Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Kontrol Freek grips & thumbsticks

  1. #1 SP
    Member SepticEye's Avatar

    Kontrol Freek grips & thumbsticks

    Cumparate ieri de pe https://www.kontrolfreek.com/ testate azi 2 ore. Regret ca nu le-am cumparat mai devreme. Place thumbstick-ul cu suprafata mult mai mare decat originalul si guma mult mai moale. Recomand.
    Attached Images Attached Images 20161217_1sds35425.jpg 201612dx17_135559.jpg 20161217_1ere35355_001.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jesus, mai bine îmi iau un joc decat sa dau atat pe doua cauciucuri cat o moneda de 50 de bani.

    Oricum, daca iti plac, sa le folosești sănătos!

  3. #3 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Jesus, mai bine îmi iau un joc decat sa dau atat pe doua cauciucuri cat o moneda de 50 de bani.

    Oricum, daca iti plac, sa le folosești sănătos!
    Heh, ia-le in rate Sunt si versiuni de £1, vezi ebay. Eu unul am fost putin dezamagit de guma de pe gamepad-ul nou de ps4pro. E material mult mai dur pe sticks( motive de durabilitate) decat cel de pe padu original ps4 si imi aluneca degetul.

  4. #4 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Se simte diferenta in jocurile FPS ?

  5. #5 SP
    Member Hazer's Avatar
    Daaa, e fantastic! De cand am aceste cauciucuri montate pe stickuri mi s-a schimbat experianta gameristica drastic.. ma simt in control mai ceva decat cu o tastatura si un mouse. Da bine, "pentru muritorii de rand nu este nicio diferenta" ca sa-l citez pe autorul threadului.

  6. #6 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    )
    Par a fi bune si acestea, a incercat cineva ? 8 in1 Control Stick Attachment Kit pentru PS4 HAMA 115406

  7. #7 SP
    Member blondutzu's Avatar
    fie iti iei un controller dedicat (SCUF/Elite de la xbox), fie iti vezi de treaba. Obtii fix pix cu o bucata de cauciuc

  8. #8 SP
    Junior Member VladS's Avatar
    Eu am varianta de la Hama. Sunt bune, mai ales cele inalte ajuta clar pe stickul drept(aim). Neajunsul lor e ca intr-un moment mai agitat nu e nevoie de prea mult efort sa zboare de pe controller.

  9. #9 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai ca sunt de la hama, cu astea am avut si eu probleme

  10. #10 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Daaa, e fantastic! De cand am aceste cauciucuri montate pe stickuri mi s-a schimbat experianta gameristica drastic.. ma simt in control mai ceva decat cu o tastatura si un mouse. Da bine, "pentru muritorii de rand nu este nicio diferenta" ca sa-l citez pe autorul threadului.
    Chill cățel. Ce e? Ti-am insultat neintentionat mediocritatea? Recomand un produs care intradevar functioneaza pt mine. Esti liber sa ignori sugestia mea si sa postezi in alta parte. Pff.

    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    fie iti iei un controller dedicat (SCUF/Elite de la xbox), fie iti vezi de treaba.
    Tu compari un produs de £120 cu unul de £18 cat am dat pe setul asta. Priveste lucrurile asa: Cu doar £18 te alegi deja cu 2 caracteristici ale controller-ului scuff, si anume \Scuf grip si thumbstick mai inalt si cu aderenta mai buna pt o fractiune din pret. Tu chiar crezi ca nu te alegi cu nici o imbunatatire si le-am luat pt aspect.

    Quote Originally Posted by Vimpely View Post
    Se simte diferenta in jocurile FPS ?
    Da, sigur. Probat in Battlefield. Stick-ul stang e instant o imbunatatire, Stick-ul de aim o sa iti para ciudat pt cateva ore. Asta pt ca inaltimea la stick creste putin si asta creaza rezistenta mai mica atunci cand il misti. Insa aceeasi schimbare iti ofera o raza de actiune mai mare la stick, implicit acuratete mai buna. Heh, sper

  11. #11 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    @SepticEye Ceva mai accesibil ca pret, poti recomanda ?

  12. #12 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Vimpely View Post
    @SepticEye Ceva mai accesibil ca pret, poti recomanda ?
    Vezi Ebay. Am gasit incepand de la £2, insa nu ma pot pronunta asupra calitatii lor. Brand-ul de mai sus pare sa fie folosit de multe echipe "pro" si youtubers sau Twitch-ers de success.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts