Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 364 of 903 FirstFirst ... 264 314 354 362 363 364 365 366 374 414 464 864 ... LastLast
Results 7,261 to 7,280 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7261 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai man linistit... ca nu te-a oprit nimeni si stii ca nici nu cenzuram. Doar ca nah, vorba lui AndRewqp, noi tocmai am primit o lista CRIMINALA de posibile jocuri la E3, si noi vorbim despre un amarat de LED, la care avem tone de optiuni sa-l masacram, sa-l vopsim, sa-l acoperim.... plus ca Sony totusi a facut ceva pt. asta si ne-a dat optiunea sa-l diminuam (and i love it)!

    Ar trebui sa discutam despre ceea ce este la inima unei console: jocurile. Ori eu sunt super curios de cum va arata noul Uncharted. La fel cum sunt extrem de curios de titlul pentru Morpheus al celor de la Media Molecule (oare vom vedea gameplay la E3?). GT6 de PS4 nu pot sa zic ca ma atrage prea tare, insa God of War 4! Jeeez... mi se ridica parul pe mana doar cand ma gandesc.

    Kill Strain si Wipeout pt. mine sunt meh... insa de-aia astept sa vad cu ce mai vine Quantic Dream. Vom avea demo din The Order: 1886, can you realize that! Nu mai zic ca in momentul in care am citit "possible Heavenly Sword sequel" eram ca in poza lui Rasko...

    Si cireasa de pe tort... vine Guerrilla cu un RPG! OMG! Plus Project Beast, The Last Guardian... si un titlu surpriza.

    Cum sa zic... viitorul suna bine. Da-l naibii de LED, ca doar n-o fi ochiul lui HAL 9000
    Attached Images Attached Images hal9000-2001_a_space_odyssey.jpg

  2. #7262 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    "I'm sorry MonkY, I'm afraid I can't do that!"

  3. #7263 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hai sa imi iau si eu cateva pietre, cateva minusuri care m-au facut sa nu cumpar consola deocamdată:

    * nu sunt jocuri care sa ma atraga, stiu ca urmează cateva titluri superbe, deci in curand o sa tai acest motiv de pe lista

    * materiale execrabile in DS4 din ce am auzit pana acum

    * acumulatorul DS4

    * eu am o colectie de cd-uri audio cu muzica preferata salvata pe PS3, pe PS4 deocamdată stiu ca nu se poate sa imi salvez colectia de muzica

    * Blu-ray 3D/DVD lipsa

    Stiu ca urmeaza cel mai probabil un update de firmware si vor adauga ce imi doresc, pana atunci mai astept. Sper totusi sa nu apara cineva care sa nu accepte si părerea mea, chiar daca au rude care lucrează pt. Sony

    Cand au anunţat consola au aratat o chestie interesanta, puteai sa ajuti un amic sa treaca intr-un joc de un nivel mai greu pt el, practic jucai pt el prin consola ta, cel putin asta am înţeles eu cand au prezentat consola. Ce se mai aude? Are cumva legătură cu serviciul Gaikai?

    PS prefer câteva tomate

  4. #7264 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post

    Cand am spus ca Ps4 nu este puternic ? sau ca nu vor rectifica usor usor din revizii ? problema de fond - iau jocul fizic ( CACI ASA VREAU EU sau altii), din ce spun unii useri MA OBLIGA SA fiu conectat la Ea sau alti producatori, asta nu inseamna DRM ON sau gresesc undeva ??
    Ai baut gaz? Nu te obliga nimeni ca pe PS4 sa te conectezi online pentru a juca offline sau pentru a juca un joc luat la second-hand. PS4 s-a lansat de o gramada de timp si nici macar atata lucru nu stii.

  5. #7265 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by SWTFU View Post
    Ai baut gaz? Nu te obliga nimeni ca pe PS4 sa te conectezi online pentru a juca offline sau pentru a juca un joc luat la second-hand. PS4 s-a lansat de o gramada de timp si nici macar atata lucru nu stii.
    Nici eu nu am putut jucat BF4 offline , in campanie . Intram in joc , apasam START si asteptam mult si bine

  6. #7266 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu am jucat campania Battlefield 4 fara patchul initial si FARA a fi conectat la net, am avut cablul ethernet scos din consola. Asa ca habar-n-am ce bolborositi acolo ca nu puteti juca singleplayer offline.

  7. #7267 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Rasko iti fac filmulet mah..daca tu vorbesti de prima instalare(60%)..poate ca merge, dar dupa ce-si face update-uri si termina de instalat multiplayer cu sincronizare cont EA , nu mai merge fara net nici SP-ul.
    N-am incercat la fifa, dar cred ca fifa merge.

  8. #7268 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Pai sony a anuntat ca nu baga nicio restricție cu privire la jocuri, la always online, la coduri de activare a jocurilor multiplayer, etc, dar ca nici nu pot obliga publisherii sa foloseasca propriile metode de drm. Faceti scandal la EA ca nu va merge jocul offline.

    De asta e naspa PS4, pt ca nu merge Battlefield offline.

  9. #7269 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cand au anunţat consola au aratat o chestie interesanta, puteai sa ajuti un amic sa treaca intr-un joc de un nivel mai greu pt el, practic jucai pt el prin consola ta, cel putin asta am înţeles eu cand au prezentat consola. Ce se mai aude? Are cumva legătură cu serviciul Gaikai?
    ^this.

  10. #7270 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Rasko iti fac filmulet mah..daca tu vorbesti de prima instalare(60%)..poate ca merge, dar dupa ce-si face update-uri si termina de instalat multiplayer cu sincronizare cont EA , nu mai merge fara net nici SP-ul.
    N-am incercat la fifa, dar cred ca fifa merge.
    Probabil EA considera ce cei care doresc sa joace singleplayer offline nu se conecteaza la net pentru a face update la patchuri and stuff. ESTE POSIBIL sa jucati Bf4 singleplayer campaign offline fara nici un fel de problema sau restrictii.

  11. #7271 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Haideti sa scriem o poezie cu titlul: "Piesfo e naspa pentru ca..." . Tudyniuz, ai tot dreptul sa fii negativist fata de consola Sony dar lasa-ne si noua dreptul de a fii negativisti fata de opinia ta, it works both ways. Controllerul nu are absolut nici o problema in afara faptului ca bateria e facuta din excremente de dinozaur. Are un feeling super cool cand il tii in mana, dupa ce am terminat inFamous Secons Son si am reluat jocurile de PS3 mana parca plangea dupa DS4. Ledul era observabil dar acum cu functia "dimm" e perfect, nu deranjeaza deloc.

    Dante, inainte sa lansezi o afirmatie despre materialele din controller mai bine incearca-l si vei fi surprins; restul observatiilor tale sunt ok dar cu siguranta vor fi rezolvate cu un update. Totusi de ce se face reclama la functiile unui produs daca acele functii o sa fie aplicate doar dupa primul sfert din viata al acestuia?

    Acum sa trecem la cel mai mare defect al consolei: LIPSA JOCURILOR DE CALITATE !!! Avem destule jocuri pentru a nu ne plictisi dar nu avem nici un joc extraordinar. Asta este singura parte care ma deranjeaza, nu am cumparat inca o consola la lansare pana acum si de acum incolo nici nu o sa mai iau fiindca a astepta macar un an dupa lansare inseamna jocuri de calitate care nu au fost trantite impreuna ci se vede munca si daruinta producatorilor.
    Un alt aspect foarte foarte dezamagitor in legatura cu console este E3. Da, cu siguranta o sa ramanem cu erectie dupa show dar jocurile prezentate o sa vina doar dupa 1-2 ani sau o sa vina altfel precum reiese din prezentarile lor. Nu e fair si ma simt ofensat cand astept cu sufletul la gura un joc (de exemplu prima prezentare Deep Down din februarie 2013) si cand se apropie data de lansare parca arata din ce in ce mai urat, ani lumina distanta fata de impactul care l-a avut la prezentare, parca e cu totul alt joc. Nu asta ar trebui sa fie una din principalele noastre griji?

  12. #7272 SP
    Banned asperas's Avatar
    @eNNHajeL In sfarsit ai pus punctul pe "i" unde sunt jocurile pt consola noastra draga..?Avem (Killzone si Infamous hai si Knack dar ala e..) ar mai fi si alea de pe psn Resogun puncte puncte insa restu' le au si ''ceilalti''!Cum frate nu avem ce am vazut la acea prezentare celebra,aia in care a venit niponu ala cu consola acea PS4 ''NU ATINGETI ESTE FRAGIL ori A NU SE EXPUNE PREA MULT LA SOARE'' in urma careia am sufocat Amazonu' si pe altii ca ei cu preordere..!sorry de CapsLk

  13. #7273 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  14. #7274 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Un alt aspect foarte foarte dezamagitor in legatura cu console este E3. Da, cu siguranta o sa ramanem cu erectie dupa show dar jocurile prezentate o sa vina doar dupa 1-2 ani sau o sa vina altfel precum reiese din prezentarile lor. Nu e fair si ma simt ofensat cand astept cu sufletul la gura un joc (de exemplu prima prezentare Deep Down din februarie 2013) si cand se apropie data de lansare parca arata din ce in ce mai urat, ani lumina distanta fata de impactul care l-a avut la prezentare, parca e cu totul alt joc. Nu asta ar trebui sa fie una din principalele noastre griji?
    Nu plange ca ai vazut prima prezentare la Deep Down prin Februarie 2013 (adica anul trecut)... pune-te in locul meu care astept Final Fantasy Versus XIII din 2006, de cand am vazut prima prezentare. Sunt 8 ani, la naiba... a ajuns deja sa-si schimbe numele (acum e FF XV). Dar, nu cred ca ajuta cu nimic daca m-as plange. Prin urmare ma consolez cu ce apuc (hmm, ce joc de cuvinte: console = consolez ).

    Intre timp totusi, nu e totul chiar asa de negru (adica nu e ca si cand toate jocurile bune vin peste 1-2 ani). A fost Infamous... luna asta vine Wolfenstein, Bound by Flame, Watch Dogs, Transistor. Luna viitoare ar trebui sa vina Murdered: Soul Suspect, UFC... Dupa care asteptam nebuniile gen DriveClub, The Order, Destiny, The Crew, Driveclub, Uncharted, The Last of Us. Asta e... Eu zic ca e ritmul normal pt. o consola care de-abia a trecut de jumatate de an. Ba chiar as spune ca e super accelerat in special datorita arhitecturii x86. Altfel se intampla cam ca la Wii U, unde uita-te cat le ia sa faca un joc precum Bayonetta.

  15. #7275 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Tocmai asta e problema, sunt early adopter si e prima data. Din aceasta cauza am asteptari peste nivelul care exista. Cand am cumparat PS3, dupa trei ani de la lansare, pur si simplu ma scaldam in jocuri si limitarea mea a fost bugetul. Asta e, incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si ma impac cu gandul ca "the best has yet to come".

    MonkY, nu incerca sa justifici producatorii de jocuri atunci cand incearca sa promoveze agresiv jocurile iar apoi inventeaza scuze, trag de timp sau in loc de jocul promis (din orice punct de vedere) indeplinesc doar jumatate din atributii. Nu e ok, ai dreputul sa alegi daca cumperi acel joc sau nu dar daca creeaza un hype incredibil, precomenzi si toate cele atunci nu te-ai simti(t) tradat? Oricum suntem multi de multe feluri si fiecare se manifesta altfel dar mie nu-mi convine un astfel de comportament din partea unor producatori de jocuri.

  16. #7276 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh... Stii vorba aceea, nu o sa iau dupa mine pe lumea cealalta nici jocurile, nici banii dati pe jocuri, nici consolele. Sper sa ramana doar partea buna a lucrurilor, chiar daca va fi sub forma de amintiri... sau energie... sau ce Dzeu va fi (daca va fi ceva). Prin urmare nu am ajuns chiar asa la punctul in care sa ma simt tradat, inselat sau mai stiu eu ce pentru ceva atat de material. E ca atunci cand citesti o carte... pana nu o termini nu stii cat de buna e. Si dupa ce o termini, ce faci? Pastrezi lucrurile bune/interesante in minte sau te stressezi ca te-a inselat autorul si ti-a luat banii pe carte? Ca putea mai mult si te-a facut sa-ti pierzi timpul si asteptarile? Eu zic sa vedem partea plina a paharului... te-ai fi simtit mai bine daca nu se lansa PS4 nici in 2014 si l-ai fi avut in 2015 cu acelasi numar de jocuri? Eu nu!

    Ooops, se vede ca n-am dormit de prea mult timp. Sorry... Aberez

  17. #7277 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    In other neeeeeeeeews...

    Titanfall on PS4?

    Excited?

  18. #7278 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Următorul Titanfall da, asta nu

  19. #7279 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Era aproape o certitudine ca Titanfall 2 sau cum se va numi, o sa fie si pe PS4, dar aici e vorba de primul. Sunt doar zvonuri, dar ar fi interesant de vazut.

  20. #7280 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    "UPDATE: Our priority for DRIVECLUB is to enable you to play and enjoy everything it has to offer and PlayStation recognises that the prior plan for DRIVECLUB entitlement for the upgrade to the PS Plus edition was not appropriate. As a result, we have adjusted the PlayStation Plus terms for DRIVECLUB.
    Now, If you intend on downloading DRIVECLUB PlayStation Plus Edition, and upgrading to the full game experience, you will have access to the full game even if your PlayStation Plus subscription runs out."

    http://blog.eu.playstation.com/2014/...-plus-edition/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts