Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 360 of 903 FirstFirst ... 260 310 350 358 359 360 361 362 370 410 460 860 ... LastLast
Results 7,181 to 7,200 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7181 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe US nu sunt puse toate in aceeaşi zi, doar pe UK

  2. #7182 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Am inteles. Mersi

  3. #7183 SP
    Member broco's Avatar
    nu stiu daca ati jucat Metal Slug? care era o capodopera de joc in vremurile de demult, insa tampitii astia au facut mercenary kings acest remake cu grafica de minecraft, din trailer-ul de pe youtube arata bine, dar cand m-am pus azi sa-l joc era sa vomit.

  4. #7184 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Conform PS4 1.7: DualShock 4 Battery Life Increase by Dimming the Light Measured for All Settings | DualShockers :
    • On “Bright” setting, the controller ran from 8:48 PM to 7:47 AM the morning after, clocking 10 hours and 59 minutes of battery life.
    • On “Medium” setting, the controller started its work at 5:25 PM and ran out of juice at 5:25 AM, for a total battery life of 11 hours and 42 minutes. 50 Minutes longer than the “Bright” setting.
    • On “Dim” Settin it ran from 9:41 AM to 10:02 PM, clocking 12 hours and 21 minutes of battery life. 81 minutes longer than the “Bright” setting.
    Dupa parerea mea, e chiar bine - practic avem aproape o ora si jumatate in plus. Ma asteptam la mai putin. Btw, tineti cont ca testul s-a efectuat cu vibration pe off!

  5. #7185 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Iti dai seama cat ar tine daca pur si simplu am putea stinge acel led inutil

  6. #7186 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Conform PS4 1.7: DualShock 4 Battery Life Increase by Dimming the Light Measured for All Settings | DualShockers :
    • On “Bright” setting, the controller ran from 8:48 PM to 7:47 AM the morning after, clocking 10 hours and 59 minutes of battery life.
    • On “Medium” setting, the controller started its work at 5:25 PM and ran out of juice at 5:25 AM, for a total battery life of 11 hours and 42 minutes. 50 Minutes longer than the “Bright” setting.
    • On “Dim” Settin it ran from 9:41 AM to 10:02 PM, clocking 12 hours and 21 minutes of battery life. 81 minutes longer than the “Bright” setting.

    Dupa parerea mea, e chiar bine - practic avem aproape o ora si jumatate in plus. Ma asteptam la mai putin. Btw, tineti cont ca testul s-a efectuat cu vibration pe off!
    Eu cand am zis ca ma tine 8-10 ore bateria, unii nu ma credeau (mai ales @tudyniuz).

  7. #7187 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Eu cand am zis ca ma tine 8-10 ore bateria, unii nu ma credeau (mai ales @tudyniuz).
    Deci sa intelegem ca tu nu doar ca te joci fara vibratii (pt. ca in test e pe off), dar de fapt nici nu joci? In testul acela nu s-a jucat nimeni... doar a fost tinut ON (scrie clar acolo "the controller was left idle on the menu screen")... Ori daca in idle tine 11 ore maxim, folosindu-l in draci si cu vibratii, daca tine jumatate e mare minune. Eh, acum cu setarea "dim" o sa tina jumatate si un pic...

    P.S. A nu se intelege gresit... eu sunt super happy ca au introdus functia asta. Ba chiar cred ca-l puteau face un pic mai low.... poate la urmatorul update
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Iti dai seama cat ar tine daca pur si simplu am putea stinge acel led inutil
    Au spus foarte clar ca nu vor dezactiva complet pentru simplul motiv ca nu ai mai avea cum sa-ti dai seama daca este ON sau OFF... nu ai putea sa-ti mai dai seama care e Player 1 si Player 2 (and so on)... si nu ar mai putea fi folosit pt. debug (led-ul are diferite culori in functie de anumite probleme - cei care au devkit ar trebui sa stie mai bine ce si cum).

  8. #7188 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    am jucat si eu ieri de la 8 dimineata pana pe la 7 seara cu acelasi ds4 (deci a tinut 11 h + incarcat fata de cat tinea inainte"7-8h" , eu sunt multumit)

    ---------- Post added 05-05-2014 at 10:30 ----------

    Bineinteles vibratii on si dim. settings

  9. #7189 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Au spus foarte clar ca nu vor dezactiva complet pentru simplul motiv ca nu ai mai avea cum sa-ti dai seama daca este ON sau OFF... nu ai putea sa-ti mai dai seama care e Player 1 si Player 2 (and so on)... si nu ar mai putea fi folosit pt. debug (led-ul are diferite culori in functie de anumite probleme - cei care au devkit ar trebui sa stie mai bine ce si cum).
    Dada, ma inteles. Deci solutia celor de la Sony pentru feedback din partea unui device pe baterie a fost sa puna cel mai mare led pe care l-au putut gasi sa stea permanent aprins ca sa consume din mica baterie. Ma gandesc cate artificii din astea sunt sub carcasa.

  10. #7190 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sa moara Gibilan si neamurile lui daca inteleg ceva din share factory ala... L-am incercat ieri si m-am simtit TOTAL pierdut, habar-n-am cum sa fac nimic. Aveam eu cateva pahare de rom la bord, dar mi se pare ca nu e user friendly deloc. Voi ce parere aveti? Ati reusit sa "creati" ceva?

  11. #7191 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E destul de simplu daca ai mai folosit softuri de editare video. E la fel de simplist si limitat ca si iMovie pe un iPad, dar eu zic ca e binevenit. Meniul e putin peste mana, dar neavand un mouse pentru chestii de finete eu zic ca e o treaba buna cum l-au facut. Se misca cam greoi insa, dar poate se rezolva cu patch-uri.

  12. #7192 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci sa intelegem ca tu nu doar ca te joci fara vibratii (pt. ca in test e pe off), dar de fapt nici nu joci? In testul acela nu s-a jucat nimeni... doar a fost tinut ON (scrie clar acolo "the controller was left idle on the menu screen")... Ori daca in idle tine 11 ore maxim, folosindu-l in draci si cu vibratii, daca tine jumatate e mare minune.

    M-a tinut in jur de 10 ore fara vibratii in Tomb Raider si Killzone Shadow Fall cu casca din pachet introdusa in controller.

    Am jucat cu controllerul pana a picat de tot bateria, nu pana apare mesaj ca e low.

    Daca ma credeti, bine, daca nu, iara bine.

    Daca cautati pe acest thread e un user care zice ceva de 12 ore.

  13. #7193 SP
    Member legokid220's Avatar
    Fratilor mie imi place ledul de la controller.. ba' chiar il ador.. singura problema este din cauza bateriei, daca bateria era ok sigur nu va mai plangeati de led.

  14. #7194 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Cat timp tine o sesiune de gaming nu inteleg unde e problema ... Cine se joaca mai mult de 8h+ intro sesiune ar trebuii sa ii deranjeze ca nu au o viata sociala si nu bateria de la controller yeah i said it.

  15. #7195 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    lol !

    eu sunt multumit de baterie.
    Attached Images Attached Images a_d6cc01_1170064.jpg

  16. #7196 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate unii dintre voi cred ca ati fost mai norocosi... pt. ca eu n-am vazut niciodata 8h+... Ambele controllere tin in jur de 5, maxim 6 ore. Unul este cel din pachetul PS4 si celalalt cumparat aditional. Poate cine stie... joc eu mai "apasat". Sau poate o fi fost o serie mai proasta...
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Cat timp tine o sesiune de gaming nu inteleg unde e problema ... Cine se joaca mai mult de 8h+ intro sesiune ar trebuii sa ii deranjeze ca nu au o viata sociala si nu bateria de la controller yeah i said it.
    Daca apuc un weekend sa joc, pai ma joc... nu gluma. Mi se pare aiurea sa ma limitez pt. ca vrea Sony. Da, stiu... probabil ar trebui sa cumpar vreo 4 controllere... sau chiar 8 in caz ca vreau sa ma fac un weekend de pomina cu prietenii. Eventual sa am inca 2 de rezerva in caz ca se rupe materialul pe ele.

    Pe mine ma enerveaza maxim ca stau tot timpul cu un gamepad la incarcat... N-am patit asa ceva la PSX, PS2, PS3... Ma scuzati daca nu sunt super mega fericit ca la "next-gen" nu se mai poate... ca avem led si touchpad. E prima oara cand aud scuza asta cu "consuma mult touchpad-ul". O fi cumva smartphone si nu m-am prins.

    Eu v-am mai zis... si o sa-mi raspundeti iarasi ca sunt fanboy Microsoft... dar la faza cu autonomia la controller si-au luat o mama de bataie in ultimul hal. Nu doar ca e acelasi Bluetooth fata de WiFi Direct (higher bandwith, lower response time)... dar tin acumulatorii cate 6-10 ore fata de 3-4 saptamani la Xbox One (n-am avut niciodata suficienta rabdare sa vad cat tin exact... chiar sa ma joc o saptamana in continuu n-am reusit).

    Eh, asta e. Bucurosi le-om duce toate. Macar sa vad jocuri bune iesind gramada... sa mai uit de beleaua cu controllerul. Nu de alta, dar cam zace...

    P.S. Eu ma gandesc cu groaza la faptul ca daca acum, dupa cateva luni si de-abia tin 5-6 ore... inseamna ca dupa un an-doi or sa tina maxim 2-3 ore. Ah, dar stai... ca oricum nu rezista materialul atata timp. Deja am 2 butoane troznite. La unul mi se blocheaza R1 si la celalalt un analog o ia razna.

  17. #7197 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ok, you asked for it: Esti fanboy Microsoft!

  18. #7198 SP
    Member ovydik's Avatar
    Monky,de ce nu ai dus controllerele la garantie,au refuzat ? Ca stiu ca ziceai ca le duci si sunt curios cum reactioneaza retailerii nostri

  19. #7199 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am tot zis ca merg cu ele la garantie... dar nu m-am tinut de cuvant. Ma mai chinui momentan cu ele asa, pana imi refac bugetul si poate mai cumpar unul, sa am cu ce sa ma joc cat sunt la garantie (si pe viitor sa am unul tot timpul la incarcat, just in case). Ma gandesc cu groaza ca vor sta vreo luna pe la ei... timp in care eu ce fac?

    In plus, cunoscand cum se procedeaza pe la noi pe la service-uri, la cel cu materialul busit aproape sigur imi vor spune ca "e vina clientului"...

  20. #7200 SP
    Member ovydik's Avatar
    Stiu ca in .ro service-ul sony este NOD,la care eu am intors un ds3 destul de zgariat care nu se mai aprindea si in aprox o sapt am primit prin curier altul nou.iar cu vina clientului ii lovesti cu declaratia sony ca va schimba ds4-urile cu problema asta si cu anpc-ul,desi cred ca se va rezolva.la mine s-a luat doar "pielita" de pe stickul din stanga,credeam ca se va agrava repede si o sa ma duc peste ei dar uite ca a trecut ceva timp si nu s-au mai deteriorat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts