Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 261 of 903 FirstFirst ... 161 211 251 259 260 261 262 263 271 311 361 761 ... LastLast
Results 5,201 to 5,220 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #5201 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    What's your point ? Telefonul il opresti cand nu il folosesti ?

  2. #5202 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Erson View Post
    Am o intrebare: cand nu mai folositii playstationu puneti pe stand by sau turn off? stand by foloseste unpic de curent si tot functioneaza, eu ma gandesc ca pe turn off viata consolei ar putea fi mai lunga fiindca ii inchis doar poate ii numa in capul meu acest lucru si ii tot una cum ii stand by sau turn off Multumesc pentru raspunsuri
    Eu am toata aparatura in stand by, tv, consola, sistemul audio. Nu cred ca afectează viata consolei Atata timp cat ai garanţie stai fara grija

  3. #5203 SP
    Junior Member Erson's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu am toata aparatura in stand by, tv, consola, sistemul audio. Nu cred ca afectează viata consolei Atata timp cat ai garanţie stai fara grija
    Multumesc foarte frumos pentru raspuns

  4. #5204 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre HDMI-ul cu care vine consola. Este recomandat sa fie folosit sau nu? Eu am niste cabluri Panasonic 1.3, capete aurite. Recomandati ce am acasa sau cablul standard cu care vine consola?
    Eu recomand cablul standard din cutie. Merge brici! Si cred ca daca imi aduc aminte bine e HDMI 1.4, va rog sa ma corectati daca gresesc.

  5. #5205 SP
    Junior Member Erson's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    What's your point ? Telefonul il opresti cand nu il folosesti ?
    Numi opresc telefonul dar cum is nou in domeniu asta nu stiam cum sa procedez

  6. #5206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre HDMI-ul cu care vine consola. Este recomandat sa fie folosit sau nu? Eu am niste cabluri Panasonic 1.3, capete aurite. Recomandati ce am acasa sau cablul standard cu care vine consola?
    Iti recomand cablul oficial. Nu doar ca e 1.4 dar daca nu ma insel e chiar compatibil 2.0 (pt. 4K 60FPS)... Nu sunt sigur, dar totusi, 1.3 is so old...
    Quote Originally Posted by Erson View Post
    Am o intrebare: cand nu mai folositii playstationu puneti pe stand by sau turn off? stand by foloseste unpic de curent si tot functioneaza, eu ma gandesc ca pe turn off viata consolei ar putea fi mai lunga fiindca ii inchis doar poate ii numa in capul meu acest lucru si ii tot una cum ii stand by sau turn off Multumesc pentru raspunsuri
    Depinde mai mult de modul in care iti place sa mergi tu decat de durata de viata a consolei. De exp. eu unul sunt genul care la device-urile mele urasc modul stand-by. Asta poate si pentru ca de-a lungul timpului am avut experiente urate cu PC-urile (cand ieseau din stand-by erau sanse ba sa nu plece nu stiu ce placa... ba sa "uite" sa mai plece vreun HDD, si tot asa). In plus, desi ca linuxist urasc reboot-ul, trebuie sa recunosc ca un "fresh start" de cele mai multe ori face minuni. Pot ramane agatate procese, jocuri, etc... mai ales ca OS-ul la PS4 e la inceput de drumuri, si bug-uri apar chiar daca vrei chiar daca nu. Prin urmare, eu recomand turn of-turn on cand ai nevoie.

  7. #5207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre HDMI-ul cu care vine consola. Este recomandat sa fie folosit sau nu? Eu am niste cabluri Panasonic 1.3, capete aurite. Recomandati ce am acasa sau cablul standard cu care vine consola?
    Eu am asa ceva
    http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B003ZUPLE2

  8. #5208 SP
    Junior Member Erson's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Depinde mai mult de modul in care iti place sa mergi tu decat de durata de viata a consolei. De exp. eu unul sunt genul care la device-urile mele urasc modul stand-by. Asta poate si pentru ca de-a lungul timpului am avut experiente urate cu PC-urile (cand ieseau din stand-by erau sanse ba sa nu plece nu stiu ce placa... ba sa "uite" sa mai plece vreun HDD, si tot asa). In plus, desi ca linuxist urasc reboot-ul, trebuie sa recunosc ca un "fresh start" de cele mai multe ori face minuni. Pot ramane agatate procese, jocuri, etc... mai ales ca OS-ul la PS4 e la inceput de drumuri, si bug-uri apar chiar daca vrei chiar daca nu. Prin urmare, eu recomand turn of-turn on cand ai nevoie.
    Mersi mult pentru raspuns raman la turn off-turn on ori cum momentan nu folosesc playstationu non stop

  9. #5209 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Dtancu, am 6 jocuri luate de pe PS Store. Nu vorbim despre cele cu disc.
    Ok, înseamnă ca același sistem e si la cele digitale, întâi face download la versiunea 1.00 apoi update in background. Din câte am văzut, update-ul se referă de regula la partea multiplayer, deocamdată.

  10. #5210 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Stand by for me. So fast, works great! Updates, downloads and saves form my iPhone? Bring it, brotha!

  11. #5211 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    A sosit in sfarsit si consola mea,este made in Japan luat de pe Amazon.com (SUA).

    I-am schimbat HDD-ul si acum fac update.

  12. #5212 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cred ca esti primul de pe forum cu PS4 made in japan. felicitari!

  13. #5213 SP
    Member dtancu's Avatar
    Bai ce misto e Resogun in coop!
    Stai spate in spate si tragi in tot ce misca

  14. #5214 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    A sosit in sfarsit si consola mea,este made in Japan luat de pe Amazon.com (SUA).

    I-am schimbat HDD-ul si acum fac update.
    Unde ai ctit ca e made in Japan? Vezi ca pe consola in spate la toti scrie ceva de Sony Entartainment Japan dar nu zice ca e made in. Daca nu cumva te-ai uitat pe cutie uitate pe fundul ei si vezi unde e made in.

  15. #5215 SP
    Member cipvas's Avatar
    cine e mai misto?
    Attached Images Attached Images nevastamea.jpg

  16. #5216 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Consola trimisa de shopto se pare ca are cablu de alimentare tipic UK. Poate cineva sa confirme daca e compatibil cablul de alimentare de la PS3 slim cu PS4?

  17. #5217 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Consola trimisa de shopto se pare ca are cablu de alimentare tipic UK. Poate cineva sa confirme daca e compatibil cablul de alimentare de la PS3 slim cu PS4?
    N-as incerca asa ceva. Mai bine iei un adaptor de priza care costa 2 lei decat sa prajesti consola de 23 mil

  18. #5218 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tipa.

  19. #5219 SP
    Member MSlv's Avatar
    ar trebui sa fie cablu standard de alimentare fara impamantare cu mufa tip 8 sau ∞, exact ca la PS1, PS2 fat si PS3 slim.

  20. #5220 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Unde ai ctit ca e made in Japan? Vezi ca pe consola in spate la toti scrie ceva de Sony Entartainment Japan dar nu zice ca e made in. Daca nu cumva te-ai uitat pe cutie uitate pe fundul ei si vezi unde e made in.
    Pe consola scrie

    @Rasko si Naz Eu am luat un cablu ca la PS3S din magazin.Nu am nici o problema.Folosesc cablu HDMI Hama aurit (care a fost la PS3)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: Yesterday, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts