Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 41 of 155 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #801 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Primele impresii ale celor de la Digital Foundry:


  2. #802 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    de ce or fi simtit ei nevoia sa-i mai **** o dunga, ca arata ca un senvis?

  3. #803 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca nu-i mai trageau o dunga nu mai era BigMac, era Whopper

  4. #804 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Mai baieti m-am tot gandit si eu si am ajuns la concluzia ca mai bine-i chis in freza decat sa dau iar peste 10000 ron pe un TV. Am un Full HD de 60" cumparat acum 4 ani care este absolut impecabil, cu o uniformitate a ecranului cum rar mi-a fost dat sa vad la dimensiuni atat de mari. L-am luat cu foarte multi bani si nici nu ma gandesc sa-l schimb pentru nu stiu ce chichita de marketing sau pentru o rezolutie mai mare.
    Da, voi cumpara Pro-ul si voi fi perfect multumit pentru urmatorii cativa ani daca imi va reda jocurile la 1080p nativ si experientele singleplayer la 60 fps. Cu multiplayerul nu m-am dumirit inca care va fi faza si nici nu cred ca vom sti inainte de lansare. HDR auzi, 'tu-le ceapa lor.

    Mi-a scapat o chestie: are cumva optical out pentru sunet? Stiu ca slimul nu mai are.
    Cea mai bună soluție pentru moment.
    Full HD cu îmbunătățiri grafice. Așa o să fac și eu. Decât rezoluție mai bine artificii.

  5. #805 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu astept sa va luati voi Ps4Pro poate imi spune-ti si mie daca merita sau nu

    Ps:din cate am inteles in jocurile cu mp toti vor avea acelasi numar de cadre pe secunda, cica Sony nu face discriminari.

  6. #806 SP
    Member dinamovistu's Avatar

    PS4 Pro

    E cineva pe aici (dintre cei decisi sa cumpere PS4 Pro) care isi va pastra PS4 actual? Ar merge un poll legat de cati posesori de PS4 vor trece la PS4 Pro, precum si ce vor face cu actualul PS4.
    Ca posesor de PS4, ce ati alege intre PS VR si PS4 Pro?

  7. #807 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 Pro cu HDD 1TB 400$/€, GPU 4.2 TFLOPS
    Xbox One S 1TB 350$/€, GPU 1.4 TFLOPS

    Citesc si pe aici niște chestii si ma minunez, bine ca sunt puțini. Până se materializează proiectul Scorpio PlayStation este cea mai buna soluție pentru gaming când vorbim de console. Am tot auzit, da ba dar Scorpio o sa aiba 6 TFLOPS. Stau si ma întreb, de ce sa aștepți 12-14 luni pentru Scorpio, "consolă" pe care o poți avea deja dacă îți faci un PC nu prea scump. Să nu îmi spuneți ca Scorpio o sa fie 400$! Cel mai probabil o sa fiu hulit, ma doare in pălărie. Chiar nu înțeleg, de ce sa aștepți ceva ce poți sa ai deja? Nu îmi spuneți pentru jocuri, nu sunt exclusive. Termenul de consola deja s-a dus dracului. Pixeli, densitatea lor, cei mai puri pixeli si clari, rahat pe băț. Jocuri memorabile mai primim si noi?

    PS: Pentru mine cel mai mare minus de la PS4 Pro e lipsa unității optice pentru UHD Blu-ray.

    PPS: Alegerea e simplă, mai ales pentru mine, chiar sunt curios cum se votează aici daca facem un mic reset.

  8. #808 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu as pastra PS4, dupa ce o sa cumpar Pro-ul, dar chiar nu prea o sa mai am ce face cu el.
    Nici n-am pe altcineva in familie care sa se mai joace.
    Cat despre VR, suna bine ideea. Ce nu imi convine prea mult este faptul ca va trebui sa stau cu alte cabluri intinse prin camera.
    Dat fiind faptul ca in 95% din timp as juca tot jocuri normale, daca as detine PS VR, prefer ca banii respectivi sa ii dau pe un upgrade de consola.
    Poate pe viitor, cand va mai scadea pretul, si se va mai maturiza putin piata de VR, voi lua si aceasta jucarie.

  9. #809 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    E cineva pe aici (dintre cei decisi sa cumpere PS4 Pro) care isi va pastra PS4 actual? Ar merge un poll legat de cati posesori de PS4 vor trece la PS4 Pro, precum si ce vor face cu actualul PS4.
    Ca posesor de PS4, ce ati alege intre PS VR si PS4 Pro?
    Mi-am vandut PS4 cuh-1004.
    PSVR nu ma intereseaza. Am dat precomanda de PS4Pro pentru ca stiu ca voi avea fidelitatea full 1080p in tv-ul bravia kdl 50w808c.

    ---------- Post added 08-09-2016 at 23:34 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    PS4 Pro cu HDD 1TB 400$/€, GPU 4.2 TFLOPS
    Xbox One S 1TB 350$/€, GPU 1.4 TFLOPS

    Citesc si pe aici niște chestii si ma minunez, bine ca sunt puțini. Până se materializează proiectul Scorpio PlayStation este cea mai buna soluție pentru gaming când vorbim de console. Am tot auzit, da ba dar Scorpio o sa aiba 6 TFLOPS. Stau si ma întreb, de ce sa aștepți 12-14 luni pentru Scorpio, "consolă" pe care o poți avea deja dacă îți faci un PC nu prea scump. Să nu îmi spuneți ca Scorpio o sa fie 400$! Cel mai probabil o sa fiu hulit, ma doare in pălărie. Chiar nu înțeleg, de ce sa aștepți ceva ce poți sa ai deja? Nu îmi spuneți pentru jocuri, nu sunt exclusive. Termenul de consola deja s-a dus dracului. Pixeli, densitatea lor, cei mai puri pixeli si clari, rahat pe băț. Jocuri memorabile mai primim si noi?

    PS: Pentru mine cel mai mare minus de la PS4 Pro e lipsa unități optice pentru UHD Blu-ray.

    PPS: Alegerea e simplă, mai ales pentru mine, chiar sunt curios cum se votează aici daca facem un mic reset.
    Pe ce te uiti la continut 4k? Ce tv?

  10. #810 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Citesc si pe aici niște chestii si ma minunez, bine ca sunt puțini. Până se materializează proiectul Scorpio PlayStation este cea mai buna soluție pentru gaming când vorbim de console. Am tot auzit, da ba dar Scorpio o sa aiba 6 TFLOPS. Stau si ma întreb, de ce sa aștepți 12-14 luni pentru Scorpio, "consolă" pe care o poți avea deja dacă îți faci un PC nu prea scump. Să nu îmi spuneți ca Scorpio o sa fie 400$!
    Pt ca:
    -un pc decent(gtx 1060+i5) sare de 3000lei
    -eu sunt satul de probleme de compatibilitate si jocuri optimizate in sictir pe pc(am reinstala win 7, 8 si 10 de vrio 7 ori intr-o saptamana din cauza unei erori de la R* social club)
    -prea multi "hackeri" pe jocurile mp iar cei de la steam/origin nu-si dau interesul sa-i baneze

    LE: nu e un rant ci doar minusurile mele fata de gaming-ul pe pc

  11. #811 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Si eu sunt foarte multumit de PRO...insa nu sunt dezamagit absolut deloc ca nu are blu-ray 4K....ce sa bag in el? Nu este material de cumparat, iar daca este ceva, este prea putin si nu merita !
    Detin un tv 4k de 55' , pentru mine noua consola vine ca o manusa !

    Am facut si precomanda la mediagalaxy deja .

  12. #812 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Pt ca:
    -un pc decent(gtx 1060+i5) sare de 3000lei
    -eu sunt satul de probleme de compatibilitate si jocuri optimizate in sictir pe pc(am reinstala win 7, 8 si 10 de vrio 7 ori intr-o saptamana din cauza unei erori de la R* social club)
    -prea multi "hackeri" pe jocurile mp iar cei de la steam/origin nu-si dau interesul sa-i baneze
    Si un Scorpio acum ar ajunge pe la vreo 600€ cel puțin. Vorbim discuții oricum Doar era o părere, chiar ma deranjează comparația unei console care există fizic cu una care e pe o hârtie A4. Îi urmăresc pe Twitter pe ăștia de la Ms si chiar sunt demni de milă.

  13. #813 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu de voi dar eu astept PS4 Pyramid.
    Attached Images Attached Images acde05cbe3b95c1c8e084897ee9a3baa.jpg

  14. #814 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Eu astept turbo. Pun un intercooler si BoV, creste boost-u la teraflopi pana 99.9.
    Too much salt.

  15. #815 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Nu stiu de voi dar eu astept PS4 Pyramid.
    Hahahah! Tare asta!

    Si apropos de design, daca erau baieti destepti si tot au folosit ideea asta de "layer over layer", ar fi putut si ei sa faca un PS modular. Vrei extra horse power, mai iti cumperi un layer... Sunt sigur ca ar fi cativa pe-aici care ar ajunge la Pyramid

  16. #816 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Dupa conferinta asta, ca si dupa altele, am o singura bucurie, aia ca inca mai vad JOCURI. Cand vezi gameplay nou din jocuri ca Horizon sau Days gone parca celelalte, 4k, Hdr, teraflopsi, draci-laci, nici nu mai conteaza. Atata timp cat mai ies jocuri e ok, sper sa nu ajungem la 8k si sa ne jucam ceva gen Pokemon in vr hdr.

  17. #817 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Si un Scorpio acum ar ajunge pe la vreo 600€ cel puțin. Vorbim discuții oricum Doar era o părere, chiar ma deranjează comparația unei console care există fizic cu una care e pe o hârtie A4. Îi urmăresc pe Twitter pe ăștia de la Ms si chiar sunt demni de milă.
    Ce-i drept daca mai luam in calcul si un tv 4k, mai bine ma duc in parc cu bicicleta.

  18. #818 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Ce-i drept daca mai luam in calcul si un tv 4k, mai bine ma duc in parc cu bicicleta.
    Mai sănătos.

    ---------- Post added 09-09-2016 at 08:38 ----------

    Btw, care este cel mai ieftin televizor cu rezoluție 4K şi HDR?

  19. #819 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hahahah! Tare asta!

    Si apropos de design, daca erau baieti destepti si tot au folosit ideea asta de "layer over layer", ar fi putut si ei sa faca un PS modular. Vrei extra horse power, mai iti cumperi un layer... Sunt sigur ca ar fi cativa pe-aici care ar ajunge la Pyramid
    soooo a PC?

  20. #820 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Razi tu razi, dar sunt si mai gri lucrurile dincolo.

    Pana la urma, ce ziceti sa resetam poll-ul sa vedem ce votati acum dupa anunt?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 155 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts