Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 903 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 205 255 655 ... LastLast
Results 3,081 to 3,100 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #3081 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Trebuie sa fii cretin, cel putin, sa nu recunosti ca 360-ul are un controller cu mult peste ce ofera Sony. Si nu, nu sunt hater, ba chiar detin doar un PS3.

    Sper ca DS4 sa fie mai decent pentru ca m-am decis sa merg tot pe Sony pentru inceput. Apoi daca finantele merg ok, poate si One pentru Ryse macar. (desigur, glumesc, si pentru altele)

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Apropos de clip-ul de mai sus...Ce ma distreaza: de ani de zile tot vorbesc despre cat de slab este DS3-ul de PS3 (de la half-grip, analog sticks pana la triggere), si cum am renuntat si trecut la gamepad-ul de Xbox 360 din aceste motive (ramanand ca pe PS3 sa iau doar exclusivitatile). Mi-am luat injuraturi (ca de obicei) ca de fapt sunt hater Sony, ca in realitate DS3-ul e cel mai bun gamepad ever dar am eu ceva contra. Si acum dupa ce s-a jucat lumea cu DS4 si a vazut ca s-a decis Sony sa repare, in sfarsit primesc si eu confirmarea ca am avut dreptate... Thanks Sony!

    ---------- Post added 03-09-2013 at 05:05 ----------

    Referitor la modul in care se comporta Sony acum cu developerii (in special indie), ma bucur ca le-a venit mintea la cap si au inceput si ei sa asculte, nu doar sa "dicteze". Se pare ca teama de competitie chiar a ajutat, in special la ridicarea jde miilor de restrictii. De exp. pana acum ceea ce zicea tipul de mai sus (sa se plimbe prin lume cu dev-kit-ul) era imposibil.

    In rest sunt curios de cum va merge treaba asta cu jocurile Freemium pe PS4... Ciudat este ca a spus in interviu ca nici macar nu e necesar PS+... Presupun ca se referea la single player, nu?

  2. #3082 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Sony: PS4 UK Pre-order Levels Are “Unprecedented” In 20 Years of Business � GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

    During Gamescom we had reported that the pre-order numbers of the PlayStation 4 are in the millions and UK shares a good chunk of that. When Gara was asked if he had any idea how many units were allotted to the UK, he replied, “Yes, but I can’t share it with you I’m afraid.

    “The only thing I would say is Andy [House] quoted a number last night for pre-orders, in fact he quoted a low end number, he said ‘in excess of.’ What I will say is that the UK represents a significant proportion of that, we’re talking unprecedented levels of pre-orders that we haven’t seen in 20 years in this business.

  3. #3083 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    PS4's Gaikai service confirmed for early 2014 in U.S., Euro release TBA -- PlayStation Universe

    The head of Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) has admitted the platform holder is unsure when PlayStation 4’s Gaikai service will be made available in PAL regions.

    Chatting with EDGE (via VideoGamer) at Gamescom, Jim Ryan revealed that Gaikai will be rolled out in North America early next year.

    “So the plan is to begin with North America next year and the plan is to provide a streaming service that will allow for PS3 content initially to be streamed firstly to PS4 then PS Vita and then PS3,” said Ryan.

    “And so that will happen in 2014 in North America initially.”

    The executive blamed the lack of details for Europe on the continent’s broadband issues.

    "Now, and I touched upon these issues of broadband in Europe during the presentation – Europe is of course on the roadmap for that service to be deployed at some point in the future, but for reasons outside of our control we don't yet have a timeline for it.

    "So at a show which is now pretty global in its reach but primarily aimed at a European audience, we didn't really want to start talking about the virtues of this great cloud-based service without knowing exactly when it'll come to Europe.

    "We've got a roadmap, there's just a few bumps along the road that need to be ironed out."

    Gaikai will be made available in the U.S. “early-ish” 2014, Ryan confirmed, but had “nothing to say” in regards to a PAL release window.

  4. #3084 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Mie unul mi se pare mai bun controller-ul de ps3 decât cel de 360 sau ps4 (ce văd în poze)

  5. #3085 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Din propia experienta (joc din era ps2 fat), in conditii normale si folosite identic - DS3 bate ca rezistenta un controller de 360 (exceptie face revizia noua pe care nu am testat, deci pot gresi partial ), am avut peste 3 bucati de manete noi, sigilate, originale pt xbox360 care sunt ergonomice si ok ca design, insa pica analoagele destul de rapid, mai bine zis se slabesc, cel putin la ps2 si ps3 nu am patit acest lucru, am controller de ps2 cu 3-4 ani vechime si inca merge, DS4 mi se pare o abureala cu lumina si pad pe el, dar goana dupa inovatie duce uneori si la prostie, acum vor sa scoata si acea casca VR etc - cand nu ai ce face cu banii, intrebi diviziile de la console si gasesc ei ocupatie, e ca si cum am spune ca testam sucul de portocale pe soareci si aflam ca el este cancerigen (studiu oficial), desi pana acum mii de ani ele erau ok, le excludem din start cele modificate genetic. Iar acel designer care a facut PS4, Mark C. are nevoie de alti ochelari, cum poate afirma ca intre ps2 si ps3 nu este diferenta ? eu inteleg ca vor sa ''traga apa'' cu generatia actuala dar nu ma asteptam la Sony, cel putin la jocuri nu am ce le reprosa. Si ar trebui sa faca ''ciocul mic'' caci nu au demonstrat nimic practic cu Ps4, racirea, designul interior samd. Zilnic sunt aceleasi stiri doar putin parfumate diferit, un cutit nou la Assassin 4, o umbra noua la Cod Ghost, sau contracte noi cu Indie. Si toate au ca scop sa jucam online all day, sa platim jocu digital la pret de retail sau mai mare, cand de fapt ar trebui sa fie mai mic (dar tinerii sunt multi si rabdarea nu este o calitate a lor), macar daca bani de pasta termica calitativa nu au - putem face donatii catre MS si Sony, puneti MX sau AS5 (sunt si altele mai bune) la chipuri fratilor, lumea mai citeste azi, nu mai suntem in 2005.
    Eu cred ca loturile de ps4 stau in bunkere de armata, strict pazite de garda nationala, atata obscuritate rar am vazut, macar MS a dat ceva poze din interior si specs mai detaliate. Abia astept sa l desfaca odata baietii dupa lansare, sa aflam ce bomba cu ceas au mai pus acolo.

  6. #3086 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astia de la Altex sunt chiar culmea... ei deja au pre-order Diablo III pentru PS4: Diablo III PS4 | ALTEX

  7. #3087 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Trebuie sa fii cretin, cel putin, sa nu recunosti ca 360-ul are un controller cu mult peste ce ofera Sony. Si nu, nu sunt hater, ba chiar detin doar un PS3.
    Trebuie sa fii cretin, cel putin, sa nu recunosti ca ambele controlere sunt la fel de bune si depinde de preferinta fiecaruia care ii place mai mult. Si nu, nu sunt hater, ba chiar detin ambele console.

  8. #3088 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Controllerul de xbox nu e pentru mine. Am avut ocazia de a ma juca cu un xbox 360 timp de o saptamana (cat timp prietenul cu care facusem schimb se juca the last of us ) si pot sa spun ca desi am mainile mari nu mi-a placut deloc. Dupa maxim o ora de gameplay mainile ma dureau in ultimul hal si asezarea stick-urilor mi se parea nenaturala. Singurele lucruri care mi-au placut au fost echivalentele lui l2 si r2 de pe care nu.mi aluneca degetul...si faptul ca stick-urile erau inauntru si nu.mi alunecau degetele. Lucruri rezolvare cu ds4 care este foarte laudat. De abia astept sa pun mana pe unul.

  9. #3089 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    PlayStation 4 supports 4 controllers | VG247

    PS4 suporta "doar" 4 controllere, prin comparatie la Xbox One pot fi conectate simultan 8 controllere si la PS3 pot fi conectate 7. Nu cred ca va fi cineva afectat, dar mi se pare foarte ciudat faptul ca suporta mai putine controllere decat PS3ul.

  10. #3090 SP
    Member MSlv's Avatar
    iti dai seama ca s-au uitat ei pe niste statistici de la ps3... ba chiar ar fi putut sa faca o statistica de la ps1 incoace, cate multitaps si controllere s-au vandut raportat la numarul de console in ultimii 15 ani, sa studieze niste tendinte...

    va dati seama ca nu limitau ei numarul de controllere per consola daca s-ar fi jucat lumea in prostie cu 7 controllere pe ps3.

    plus ca suna misto: ps4 - 4 controllere

  11. #3091 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    PlayStation 4 supports 4 controllers | VG247

    PS4 suporta "doar" 4 controllere, prin comparatie la Xbox One pot fi conectate simultan 8 controllere si la PS3 pot fi conectate 7. Nu cred ca va fi cineva afectat, dar mi se pare foarte ciudat faptul ca suporta mai putine controllere decat PS3ul.
    Nu au destule culori pentru led

  12. #3092 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    PlayStation 4 supports 4 controllers | VG247

    PS4 suporta "doar" 4 controllere, prin comparatie la Xbox One pot fi conectate simultan 8 controllere si la PS3 pot fi conectate 7. Nu cred ca va fi cineva afectat, dar mi se pare foarte ciudat faptul ca suporta mai putine controllere decat PS3ul.
    Probabil pentru ca nimeni nu ia in calcul faptul ca pe langa 4 DS4-uri mai poti adauga si 4 Move-uri? Deci in total 8 controllere? Cum Xbox One nu are asa ceva... Ma mir ca nu au spus ca ei suporta 16 (8 gamepad-uri plus 8 pe Kinect)

  13. #3093 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred ca pe langa 4 ds poti adauga si 4 move, eu am avut move, navigation controller plus doua ds 3, iar ps3-ul imi arata 4 controllere înregistrate

  14. #3094 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu cred ca pe langa 4 ds poti adauga si 4 move, eu am avut move, navigation controller plus doua ds 3, iar ps3-ul imi arata 4 controllere înregistrate
    Stii tu ca nu va putea face lucrul asta PS4? Poate de asta au si trecut de la Bluetooth 2.0 la 2.1 + EDR.

  15. #3095 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am spus nu cred, nu am spus un nu categoric , sper sa fie ca tine

  16. #3096 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cine joaca cu 8 controllere ?! mie mi se par suficiente si doua..

  17. #3097 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    cine joaca cu 8 controllere ?! mie mi se par suficiente si doua..
    Clar! Mai mult de două nu am folosit niciodată.

  18. #3098 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inseamna ca nu ati avut niciodata un party mare pe console
    Desi merge si metoda cu "pass the controller"

  19. #3099 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nu merge cam prost jocul ?!...

    https://www.facebook.com/photo.php?v=653203764697916

    ce fps ?! .. un amarat de 720p ?!..

    eu sper ca-mi merge mie netu' greu sau ceva de genul.

    ---------- Post added 05-09-2013 at 00:10 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inseamna ca nu ati avut niciodata un party mare pe console
    Desi merge si metoda cu "pass the controller"
    pai am mai jucat o fifa, un split second, un MK ...ajung doua

  20. #3100 SP
    Member dragosbc's Avatar
    eu am jucat fifa is 6 destul de des ....asa ca e ciudat ca au limitat ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts