Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 705 of 903 FirstFirst ... 205 605 655 695 703 704 705 706 707 715 755 805 ... LastLast
Results 14,081 to 14,100 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #14081 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    la dac-ul propus mai devreme sa nu te astepti la minuni , face doar "trecerea" de la digital la analog , calitate 0. Mai bine mai astepti(strangi banuti) , tot ai intrat in zona asta ...sa zicem , hi-fi entry , si cumperi un dac adevarat sau de ce nu , un streamer cu dac incorporat.

  2. #14082 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Am inteles. E al 2lea sistem de genul...am mai avut ceva antic dar care nu se compara si nu l mai folosesc. Daca spui ca nu e asa ok prefer sa raman asa; cel putin deocamdata.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  3. #14083 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    @DeathOfArt:Nu se poate decat cate un joc in parte (cel putin asa am facut si eu) dar jocurile sunt deja salvate automat in cloud.
    poti pe ps3 si nu poti pe ps4. nu inteleg unele decizii de genul

  4. #14084 SP
    Member musat's Avatar
    Partea draguta este cand le copiezi inapoi in consola din cloud (daca ai schimbat Hdd-ul, ca in cazul meu)! Nu mai poti sa instalezi salvarile (tot cate un joc pe rand) dacat la jocurile pe care le ai instalate in consola nu si pe cele care le-ai avut instalate inainte si le-ai sters.

  5. #14085 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Am si eu o intrebare : daca am cumparat destiny the taken king editia aceea premium/expansion sau cum s-o numi cu toate update.urile pana in momentul de fata si cu codul acela pentru the taken king si am folosit codul , practic la o alta instalare pe o alta consola pot instala jocul insa nu voi mai avea the taken king fiindca codul a fost deja folosit nu? Va fi doar destiny simplu .

    In alta ordine de idei, mi-am comandat 1 set kontrolfreek din america, am platit transport etc , am fost anuntat ca se livreaza cu dhl, am urmarit comanda la ei pe site unde s-a updatat pana in momentul cand a parasit america. De atunci au trecut aproximativ 20 de zile fara nici un update la tracking pe site.ul dhl si nici nu m-a sunat nimeni. Am citit la ei pe site ca nu se livreaza pana nu achit taxele vamale. Valoarea este de 17 dolari, deci voi avea taxa vamala, dar ca si procedura cum fac ? Sa astept pana ma cauta dhl si imi vor cere ei taxele care le-au achitat pentru mine sau sa sun eu la ei sa intreb ( aveam de gand sa sun oricum maine ) . A mai comandat cineva ? La fel s-a procedat? Multumesc !

  6. #14086 SP
    Member musat's Avatar
    @ faststrike: codul este activ numai pentru un cont, daca vinzi jocul nu mai poti sa activezi codul inca odata pe un alt cont.

  7. #14087 SP
    Member Harkonnen's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Quote Originally Posted by faststrike View Post
    In alta ordine de idei, mi-am comandat 1 set kontrolfreek din america, am platit transport etc , am fost anuntat ca se livreaza cu dhl, am urmarit comanda la ei pe site unde s-a updatat pana in momentul cand a parasit america. De atunci au trecut aproximativ 20 de zile fara nici un update la tracking pe site.ul dhl si nici nu m-a sunat nimeni. Am citit la ei pe site ca nu se livreaza pana nu achit taxele vamale. Valoarea este de 17 dolari, deci voi avea taxa vamala, dar ca si procedura cum fac ? Sa astept pana ma cauta dhl si imi vor cere ei taxele care le-au achitat pentru mine sau sa sun eu la ei sa intreb ( aveam de gand sa sun oricum maine ) . A mai comandat cineva ? La fel s-a procedat? Multumesc !
    Am luat eu de acolo. La noi ajunge cu posta romana si desi am cerut curier nu se poate altfel. Vezi ca platesti TVA si nu taxe vamale la 17 USD insa problema la ei e ca platesti la cat au pretul fara reducere (probabil la 25 USD in cazul tau). Comanda mea a ajuns dupa 8 saptamani de la ei.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  8. #14088 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    Mie mi-a ajuns dupa cca 3 saptamani o comanda de la sfarsitul lunii decembrie.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #14089 SP
    Junior Member shrekulpompi's Avatar
    Din luna noiembrie sunt posesorul unui PS4. Il impart cu fratele meu ( eu cont principal, el secundar). Toate bune si frumoase pana ieri (15.01.2015), cand am constatat ca eu nu mai am contul primar( iar el nu putea sa joace niciun joc, doar cele de pe disc). Am cautat pe net solutie, dar nu am gasit mare lucru. Unii spun ca trebuie sa astept 6 luni ca sa pot da din nou dezactivare cont, altii ca au rezolvat in maxim o zi ( sper sa fie adevarat).
    Deci, cand vreau sa setez contul, ca primary, imi spune ca acest cont este setat primary pentru alta consola. Am intrat pe pagina de la playstation si dupa ce m-am logat am vrut sa dau dezactivare de pe toate dispozitivele, dar imi spunea ca am facut asta o data si nu mai am cum sa fac acest lucru. Mentionez ca parola nu o cunoaste nimeni, doar eu si ca nu am folosit userul meu la alt PS4 ( sau orice alt dispozitiv asemanator).
    Problema a devenit destul de frustranta, avand in vedere ca cineva imi foloseste contul FARA ACEPTUL MEU.

  10. #14090 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Cum ti-a ajuns ? La posta ? Sau te-a sunat de la dhl? Mi se pare aberant sa astept 2 luni pentru un colet de 10 cm cu 10, care a parasit america in 8 zile si care probabil este deja in tara de vreo 3 saptamani.

  11. #14091 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pai tocmai ce ti-am zis ca pe teritoriul Ro ajunge cu Posta Romana. Mi-a venit o porcarie de aviz in cutia de scrisori si m-am dus la posta de colete internationale. Acolo am stat sa achit TVA si vama dar de vama nu a fost cazul. Am dat 6 mailuri la Kontrol Freek si si ei au zis ca trebuia sa ajunga in 3 saptamani. Se oferisera sa faca refund cand am gasit avizul in posta.

  12. #14092 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Care e treaba cu jocurile la care scrie Bundle? Daca am cumparat The Walking Dead, il am si pe Vita?

  13. #14093 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Am inteles.... daca stiam plateam mai mult sa imi faca livrarea aia "speciala" dar m-am gandit ca patesc ca in Romania, platesc mai mult pentru un serviciu care ar trebui sa fie mai bun si cand colo vine in acelasi timp.

  14. #14094 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by shrekulpompi View Post
    Din luna noiembrie sunt posesorul unui PS4. Il impart cu fratele meu ( eu cont principal, el secundar). Toate bune si frumoase pana ieri (15.01.2015), cand am constatat ca eu nu mai am contul primar( iar el nu putea sa joace niciun joc, doar cele de pe disc). Am cautat pe net solutie, dar nu am gasit mare lucru. Unii spun ca trebuie sa astept 6 luni ca sa pot da din nou dezactivare cont, altii ca au rezolvat in maxim o zi ( sper sa fie adevarat).
    Deci, cand vreau sa setez contul, ca primary, imi spune ca acest cont este setat primary pentru alta consola. Am intrat pe pagina de la playstation si dupa ce m-am logat am vrut sa dau dezactivare de pe toate dispozitivele, dar imi spunea ca am facut asta o data si nu mai am cum sa fac acest lucru. Mentionez ca parola nu o cunoaste nimeni, doar eu si ca nu am folosit userul meu la alt PS4 ( sau orice alt dispozitiv asemanator).
    Problema a devenit destul de frustranta, avand in vedere ca cineva imi foloseste contul FARA ACEPTUL MEU.
    Cineva, probabil fratele tau, a dat contul tau primar la altcineva cu PS4 si acesta si l-a setat ca cont primar. Trebuie sa intri pe PC, pe site la Sony si sa te log-ezi cu contul tau si de acolo vei putea sa resetezi toate device-urile pe care e instalat contul tau si apoi sa schimbi parola. Pe viitor, evident, nu ii mai dai parola la fratele tau. Alt scenariu nu avea ce sa se intample.

  15. #14095 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Guys, a venit momentul. Saptamana asta imi iau PS4. De 1TB. ce urmaresc la el? Seria ceva? Model nou - revizuit, cum il recunosc? Prefer eMag si prefer sa vina fara jocuri.

  16. #14096 SP
    Member marv's Avatar
    daca e de 1 TB inseamna ca e modelul nou.

  17. #14097 SP
    Member kukenstein's Avatar
    100%?

  18. #14098 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Vezi sa fie seria 2xxx, nu 1xxx, asa este 100% sigur.

  19. #14099 SP
    Member kukenstein's Avatar
    2xxx? Deja? Nu era la 12XX abia?

  20. #14100 SP
    Junior Member nafets's Avatar
    a vrut sa zica 12xx

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts