Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 535 of 903 FirstFirst ... 35 435 485 525 533 534 535 536 537 545 585 635 ... LastLast
Results 10,681 to 10,700 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #10681 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu are legatura cu ceilalti din casa. Important este ca intre ruter si PS4 sa ai legatura prin cablu, nu wireless.

  2. #10682 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Merge mersi mult

  3. #10683 SP
    Member Yanciu's Avatar
    Eu am incercat prin router cu cablu sa schimb mts dar nu am reusit(nu imi dadea ip in consola).Trebuie facuta vreo setare si din router?

  4. #10684 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Refaci conexiunea cu IP automat. Trebuie sa mearga daca e bagat in router. Daca e direct in modem, bagi PPPoE de la ISP.

  5. #10685 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by A_A_A View Post
    Chestia cu MTU 1473 merge doar cu internet prin fir.
    Nu-i relevant tipul conexiunii. Eu am setat MTU 1450 iar conexiunea mea este wireless (prin router evident). Solutia asta este un workaround temporar pentru cei care au primit codul de eroare nw-31194-8 si nu funcționează pentru toata lumea. Sa speram c-o s-o rezolve repede.

  6. #10686 SP
    Junior Member bitsu's Avatar
    La mine am schimbat MTU la 1473, bagat cablu intre PS4 si router si tot nu reusesc sa-i dau de cap, imi da CE-33992-6. N-am idee

  7. #10687 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Nu-i relevant tipul conexiunii. Eu am setat MTU 1450 iar conexiunea mea este wireless (prin router evident). Solutia asta este un workaround temporar pentru cei care au primit codul de eroare nw-31194-8 si nu funcționează pentru toata lumea. Sa speram c-o s-o rezolve repede.

    te rog frumos sa te prezinti

  8. #10688 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    te rog frumos sa te prezinti
    Pe mine ma recomanda vocea si talentul meu. Iar la ora la care scrii tu copiii mici, ca tine, dorm linistiti sa creasca mari si sanatosi.



    Scuze de off, poate de sarbatori se accepta recomandari sanatoase .

    ON: La mine a functionat cu MTU setat la 1450.

  9. #10689 SP
    Junior Member cristian's Avatar
    Salutare ,va merge PSN..??..azi dimineata functiona acum iarasi down...((

  10. #10690 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Desi eram sceptic, am incercat si eu ieri faza cu MTU pus pe 1473 si a functionat. Mentionez ca am consola conectata prin cablu de la router.

  11. #10691 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Desi eram sceptic, am incercat si eu ieri faza cu MTU pus pe 1473 si a functionat. Mentionez ca am consola conectata prin cablu de la router.
    Se pare ca merge doar in cazul asta.

  12. #10692 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    La mine merge pe default.

  13. #10693 SP
    Member Bogdan's Avatar
    La mine a mers cu MTU 1473, pe wireless.

  14. #10694 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Status update: serviciile PSN au reintrat pe fagasul normal. In ultimele zile pe langa alte servicii de jocuri si sistemul PlayStation Network a fost afectat de un atac cibernetic, care a generat un grad mare de trafic virtual pe serverele PSN, avand ca rezultat probleme in accesarea acestor servicii de majoritatea utilizatorilor.
    Va multumim pentru suportul si rabdarea de care ati dat dovada! Si noutatile viitoare legate de acest subiect le vom anunta in mod public pe pagina noastra de Facebook.

  15. #10695 SP
    Junior Member bitsu's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Status update: serviciile PSN au reintrat pe fagasul normal. In ultimele zile pe langa alte servicii de jocuri si sistemul PlayStation Network a fost afectat de un atac cibernetic, care a generat un grad mare de trafic virtual pe serverele PSN, avand ca rezultat probleme in accesarea acestor servicii de majoritatea utilizatorilor.
    Va multumim pentru suportul si rabdarea de care ati dat dovada! Si noutatile viitoare legate de acest subiect le vom anunta in mod public pe pagina noastra de Facebook.
    Tot nu merge

  16. #10696 SP
    Junior Member Ghassan's Avatar
    o intrebare va rog daca ma puteti ajuta. Am vrut sa cumpar un joc de pe
    ps store romania,ca doar a aparut si la noi Si cand pun card imi zice please insert a valid card credit number. I-am facut si scan cu telefonu si tot asa zice . Imi puteti zice cu ce carduri se poate cumpara ?? Am card CEC mastercard Multumesc anticipat !

  17. #10697 SP
    Junior Member bitsu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ghassan View Post
    o intrebare va rog daca ma puteti ajuta. Am vrut sa cumpar un joc de pe
    ps store romania,ca doar a aparut si la noi Si cand pun card imi zice please insert a valid card credit number. I-am facut si scan cu telefonu si tot asa zice . Imi puteti zice cu ce carduri se poate cumpara ?? Am card CEC mastercard Multumesc anticipat !
    Teoretic ar trebui sa mearga cu orice card de Ro, incearca cu unul de la BRD daca ai posibilitatea.

  18. #10698 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    In mod normal trebuie sa mearga si cu cel de la CEC, dar e posibil sa fie nevoie sa faci o cerere la banca sa iti activeze platile online. Eu am un Visa Elctron de la Transilvania si a trebuit sa cer eu sa imi activeze platile online.

  19. #10699 SP
    Junior Member Ghassan's Avatar
    Am unul de la Transilvania. Am sa incerc si va anunt . Multumesc !

  20. #10700 SP
    Member yarbaverde's Avatar
    Uite asa a aparut si mailul mult asteptat

    Stimati Cumparatori,

    Asa cum a-ti putut observat, pe pagina noastra de gamerland.ro au aparut niste produse cu preturile eronate, din cauza unor probleme cu sistemul nostru care au condus la aceste neintelegeri !
    Fiind plecati in mini vacanta de craciun (din 23 decembrie 2014. pana in data de 27 decembrie 2014) eroarea a fost observata cu intarziere.
    Dupa descoperirea erorii pagina a fost oprita pana la rezolvarea defectiunii.
    Eroarea din sistem putea fi observata si din emailurile de confirmareunde aparea la produs (Pret necunoscut deocamadata) care sunt trimise dintr-un program automat si nu sunt prelucrate manual.
    Dorim sa atragem atentia aspura Termeniilor si a Conditiilor de pe pagina noastra.
    Cumparatorul trebuie sa consulte pagina Termeni si Conditii, accesibila la sectiunea "Termeni si Conditii" al site-ului, inainte de lansarea unei comenzi. (La sectiunea „Limitarea Raspunderii”)
    Care se refera la problemele si erorile aparute de pe pagina noastra fiind cauzate de o eroare de sistem , si la datele eronate aparute.
    Prin plasarea comezii a-ti acceptat automat Termenii si Conditiile site-ului.

    Limitarea raspunderii- Informatii necesare:
    Folosirea datelor si a informatiilor.
    Datele si informatiile prezente pe pagina noastra cum ar fi ( poze, text,video etc) sunt informative, si ele pot fi modificate oricand!
    Nu ne asumam raspunderea pentru erorile aparute (preturi si date gresite)
    Utilizarea acestor informatii vor fi suportate si va fi responsabilitatea utilizatorilor.
    Compania noastra nu isi asuma nici o responsabilitate pentru daunele rezultate din utilizarea datelor eronate! Nu putem sa ne asumam raspunderea nic in cazul unor erori sau date gresite postate pe alte site-uri.

    Drepturile de autor:
    Pagina principala,pagina site-ului, sectiunile care sunt afisate in ecran, propriile informatii, imagini, video, materiale audio (cum ar fi nume, fraze, logo-uri, grafica) si alte legi privind drepturile de autor al Gamerland.ro sau produselor specifice detinute de catre editor prin urmare sunt supuse normelor de protectie a proprietatii intelectuale.
    Incalcarea dreptului de autor este considerata infractiune si se pedepseste comform legii.
    Compania noastra isi rezerva dreptul de a cere despagubire celor ce aduc prejudicii de orice nautra.


    Excluderea răspunderii:
    Nu ne asumam raspundereapentru functionarea defectuoasa, virusi, daune cauzate de erori de sistem, urmarea a accesari paginii noastre.

    Am doriisava informam ca erorile aparute vor fi remediate in cel mai scurt timp posibil.
    Ne cerem scuze pentru neintelegerile aparute in urma erorii de sistem!
    Va multumim anticipat pentru intelegere!

    Cu stima,
    Gamerland.ro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4274 Last Post: 05-04-2024, 19:44
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts