Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Noile TV-uri Sony Bravia 4K sunt al naibii de subtiri!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noile TV-uri Sony Bravia 4K sunt al naibii de subtiri!

    Mi-as cere scuze pentru termenul de masura extrem de tehnic "al naibii", insa chiar nu imi vine in minte ce altceva sa folosesc pentru cei 4.7mm grosime. Vorbim aici de dimensiunea noilor panouri LED din seria Sony Bravia 4K, serie ce este prezentata astazi la CES 2015. Nu avem foarte multe detalii (de-abia a inceput nebunia in Las Vegas), insa stim ca seria de top (XBR 900C 4K) se va prezenta in diagonale de 55", 65" si 75". Avem totodata si ultima generatie de procesoare de imagine (X1 4K), Triluminos Display... si ceva ce va place cu siguranta gamerilor si fanilor Android: PlayStation Now si Android TV integrat.

    Inca odata, ganditi-va la un smartphone cu o astfel de grosime (4.7mm)... si imaginati-va toata nebunia dusa la extrem (75")! Probabil mi-ar fi frica sa instalez asa ceva. Dar cred ca nu-i bai, la ce pret va avea, cu siguranta o sa includa instalare dedicata (vezi preturile anterioare la Sony 4K). :evil:

    Singurul lucru de care imi pare rau este ca Sony a renuntat la ideea de OLED... dar ma consolez cu gandul ca nu au venit si ei cu aberatii gen TV-uri curbate sau care se pot indoi... :D

    Stay tuned! Cu siguranta vom avea ce vedea la CES-ul de anul acesta!
    Attached Images Attached Images sony_bravia_2015.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Din nou Sony prezinta un nou model de TV pe care sa il consider TV-ul visurilor mele. Si cred ca cu linia asta, s-ar putea sa treaca din nou pe plus la profit, ca parca erau un pierdere la TV...Man ce n-as da sa pun un PS4 la el si sa joc niste Battlefield 4
    Cat despre termenul extrem de tehnic, aduc o completare parafrazand un caracter din Brutal Legend cand iti iei un upgrade si o sa spun, VERY f***ing thin.

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Daca nu esti atent la montare te vei alege fara sa vrei cu un TV 4k curbat asemeni iPhone 6+ prin buzunarele stramte

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista vreo imagine cu el din lateral complet ? Ca tare-mi este ca si el e la fel de thin ca si iMac-ul, doar in margine.

  5. #5 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Tot Oledurile de la LG sunt mai subtiri si ca si alea cu siguranta si sony-urile or sa aiba majoritatea cate un pixel mort la asa panou.
    Nu stiu daca or sa vina pe profit pana nu-si schimba mentalitatea sa nu functioneze pe el decat cei sony si inca niste mizilicuri

  6. #6 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Arata bine dar sa nu fie prea fragila la dimensiunea aia, se strange prafu pe TV si se indoaie

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Daca n-are mufa jack (sa-mi conectez castile) nu ma intereseaza. Eu joc doar la casti. MonkY, cred ca mai stii discutia pe care am avut-o pe anul trecut inainte sa-mi schimb TV-ul

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: eu nu ma joc niciodata la casti

    Meanwhile, un clip interesant: 257 CES 2015 gadgets in 3 minutes!


  9. #9 SP
    Member dtancu's Avatar
    Fara FALD, la diagonalele alea, o sa aibă un clouding de mama-mama. Dar deh, a renunțat lumea la plasma, ce sa mai vorbim de altele....

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite cum arata dintr-o parte, comparat cu un iPhone 6.
    Attached Images Attached Images 142056601996ohjfet2w_1_2_l.jpg

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, si toate mufele vor fi probabil pe adaptoare... la grosimea aceea e imposibil sa introduci o mufa HDMI, daramite un card CI+. Cu alte cuvinte, more cables

    Pfoai, ce misto arata din laterala... Stiu ca eram eu disperat dupa TV_urile Sony "Monolith" (era un singur sheet of glass)... Me like it!

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Teoretic vorbind, cred ca e ceva mai gros in spate, unde se prinde picioru, jos, ca asa pare in pozele astea.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, adica e ca Samsungul meu (o vechitura)... bleah
    Attached Images Attached Images samsung-ue55f8000_1.jpg

  14. #14 SP
    Member Snake's Avatar
    Observ ca au inceput si astia sa procedeze ca la telefoane si sa le faca pe cat de subtiri posibil. In cazul unui telefon mai inteleg, pentru ca il iei cu tine tot timpul si conteaza, dar in cazul unui televizor pe care de obicei il pui pe perete sau pe un stand dedicat, nu e chiar atat de important.

    La fel ca si in cazul telefoanelor am ajuns sa ne uitam la TV-uri daca au in spate un procesor dual core sau quad core. In schimb ceea ce era mai important - calitatea imaginii - a ramas la acelasi nivel, ba chiar as putea spune ca a scazut. Negrul plasmelor Kuro sau Panasonic nu au reusit sa-l atinga. La full led array vad ca au renuntat. Multe flagship-uri au unghiuri de vizualizare mai proaste decat modelele ieftine. Dar ce conteaza cand e atat de subtire, nu?

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Corect. Eu am un feeling ca anul acesta voi merge pe LG... acestia fiind cam singurii care au venit cu OLED clasic (non curved), 4K.
    Attached Images Attached Images lg_oled_lineup_2015.jpg

  16. #16 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nici nu vreau sa ma gandesc la suma....
    http://www.oled-info.com/danish-site...-tv-price-list

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 09-03-2015, 20:00
  2. Google anunta noile device-uri Nexus! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 30 Last Post: 05-11-2014, 10:39
  3. Sony lanseaza noile casti Sony X By FallouT in forum Tech News
    Replies: 5 Last Post: 11-09-2012, 20:12
  4. LG pregateste noile hit-uri pentru CES 2012 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 04-01-2012, 17:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts