Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 150 of 155 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 ... LastLast
Results 2,981 to 3,000 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2981 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu prea m-a interesat de modarea PS4, dar nu cred ca isi mai face update la jocuri. Iar daca asta e adevarat, nu prea mai e fezabila in ziua de azi. Da, sunt unele jocuri care sunt perfecte la lansare, dar majoritatea au cel putin cate 1 patch in primele zile de lansare. Dat fiind multele probleme ale jocurilor la lansare in ziua de azi, vei realiza ca ai luat un joc gratis plin de bug-uri.
    Repet, asta in caz ca nu te poti conecta cu consola modata pe online, sa isi traga update-urile la jocuri.
    La Xbox 360, daca ii modai doar DVD-rom-ul, puteai sa faci lejer asta.

    Sper totusi ca cei ce isi modeaza consola sa nu inunde forumul cu comentarii de hateri la unele jocuri. Dai banii, ai libertatea morala sa iti exprimi linistit nemultumirile. Iti iei jocurile de pe FL, ia si comenteaza singur pe offline sau cu tovarasii de modare de acolo.

  2. #2982 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Update la joc propriu zis merge indiferent de modare sau nu, cel putin asa stiu.
    Update la software consola nu merge 100% (daca vrei sa păstrezi modarea evident).

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  3. #2983 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    De fiecare data cand apare un joc nou mult asteptat (RDR2) ma uit la analizele digital foundry sa vad cum se comporta ca si performante pe ps4 pro vs ps4. Si de data aceasta 30 fps pe ambele platforme. Rezolutia nu e importanta pt mine din cauza distantei fatza de tv. Inca odata se confirma ca daca ai tv full hd e foarte ok si ps4 simplu.

  4. #2984 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Rezolutia nu e importanta pt mine din cauza distantei fatza de tv. Inca odata se confirma ca daca ai tv full hd e foarte ok si ps4 simplu.
    Exact.

  5. #2985 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    De fiecare data cand apare un joc nou mult asteptat (RDR2) ma uit la analizele digital foundry sa vad cum se comporta ca si performante pe ps4 pro vs ps4. Si de data aceasta 30 fps pe ambele platforme. Rezolutia nu e importanta pt mine din cauza distantei fatza de tv. Inca odata se confirma ca daca ai tv full hd e foarte ok si ps4 simplu.
    Pai intotdeauna ai 30 fps-uri. Ideea e ca daca nu iti ajung 30fps cum ai pe PS4 poti opta pt unlocked fps pe PS4 PRO in 1080p.
    Si eu tot PS4 simplu am, chiar pe TV 4K si mi se pare ca se vede excelent
    Dar ma gandesc sa iau un PS4 Pro nu neaparat pt 4K, ci mai mult ca sa nu am dropuri sub 30fps (cum am avut in ACrigins, Detroit, f putin GoW)

  6. #2986 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Degeaba iei tu PRO, daca jocurile nu au mod "unlocked fps". Tot la 30 fps va rula, daca asa a fost făcut. Nu toate au optiune sa alegi între framerate mai mare sau rezoluție mai mare.

  7. #2987 SP
    Member morphine's Avatar
    Eu le am avut pe amândouă dar tot pe pro as merge. Se incarca mai repede in unele jocuri, e mai stabil.

  8. #2988 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Degeaba iei tu PRO, daca jocurile nu au mod "unlocked fps". Tot la 30 fps va rula, daca asa a fost făcut. Nu toate au optiune sa alegi între framerate mai mare sau rezoluție mai mare.
    Da, nu toate, dar alea care suporta 4K, nu au 1080p-ul unlocked?
    Si chiar daca tot locked la 30 merg si in 1080p, macar nu mai ai drop-uri sub 30, nu? Adica asa ar fi logic

  9. #2989 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu toate jocurile care au 4k, au si mod de 1080 cu framerate-ul mai mare (Assassin's Creed, Spider-man sigur nu au). God of War, Last of Us, Tomb Raider, Hitman au mod 1080p cu high fps. E drept, multe dintre cele locked la 30 au framerate-ul mai stabil pe pro. Poti sa te uiti la analizele celor de la Digital Foundry pe YouTube sa vezi cum sta framerate-ul în multe jocuri.

  10. #2990 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Daca obiectivul tau cand cumpari un ps4 pro e sa ai fps mai mare (60 fps prefererabil) sau macar unlocked, nu prea ai tras lozul castigator. Daca rezolutia e un factor atunci da. Ca si frame rate foarte putine Jocuri il au 60 pe pro si 30 pe ps4. De interes as zice maxim 10 desi nici atata nu cred.Dintre exclusivitati de exemplu din ce stiu eu e doar God of War. In rest doar multi platform, care oricum daca ai un pc si placerea ta e fps poti sa le joci acolo in in maxim fps. (The last of us merge in 60 fps si pe ps4 original). Intradevar daca cumperi produsul nou merit sutele alea de lei in plus. Dar ideea se schimba total in cazul in care vrei unul second. Diferenta de pret e aproape dubla, bani de care poti sa-ti iei jocuri sa iti ajunga un an de zile sa te joci, si daca ai si un tv full hd chiar nu se justifica. Situatia va fi alta cred la ps5 cand sunt sigur ca majoritatea jocurilor vor da posibiliatea de a alege fps sau rezolutie. Acum cred ca nu se face lucrul asta tocmai pt a nu dezechilibra si dezavantaja foarte tare piata ps4 original, ceea ce personal mi se pare foarte ok.

  11. #2991 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Eu personal vreau PS4 Pro in primul rand pt frame rate stabil (sa nu mai scada sub 30fps) si in al doilea rand pt rez mai mare.
    Framerate-ul mai mare poate fi o sabie cu doua taisuri. Momentan nu am nici o problema sa ma joc la 30fps locked pe consola (pe PC in nici un caz ) Este insa posibil ca daca joc un joc la 60fps pe consola dupa aia sa vad diferenta cand trec la alt joc care este locked la 30fps
    De asta sper ca PS4 Pro sa fie mai stabil in "4K" decat PS4 in 1080p. Dar asta ramane de vazut

  12. #2992 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    Salut,
    am un ps4 cu doua conturi us cu ps plus primary/ ro si vreau aa cumpar un ps4 pro. pot sa folosesc acelasi conturi? Nu intentionez sa folosesc consolele in acleasi timp.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  13. #2993 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti, doar ca un cont poate avea o singura consola pusa ca primary. Deci daca pui Pro-ul primary pe contul de US, ps4 original nu mai are cum sa fie primary.

  14. #2994 SP
    Member Frankie.'s Avatar

  15. #2995 SP
    Member Hazer's Avatar
    A schimbat cineva pasta de la Pro? A inceput al meu sa fie jet engine (CUH-70x) si ma gandeam sa il desfac si sa-mi bag mana pe acolo. Intrebarea e daca se simte vreo imbunatatire la zgomot sau lucrez degeaba

  16. #2996 SP
    Member cipvas's Avatar
    Da, eu. E l-am desfacut mai mult sa-l curat de praf, dar am zis ca hai sa-i schimb si pasta. Am pus Arctic MX-4, si, la inceput, adica acum vre-o 3-4 luni, era destul de silentios, dar acum e motor de avion, si nu inteleg de ce. Vreau sa-l desfac din nou sa vad ce s-a intamplat acolo. Culmea este ca la unele jocuri precum BO4, Apex sufla foarte tare atunci cand e in meniu si nu asa tare cand e in joc. Cam in aceeasi perioada, adica cam acum 3-4 luni in urma, am desfacut si Pro-ul unui prieten ca sa-l curat de praf, dar la el am refolosit pasta originala care era pe procesor(nu aveam in momentul ala alta la indemana), si cand zic ca am refolosit-o spun ca am strans-o mai pe mijlocul procesorului. Culmea e ca prietenului meu nu i se aude mai deloc consola nici in momentul asta, adica e foarte silentioasa, iar a mea sufla de parca vrea sa decoleze. Mentionez ca in general ma joc doar duminica si ca nu sunt chiar afon in ale electronicii.

  17. #2997 SP
    Member Hazer's Avatar
    Mersi de raspuns! Deci e cam hit or miss cu schimbatul pastei.. o sa incerc diseara sa-i demontez doar capacul si sa dau cu un spray de aer pe la ventilator. Il am de cand a aparut (noiembrie 2016 parca) si de atunci probabil ca a tot colectionat praf.

  18. #2998 SP
    Member cipvas's Avatar
    Eu o sa incerc sa schimb pasta. Sau poate am pus prea multa, nu stiu...

  19. #2999 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pe langa pasta, trebuie sa arunci o privire si la heatsink, se aduna praf si acolo.

  20. #3000 SP
    Member cipvas's Avatar
    Crede-ma ca am facut bec peste tot. Inclusiv paletii de la ventilator... i-am sters pe fiecare in parte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 155 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts