Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Adaptor audio pentru boxe cu Bluetooth

  1. #1 SP
    Member rhadoo69's Avatar

    Exclamation Adaptor audio pentru boxe cu Bluetooth

    Caut ceea ce am scris mai sus, ieftin si bun sa fie (evident).

    Practic am nevoie de un emitator audio BT cu intrare optical pentru a lega PS4 cu Sony HT-CT660 fara a mai avea nevoie de cabluri.




    Multam de ajutor.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu iti recomand. Cam tot ce am incercat ca adaptor bluetooth pana acum a fost dezastru (inclusiv de la Bose & Co.). Iti bati joc de calitatea sunetului daca mergi pe ideea ca redai sunet de calitate via Bluetooth.

  3. #3 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Ok, multam de sfat. Chiar la cel de la Bose aveam gandul.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu sunt adaptoarele de vina (in mare parte), cat faptul ca via Bluetooth (cel putin pana la 5.0 sau aptX) partea audio se transmite comprimat, si pierzi din calitate oricum. Gandeste-te ca e ca si cand ai avea o super scula care reda DTS-uri lossless (la bitrate maxim), dar care pentru a ajunge la boxe trece printr-un convertor care le face mp3-uri (pentru ca nu poate duce un bitrate prea mare)... E pacat. Desigur, unii nu vor sesiza mare diferenta, dar pe aceea eu am ales sa-i ignor.

    P.S. Daca poti, pune cablu. Stiu ca e enervant... dar n-o sa ai ce sa-i reprosezi!

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cablu clar, sau o alternativa e Google Chrome Audio care foloseste Wi-Fi si nu bluetooth.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 10-05-2010, 18:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts