Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 102 of 155 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2021 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Deci acum cu ps PRO si distanta aia.. chiar ai impresia ca esti in joc.. nu stiu ce sa zic , dar merita sa incercati, inainte cand jucam pe Fullhd de 100 tot de la distanta aia , ma durea capul.. era o senzatie nasoala, in schimb cu tv-ul asta in combinatie cu PRO mai ales , este foarte ok , chiar amplifica cumva experienta de joc si joc multe ore..pe zi
    Parcă ești la teleshopping
    maxresdefault.jpg

  2. #2022 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Bre , nu e ca si cum te-ai uita la un perete , imaginea are profunzime, la bf1 de exemplu poti sa-i dai field of view la 80 daca joci de aproape si iti ofera o imagine adanca, ai impresia ca te uiti pe geam , nu ca esti lipit de un ecran marog.. eu astept ps5 pt 4k nativ pe toate jocurile

  3. #2023 SP
    Member televizor's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    la bf1 de exemplu poti sa-i dai field of view la 80 daca joci de aproape si iti ofera o imagine adanca, ai impresia ca te uiti pe geam
    Asa, baga fov 80 si joaca-te lipit de ecran dar sa-ti cumperi si stergatoare pentru el, sa nu stai sa stergi voma cu mana

  4. #2024 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    De fapt v-am mintit, eu n-am nici macar televizor

  5. #2025 SP
    Member cipvas's Avatar
    Gata. Pro si aici. Asteptam TV-ul 4K...

  6. #2026 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sweet spot pentru mine la 60" este 2.8 m. Mai aproape ma ia cu ameteli.
    Poiuyt, da' ce faci daca stranuti exact cand dobori vreun tanc in BF?

  7. #2027 SP
    Member cipvas's Avatar
    Am inceput transferul de pe PS4 pe Pro. Initial imi arata 26 de ore, dar apoi s-a stabilizat la 15 ore. 486GB... Merge cam cu 10MB/sec, dupa calculele mele. Chiar asa mult??? Sa fie din cauza routerului? Sau o sa mai scada? E un router dat de RDS, cica e gigabit, ca mi-au adus fibra pana in casa.

  8. #2028 SP
    Member xenocid's Avatar
    E normal daca treci prin router. N-ai un cablu de retea sa le legi direct? Eu am mutat 800GB in 3 ore.

  9. #2029 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu stau la 299gb de ~4h

  10. #2030 SP
    Junior Member XRaze's Avatar
    Cea mai rapida modalitate este cu cablu de retea legat intre cele doua console.

  11. #2031 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    E normal daca treci prin router. N-ai un cablu de retea sa le legi direct? Eu am mutat 800GB in 3 ore.
    Am încercat așa, dar nu mi-a văzut cealaltă consola. Care e exact procedura?
    Ca ma pune inițial sa ma leg la net, și apoi sa bag id-ul de psn.

    ---------- Post added 18-11-2016 at 21:28 ----------

    Găsit metoda, trebuiau legate ambele console la net prin wifi și între ele cu cablu se rețea. Deja am 30MB/ sec. In 1,5 ore e gata.

    ---------- Post added 18-11-2016 at 21:30 ----------

    Rectific...150MB/sec

  12. #2032 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce gluma proastă

  13. #2033 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cand ziceam ca nu mi-as lua Pro ptr moment (in discutia aia generala in care mark facea parte) multa lume pe aici era intr-o frenezie witch/hater hunting. Strict din pct de vedere a 1080p (ce ma intereseaza pe mine) Pro e a mixed bag si nu cred ca se merita tranzitia ptr mom. Developerii inca nu au ajuns in punctul de a o folosi la capacitatea ei reala, deci peste 1-2 ani vom vedea cu adevarat rezultatele ce le asteptam acum. Dar in vreo 3 ani cred ca vine PS5, si asta ma readuce la concluzia mea de atunci. Pro e o consola intermediara, de trecere, unde developeri au ocazia sa isi incerce mana cu VR si 4k pe o consola. Cand isi va atinge Pro varful atunci cred ca va veni PS5. Probabil astia de la Sony vor sa faca tranzitia mai usoara de la 4 la 5, ca altfel nu le inteleg strategia (Pro vine acum pe niste standarde pe care nu le va putea atinge intotdeauna, partial si din cauza developerilor; cel putin acum in primul an).

    Tin minte primul an de PS4 si ce liniste era pe piata de jocuri ps4. Ma gandesc ca PS5 va fi backward compatible cu 4, in special cu "Pro mode" (tocmai ptr ca Pro ii va impinge pe developeri inainte). Poate asta este una din strategiile sony.

  14. #2034 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #2035 SP
    Banned Templier's Avatar
    just for fun


  16. #2036 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poate se trezesc ăștia de la Sony, deși nu cred, în ritmul ăsta își bat joc de consola nouă

  17. #2037 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Poate se trezesc ăștia de la Sony, deși nu cred, în ritmul ăsta își bat joc de consola nouă
    Chiar daca vor, crezi ca cei de la Sony pot sa faca ceva in ceea ce priveste performanta jocurilor lansate anterior?

    Ei s-au ferit de orice responsabilitate, inca de cand au spus ca "ramane la alegerea dezvoltatorilor"...si dupa cum se observa, singurii dezvoltatori de jocuri care se agita, sunt cei a caror jocuri au o componenta online si/sau ceva lansari de dlc-uri.

  18. #2038 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    return to arkham e unul dintre cele mai proaste jocuri re-lansate pe ps4, deci nu prea merge sa masuram pro-ul cu un asemenea port de 2 lei, oricum eu cred ca e posibil in viitor Sony sa adauge o optiune pentru a ne lasa sa activam puterea pro-ului si in joocuri fara pach exact ca xbox one s, nu e nevoie ca developerii sa lanseze patchuri pentru jocuri ca ele sa ruleze la un fps mai solid, tot ce trebuie e ca sony sa activeze pro 100% in toate jocurile

  19. #2039 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cum sa nu, dacă te uiți la acel video vei vedea că merge mai bine pe Pro fara Patch, așa cum si jocurile de Xbox merg mai bine pe Xone S. Sa ne lase Sony cu vrajeala, asta cu paritatea o pot înțelege până la un punct, in MP e ok dar in SP...

  20. #2040 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    am vazut ca merge mai bine, dar merge mai bine de la 19fps pe ps4 la 26fps pe ps4 pro, ceea ce este rusinos si pe ps4 si pe ps4 pro, eu vreau sa zic ca jocul este optimizat teribil si sa nu judecam puterea pro-ului pe masura unui port de 2 lei, sa nu creada lumea ca tot ce poate ps4 pro e 6fps in plus fata de ps4

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 155 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts