Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 16 of 155 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 116 ... LastLast
Results 301 to 320 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #301 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    De cumpărat sigur nu cumpăr, dar cu siguranță vara asta consola mea o să stea învelită intr-o pătură când mă joc
    Ferice de cei cu garantie.

  2. #302 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    De cumpărat sigur nu cumpăr, dar cu siguranță vara asta consola mea o să stea învelită intr-o pătură când mă joc
    Sa-i pui si pernita, sa nu vibreze prea tare

  3. #303 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Ferice de cei cu garantie.
    Exact

  4. #304 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cum am zis, nu mai postez nimic de PS4.5.. pana nu vine $ony cu un anunt oficial, dar pot spune altceva, mai in gluma mai in serios.. cred ca metoda patura pe consola s-ar putea sa nu tina Cel mai probabil vor fi "SKUs" diferite. Deci de se "prajeste", nu se inlocuieste.. decat tot cu un PS4 (nu "NEO").

  5. #305 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Când ai cumpărat consola Limited Edt. este o soluție, consolele în ediție limitată deja nu mai sunt pe stoc, magazinul fiind obligat să îți ofere aceeași ediție în locul celei stricate. Intervine apoi soluția de avarie, returnarea banilor

  6. #306 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu ce sa mai zic...nici o luna de garantie nu mai am.

    Acum ca am terminat Uncharted, s-ar putea sa o bag in prosop😐

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  7. #307 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E amuzanta faza asta din sondaj, "cumpăr peste un an sau doi", pai peste 2-3 ani apare PS5

  8. #308 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    pai peste 2-3 ani apare PS5
    Cu siguranta peste doi ani o sa avem ps5

  9. #309 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu sunt multi cu editii limitate, eu de exemplu sunt la a 2-a (da stiu..) si asta este Ultimate Player Edition (cu garantie). Altii au "varianta de baza" :/
    Oricum sunt convins ca se vor comercializa ambele.. cel putin o vreme (vor mai fi stocuri de unitati / componente). Ba mai mult, cred ca vor fi "marketate" diferit, una o solutie perfecta FHD, cealalta UHD.

  10. #310 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    O sa-i scada pretul la asta actuala.

  11. #311 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Da, cel mai probabil, dar nu cred ca cei care au varianta de baza vor putea schimba cu un NEO, asta voiam sa zic (in cazul nefericit al caderii unei paturi, zestre de la mama.. etc, peste ea).

  12. #312 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E amuzanta faza asta din sondaj, "cumpăr peste un an sau doi", pai peste 2-3 ani apare PS5
    Sunt printre noi si oameni care nu vor sau nu-si permit sa ia console la lansare... Acestia de obicei asteapta un an-doi sau chiar si mai mult, avand avantaje gen:
    - pretul mai mic al consolei si accesoriilor: stim foarte bine ca scade pretul, chiar daca nu e ceva incredibil
    - sanse mai mici sa prinda o varianta cu probleme hardware: cred ca am patit-o mai toti cu diverse probleme, in speciale legate de procesul de fabricatie, folosirea materialelor de slaba calitate, etc.
    - sanse mai mici sa dea de probleme software: normal, ca in acei ani de asteptare, scoate Sony vreo 20 de firmware updates
    - bundle-uri speciale sau editii limitate

  13. #313 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În acest ritm dispare cel mai important avantaj, îl descoperiți singuri.

  14. #314 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cand a fost lansat PS4 multi au considerat ca "s-a nascut batrana". Acum e de porc.......

  15. #315 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai batrana este si asta noua, dar macar duce un FULLHD decent..

  16. #316 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca exagerati si voi acum... Bine ca nu s-a nascut moarta

  17. #317 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Nu cred ca PS4.5 Neo va apare cu probleme. Acelea au fost la aparitia PS4, acum avem doar frecvente marite la CPU iar GPU va avea (contine) un numar mai mare de unitati de procesare. Astea nu pot genera probleme sau incompatibilitati. Daca voi cumpara viitoarea consola PS 4.5 ? Absolut si-mi voi vinde consola actuala PS4 si cu 7-8 milioane daca este cazul. Multa lume considera scaderea ciclului de viata a unei console de la 6-7 ani la 3 ani ca fiind o bataie de joc la adresa utilizatorilor consolei, dar eu consider acest pas o revolutie in domeniul consolelor, atata timp cat imi ofera o compatibilitate cu titlurile mai vechi. Sa fim seriosi, la 6 ani de la aparitia unei console, un joc lansat pentru aceasta, nu doar ca arata ca versiunea low a celei de PC, dar se joaca in 720p cu maxim 30 fps si pentru asta sa platim mai mult ca cei care au achizitionat jocul pentru varianta de PC ? Actualmente, imi schimb PC-ul o data la 3 ani, asa ca nu vad de ce nu as alege sa-mi schimb consola o data la 3 ani ? Multi vor spune ca mai bine raman pe PC daca tot schimb atat de des consola, dar eu spun ca un joc de consola va fi mai bine optimizat, indiferent de ciclul de viata al consolei, fiindca ofera o singura configuratie hardware posibila, in comparatie cu PC-ul, care ofera sute de configuratii posibile.

    Deci, intr-o fraza atent mestesugita, pot spune : "hell ya', sa vina mai repede PS 4.5".

  18. #318 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    I dunno, om trai si om vedea, daca producatorii jocurilor deja lansate vor scoate patch sa le rulezi la 60fps pe NEO/PS4.5/Spock/Monolith built by the Dwarves of Middle Earth whatever atunci ar merita, altfel nu vad de ce as investi in ceva ce o sa ruleze doar titlurile viitoare 1080p @ 60 FPS.

  19. #319 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Azi am aflat si eu din surse sigure ce se întâmplă de fapt. E nasol, chiar nu credeam că ăștia sunt atât de cretini. Au primit si ăștia de la noi(Ubi, EA) development kit-ul paulei...Mai multe nu am aflat pentru că nu am primit detalii deși au fost niște întrebări. O zi tristă pentru mine, noi să fim sănătoși, mă duc să îmi pregătesc pătura pentru consolă. Doamne, ajuta!

  20. #320 SP
    Member eastbason's Avatar
    Sa inteleg ca acum, inainte a ridica precomanda de la Playstation VR, trebuie sa-mi iau o alta consola? WTF??

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 155 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 116 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts