Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 903 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 518 ... LastLast
Results 341 to 360 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #341 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Legat de zvonul ca viitoarea consola se va numi Orbis.
    Iata un joc de cuvinte interesant: Orbis [PS]Vita[e], care in latina s-ar traduce 'cercul vietii'.
    Acest joc de cuvinte ma face sa ma gandesc ca zvonul despre numele consolei sa nu fie doar zvon.

  2. #342 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    si acum o stire ca in mare masura confirma used games lock...
    Report: Next Xbox Needs a Constant Internet Connection - Xbox360 News at IGN
    This measure is thought to be an anti-piracy measure, but it could also be used to combat the used-games market.
    deci si Microsoft a innebunit .probabil s-au inteles sa adopte masura pe ambele console ca utilizatorii sa nu aiba intre ce alege..dar au uitat de Nintendo...

  3. #343 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Si Nintendo ce crezi ca va face? Tot la fel...

  4. #344 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Wii U e programat sa iasa pe piata la sfarsitul anului..si nu exista nici macar un zvoni legat de limitariile cu used games..pe cand la Sony si Microsoft au aparut zvonuri inainte de a aparea un eventual anunt cu privire la datele tehnice(macar) ale viitoarelor console..ce sa mai vorbim de data de lansare..

    daca Nintendo va rezista lacomiei si daca preturiile jocuriilor de pe viitoarele console Playstation si Xbox nu va scadea dramatic..ghiciti cine va avea de castigat..

  5. #345 SP
    Member Imperatore's Avatar
    unde s-a ajuns cu disperarea si lacomia pentru a te alege cu lag, framedrops, tearing, jocuri proaste etc etc....cu mici exceptii. pacat !

  6. #346 SP
    Member stefipsy's Avatar
    There were times of bliss....This is where sh**t starts getting serious ! Console gaming is fading in the dusk
    Attached Images Attached Images brace-yourself-1-.jpg

  7. #347 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Nu mai stiu unde exact am citit / auzit intr-un podcast insa aparent exista un procent foarte mare de console Xbox 360 care inca nu au fost conectate niciodata online, ceea ce ma face sa cred ca Microsoft nu isi permite sa ceara o conexiune permanenta pentru a putea folosi urmatorul Xbox.

    Cat despre used games, Michael Pachter spune:

    The Wedbush Morgan analyst told GamesIndustry there are several reasons to doubt that Sony would make usch a decision.

    �It isn�t really in Sony�s or Microsoft�s best interests to block used games,� he said.

    �It would benefit Activision and EA slightly, and would hurt GameStop a great deal. If Sony unilaterally did this, I could see GameStop refusing to carry their console, and sales of the PS4 would therefore suffer.�

    Pachter also noted that Microsoft and Nintendo would have to be onboard the scheme too.

    �If one does it and the others don�t, the one who does it will see a loss of market share,� he said.

    In typically entertaining Pachter style, he expressed his doubts that any of the three companies �are stupid enough to do this unilaterally� or �evil enough to do it together�.

    Other analysts echoed Pachter�s sentiments that the used game market is under threat just yet.

  8. #348 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    si pana la urma de ce va vaitati?

    din partea mea sa bage orice masura de protejare pe care o doresc pentru ca oricum nu ma joc decat originale.
    iar daca acest lucru imi va garanta accesul la jocuri de calitate iar lui "gigi" de la 2 care isi trage jocul de pe torent ii va pune bete in roate, atunci chiar nu am nimic de comentat.

  9. #349 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    si pana la urma de ce va vaitati?

    din partea mea sa bage orice masura de protejare pe care o doresc pentru ca oricum nu ma joc decat originale.
    iar daca acest lucru imi va garanta accesul la jocuri de calitate iar lui "gigi" de la 2 care isi trage jocul de pe torent ii va pune bete in roate, atunci chiar nu am nimic de comentat.
    doublefacepalm.jpg
    mai citeste odata posturiile de mai sus si revino..

  10. #350 SP
    Member krOOm's Avatar

  11. #351 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    iar lui "gigi" de la 2 care isi trage jocul de pe torent ii va pune bete in roate, atunci chiar nu am nimic de comentat.
    "gigi" de la 2 oricum nu-i afectat, ca lui si daca i se da pe gratis tot de pe torente si le ia.

  12. #352 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu inteleg cum s-au gandit Sony sa renunute la CPU proprietar si sa treaca pe ceva comun, ma mir. GPU e alta poveste dar la CPU nu ma asteptam.

  13. #353 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Pentru ca nu a avut succes printre developeri, doar o mana de developeri first party au avut ambitia sa invete sa se foloseasca de toate puterea "ascunsa" a exoticului Cell Broadband Engine. Ca dovada ai primii ani din viata PS3'ului in care Sony a pierdut bani prin toate orificiile din cauza costurilor ridicate de productie si pretului exagerat a consolei, jocuri multiplatform inferioare si companii gen Valve care foarte foarte greu si tarziu si-au dat seama ca pierd 50% din piata daca nu incep de dezvolte si pt. PS3.

    Eu consider ca Sony face un pas in directia buna acceptand o arhitectura mai traditionala pentru urmatoarea generatie de Playstation desi ma intristeaza ideea ca nu va mai fi o consola iesita din comun. Cred ca tehnologiile din PS3 (Cell, Blu-Ray etc.) au fost prea avangardiste (a.k.a. ahead of their time) pentru 2006 si lumea nu le-a acceptat din cauza asta decat mai tarziu.

  14. #354 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca aceste specificatii hardware sunt adevarate nu cred ca urmatoarea generatie de console va fi foarte interesanta. Sa fim seriosi GPU-ul respectiv abia duce medium details in 1080P, ar fi o evolutie, dar nu una foarte mare. Si, din pacate, este a doua sursa care vorbeste despre 6670 pentru urmatoarea generatie (o data in Xbox, acum in PS).

  15. #355 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    poate o sa aiba la baza GPU-ul ala dar sunt convins ca o sa fie modificat si adaptat. Nu inseamna ca o sa fie echivalent cu cel de pe PC.

  16. #356 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Un GPU slab, chiar si modificat, ramane un GPU slab. Daca nu ma insel 7670 este un rebranding al 6670, care nu e chiar o placa de top. Oricate customizari ar face nu cred ca o vor aduce la nivelul 7950/7970, nici macar 7870/7850, deci tot o placa slaba ramane.

  17. #357 SP
    Junior Member FcUcv's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Un GPU slab, chiar si modificat, ramane un GPU slab. Daca nu ma insel 7670 este un rebranding al 6670, care nu e chiar o placa de top. Oricate customizari ar face nu cred ca o vor aduce la nivelul 7950/7970, nici macar 7870/7850, deci tot o placa slaba ramane.
    ai dreptate !

  18. #358 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    RSX din PS3 are la baza un GeForce 7800, care la standardele de azi este un GPU varza DAR uite ca poate duce in spate jcuri precum Uncharted 3 (intradear in simbioza cu Cell dar tot GPU'ul duce greul). Pe un PC nu ar face fata insa pe console este cu totul alta poveste, este optimizat, nu ai dezavantajul driverlor etc.

    Un 7670 (6670) este la standardele de azi un GPU respectabil (pe PC), de aprox. 4 ori mai performant decat 7800 (potrivit punctajelor PassMark) ceea ce ma face sa cred ca pe o consola, optimizat, se va descurca mai mult decat suficient pentru ani buni (sincer cred ca de acum incolo generatiile de console vor fi mai scurte dacat cele in trecut, doar dupa cum evolueaza tehnica in ultimii ani).

    Ideea e sa accepti ca o consola nu va putea concura, cel putin la nivel grafic, cu un PC cu o placa video high-end. Cei care nu pot accepta asta de aia au PC si il upgradeaza an de an. Cei care vor sa faca o investitie initiala muuuuult mai mica intr-un device de gaming (decat un gaming PC) si pe care sa se poata juca toate jocurile care vor aparea in urmatorii 5-10 ani, isi iau o consola. Avantaje - dezavantaje.

  19. #359 SP
    Senior Member mark's Avatar
    O sa fiu curios sa vad la anul cata lume va cumpara PS4 sau XBOX720 daca acestea vor functiona exclusiv cu internet.

  20. #360 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    O sa fiu curios sa vad la anul cata lume va cumpara PS4 sau XBOX720 daca acestea vor functiona exclusiv cu internet.
    Parerea mea...putin probabil. in North America 78% din populatie are acces la internet, in Europa 61%, in Asia 26% (iar la nivel global putin sub 33%). Daca as face o media doar intre cele 3 piete principale mentionate mai sus, logica mea mi-ar spune sa nu exclud din start ~50% din potentialii consumatori.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 903 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 518 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4289 Last Post: 13-06-2024, 10:18
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts