Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 71 of 155 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1401 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O știre scrisă pe genunchi, un site foarte slab, a fost si a rămas la fel de prost. Nu pot să uit știrea când au dat de pământ cu Uncharted 4 spunând că grafica a suferit un downgrade uriaș, și-au dat sema dupa o săptămână ca au jucat de fapt Uncharted Remastered...

  2. #1402 SP
    Member cipvas's Avatar
    Întrebare: voi putea folosi HDD-ul de 2 TB de pe actuala PS4 pe viitoarea Pro? Oare am văzut pe undeva ca ava avea alt fel de HDD sau mi sa părut?

  3. #1403 SP
    Member Hider141's Avatar
    Singurul lucru pe care l-am vazut schimbat in legatura cu stocarea e ca Pro va avea port SATA3.0, si nu ar trebui sa fie probleme de compatibilitate decat eventual cu hard discurile SATA 1.0, cand uneori trebuie folosit un jumper ca sa mearga. Dar al tau sunt sigur ca e cel putin SATA2.0.

  4. #1404 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Ma gandesc ca HDD-ul care vine cu PS4 Pro este SATA 2.0 ? Indiferent de asta cei care fac upgrade de la PS4 cu SSHD/SSD vor dori sa isi mute HDD-ul de pe PS4 pe PS4Pro , posibil sa nu fie nevoie de reinstall daca ambele console merg pe acelasi firmware.

  5. #1405 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sigur va fi nevoie de reinstall, si de pe un PS4 pe altul cand muti HDD-ul trebuie reformatat si reinstalat OS-ul. Indiferent ca au ambele acelasi firmware sau altele.

  6. #1406 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    TLDR version

    ...
    • - 2.13GHz CPU and 911MHz GPU in Pro mode, running at 1.6GHz and 800MHz respectively in base PS4 mode in order to lock back-compat with the standard model
    ...
    Usor dezamagit de aspectul asta. Daca il inteleg bine, chiar daca PS4 Pro are frecvente mai mari la CPU/GPU, acestea vor fi reduse la 1.6Ghz respectiv 800 Mhz astfel incat sa existe paritate cu PS4 clasic. Cu alte cuvinte, daca de ex. avem la un joc caderi de fps pe PS4 clasic, vor exista si pe PS4 Pro, chiar daca e mult mai puternic practic.

    Interpretez bine?

  7. #1407 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Este vorba despre MP, au impus paritate pentru a nu înclina balanța către cei cu Pro. De ex.nu o sa vezi Destiny la 60 fps pe Pro. Jocurile în MP arată și se mișcă la fel, mai bine doar in SP din păcate/fericire.

  8. #1408 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pai in cazul asta mai are rost sa-mi schimb consola? Avand in vedere ca eu joc 85-90% MP....

  9. #1409 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bineînțeles că... nu

  10. #1410 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sigur va fi nevoie de reinstall, si de pe un PS4 pe altul cand muti HDD-ul trebuie reformatat si reinstalat OS-ul. Indiferent ca au ambele acelasi firmware sau altele.
    Sigur ca e nevoie de reinstalarea OS-ului la schimbarea hdd-ului, insa, daca ai apucat sa faci un back-up al jocurilor si aplicatiilor instalate nu mai este nevoie de reinstalarea acelora. Da, este valabil chiar si pentru jocurile instalate de pe disc. Sunt insa daca se va putea face "restore backup" de pe un PS4 pe un PS4 Pro.

    L.E.: acum am vazut, se vorbea doar despre mutarea hdd-ului, caz in care trebuie reinstalat os-ul.

  11. #1411 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Pai in cazul asta mai are rost sa-mi schimb consola? Avand in vedere ca eu joc 85-90% MP....
    Atunci foarte probabil ca nu.

  12. #1412 SP
    Member renatoman's Avatar
    ca tot se face atata tam tam legat de noua versiune:


  13. #1413 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci poate 60f(elii)ps

  14. #1414 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Usor dezamagit de aspectul asta. Daca il inteleg bine, chiar daca PS4 Pro are frecvente mai mari la CPU/GPU, acestea vor fi reduse la 1.6Ghz respectiv 800 Mhz astfel incat sa existe paritate cu PS4 clasic. Cu alte cuvinte, daca de ex. avem la un joc caderi de fps pe PS4 clasic, vor exista si pe PS4 Pro, chiar daca e mult mai puternic practic.

    Interpretez bine?
    Mai mult ca sigur sa nu fie asa , "in order to lock back-compat with the standard model" se poate referi la jocurile vechi care nu sunt sau nu vor fi optimizate pentru ps4 pro.

    E bine sa nu ne formam pareri din presupusuri. Sa asteptam sa vedem ce si cum, mai este putin.

  15. #1415 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Usor dezamagit de aspectul asta. Daca il inteleg bine, chiar daca PS4 Pro are frecvente mai mari la CPU/GPU, acestea vor fi reduse la 1.6Ghz respectiv 800 Mhz astfel incat sa existe paritate cu PS4 clasic. Cu alte cuvinte, daca de ex. avem la un joc caderi de fps pe PS4 clasic, vor exista si pe PS4 Pro, chiar daca e mult mai puternic practic.

    Interpretez bine?
    E maga nasol.. practic un fel de facut misto de tampitii (ma refer la mine aici) ce arunca cu banii, d-asta nu e protrivit pro-ul in generatia asta sub conditiile astea, insa ,cum sa scoata 2k upscalat daca nu foloseste resursele ?!
    pai imi iau pro ca sa joc tot 900p cu rezolutie variabila in jos (scadere la 480p sau ce dracu) si fps instabil nici macar 30 fix.. ?! stupid.

    eu sper sa fie altfel , in BF1 din cand in cand pe unele harti scade rezolutia destul de mult , iar la un tv mare se simte , acum vezi ok , acum vezi blurat in patratele in anumite zone.. daca treaba asta ramane tot asa si cu PRO... pai atunci PRO este un mare fail pe care din pacate o sa dau si banii.. cam acelasi lucru ca si la VR.. bani aruncati.. sper totusi sa nu stea chiar asa treaba..

  16. #1416 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ai înțeles acel interviu, deloc.

  17. #1417 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai zi tu cum e atunci.. ca vad ca mai multi si-au format aceasta parere, ca in MP ps4 PRO are procesorul si resursele blocate avand specificatiile unui ps4 normal.. desi initial intelesesem ca este vorba doar de FPS lock.

    probabil dupa 10 noiembrie or sa apara pe youtube filmulete comparative cu rezolutii si fps-uri.

  18. #1418 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu are rost sa explic, las asta aici, eu înțeleg destul de clar, poate că nu înțeleg engleza foarte bine? Repet, fără ironie sau mai stiu eu ce. Citește interviul, tot, chiar dacă e mare, mi se pare că este scris bine pentru ăștia ca noi, sa înțelegem clar despre ce e vorba. Nu mai citiți printre rânduri.

    "Double the compute units, laid out like a mirror of the original PS4's GPU. Half the CUs deactivate when running in base PS4 mode. 2.13GHz CPU and 911MHz GPU in Pro mode, running at 1.6GHz and 800MHz respectively in base PS4 mode in order to lock back-compat with the standard model. "

  19. #1419 SP
    Member cipvas's Avatar
    Dom'le...deci in MP se va vedea diferenta cu Pro sau nu? Unii zic ca da, altii ca nu prea. Ca sa stiu daca il mai cumpar...

  20. #1420 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Dom'le...deci in MP se va vedea diferenta cu Pro sau nu? Unii zic ca da, altii ca nu prea. Ca sa stiu daca il mai cumpar...
    Nu cumpăra, jocurile actuale rămân la fel în MP. Poate ca in Destiny 2 o sa vezi schimbări, 1080p@60fps pe Pro si 900p@60fps PS4. Tu ești jucător de MP, nu are rost sa te grăbești si din ce spun ei acum este un clar NU. Eu cred ca începând cu anul viitor, odată cu jocurile noi vei vedea diferențe foarte mari. Așteaptă până în primăvară, nu ai motive pentru schimbare, nu acum. În MP vei vedea paritate, în SP nu. E normal așa, se creează un avantaj mare dacă eu joc în 60fps si tu in 30. Se va ajunge sigur la un compromis, anumite jocuri vor avea o rezoluție mai mică pe PS4, vezi Battlefield, Battlefront dar cu un fps mai mare, asa cum sta bine oricărui shooter.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 71 of 155 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 81 121 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts