il gasesti de exemplu la samsung (imi place sa-i numesc si xerox eu, e doar o parere personala).
    Dar acolo nu se pune, asa-i? Acolo nu se mai plange nimeni ca un telefon de plastic costa 25-30kk?

    Cred ca este asa o regula generala in ultimul timp, de cate ori Apple fac un update unui produs, urmeaza valul asta de hate (se poate numi efect de turma?).

    Edit: tocmai acum am dat de aceasta stire. Multi care citesc tech stiu ca de ceva luni bune samsung au avut vanzari foarte scazute odata cu lansarea s5.
    E posibil ca faci asemenea lucruri, doar ca sa-ti faci si mai multa reclama pe baza altuia? Stiti cum zic, precum bicies care apar la capatos si spun ca au fost cu nu stiu ce actor/fotbalist/manelist celebru.
    Ma intreb cine-i retardatul de la ei care vine cu asemenea idei. De tot rasul.




    LAME.
    Nu stiu ce se întâmplă în ultima vreme pe forum, cred ca e ceva in aer. Nu ma așteptam sa vad doi useri atât de vechi cu doua postari atât de acide. Pe iry incerc sa-l înțeleg, poate a avut paharul plin, deși nu e o scuza, dar pe domnul de mai jos nu pot sa-l înțeleg. Ma scuzați pt off dar parca în trecut eram mai uniți, ne respectam mai mult. Nu uitați totuși ca aceasta comunitate este încă ceva special, ceva care in trecut avea un dar extraordinar, nu stiu, pt mine era un moment de relaxare dupa ore de stres din viata cotidiana, un forum cu oameni care scriu articole bune doar din pasiune.

    Câteva cuvinte pt. MonkY, sper sa nu înțelegi greșit, cred ca esti un om foarte ocupat, am vazut ca te odihnești din ce in ce mai puțin, nu e deloc bine dar nu fac morala nimănui. Te rog sa înveți sa asculți si alte pareri, nu mai judeca pe nimeni atâta timp cât au o părere pertinenta. In ultima vreme ai pus si tu gaz pe foc, nu te cert, nu cert pe nimeni, nu imi permit! Haideti sa nu uitam de unde am plecat (cu acest forum) si unde am ajuns. Mi-ar fi plăcut sa va cunosc personal, pt ca de cele mai multe ori am citit lucruri minunate scrise de cativa băieți minunați. Va doresc o seara buna si vă promit ca nu mai intervin pe acest topic. O sa încerc pana se liniștesc apele sa stau în umbra asa cum au făcut-o si alți useri, obosiți poate de aceste scandaluri.

    PS: nu uitați de semnătura mea, CG are nevoie de noi dar si noi avem nevoie de CG!
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Citeste ce a scris Monky mai sus, e mesajul ala lung, structurat, si argumentat... De fapt, raspunsul e la fel ca produsele Apple - inteligent, elegant, simplu si de efect, sincer. Nu, nu ma lingusesc pe langa administrator in speranta de a primi premium, ci vreau sa evidentiez atitudinea unui fan Apple in comparatie cu atitudinea ta ([MODERATED]), a unui fanbot Android. Tu in continuare nu vrei sa intelegi nimic, si probabil nimeni nu te va putea descuia la minte, la fel cum nimeni nu va rezolva vreodata esecul ala de sistem de operare pe care il folosesti.


    5C nu e fratele mai mic si low cost al 5S-ului, ci varianta imbunatatita dpdv al autonomiei a 5-ului. Daca ma intebi, adevaratul iPhone e 6, iar 6+ o incercare de a acapara si piata de phablets, pe langa utilizatorii clasici de iPhone.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  2. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  3. Apple iPhone 4 anuntat By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts