Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 332 of 903 FirstFirst ... 232 282 322 330 331 332 333 334 342 382 432 832 ... LastLast
Results 6,621 to 6,640 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #6621 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    eu cred ca nu o sa coste nimic programul iar jocurile probabil trebuiesc cumparate in format digital ca sa poata fi jucate (ma astept la preturi mici in cazul celor mai vechi )
    din cate citisem parca se plateste serviciul PS NOW, iar jocurile nu se cumpara, se inchiriaza. We'll wait and see

    @broco nu ai nici cea mai mica idee despre ce vorbesti, dupa logica ta ai putea sa bagi cd-ul si in casetofonul de la masina ca doar incape. Ar fi putut fi backwards compatible insa nu ai mai fi dat 1800 ron pe ea, motivul principal pentru care s-a vandut atat de bine fata de concurenta

  2. #6622 SP
    Member broco's Avatar
    tu nu ai inteles nimic din gaming inseamna, hai sa dam timpul inapoi, cum au putut la PS3 sa ruleze dvd-uri de PS2? acum ca jocurile de PS3/PS4 sunt ambele pe bluray e mai scump? ))

  3. #6623 SP
    Member blondutzu's Avatar
    doar modelele initiale de 60 si 20gb puteau rula jocuri de PS2 din simplul fapt ca aveau chipul de PS2 integrat(iar mai tarziu era emulat software), how that worked out for Sony?
    mie mi se pare ca vorbesti din reviste nu ai nici o treaba cu tehnologia

    LE apropo ca vad ca o tii cu discurile, arhitectura nu se refera la unitatea optica

  4. #6624 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Am si eu nevoie de o parere de la voi,eu doresc sa achizitionez un Ps4,si ma gandeam sa vand consola mea Playstastion 3 si sa trec pe "4",sau mai astept.Multumesc

  5. #6625 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    parerea mea e sa mai astepti, asta daca nu ai terminat mai tot ce se poate pe PS3.

  6. #6626 SP
    Member styng's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    Am si eu nevoie de o parere de la voi,eu doresc sa achizitionez un Ps4,si ma gandeam sa vand consola mea Playstastion 3 si sa trec pe "4",sau mai astept.Multumesc
    Asta am facut si eu. Ce-mi pare rau, e ca imi doream sa joc Dark Souls 2 si DLC ul de la TLOU, dar raman cu speranta ca o sa le pot juca in viitor si pe ps4

    LE: ah, si ar mai fi GT6

  7. #6627 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Bai frate, nu mai rezist, de cateva zile tot eroarea asta: "Cannot connect to the internet NW-31491-8". Si culmea ca din browser pot accesa orice site. Atat doar ca nu vrea sa se conecteze la PSN decat dupa ce o tot frec cu Network Test sau ii fac din nou conexiunea, dar m-am saturat sa pierd juma de ora de fiecare data cu chestia asta. Am inchis-deschis router-ul (e unul din ala de la Clicknet), am schimbat cablul de retea, am incercat si pe wifi si tot asa face.

    LE: culmea, dupa ce am scris asta si-a revenit fara sa-i fac nimic. Am lasat-o in pace si cand am incercat iar era conectata la PSN.
    si iar face asa.... ce naiba sa-i mai fac?

  8. #6628 SP
    Member broco's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    doar modelele initiale de 60 si 20gb puteau rula jocuri de PS2 din simplul fapt ca aveau chipul de PS2 integrat(iar mai tarziu era emulat software), how that worked out for Sony?
    mie mi se pare ca vorbesti din reviste nu ai nici o treaba cu tehnologia

    LE apropo ca vad ca o tii cu discurile, arhitectura nu se refera la unitatea optica
    mai omule, normal ca doar primele modele de PS3 au rulat jocuri de PS2, ca asta ii si scopul cand se face tranzitia sa fie compatibile de la o consola la alta, tu ai vrea sa ruleze pe PS3 Ultra Slim in 2013 jocuri de PS2? eu nu am cerut asa ceva, pur si simplu daca am cateva jocuri de PS3 care as vrea sa le pastrez in colectie, mi-as dori sa le pot juca si pe PS4, sau spre exemplu m-as juca Gran Turismo 6 pe PS4, asa tin consola in dulap si ma joc pe PS3, ceea ce nu-i normal.

  9. #6629 SP
    Member Wagram's Avatar
    Si-ti imaginezi ca tot atata ar fi costat, nu ?

  10. #6630 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by broco View Post
    mai omule, normal ca doar primele modele de PS3 au rulat jocuri de PS2, ca asta ii si scopul cand se face tranzitia sa fie compatibile de la o consola la alta, tu ai vrea sa ruleze pe PS3 Ultra Slim in 2013 jocuri de PS2? eu nu am cerut asa ceva, pur si simplu daca am cateva jocuri de PS3 care as vrea sa le pastrez in colectie, mi-as dori sa le pot juca si pe PS4, sau spre exemplu m-as juca Gran Turismo 6 pe PS4, asa tin consola in dulap si ma joc pe PS3, ceea ce nu-i normal.
    O sa poti juca jocurile preferate de PS3 pe PS4 in viitorul apropiat daca ai rabdare.

  11. #6631 SP
    Member blondutzu's Avatar
    @broco ti-am inteles dorinta, iti spun doar ca nu ai mai fi dat 1800 ron pe consola, iar Sony nu ar mai fi vandut atat de multe...tu ce ai fi ales in locul lor?

  12. #6632 SP
    Junior Member drakdivin's Avatar
    Buna tuturor ... voi incepe prin a imi cere scuze pentru ca probabil nu postez unde trebuie Dar doar astazi am dat de acest site . Mii de scuze

    As dori sa imi cumpar un PS4 saptamana viitoare ... ( cel mai probabil de la ALTEX ) . As avea cateva intrebari inainte de a face asta .
    ( Am deja PS3 ) dar imi place sa detin cam ce apare .. Imi place gaming`ul de 10x mai mult pe console decat PC.
    Am pc ... configuratie pentru ultimele jocuri aparute .. doar ca as trece de la toate acestea la PS4

    Merita sa imi cumpar PS 4 ? DE CE ?
    Am ce sa ma joc pe el ?
    Pot linistit sa imi fac cont pe Uk/Us fara probleme ?
    Vor aparea jocuri de pe PS3 pe PS4 ? ( Sunt fan Gran Turismo si God OF War )
    Daca achizionez si camera pentru el , am la ce o folosi ? SAU NU ARE ROST ?
    Daca voi avea probleme cu CONTROLLER ( am vazut pe youtube si google ) sau probleme de soft .. ! Mi se va schimba ? ( Bineinteles daca am garantia in ROMANIA )

    Daca mai am ceva nelamuriri sau intrebari , pot apela ?

    Multumesc tuturor , o seara placuta si o zi minunata pe maine presupun

  13. #6633 SP
    Member Buyk's Avatar
    Salutare!

    1. Se merită Ps4 pentru o investiție de viitor, iar daca îți plac jocurile asa de mult răspunsul deja il stii si tu, nu mai sta pe gânduri.
    2. La momentul actual nu ai o librărie asa mare de jocuri pentru PS4 dar pana la sfârșitul anului, aceasta se va mari. Chestia este ca majoritatea jocurilor ce vor aparea in viitorul apropiat pentru Ps4 vor apărea si pentru Ps3 (excepție jocurile exclusive ) , daca tu vrei sa joci același joc pe next-gen îți iei Ps4 daca nu, mai poți aștepta depinde de tine.
    3.Poti sa iti faci cont liniștit pe Uk/Us
    4.Se va putea juca in viitorul apropiat jocuri de pe Ps3 pe Ps4 prin serviciul Gaikai.
    5. Din cate știu camera momentan nu cred ca ai la ce sa o folosești cu excepția jocului care vine preinstalat pe consola, cel cu roboțeii aia mici. Insa pe viitor cu siguranță vor apărea jocuri mai multe care necesita camera.
    6.Produsul ti se va schimba doar după ce ajunge in service si cei de acolo constată ca este defect. Din câte știu la Altex poți returna produsul in 10 zile daca dai comanda online dar daca ai desfăcut pachetul nu mai poți. Insa cei de la eMAG au alta politica și anume că poți returna produsul in 30 zile no matter what!

  14. #6634 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    si iar face asa.... ce naiba sa-i mai fac?
    Incearca si tu alt provider/router... Romtelecom cu ale sale bombe ne-a facut tone de probleme pe oriunde am instalat.
    Ca sa te convingi, ia si tu consola la sub brat si mergi la cineva care are RDS. Fa un test. Daca si acolo face la fel, ai o problema cu consola. Daca nu, you know what to do

  15. #6635 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mda, n-am alta alternativa in afara de Romtelecom aici la mine la tara. Oricum nu cred sa fie de la ei ca in 4 ani de cand am netul nu am avut nici cea mai mica problema (cred ca mi-a cazut de vreo 3-4 ori vreo 5 minute). O sa incerc cu alt router, poate e asta cu probleme (l-am luat second de pe Okazii, o fi avand ceva defect ascuns)

  16. #6636 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by broco View Post
    e lipsita de logica postarea ta, arhitectura nu are nici o legatura cu niste cd-uri de plastic pe care le bagi in consola, e o chestie care tine de soft, si s-a recurs la aceasta solutie ca sa mai stoarca niste bani de pe noi, si daca nu-l consideri un minus, atunci in primul rand achizitioneaza-ti ambele console si apoi spune-mi daca ii sau nu un minus, cred ca sunt gameri care nu le convine sa tina ambele console, mai ales cei adolescenti care poate nu isi permit, mai ales in Romania, deci e minus clar, restul e vrajeala.
    Arhitectura codului cu care a fost construit jocul nu are absolut nici o legatura cu discul, nici nu am pretins altceva, nu inteleg de ce ai ales sa "contrazici" ceva ca nu am afirmat. Discul e doar un mediu de stocare. Dar mi-ai dovedit cu postul asta ca imi racesc cura degeaba, probabil doar troll'ezi. Spor.

  17. #6637 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    si iar face asa.... ce naiba sa-i mai fac?
    si eu am avut prima data probleme cu conexiunea , in sensul ca pe cablu pe care xbox mergea conectat la net, ps4 nu mergea.. dupa ce am schimbat cablul cu unul de calitate totul e ok (cum mi-am dat seama, am scos principalul din rooter si l-am bagat direct in ps4)

    daca iti merge ok pe direct, ori e cablul, ori e rooterul ( personal recomand D-link)

  18. #6638 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    S-a lansat oficial PS4 in Japonia, se pare ca vine cu un cod digital pentru Knack gratuit.

  19. #6639 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

  20. #6640 SP
    Junior Member Claudiu's Avatar
    cica primii 30 au primit acel cod.se numea first pack limited parca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts