Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Controller grip PS4

  1. #1 SP
    Member bloodindark's Avatar

    Controller grip PS4

    Salutare.Foloseste cineva controller grip? Abia acum am realizat ca ar fi de folos sa imi imbunatasesc gripul (cand joc mai multe ore , mana transpira incontinuu si aluneca). Stiu ca sunt mai multe variante dar se cam impart in 2 categorii: gripuri pe tot controllerul si gripuri pe manere , care se lipesc. In mare parte sunt din cauciuc , si din testele personale , nu prea ajuta (poate chiar mai rau). Aveti ceva idei cum pot rezolva problema?Ma mai gandeam sa imi iau niste manusi , dar sa vedem din ce material , ca sa ofere un grip bun.

  2. #2 SP
    Member SepticEye's Avatar

  3. #3 SP
    Member bloodindark's Avatar
    dap , stiu de ele , asa asa ceva de ieri (chinezarie) pe xbox dar am tot citit pe net , ca de la orice brand iei , se dezlipeste cu timpul. La tine cum a fost?

    ---------- Post added 16-11-2017 at 13:51 ----------

    am ceva care seamana cu asta pe xone , dar fara sigla : https://venomuk.com/grips/

    si ma uitma de asa ceva , dar nu gasesc un review sau video nicaieri : https://www.getgripped.co.uk/collect...-console-grips

    desi arata cam "de copii" recunosc , dar e posibil sa fie ok

  4. #4 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Le am de 1 an si nu se dezlipesc. Sincer cele 2 postate de tine mai sus sunt tot la categoria "chinezarii" Le tot vad prin game shop-uri. AM cumparat o pereche de capace pt stik-uri si le-am aruncat la gunoi, erau facute din ceva plastic rigid. Kontrolfreaks sunt de calitate mai mare si foarte customizabile, insa cam scumpe. Insa daca vrei sa faci treaba ia un pad Scuff

  5. #5 SP
    Member bloodindark's Avatar
    tu esti din bucuresti?

  6. #6 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Nay, peste hotare, Londra

  7. #7 SP
    Member bloodindark's Avatar
    ok.

    ---------- Post added 17-11-2017 at 13:14 ----------

    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Nay, peste hotare, Londra
    salut. sa sti ica dupa multe "citiri" pe net , dat fiind ca vreau si niste thumbgrips calumea. as vrea sa iau fix ce ai tu dar si pt xone si ps4 . adica grip si thumbgrip alpha...o gramada de bani...se merita?am cateva intrebari: din posturile de pe net am dat de cativa care zic ca gripurile se mai dezlipesc sau dupa ce le scoti ramane un lipici foarte persistent. iar thumbgripurile cica afecteaza in timp cauciucul stoc de pe stickul controllerului? sau ca mai scapa de pe stick? imi poti da detalii , si daca nu te superi niste poze sa vad cum arata acum controllerul din diferite pozitii , ca sa vad cu msta prins gripul in diferite zone (daca e dezlipit) si sunt curios diferenta de intaltime la thuimburi , cu thumb la un stick si faral a un altul. iti multumesc mult.sper sa ma poti ajuta ca sa ma pot hotara. si sa imi spui terog si de cat timp le ai aplicate (si daca le-ai schimbat vreodata - cat de des te joci , mi-ar fi iara de ajutor) .

    ---------- Post added 17-11-2017 at 13:41 ----------

    si incao intrebare0 thumbgripurile alpha sunt cauciucate da?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumpar controller PS4 By mixedbi in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 14-11-2018, 13:40
  2. Replies: 0 Last Post: 03-07-2018, 13:42
  3. Problema Controller PS4 v2 By SilviuFx in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 08-06-2018, 17:29
  4. Controller PS4 By marianmrk03 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 28-01-2018, 17:33
  5. Controller grip xbox one By bloodindark in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 16-11-2017, 14:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts