Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 361 of 903 FirstFirst ... 261 311 351 359 360 361 362 363 371 411 461 861 ... LastLast
Results 7,201 to 7,220 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7201 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    P.S. Eu ma gandesc cu groaza la faptul ca daca acum, dupa cateva luni si de-abia tin 5-6 ore... inseamna ca dupa un an-doi or sa tina maxim 2-3 ore. Ah, dar stai... ca oricum nu rezista materialul atata timp. Deja am 2 butoane troznite. La unul mi se blocheaza R1 si la celalalt un analog o ia razna.
    R1 il poti repara extrem de usor, dureaza maxim 2 minute:


    In rest, eu nu inteleg cum unii dintre voi reusiti sa stati mai mult de 4-6 ore in fata televizorului pentru o sesiune de gaming. Dar na, poate am imbatranit eu...

  2. #7202 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @MonkY Poti sa explici mai concis problema cu analogul? Al meu DS4 ia razna doar in KZSF.

    Cateodata merge,cateodata cand misc analogul drept parca m-as uita la podea,se blocheaza in jos...

    Am jucat alte jocuri fara probleme,dar KZSF aproape ca nu pot juca (mai mult ma chinui asa).

  3. #7203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by luciteck View Post
    R1 il poti repara extrem de usor, dureaza maxim 2 minute:]
    Merci... i'll give it a try. Desi daca fac asta, adio garantie... corect?
    Quote Originally Posted by luciteck View Post
    In rest, eu nu inteleg cum unii dintre voi reusiti sa stati mai mult de 4-6 ore in fata televizorului pentru o sesiune de gaming. Dar na, poate am imbatranit eu...
    Ai imbatranit... mi-e dor de vremurile in care stateam cate 2-3 zile lipit de TV. Sau de weekend-urile cu prietenii in care adormeam cu controllerele in mana... Acum majoritatea au copiii, motoare, rate la case... nu prea mai dai de ei...
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    @MonkY Poti sa explici mai concis problema cu analogul? Al meu DS4 ia razna doar in KZSF.
    Are momente cand sare pur si simplu... ma gandesc ca o fi vreun contact aiurea or something. La mine nu face asta in KZ, pt. ca nu joc KZ...

  4. #7204 SP
    Member luciteck's Avatar
    Nu pierzi garantia, stai linistit, butonul iese f usor, trebuie doar curatat putin inauntru, nu se vede ca a fost scos deloc.

  5. #7205 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Demo-uri dinastea gen Call Of Duty Multiplater Demo mai vreau Oare cu ce ocazie ni l-a dat?

  6. #7206 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    chiar , am vazut cativa ca il jucau , dar..eu nu l-am gasit..mai este de actualitate ?!

    sau era valabil pe conturile US

  7. #7207 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Nu mai este adica il gasesti in store dar degeaba ca nu mai ai ce face cu el Pana ieri la ora 20 a fost

  8. #7208 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    pe us sunt cateva demo -uri

  9. #7209 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Nu inteleg chestia cu Season Pass daca iau Call Of Duty Ghost Season Pass o sa pot sa joc jocul sau am nevoie jocul in sine?

    Poate e ceva super simplu pentru unii da eu nu inteleg

  10. #7210 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Season pass-urile reprezinta abonamente la DLC pentru jocul respectiv. Deci da, ai nevoie de jocul de baza pentru a accesa continutul aditional din Season Pass

  11. #7211 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Season pass-urile reprezinta abonamente la DLC pentru jocul respectiv. Deci da, ai nevoie de jocul de baza pentru a accesa continutul aditional din Season Pass
    Am inteles acuma multumesc mult


    Jocurile de pe US parca sunt mai scumpe decat cele de pe UK sau mi se pare mie?

  12. #7212 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ti se pare, un joc pe US e 60$(aprox 200 lei), pe UK vreo 50£(275 lei)

  13. #7213 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Rumor: Sony E3 Conference Details Leaked: Uncharted, The Order, Guerrilla, Media Molecule and Much More | DualShockers

    Uncharted PS4 3 Minute Trailer showcasing ”In-engine” footage interspersed with gameplay segments. Visuals are supposedly unprecedented and set a benchmark for console graphics. Summer 2015 release date. It looks absolutely stellar. Features tropical setting and differing time periods with Nate/Francis.

    Media Molecule’s new title will be a landmark title for Morpheus. 3D world building, beautiful, quirky visuals.Extremely creative and fun. Possibly related to the ”Entwined” trademark filed last week by SCE (not sure). Late 2015.

    Gran Turismo 6 is coming to PS4 as 1080p 60FPS repackaged title in the vein of Gran Turismo 7: Prologue. Stunning visuals, extra features (social connectivity, new tracks, dlc etc). Coming mid-late 2015.

    God of War 4 teaser will be present – will be CG with snippets of in-engine footage. A little early for reveal, but is designed to offset negativity surrounding canceled new IP and generate excitement – also to partially offset CG announce of Gears of War at Microsoft presser. Late 2015. Date wont be announced.

    Kill Strain trademark is related to Syphon Filter reboot for PS4. Sony Bend working on revamping the franchise. Stealth, beautiful visuals and a possible Winter 2014 title. Bend finally getting to join the big boys.

    Wipeout is also making the transition to PS4. Source is unsure of who is developing it, but hints that it could be Sony London, Evolution, or Firesprite.

    Quantic Dream has a trailer prepared – unsure whether it is penciled in for Gamescom or E3. Sony will be watching Microsoft’s presser earlier in the day to gauge whether additional titles will need to be slotted in to dampen hype. Expect Dark Sorcerer- like visuals in real time. Off-topic, but still relevant – they are close to deal to become a Worldwide Studios developer, along with Ready At Dawn.

    Speaking of Ready At Dawn, The Order:1886 will get a stage demo. Big title for Fall 2014. Sony is expecting great things from said title – franchise hopes rest on its performance.

    Ninja Theory working on a PS4 exclusive – possible Heavenly Sword sequel which was shelved a number of years ago. Quite far into development.

    Sony London will be at E3. First AAA title in many years. 3rd person title. Gorgeous. They’re back with a bang,

    Guerrilla Games bringing their RPG to E3. Provocative setting – very interesting. Insane visuals as usual. A good reaction to the title is expected. Will please the hardcore.

    Sucker Punch busy at work on an inFAMOUS: Second Son DLC. Really cool. New powers. Possible new setting. E3 debut.

    Sony Japan Studios debuting two, maybe even three titles. Project Beast – spiritual successor to Demon Souls. The other is The Last Guardian. Retooled for PS4, possible Winter 2014 title. The Other title is shrouded in secrecy.

    Evolution will give Driveclub some time in the limelight. It’s shaping up to be incredible with jaw-dropping visuals. Demo release will be timed with the press conference.

  14. #7214 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ^^^
    Attached Images Attached Images 7455984.jpg

  15. #7215 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Daca e adevarat doar si 50% din ce scrie mai sus, E3 din acest an va fi grandios... Vad ca depinde intr-un fel de ce anunta si MS

  16. #7216 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Multa lume zice ca nu e adevarat. Intr-adevar pare prea frumos...toate visele scrise in cateva randuri

  17. #7217 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Pentru toti posesorii de Ps4, e bine de stiut


    http://psx-scene.com/forums/content/caution-do-not-buy-ps4-driveclub-ps-edition-you-do-not-own-after-purchased-4403/


    Reiese un lucru foarte simplu, esti membru Ps+ si prestezi banuti - devii prietenul lor cel mai bun, daca nu....lucrurile pot lua o nuanta inchisa, de exemplu ceva jocuri cumparate pot sa nu mai ruleze, aka azi sunt maine nu mai sunt, ''alba neagra'' in stilul fin al marilor producatori.

    Sfatul meu - cumparati jocurile retail, le puteti vinde, le puteti dona samd, ai luat discul fizic - DETII JOCUL 100%. Unde este libertatea de care vorbea acum 1 an Jack T. ? Tinta lor ramane conexiunea nonstop la internet pentru a controla consola, ''restu e apa de ploaie''. Acum incep sa mai arunce ceva reduceri, gen Steam, nu au incotro, e taisul dublu al sabiei cu vanzarile digitale.

    La E3 o sa vedem 75% socializare in gaming, cat de frumos este sa uploadezi jocuri pe ytube, casca VR - o noua revolutie in gaming (ei lunar viseaza ca aduc ceva nou in fata concurentei), avantajele pe care le are bietul user DACA este membru Ps+, neaparat si foarte important Call of Duty next - este precum gogoasa de langa cana de cafea, Witcher 3 sigur, poate cu noroc 25% jocuri noi, exclusive, aka doar pe consola respectiva, fugar si cu ceva trailere sau gameplay, mai mult nu sperati. Pana in 2015, nu apare nici Uncharted 4, God of War sau Order, true and sad.

    Nu suport ideea sa prezinte jocurile multiplatforma pe tonul de exclusive, atata tot. Daca Cod Ghost, etc iasa si pe pc, wii u, xone - la ce se dau ei mari ca vine si pe consola Ps4 ? DLC contra cost ? nu mersi.

  18. #7218 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Chestia aia e valabila doar daca faci upgrade de la editia free care va fi oferita pe Plus la editia full a jocului Driveclub, in sensul ca nu vei mai putea accesa jocul daca iti expira Plus. E o prostie si asta, normal. Sa platesti 50 de coco si de fapt sa nu ai jocul cand vrei tu. Dar nu generalizati si creati panica si confuzie. Toate jocurile cumparate de pe store sunt ale tale sa le descarci de cate ori vrei indiferent daca ai plus sau nu.

    Iar partea cu E3, vad ca esti un mic Nostradamus axat pe gaming. Ia zi-ne, ce alte jocuri mai stii cand se lanseaza? Ca noi nu suntem asa informati.

  19. #7219 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Eu cred ca daca faci upgrade la joc cu 50$, il vei avea forever indiferent daca ai ps plus sau nu. Fara ps plus nu vei putea juca decat off-line, daca are un astfel de mod.

  20. #7220 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    O sa te rog sa citesti posturile de anul trecut, sa vezi cat de ''Nostradamus'' am fost inainte de E3, nu pot ghici 100% toate jocurile, dar din pacate vorbeste experienta de jucator, am spus ca Ds4 va fi un fiasco - ESTE o bila neagra, si la suprapret inca, vrei sa spui ca preferi aspectul futuristic cu o baterie de 5h contra unuia clasic dar fiabil ? te ajuta ledul sa omori adversarii mai rapid si eficient ? Pe mine unul, nu.

    Ca sa pun cireasa pe tort, cu riscul de a ma repeta, asa arata un devkit de Ps4 pe care lucreaza programatorii, iar noua ne-au ''aruncat'' o consola de 2-3x mai redusa in dimensiuni, nu trebuie sa fii as in hardware sa deduci problemele aparute si postate deja online.

    La Ps3 mplayerul era FREE, la Ps4 nu este, daca asta este un progres pentru utilizatori, blame me. Stiti vorba aceea, lasa ca ''merge si asa'', si uite ca merge din ce spun unii useri.
    Attached Images Attached Images devkits-ps4.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts