Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 94 of 155 FirstFirst ... 44 84 92 93 94 95 96 104 144 ... LastLast
Results 1,861 to 1,880 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1861 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu pana acum, in afara de meniul cu textul foarte sharp, nu sunt dat pe spate de nimic. Am incercat putine jocuri ce-i drept:

    1) FIFA 17 - mici diferente, vizibile in mare doar in meniuri unde textul e mai sharp.
    2) The Last of Us - care din nou nu m-a impresionat foarte tare, e un joc din 2013 totusi, insa textul de pe afise e mult mai usor de citit, iar asta e clar datorita rezolutiei marite.
    3) Uncharted 4 - se vede un boost de peste fullHD, insa in continuare observ ca si pe PS4 vanilla niste texturi nu extrem de detaliate
    4) Infamous SS - nu am perceput nicio diferenta

    Urmeaza sa reinstalez Elder Scrolls Online doar sa vad cum arata, insa nici ala nu arata nemaipomenit, asa ca nu ma astept la minuni.

    Consola pare pana acum sa faca ceva mai putina galagie iar Wi-Fi este o idee mai ok ca semnal si viteza de download, dar nimic sa ma dea pe spate pana acum. Maneta noua nu stiu cum e ca nici nu am desfacut punguta in care era, am destule alte DS4.

    Per total pana acum nu sunt foarte impresionat, poate in timp odata cu mai multe patchuri pentru jocuri. Din pacate Witcher 3 100% nu primeste patch, si cred ca nici GTA 5. Mi-ar placea sa mai vad Bloodborne cu un patch, poate asa l-as incepe si eu odata.

  2. #1862 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Mie mi se pare ca noul controller are baterie mai slaba decât vechiul DS4
    Chiar speram ca The Witcher sa primească patch

  3. #1863 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Am testat si eu first light pt hdr , jocul se vede bine, dar nu stiu daca mai bine decat inainte, intradevar , se vad misto luminile si culorile , se vede mult mai clean imaginea , dar mi se pare si ca inainte era ok, consola in schimb e mult mai tacuta pe ventilator (cam cum rula ps4 normal in meniu)

  4. #1864 SP
    Member Radoo's Avatar
    Pe scurt (că pe lung am dat un click undeva pe pagina asta din greșeală și am pierdut tot ce am scris, bine că nu-mi puneți reclamă și când scriu câte o literă).

    Am cumpărat, îl duc înapoi.

    - Coil whine + un zgomot ca și cum bate ventilatorul în ceva (chit că nu cred că e ventilatorul) în World of Tanks. În jocuri mai slăbuțe grafic, nu făcea acest zgomot.
    - Blu-Ray player-ul parcă sfarâmă discul când îl inserezi în consolă.

    Atât am avut de zis. Mult noroc, poate voi prindeți o variantă bună.

  5. #1865 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    LOL !

    Suna a fita putin , but , tu sa fi fericit !

  6. #1866 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca si la noi pe forum sunt reclame

    In rest, posibil sa fi prins tu ceva consola cu probleme, desi pana acum din zeci de oameni de pe forum care au luat consola, nimeni nu a avut probleme. Nici pe alte forumuri n-am auzit.

  7. #1867 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    E normal vizual sanu vezi mega diferente daca nu belesti ochii de aproape, sau in screenshoturi si meniuri. Dar cat sunt astea de importante la un gameplay? Pt mine nu sunt. Ce ar percepe insa oricine ar fi cresterea frame-rate-ului, si asta la orice joc fara patchurile vietii. Adica ce turui eu intruna. Din pacate toata lumea e inebunita dupa rezolutie, care de la un nivel in sus e foooooarte putin sesizabila. (vezi si displayurile de smartphone, la ce rahat imi trebuie 4k pe 5 inch? aaa sa imi consume bateria si resursele si sa nu fiu depasit si luat in ras ca sunt demodat) . Pe ps4 de ce imi trebuie? Sa mearga in 30 fps ca ps3-ul...si ca user sa nu pot decide daca vreau sau nu asta sau vreau o rezolutie ok pt ochiul meu dar fps extra fluid. Tot ce pot face eu ca user e sa nu cumpar.

  8. #1868 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce nu vrei tu sa intelegi este ca fiind vorba de console, developerul jocului alege ce doreste sa impinga in fata, rezolutia, detaliile grafice sau framerate-ul. Nu tu alegi asta, el alege pentru tine incat sa iti dea experienta cea mai ok pentru tine. Iar el face asta pentru ca in viziunea lui, cel care a facut jocul, varianta pe care o joci tu (indiferent de raportul rezolutie-framerate), este cea mai apropiata de viziunea lui.

    Ce doresti tu este PC, nu consola. Acum ca noile jocuri impreuna cu noua consola iti vor oferi de cele mai multe ori ceva similar cu ce iti doresti e un pas facut de Sony pentru a mai prinde niste vanzari si din alta categorie. Dar tu esti cel care in urma cu ceva pagini urlai ca vrei 720p in 2016. Adica developerii jocurilor trebuie acum sa faca 15 configuratii posibile pentru fiecare joc, in functie de rezolutie, detalii, etc? Vrei si slidere ca pe PC pentru shadows, blur si alte prostii de genul? Pentru ca tu te joci doar in 720p (rezolutie de PS3), dar vrei pe PS4 la 120fps, astfel ca vrei development pentru 720p, cand lumea incearca sa treaca la 4K. Doar de 8x mai putini pixeli.


  9. #1869 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Care dintre cei care si-au cumparat Pro pot spune ca momentan trecerea de la ps4 merita toti banii pe un display 1080p ? Sincer si din punct de vedere strict obiectiv.
    Intreb pentru ca cine a cumparat consola si inca joaca pe un 1080p nu este vreun fitos, altfel juca pe 4k

  10. #1870 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Eu. Pentru mine consola e mult mai silențioasă decât "2nd gen" PS4. Pe lângă asta, ma interesează sa joc noile jocuri fără căderi de framerate say probleme de performanta.
    Dacă odată cu upgrade-ul primesc și niște îmbunătățiri vizuale, sunt fericit

    O sa trec și la 4K, dar probabil abia la anul.

    Și nu știu dacă a văzut cineva, dar la Pro se poate da jos capacul pentru a curața ventilatorul. Chestia asta mi se pare o îmbunătățire considerabila

  11. #1871 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    @Dj Mo: cum se comporta consola la nivel de noise când joci COD IW?

  12. #1872 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Se aude ventilatorul, dar nu deranjant

  13. #1873 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #1874 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Mi-ar placea sa am libertatea de a alege direct din meniul consolei strict rezolutia de output iar asta sa influenteze performanta. Atat. Fara alte mii de setari. Alea sa le aleaga developerii. Ma frustreaza sa vad caderi de framerate si sa stiu ca nu pot sa fac nimic sa schimb asta desi ar fi extrem de simplu in teorie. Intradear gandirea e ceva similara cu configurarile pc-ului.Dar parerea mea e ca acum cu atatea gusturi si posibile displayuri de output nu poti ca producator avea aceasi politica asupra consolelor ca pe vremea ps2-ului sau super nintendo cand outputul era universal stanardizat adia tv-ul crt. Trebuie sa incepi sa ai o gandire gen pc. Si nu vreau 720p ,vreau posibilitata (daca vreau) printr-o setare banala sa scap de frame rate mic. Atat. Cer atat de mult? Nu sa cumpar o alta conosola mai potenta si la fel de legat la maini sa fiu cand vad ca ea cade in 20 fps. PS. Si asta doar in singleplayer. Multi sa-l blocheze cum vor ei sa nu dea avantaje. Eu oricum nu joc multi

  15. #1875 SP
    Banned asperas's Avatar
    (fara comentarii)

  16. #1876 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Mi-ar placea sa am libertatea de a alege direct din meniul consolei strict rezolutia de output iar asta sa influenteze performanta. Atat. Fara alte mii de setari. Alea sa le aleaga developerii. Ma frustreaza sa vad caderi de framerate si sa stiu ca nu pot sa fac nimic sa schimb asta desi ar fi extrem de simplu in teorie. Intradear gandirea e ceva similara cu configurarile pc-ului.Dar parerea mea e ca acum cu atatea gusturi si posibile displayuri de output nu poti ca producator avea aceasi politica asupra consolelor ca pe vremea ps2-ului sau super nintendo cand outputul era universal stanardizat adia tv-ul crt. Trebuie sa incepi sa ai o gandire gen pc. Si nu vreau 720p ,vreau posibilitata (daca vreau) printr-o setare banala sa scap de frame rate mic. Atat. Cer atat de mult? Nu sa cumpar o alta conosola mai potenta si la fel de legat la maini sa fiu cand vad ca ea cade in 20 fps. PS. Si asta doar in singleplayer. Multi sa-l blocheze cum vor ei sa nu dea avantaje. Eu oricum nu joc multi
    Apuca-te si citeste din nou ceea ce ai scris si vezi de ce rade asperas

  17. #1877 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Care dintre cei care si-au cumparat Pro pot spune ca momentan trecerea de la ps4 merita toti banii pe un display 1080p ? Sincer si din punct de vedere strict obiectiv.
    Intreb pentru ca cine a cumparat consola si inca joaca pe un 1080p nu este vreun fitos, altfel juca pe 4k
    Nu merita. Eu am schimbat pt ca cea veche avea celebrul defect de a ejecta discul, altfel nu cumparam.
    Posibil sa vezi diferente daca pui side by side doua TV-uri. Sau in viitor la o exclusivitate.
    Acu ma joc Deus Ex, are niste caderi de framerate de moare lumea. Producatorii de jocuri au un cuvant greu de spus. Poti sa ai teraflopi, peste teraflopi, daca ei fusaresc, pa si pusi!

  18. #1878 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Apuca-te si citeste din nou ceea ce ai scris si vezi de ce rade asperas
    Lamureste-ma tu

  19. #1879 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Trist sa te dea astia la eurogamer cu review fps drop la 20fps ....orice am zice ..

  20. #1880 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si ce vina are consola ca aia sunt niște puturoși incapabili sa optimizeze un joc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 94 of 155 FirstFirst ... 44 84 92 93 94 95 96 104 144 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts