Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 347 of 903 FirstFirst ... 247 297 337 345 346 347 348 349 357 397 447 847 ... LastLast
Results 6,921 to 6,940 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #6921 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu folosesc acest charger, pe care l-am luam mai demult pentru DS3: Sony PS3 controller charger reminds us what we hate about the PS3 - CNET

  2. #6922 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu conteaza daca-l pui pe charger de 1Ah sau 2Ah... el mai mult de 800mAh nu accepta. Se va incarca mai greu de pe un USB 2.0 clasic pentru simplul motiv ca acela scoate doar 450mAh.

  3. #6923 SP
    Member Kratos's Avatar
    Eu folosesc chargerul de la Apple - cel de 12W, 2.4Ah si 5V. Nu am habar cat de mult 'juice' ii da gamepadului, dar pe ceas am observat ca incarca cel mai rapid din toate cele de prin casa.

  4. #6924 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar scriam pe threadul de Xbox One, si m-am gandit ca aici ar avea mai mare importanta: La GDC 2014 m-am bucurat cand am vazut la DirectX 12 cum ne vorbeste Microsoft despre faptul ca vom putea vedea upto 2x speed improvements (pana la sfarsitul lui 2015), pe aceleasi GPU-uri (inclusiv pe Xbox One). Asta pana au venit cei de la nVidia, Intel si AMD cu OpenGL-ul ca sa arate upto 7x to 15x performance...

    Asta inseamna ca in timp, datorita strict a software-ului si a driverelor, vom putea avea un PS4 mai rapid pe partea de grafica. Un 7x upto 15x ar putea insemna chiar faptul ca exista sanse sa vedem 4K gaming... insa eu n-as visa atat de departe. Un 4x ar trebui sa asigure suficienta putere pentru VR si totul in 1080p la 60FPS. Oricum, viitorul suna bine, nu?

  5. #6925 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu conteaza daca-l pui pe charger de 1Ah sau 2Ah... el mai mult de 800mAh nu accepta. Se va incarca mai greu de pe un USB 2.0 clasic pentru simplul motiv ca acela scoate doar 450mAh.
    Posibil sa ai dreptate,insa eu cand incarc telefonul de la incarcatorul de vita(1.5 Ah fata de 0,5) sau de la ipad (2Ah) se incarca mult mai repede.ma gandeam ca se aplica acelasi principiu si la ds4.eu le incarc de la consola in stand by si nu am nevoie de altceva.e cam inutil chargerul separat ,la ps3 era ceva fiindca nu incarca cu consola stinsa.

  6. #6926 SP
    Member Buyk's Avatar
    stiti cumva DS4 la altex sunt cele revizuite ? multumesc anticipat

  7. #6927 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu am stresat la greu controller-ul si nu are absolut nicio urma de degradare.
    Am vazut pe net ca unii au sute de ore jucate si nu au nicio problema iar la altii dupa cateva ore au inceput sa se decojeasca.

    Nu cred ca au scos nicio versiune revizuita de controllere, posibil ca user-ul dinamovistu care spunea ca au scos DS4 revizuite sa fi prins o varianta ok si nu una cu probleme si de aici a tras concluzia ca ar fi ceva versiune revizuita.
    E normal ca la un produs nou lansat sa apara unele probleme, dar asta nu inseamna ca toate sunt asa.
    Eu de cand am PS4 am facut vre-o 4 update-uri la el, nu am avut nicio problema.

    Saptamana trecuta, fiind in concediu medical, m-am jucat toata saptamana, in fiecare zi, AC4 cate 7-8 ore zilnic in continuu si nu am avut absolut nicio problema cu consola sau cu DS4 (bine, in afara ca a trebuit sa incarca controller-ul de vre-o 4-5 ori ), nu s-a incalzit sa zic ca e fierbinte, nu era galagioasa, nici chiar dupa 6-7 ore de joaca nu facea zgomote cooler-ul (functiona in parametri normali, nu e mai zgomotoasa consola ca si PS3-ul phat de 40GB al meu de exemplu).
    Parerea mea e ca au fost unele loturi cu probleme, atat console PS4 cat si DS4, dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel.

  8. #6928 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am spus ca intre controllerul care a venit cu consola si cel comandat separat, materialul stickurilor este altul. Unul avea stickurile dintr-un plastic moale, celalalt din plastic mai rugos.

  9. #6929 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    PS4 Games in 2014: The Ultimate List – PlayStation.Blog

    Out Now
    Awesomenauts Assemble!
    Basement Crawl
    Dead Nation: Apocalypse Edition
    Don’t Starve: Console Edition
    Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition
    FEZ
    inFAMOUS Second Son
    Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
    Outlast
    Rayman Legends
    Stealth Inc: Ultimate Edition
    SteamWorld
    Strider
    The Lego Movie Videogame
    Thief
    Tomb Raider: Definitive Edition
    TowerFall Ascension
    Spring
    1001 Spikes
    Anomaly 2
    Bound by Flame
    CastleStorm: Definitive Edition
    Cel Damage HD
    Child of Light
    Daylight
    Divekick: Addition Edition
    Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
    Guacamelee! Super Turbo Championship Edition
    KickBeat: Special Edition
    King Oddball
    Lego The Hobbit
    Mercenary Kings
    MLB 14: The Show
    Octodad: Dadliest Catch
    Oddworld: New ‘n’ Tasty
    Pure Pool
    R.B.I. Baseball 14
    Ready to Run
    Secret Ponchos
    Sportsfriends
    Switch Galaxy Ultra
    The Amazing Spider-Man 2
    Strike Suit Zero
    The Swapper
    Titan Attacks
    Trials Fusion
    War Thunder
    Watch_Dogs
    Wolfenstein: The New Order
    Summer
    Title Publisher
    CounterSpy
    Destiny
    Final Horizon
    GALAK-Z: The Dimensional
    Helldivers
    Murdered: Soul Suspect
    OlliOlli
    Pavilion
    PixelJunk Shooter Ultimate
    Sniper Elite 3
    The Elder Scrolls Online
    The Evil Within
    Race the Sun
    Transformers: Rise of the Dark Spark
    Velocity
    Fall
    Alien: Isolation
    Dragon Age: Inquisition
    Evolve
    Hotline Miami 2: Wrong Number
    Rocketbirds 2: Evolution
    The Witness
    Winter
    Assassin’s Creed Unity
    Guns of Icarus
    Hyper Light Drifter
    Ray’s the Dead
    TBA 2014
    Assault Android Cactus
    Aztez Team
    Backgammon Blitz
    Batman: Arkham Knight
    Blast ‘Em Bunnies
    Cosmic Star Heroine
    Defense Grid 2
    Diablo III: Ultimate Evil Edition
    Driveclub
    Dying Light
    EA Sports UFC
    Energy Hook
    forma.8
    Foul Play
    Hohokum
    Home
    Hotline Miami
    Legend of Raven
    Lords of the Fallen
    Mad Max
    Middle-earth: Shadow of Mordor
    Minecraft
    N++
    NBA 2K15
    Nuclear Throne
    The Order: 1886
    Pier Solar and the Great Architects
    Planetside 2
    Putty Squad
    Road Not Taken
    Rogue Legacy
    Samurai Gunn
    Savant Ascent
    Shantae: Half-Genie Hero
    Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
    Starbound
    Super Exploding Zoo
    The Binding of Isaac: Rebirth
    The Crew
    Tom Clancy’s The Division
    Transistor
    Tropico 5
    Valiant Hearts: The Great War
    Volume
    Worms Battlegrounds
    WWE 2K15 2K

  10. #6930 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

  11. #6931 SP
    Member colossus's Avatar
    Cateva skin-uri interesante pentru PS4: Playstation 4 Cover/Skin - Brushed Copper from Slickwraps .

  12. #6932 SP
    Member Buyk's Avatar
    DualShock 4 cu garantie la cel mai bun pret l-am gasit aici la pretul de 211 ron pentru cei interesati care vor sa achizitioneze si un al doilea controler.

    Magazinul este din Galati si este doar virtual ,asadar pretul de transport in Galati este de 2 lei si in restul tarii de 16 ron si tot ajunge mai ieftin si cu taxa de 16 ron.

  13. #6933 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #6934 SP
    Member colossus's Avatar
    Zvon: PS4 va putea reda jocurile de PSone si PS2 : PS4: PSone & PS2 emulation has mixed results, disc-based backwards compatibility possible – rumour | VG247 .

    Daca va fi adevarat , sper sa mareasca odata numarul de titluri retro de pe PSN.

  15. #6935 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    stai linistit , o sa le ai pe toate prin PSplus !

  16. #6936 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Daca PS4 ar permite si rularea fisierelor multimedia, chiar m-as gandi sa-l cumpar.

  17. #6937 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar

  18. #6938 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys, luna viitoare (sau iunie cel tarziu) vreau sa achizitionez si eu in sfarsit un PS4. Vreo sugestie de unde sa-l iau? Ca la noi e umflat pretul... voi de unde l-ati luat?

  19. #6939 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Trebuie sa astepti sa apara pe stoc peste tot. Multi l-au luat de la altex, ca si mine, cu 1799, cand a aparut, in ianuarie. Intr-o luna, cred ca va fi pe stoc la majoritatea magazinelor.

  20. #6940 SP
    Member legokid220's Avatar
    Salut baieti ... ceva mai devreme am am vrut si eu sa ma uit pe ps4 live, asa cum fac mai mereu. Cand BOOOM "ERROR-CE-35225-7" Merge cam 30 de sec apoi imi apare erroare.. La toate live'urile imi face asa.
    Am zis ca e de la mine... am dat 2 restarturi. am mai mutat ruteru de net .. dar nimic.
    M-am dus si pe situ ps ca sa vad daca este erroarea asta.. sunt unii care intreaba dar fara raspuns.. cum se practica foarte des se raspunde tot cu o intrebare sau problema.
    Sper ca este ceva de la soft

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts