Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 331 of 903 FirstFirst ... 231 281 321 329 330 331 332 333 341 381 431 831 ... LastLast
Results 6,601 to 6,620 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #6601 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  2. #6602 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Buna seara dragi colegi, am avut o intamplare pe care simt ca trebuie sa o impartasesc (Don't expect something big). Entuziasmat de ideea care mi-a venit si anume, aceea de a lua voucherul de 10 lire pentru BF4 PS4 de la un prieten care si-a cumparat BF4 pentru PS3, m-am luat dus de val si am pierdut zic eu o suma cat de cat importanta (56 lei), avand in vedere ca puteam s-o folosesc pentru pariuri deoarece, am aflat, evident cu 20 de secunde dupa ce am dat purchase ca nu pot juca fara sa am disk-ul de ps3 bagat in ps4. Thanks SONY for this or DICE or fu*k this ****, I'll blame them both. P.S. Imi cer scuze daca ati pierdut 1 minut pentru a citi povestioara

  3. #6603 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe voucher scrie chestia asta, eu parca asa am vazut si la AC4

  4. #6604 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    chestia e ca nu te puteai duce si scoate banii cash de pe voucher ca sa-i bagi la pariuri.

  5. #6605 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    chestia e ca nu te puteai duce si scoate banii cash de pe vocher ca sa-i bagi la pariuri.
    Nu, dar ii puteam scoate de pe cardul care e atasat la paypal cu, care am cumparat doua carduri de 5 lire de pe cdkeys.com Acu de, prostia se plateste

    ---------- Post added 19-02-2014 at 23:58 ----------

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pe voucher scrie chestia asta, eu parca asa am vazut si la AC4
    Se poate sa ai dreptate dar in momentul ala nu gandeam altceva decat: Finally, a game on PS4 except fifa 14 demo and KZ SF (care nu ma pasioneaza).

  6. #6606 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Quote Originally Posted by SIEGE15 View Post
    Nu, dar ii puteam scoate de pe cardul care e atasat la paypal cu, care am cumparat doua carduri de 5 lire de pe cdkeys.com Acu de, prostia se plateste
    N-am inteles nimic ce-ai scris
    Puteai face ce? Si ce legatura are cu voucher-ul?

  7. #6607 SP
    Member broco's Avatar
    apropo, alt minus care l-am observat la PS4 dupa cele si asa destule pe care le are este ca nu merg jocurile de PS3, daca va mai amintiti primele PS3-uri rulau si jocuri de PS2, lucru deranjant pentru mine si pentru cei care detin ambele console, mi-am facut upgrade prin achizitionarea PS4-lui, ce rost mai are sa mai tin banii blocati in PS3? il tin fiindca mai joc unele jocuri, dar il tin pt. ca idiotii de la sony n-au facut functionale noile console pt. a rula si jocuri de PS3, mi se pare foarte normal ca prima versiune de consola lansata sa poata rula si jocuri de PS3.

  8. #6608 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    N-am inteles nimic ce-ai scris
    Puteai face ce? Si ce legatura are cu voucher-ul?
    Eh, vorba lunga = saracia omului (deja ma simt mai sarac) ... Important este ca n-am fost atent si ca nici n-am cum sa ma joc BF4 because my friend este BF addict si nu mi-l poate imprumuta.

  9. #6609 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by broco View Post
    apropo, alt minus care l-am observat la PS4 dupa cele si asa destule pe care le are este ca nu merg jocurile de PS3, daca va mai amintiti primele PS3-uri rulau si jocuri de PS2, lucru deranjant pentru mine si pentru cei care detin ambele console, mi-am facut upgrade prin achizitionarea PS4-lui, ce rost mai are sa mai tin banii blocati in PS3? il tin fiindca mai joc unele jocuri, dar il tin pt. ca idiotii de la sony n-au facut functionale noile console pt. a rula si jocuri de PS3, mi se pare foarte normal ca prima versiune de consola lansata sa poata rula si jocuri de PS3.
    Tu acuma ai "observat" acest "minus" dupa ce de luni de zile se anuntase si se stia ca PS4 nu e backwards compatibil cu PS3? Si de ce ar fi? PS3 inca se binde + ca e vorba de cu totul ala arhitectura.
    Te plangi ca noua masina pe benzina nu merge cu diesel'ul cu care mergea cea veche sau invers.

    Troll much?

  10. #6610 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by broco View Post
    apropo, alt minus care l-am observat la PS4 dupa cele si asa destule pe care le are este ca nu merg jocurile de PS3, daca va mai amintiti primele PS3-uri rulau si jocuri de PS2, lucru deranjant pentru mine si pentru cei care detin ambele console, mi-am facut upgrade prin achizitionarea PS4-lui, ce rost mai are sa mai tin banii blocati in PS3? il tin fiindca mai joc unele jocuri, dar il tin pt. ca idiotii de la sony n-au facut functionale noile console pt. a rula si jocuri de PS3, mi se pare foarte normal ca prima versiune de consola lansata sa poata rula si jocuri de PS3.
    o sa se poata juca in curand jocuri de ps3 ,ps2 si ps1

  11. #6611 SP
    Member excess's Avatar
    077danyel, taxe suplimentare in afara de PS+?

  12. #6612 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    @excess inca nu se stie exact care va fi modelul de plata adoptat la PSNow

  13. #6613 SP
    Member excess's Avatar
    Era frumos sa fie si asta inclus in PS+ dar e foame de bani.

  14. #6614 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu, Sony trăiește din donații.

  15. #6615 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    eu cred ca nu o sa coste nimic programul iar jocurile probabil trebuiesc cumparate in format digital ca sa poata fi jucate (ma astept la preturi mici in cazul celor mai vechi )

  16. #6616 SP
    Member broco's Avatar
    Quote Originally Posted by gugukalimero View Post
    Tu acuma ai "observat" acest "minus" dupa ce de luni de zile se anuntase si se stia ca PS4 nu e backwards compatibil cu PS3? Si de ce ar fi? PS3 inca se binde + ca e vorba de cu totul ala arhitectura.
    Te plangi ca noua masina pe benzina nu merge cu diesel'ul cu care mergea cea veche sau invers.

    Troll much?
    prietene, bineinteles ca stiam, asa am formulat postul respectiv, nu am spus ca acum am observat, ci doar am observat, voiam sa scot in evidenta ca prin treaba asta pe unii dintre noi ne deranjeaza, caci n-am nevoie de doua console sa ma joc, tinand cont ca as putea folosi una in loc de ambele.

    ps. te rog pe viitor sa postezi ceva legat de PS4, minusuri, plusuri sau ce filme sau aberatii iti trec prin cap, nu sa te iei de mine, ca is satul de papagali ca tine care se cred destepti sau se cred zorro in fata tastaturii.

  17. #6617 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Era frumos sa fie si asta inclus in PS+ dar e foame de bani.
    Pentru 4 lire pe lună, ai patru-cinci jocuri gratuite, pe lângă alte facilităţi. Ce vrei tu se cheamă mocangeală.

  18. #6618 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by broco View Post
    prietene, bineinteles ca stiam, asa am formulat postul respectiv, nu am spus ca acum am observat, ci doar am observat, voiam sa scot in evidenta ca prin treaba asta pe unii dintre noi ne deranjeaza, caci n-am nevoie de doua console sa ma joc, tinand cont ca as putea folosi una in loc de ambele.

    ps. te rog pe viitor sa postezi ceva legat de PS4, minusuri, plusuri sau ce filme sau aberatii iti trec prin cap, nu sa te iei de mine, ca is satul de papagali ca tine care se cred destepti sau se cred zorro in fata tastaturii.
    Haide sa facem un efort (stiu ca e greu din spatele tastaturii...) si sa ne abtinem de la cuvinte ofensive, nu am avut intentia de a te ataca, nu era nevoie sa intri in defensiva, imi pare rau daca postul meu ti-a lasat impresia asta. In schimb te rog si totodata invit sa iti revizuiesti atitudinea.

    Postul meu a fost la subiect: nu consider absenta backwards compatibility-ului un "minus" cu atat mai mult cu cat se stia de acesta si oarecum si explicabila - nu doar prin prisma business-ului pe care vanzarile PS3 inca il aduce Sony si si prin faptul arhitecturii diferite.

  19. #6619 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    eu cred ca nu o sa coste nimic programul iar jocurile probabil trebuiesc cumparate in format digital ca sa poata fi jucate (ma astept la preturi mici in cazul celor mai vechi )
    Din cate vazusem eu pe un leak, o sa coste 49$ pe an si poti juca toate jocurile de acolo

  20. #6620 SP
    Member broco's Avatar
    e lipsita de logica postarea ta, arhitectura nu are nici o legatura cu niste cd-uri de plastic pe care le bagi in consola, e o chestie care tine de soft, si s-a recurs la aceasta solutie ca sa mai stoarca niste bani de pe noi, si daca nu-l consideri un minus, atunci in primul rand achizitioneaza-ti ambele console si apoi spune-mi daca ii sau nu un minus, cred ca sunt gameri care nu le convine sa tina ambele console, mai ales cei adolescenti care poate nu isi permit, mai ales in Romania, deci e minus clar, restul e vrajeala.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts