Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Ps plus expirat dupa o luna

  1. #1 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar

    Ps plus expirat dupa o luna

    Salut, am si eu o mare problema. Mi-a expirat ps plus de 3 luni dupa o luna.Nu imi da nici o eroare, doar imi zice ca daca vreau sa joc online trebuie sa activez ps plus, altul. Care este cauza si solutia? A mai patit cineva asa ceva? Multumesc

  2. #2 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Esti sigur ca a fost de 3 luni? Cât a costat? Bănuiesc ca încerci sa joci de pe același cont de pe care ai luat plus, nu?

  3. #3 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    sigur era de 3 luni. l am luat pe 26.12. L-am luat de la altex si nu exista pentru o luna.

  4. #4 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si acum încerci sa joci de pe aceeași cont, da?

  5. #5 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    exact, ma scos din timpul unui meci la fifa si mi a aparut ca gen trebuie alt ps plus

  6. #6 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Încearcă asta :
    Restore Licenses. Select (Settings) > [PlayStation*Network/Account Management] > [Restore Licenses]
    Bănuiesc ca ai restartat consola între timp, nu?

  7. #7 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    am facut asta si leles.

    ---------- Post added 29-01-2017 at 00:52 ----------

    ia ca ma gandesc la asta. cand mi am activat ps plus aveam un cont, iar dupa cateva zile nu am mai putut sa ma loghez, am dat restore la parola, iar parola noua si canci, nu ma puteam loga. cred ca am facut asta de 4-5 ori.apoi mi am facut alt cont cu acelasi mail, si am jucat in toata luna, fara 3 zile cat am jucat pe acel prim cont. Sa fie vreo problema de aici? dar daca ar fi nu ar fi trebuit sa mai ppot juca online cu al doilea cont pe care l am facut. am cazut in mailul de cand am acitvat ps plus, are 3 luni, activat pe 27. 12.

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu poti avea doua conturi pe acelasi mail. Nu mai ai subscriptie la PS+ fiindca pfobabil nu mai ai contul pe care ti-ai activat subscriptia sau contul nu ti-a fost activat ca si primary PS4.

  9. #9 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu poti avea doua conturi pe acelasi mail. Nu mai ai subscriptie la PS+ fiindca pfobabil nu mai ai contul pe care ti-ai activat subscriptia sau contul nu ti-a fost activat ca si primary PS4.
    Si eu cum de am jucat o luna intreaga cu al doilea cont facut? daca cumpar alt ps + o sa mai am problema aceasta?

  10. #10 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cati useri ai creati pe consola? Nu cumva ti-a ramas si userul vechi? Poate era pe alt mail, l-ai fi scris greșit când ti-ai facut contul.

  11. #11 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Cati useri ai creati pe consola? Nu cumva ti-a ramas si userul vechi? Poate era pe alt mail, l-ai fi scris greșit când ti-ai facut contul.
    unu singur, nu am gresit mailul, am pe mail confirmarea cand am facut al doilea cont. pe acelasi mail.

  12. #12 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu exista posibilitatea sa-ti fi schimbat cineva mailul la primul cont? Ai mai dat datele contului cuiva? Sau le-ai scris pe ceva site in afara de cele ale lui Sony?
    Scuze ca iti pun atâtea întrebări...

  13. #13 SP
    Junior Member 88pendulum's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Nu exista posibilitatea sa-ti fi schimbat cineva mailul la primul cont? Ai mai dat datele contului cuiva? Sau le-ai scris pe ceva site in afara de cele ale lui Sony?
    Scuze ca iti pun atâtea întrebări...
    nu exista aceasta varianta. stai relax.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 20-09-2012, 21:28
  2. Luna Octombrie: Luna Lansarilor By Bobby in forum Hot Story
    Replies: 8 Last Post: 05-11-2008, 13:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts