Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 194 of 903 FirstFirst ... 94 144 184 192 193 194 195 196 204 244 294 694 ... LastLast
Results 3,861 to 3,880 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #3861 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    A testat cineva? Merge platit cu paypal de la noi din tara?

  2. #3862 SP
    Member cipvas's Avatar
    Am incercat eu acuma pe contul de USA si UK. Nu merge.

    Scuze..am incercat de pe pagina de web, nu direct din consola. Nu citisem cu atentie stirea.

  3. #3863 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Ce am vazut eu acum pe FB...

    Noul PlayStation 4 va veni insotit si de un controler nou. Se numeste DualShock 4, este dezvoltat impreuna cu inginerii de la Santa Monica Studios si are multe imbunatatiri fata de predecesorul sau. Va lasam sa va convingeti singuri din video-ul de mai jos.

    Playstation 4 este disponibil la precomanda aici: MEDIA GALAXY | Console - Playstation 4 - Gaming si in magazinele Media Galaxy din 29 noiembrie.
    http://www.facebook.com/MediaGalaxy/...56581334357184

    EDIT : Nu luati informatia asta ca sigur,poate ca persoana care se ocupa de pagina nu stie daca vor avea pe stoc.

    Data lansarii este estimativa.
    EDIT 2 : WTF?!?! Au si sters postul...

  4. #3864 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Din ce știam eu media Galaxy = altex nu?

  5. #3865 SP
    Member cipvas's Avatar
    Da.

  6. #3866 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    WTF?!?! Au si sters postul...
    Il reposteaza cu data corecta de "2014, al saptelea stoc"

  7. #3867 SP
    Senior Member Tekken's Avatar



  8. #3868 SP
    Banned sickchild's Avatar
    au sters postul....Ne pare rău, această pagină nu este disponibilă

    Linkul pe care l-ai accesat nu este valid sau pagina a fost ştearsă.Dar pe pagina lor officiala apare la fel ca si pe cea de la "hAltex" 29.11.2013. In what universe is that possible?

  9. #3869 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


    haha

    PS4′s Alleged Overheating Problems: Developers Say they Don’t Exist | DualShockers

    In the last few days a couple of media outlets spread rumors abut the PS4 possibly suffering from overheating problems, and that was presented as the alleged reason why many journalists aren’t receiving review units in advance.

    The rumor seemed quite farfetched, and mostly born out of the malcontent of some that felt entitled to a free console before launch and saw that request denied, so I set out to ask those that have the best chance to actually know about possible problems: developers that have been working on the console for quite a while now.

    Meridith Braun of Digital Extremes (Warframe) let us know that the PS4 devkits the studio has used “worked as intended.” When I asked for a more specific answer, precisely if the devkits never overheated while working on them, her answer was “Correct.”

    As far as I know, the specs and cooling of the current dev kits are the same as the final retail consoles, and I never saw one getting any hotter than a PS3 or a Xbox 360. Our consoles never had problems of that sort, and if you’re talking about that picture with the red line, I never saw something like that.

    None of our devkits, either PS4 or Xbox One, had any overheating problems. We have so many and we use them so much that if there was any big issue we’d have probably noticed something, but no, they all worked and still work like a charm.

    Si in ultimul video postat de Jim Sterling ( http://www.escapistmagazine.com/vide...oak-and-Dagger ) se confirma ca "jurnalistii" erau suparati pe Sony pentru ca nu au primit console gratis pentru review si au trebuit sa mearga undeva in New York ca sa le testeze.
    Deci nicidecum probleme de incalzire, captura video sau alte lucruri care se speculau pana acum.

  10. #3870 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu vreau sa ma leg de puterea de procesare, dar serios acum... ce-au avut cu partea de conectivitate? Bluetooth 2.1 in 2014? Bluetooth 4.0 LE (Low Energy) a aparut prin 2010, si are avantaje enorme atat pe partea de bandwith, consuma mai putin curent si suporta mai multe tipuri de device-uri... Mai departe, pe partea de WiFi, avand in vedere ca vor sa stea pe "scena" cel putin 5 ani, de ce nu WiFi 802.11ac si doar n? Eu voi merge pe cablu (zic saru'mana ca nu au renuntat la gigabit) dar pentru cei doar cu WiFi va fi un adevarat chin sa downloadeze jocuri de 50GB pe standard N (si daca nu ma insel nici nu este MIMO).

    P.S. Desi au anuntat suport pentru 4K, ati vazut pe undeva prin specificatii fiind output-ul video trecut ca HDMI 2.0?
    Unele lucruri sunt minore si cred ca daca va fi o cerere atat de mare pe viitor la ce spui tu,viitoarele console PS4 slim/super slim vor beneficia de ce ai punctat acolo.

  11. #3871 SP
    Member MSlv's Avatar
    nu stiu cum se poate categorisi o asemenea declaratie...
    “There’s no maliciousness, there’s no specific reason why one’s 720p, one’s 1080p. That’s just the way the optimisation came out to. To keep a smooth frame rate we needed to be 720p on Xbox One. That being said, it is being upscaled to 1080p, so it is outputting 1080p on your TV, and for the most part the game does look really good. Some people actually think the textures look a little bit nicer maybe on Xbox than they do on PS4."
    tipul este Mark Rubin executive producer la Infinity Ward. Si motivul pentru care zice el ca unii ar afirma ca jocul arata mai bine pe x1 este un simplu filtru de sharpness. Acuma, ce-i impiedica pe devi sa introduca acelasi filtru si la ps4 daca tot e pe placul unora? Si daca e atat de buna imaginea 720p scalata la 1080p + sharpness filter de ce nu au ales acelasi lucru pentru ps4?

    Incepe sa mi se faca putin scarba de astfel de declaratii facute de oameni despre care se presupune ca au totusi habar... In 2006-2007 toti strigau ca ps3 e exagerat de scump (si era), ca pe ps3 e greu de programat (si a fost) si ca jocurile multiplatform arata invariabil mai prost fata de x360. Atunci se putea sa zici adevarul despre o consola.

    Acum, 7 ani mai tarziu, zici ca te asteapta pedeapsa capitala daca afirmi ceva impotriva consolei celor de la M$...

    abia astept sa se lanseze o data, sa vedem exact despre ce e vorba. Sunt curios cat o vor tine cu 720p=1080p

    Why is Call of Duty: Ghosts 720p on Xbox One and 1080p on PlayStation 4? - IGN

  12. #3872 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Asa sunt unii mai cretini cum sunt cei de la Infinity Ward. De exemplu cei care se ocupa de noul joc UFC pe urmatoarea generatie declara in felul urmator.

    Speaking with GamingBolt, the game’s Creative Director, Brian Hayes, said: “UFC is running at 1080p. The game sim is running at 60 FPS, but rendering at 30 FPS with motion blur.”

    “In fact, when we focus tested the two, the majority of people preferred the 30FPS experience with motion blur. So, as opposed to arbitrarily jumping back to 60 FPS for little discernible benefit, we decided to put those resources towards improving the visual presentation of the game in other ways.”
    Adica au cazut de comun acord sa faca ambele platforme la fel si nu pe unu cu 30 fps si motion blur iar pe celalalt 60 de fps fara motion blur.

  13. #3873 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am si eu o rugaminte la cei care au mai achizitionat jocuri si/sau console de pe amazon.de. Se poate sa-mi confirmati si mie (sau sa-mi infirmati) ce a zis Dant3, cum ca sa nu-mi fac griji, ca vor fi toate cele in engleza? Sau "si in engleza". Nu ma deranjeaza coperta in germana, sau manualele in germana, atata timp cat totul poate fi setat in engrish

    Thanks!

    P.S. Intreb pt. ca eu pana acum jocuri nu am luat decat de pe uk. De data asta insa doar amazon.de a avut pachetul acela super (cu 2 gamepad-uri, camera si Killzone), asa ca n-am mai stat pe ganduri.

  14. #3874 SP
    Junior Member Manael's Avatar
    Eu acum 2 ani mi-am luat un xbox 360 si 3 jocuri de pe amazon.de. Toate 4 au venit cu ambalaj/manuale/coperte in engleza.

  15. #3875 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Engleza este cat de cat folosita si in GER. asa ca poti sta linistit

  16. #3876 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    Engleza este cat de cat folosita si in GER. asa ca poti sta linistit
    Sa stii ca in magazinele din Germania 99% din jocuri (si filme for that matter) erau in germana. Nu mai vorbesc de televiziune, unde totul e dublat in germana. De-asta am intrebat, in speranta ca amazon.de e mai "special" si nu ma trezesc cu ceea ce au ei in magazine

  17. #3877 SP
    Member asari's Avatar

  18. #3878 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, in ultimii ani de pe amazon.de am luat asa pentru PS3:

    Fallout 3 CE - complet germana
    Fallout New Vegas CE - maculatura in germana, jocul in engleza
    Fifa 11 - maculatura in germana, jocul in engleza
    The Last Odyssey - maculatura in germana, jocul in engleza
    Assassin's Creed - maculatura in germana, jocul in engleza
    God of War Chains of Olympus - maculatura in germana, jocul in engleza
    Final Fantasy X13 - full germana
    Uncharted 2 - carcasa germana, jocul in engleza

    Tot ce am cumparat pentru Xbox Clasic a fost complet in germana.

  19. #3879 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oh jeez... sper sa nu ma trezesc cu PS4 si Killzone in germana
    Well, sper ca PS4 sa stie Google Translate

  20. #3880 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Ps4 nu are probleme cu incalzirea, devkiturile parca arata totusi altfel fata de varianta retail, chiar daca unii poarta ochelari pot observa usor diferentele majore intre kit si consola care se vinde pe raft, in alt post am citit ca cineva a testat Bf4 1,5 - 2 h !!!, sunt deja linistit - consola a mers 2h in load, este revolutionar. Dar de ce nu a postat acel test pentru noi, cititorii, consumatorii ? A pus respectivul mana pe consola (aveam pretentii la ceva sensori pt proc si gpu, dar ''merge si asa'' ), o piesa de 2000 ron nu e mare pierdere, sa nu uitam ca ps2 a fost cea mai vanduta consola nu din cauza puterii ci a librariei vaste de jocuri exclusive, deci nu mi dau cartea de credit catre Sony, arata frumos pe dinafara, futuristic as putea spune, meniul e simplificat fata de Xone, si cam atat. Din cele 3 console s-ar putea face una ok, puterea de la Ps4, controllerul si constructia de la Xone, exclusivele de la WiiU. Prea mult cloud, fbook si skype la nextgen, deja devine chatgen. Sunt dezamagit de Wifi, dar trebuie sa intelegeti - totul pana la bani, o pasta mai proasta la cipuri, semnal online mai slabut, merge la cumparatori, si daca nu - vad ei dupa, gandire simpla si geniala. Eu prezic ca vor apare clipuri cu Ps4 de ex.on/off, culoarea se schimba usor in albastru pe acea dunga care indica power ON, merita un promo nu ? Macar nu au pus steagul Japoniei in spate... Eu sunt curios de o singura stire de la cei care iau primii consola, MERGE SAU NU dat pe off functia de update, si vor fi si restul later cand se vor trezi cu actualizarea facuta obligat fortat, cate Ps3 s-au brickuit la update nu conteaza, pagube colaterale.
    Attached Images Attached Images devkits-ps4.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4279 Last Post: Yesterday, 21:21
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts