Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 226 of 903 FirstFirst ... 126 176 216 224 225 226 227 228 236 276 326 726 ... LastLast
Results 4,501 to 4,520 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #4501 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Eu cred ca toate problemele sunt probleme de asamblare (facuta de chinezi fortati) si nu de design. Aparaturile sunt testate la maxim inainte sa se inceapa productia in masa. Eu sper ca batch-urile pentru Europa sa fie formate din modele asamblate mai noi si trecute printr-un quality check.

  2. #4502 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Pai daca la PS3 au trecut la PS3 Slim, la PS4 vor trece la PS4 Fat.
    -Nu este cazul .
    -Nu crapa de la caldura .
    -Consuma foarte putin comparativ cu PS 3 .
    -Crapa de la soft
    -Crapa din cauza HDMI

    Poate pana vine in EU se rezolva din probleme .

  3. #4503 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu cred nimic încă sunt optimist, am o rugăminte la cei care au comandat consolă să facă un review după ce le testează în prima săptămână.

  4. #4504 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu nu cred nimic încă sunt optimist, am o rugăminte la cei care au comandat consolă să facă un review după ce le testează în prima săptămână.
    Daca imi vine pe 13 din Romania promit ca fac o recenzie corecta

  5. #4505 SP
    Junior Member Random's Avatar
    am vazut ce pe amazon.de sunt disponibile in data de 29, eu am ceva rude in germania, sa iau de acolo oare sau sa astept dupa altex?

  6. #4506 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Merita citit articolul acesta. Pune in perspectiva lucrurile care s-au intamplat spre deosebire de celelalte site-uri care
    posteaza fiecare caz nefericit pentru ca publicitatea negativa primeste mai multa atentie pe internet.

    1,000,000 PS4 Units Sold in 24 Hours Give Much Needed Perspective to Reports of Bricked Consoles | DualShockers

    ... Mind you, we can’t be sure that a problem isn’t there, but the current reports we have seen, compared with the perspective given by a million consoles sold, is definitely not nearly enough to prove or even indicate the existence of such a problem.

    A 0.4% failure rate for the launch of a new consumer electronics product is entirely acceptable. Of course it’s still extremely annoying if you’re part of that small percentage, but it’s unfortunately the nature of the electronic beast, and that’s one of the reason why we have warranties. The true test for Sony now will be on how quickly and efficiently those warranties will be fulfilled ...

    Si asa s-a vandut PS4-ul in 24 de ore comparativ cu cat s-au vandut alte sisteme intr-o luna de la lansare:


  7. #4507 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Iar ''cireasa de pe tort'' este


    [INFO] Blinking Blue Light PS4 Issues - PlayStation® Community Forums


    Asa recent probleme din partea Ps4 ? Patch peste patch in day 1 ? raman la old gen. Imi cer scuze daca a mai fost postata problema.

  8. #4508 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Iar ''cireasa de pe tort'' este

    [INFO] Blinking Blue Light PS4 Issues - PlayStation® Community Forums

    Asa recent probleme din partea Ps4 ? Patch peste patch in day 1 ? raman la old gen.
    Hai sa nu exageram acum. Eu sunt genul urat de multi pentru ca atac si/sau apar ambele parti (atunci cand este cazul). Iar acum cred ca e cazul sa nu aruncam o intreaga generatie "next-gen" la gunoi pentru un anumit numar de cazuri. Daca am fi facut asa cand au aparut problemele la Xbox 360, probabil toti inca aveam PS2 si Xbox. Sau PS1 si... oops, Gamecube (ca Xbox nu se inventase inca)

    E pacat ce se intampla cu PS4-urile busite... dar dupa ce citesti despre chinezi studenti obligati sa lucreze la asamblarea lor, ce sa mai zici? Probabil ca sunt aceiasi care la fabricarea lui Xbox 360 erau in liceu si lipeau procesoarele cu super glue, ca pasta termica era prea scumpa...

    Vad ca pe amazon.com deja au ajuns la 1,180 cu 5 stelute si 548 cu una. Aici deja cred ca e pe principiul "love it or hate it", pentru ca nu prea vad cale de mijloc. Cati ori fi fanboys/bots... cati or avea probleme cu adevarat, cati altii or mai fi care nu au mai stat sa dea rating... probabil nu vom afla niciodata.

    Imi "pare rau" de americani... dar va readuc aminte ca eu am fost cel mai fericit cand am aflat ca in US se va lansa inaintea UE. Nu de alta, dar lasa-i pe ei sa fie beta testeri I know, i'm evil... dar stiti cum este: imi pare rau de ei, dar de mine mi se rupe sufletul. Hai cu consola perfecta pentru UE!

  9. #4509 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Pro-Tip: cu/fara Blue Line of Death sau ce nume isi are acum, cu sau fara Purple Ring of Death sau cum se va chema la XBone veti cumpara una din console mai devreme sau mai tarziu fluierand. Dar eu cred ca mai devreme.
    Putea ca procentul consolelor ,,defecte" sa fie si peste 10%, exista acel ,,las' ca nu mi se va intampla mie / o trimit la garantie" si tot o luati. Pofta de jocuri e prea mare.
    Sau o dati pe ,,nu cumpar nici una, astept generatia urmatoare"? Adica minim 3-4 an pana apare o versiune imbunatatita/mai subtire a consolei? Really? Sau e si aia cu ,,am sa ma joc pe PC de acum". Da, mult noroc cu asta, din banii pe componente luati 2 console asa, usor, ca ultimele port-uri pe PC nu prea merg pe low-spec.

  10. #4510 SP
    Admin MonkY's Avatar
    sol1d: tu iti dai seama ca unii din noi suntem atat de nebuni incat le-am cumpara si daca ar avea 90% failware rate?

  11. #4511 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai daca ai garantie, ce conteaza?

  12. #4512 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai daca ai garantie, ce conteaza?
    Inseamna ca n-ai mai trimis de mult un colet atat de voluminos si de greu via curier din Romania in UK. Eu ultima oara pentru 3 HDD-uri am platit aproape 80 EUR. Fereasca Sfantu' sa mai trimiti si prin varianta de urgenta si cu asigurare la adevarata valoare... Plus faptul ca te doare la basca de garantie cand tu esti cel mai fericit om din lume ca ti-a venit consola. Si cand colo, poc. Numai "ce conteaza" nu-ti mai vine sa zici...

  13. #4513 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aah, pai vorbim de cazul in care iei din afara tarii. Ok atunci, de acord.

    Eu am un amic cu PS3 luat din Germania prin 2008 la care a picat blocul optic. S-a dus la Sony Romania cu factura de la Saturn/Mediamarkt si in doua saptamani a primit alta consola.

    Nu vad la PS4 de ce nu ar fi la fel.

  14. #4514 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Aah, pai vorbim de cazul in care iei din afara tarii.
    Pai, noi am lua si din tarisoara noastra... dar de unde? Ca e penurie... nimeni nu stie nimic, unii scot date de lansare din burta... altii spun Decembrie... unii 2014... Chaos A.D.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am un amic cu PS3 luat din Germania prin 2008 la care a picat blocul optic. S-a dus la Sony Romania cu factura de la Saturn/Mediamarkt si in doua saptamani a primit alta consola.

    Nu vad la PS4 de ce nu ar fi la fel.
    Pai in cazul PS3-ului, in 2008 era deja lansat oficial in Romania. Normal ca i l-au rezolvat la service Sony Romania. Acum daca-l iei si te duci cu un PS4 busit la service Sony la noi, se uita aia ca la OZN-uri.

  15. #4515 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    Pai in cazul PS3-ului, in 2008 era deja lansat oficial in Romania. Normal ca i l-au rezolvat la service Sony Romania. Acum daca-l iei si te duci cu un PS4 busit la service Sony la noi, se uita aia ca la OZN-uri.
    De aia comerciantul(altex/emag/whatever) se ocupa de garantie..tu n-ai ce cauta la sony romania

  16. #4516 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Manualul complet pentru PS4

    PlayStation�4 User's Guide

  17. #4517 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    In caz ca nu stiti (sau poate ati uitat), aveti acum posibilitatea sa va asigurati ca veti avea Resogun si Contrast in momentul in care luati consola. Cred ca numai cei cu PS Plus de US pot sa faca asta acum pentru ca trebuie sa te loghezi pe site-ul lor (pe USA) si sa le dai add to cart si purchase, dupa care vor aparea in lista de downloaduri. Am avut placerea sa observ ca am si flower gratuit (pentru ca l-am cumparat pentru PS3 cand s-a lansat). In concluzie va sfatuiesc sa faceti chestia asta inainte sa se schimbe oferta.

  18. #4518 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    In caz ca nu stiti (sau poate ati uitat), aveti acum posibilitatea sa va asigurati ca veti avea Resogun si Contrast in momentul in care luati consola. Cred ca numai cei cu PS Plus de US pot sa faca asta acum pentru ca trebuie sa te loghezi pe site-ul lor (pe USA) si sa le dai add to cart si purchase, dupa care vor aparea in lista de downloaduri. Am avut placerea sa observ ca am si flower gratuit (pentru ca l-am cumparat pentru PS3 cand s-a lansat). In concluzie va sfatuiesc sa faceti chestia asta inainte sa se schimbe oferta.

    Pai stai putin, de ce sa se schimbe oferta? Am inteles ca cele doua jocuri sunt gratuite pentru toate abonamentele ps plus. Vrei sa zici ca oferta este limitată ? Daca iau consola peste un an jocurile nu mai sunt gratuite ? Ce fel de abonament este ps plus in acest caz ?

  19. #4519 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Pai stai putin, de ce sa se schimbe oferta? Am inteles ca cele doua jocuri sunt gratuite pentru toate abonamentele ps plus. Vrei sa zici ca oferta este limitată ? Daca iau consola peste un an jocurile nu mai sunt gratuite ? Ce fel de abonament este ps plus in acest caz ?
    Peste un an e posibil sa ai alte jocuri gratuite (de fapt nu e posibil, ci 99.99% vei avea altceva)... Asa a fost dintotdeauna la PS+. Intra jocuri noi, dispar altele mai vechi, si asta lunar... E un avantaj, nu e de rau asa cum se poate credea la o prima vedere.

  20. #4520 SP
    Member taz@'s Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts