Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 371 of 903 FirstFirst ... 271 321 361 369 370 371 372 373 381 421 471 871 ... LastLast
Results 7,401 to 7,420 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7401 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai trebuie sa scoata si ei bani...

  2. #7402 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dupa ce MS a anuntat ca XO se va lansa in septembrie si in China, astazi Sony a anuntat ca de asemenea si PS4 va aparea pe piata chinezeasca, dar nu se stie cand anume mai exact.

    PlayStation coming to China - GameSpot

  3. #7403 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Sa vezi acum vanzari! Ei nu faceau fata la cererea din US/UE... daca mai luam si China in calcul...

  4. #7404 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa vezi acum vanzari! Ei nu faceau fata la cererea din US/UE... daca mai luam si China in calcul...
    Crezi ca cine dorea un PS in China chiar daca nu se comercializa , nu putea avea unul ? Gamerii din China cu siguranță au deja PS 4/3.

  5. #7405 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by OlBlueEyes View Post
    Crezi ca cine dorea un PS in China chiar daca nu se comercializa , nu putea avea unul ? Gamerii din China cu siguranță au deja PS 4/3.
    In caz ca nu stiai: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...r-dupa-13-ani/. Faceai inchisoare daca erai prins comercializand jocuri sau console... Deci cam nu... nu prea puteau avea unul. Si acum, este doar o anumita zona unde au voie sa vanda asa ceva... cu tone de aprobari, cenzura si alte alea.

  6. #7406 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Cred ca o sa sparg in curand controller-ul. Imi poate explica cineva de ce tine vreo 5-6 ore bateria? DS3-ul il puneam la incarcat cam o data la o saptamana, o saptamana si jumatate. DS4 - zilnic. Parca am smartphone, nu consola.

  7. #7407 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Probabil s-au gândit să mai faceţi pauză, după mine o sesiune de 5-6 ore este îndeajuns.

  8. #7408 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sincer, nu gasesc nimic deranjant in legatura cu bateria. Ok, tine mai putin, dar se încarcă foarte repede plus ca ce e asa greu in a te juca cu cablul băgat? Ati uitat toti de zilele PS2/PS1?
    Ce ma enervează in schimb e ca scartaie unul din triggere. Mai are cineva problema asta?

  9. #7409 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Sincer, nu gasesc nimic deranjant in legatura cu bateria. Ok, tine mai putin, dar se încarcă foarte repede plus ca ce e asa greu in a te juca cu cablul băgat? Ati uitat toti de zilele PS2/PS1?
    sau isi mai cumpara inca un ds4

  10. #7410 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pai da, noi gasim solutii pentru prostiile lor!
    Nu mi se pare normal sa :
    - imi cumpar un al 2-lea controller doar ca sa fiu sigur ca nu raman in pom in mijlocul jocului
    - tina bateria de 10 ori mai putin fata de un DS3, in conditiile in care au acelasi nr de butoane si doar o lumina LED in plus
    - sa ma forteze sa cumpar un charger pentru o comoditate sporita
    - si de ce nu sa cumpar un al 3-lea controller ca poate ma joc cu un amic o FIFA si nu care cumva sa ramanem vreunul dintre noi fara curent.
    - fiu nevoit sa folosesc cablul USB ca la PS2 ca de aia am ajuns in 2014 sa scapam de FIRE!

    Inca o data nu mi se pare normal sa le gasim scuze! Acceptam si inghitim dar macar sa nu le gasim scuze pt incapacitatile lor

  11. #7411 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    pai da, noi gasim solutii pentru prostiile lor!
    Nu mi se pare normal sa :
    - imi cumpar un al 2-lea controller doar ca sa fiu sigur ca nu raman in pom in mijlocul jocului
    - tina bateria de 10 ori mai putin fata de un DS3, in conditiile in care au acelasi nr de butoane si doar o lumina LED in plus
    - sa ma forteze sa cumpar un charger pentru o comoditate sporita
    - si de ce nu sa cumpar un al 3-lea controller ca poate ma joc cu un amic o FIFA si nu care cumva sa ramanem vreunul dintre noi fara curent.
    - fiu nevoit sa folosesc cablul USB ca la PS2 ca de aia am ajuns in 2014 sa scapam de FIRE!

    Inca o data nu mi se pare normal sa le gasim scuze! Acceptam si inghitim dar macar sa nu le gasim scuze pt incapacitatile lor
    Nu stiu cum e la tine dar pe mine ma tine cam 10 h incarcat si de obicei la 2-3 h de joaca mai fac o pauza si daca e sa am o liniuta il pun la incarcat iar pana revin e iar plin si nu am avut probleme sa ma lase la greu

    ---------- Post added 29-05-2014 at 11:08 ----------

    bateria e un minus mare dar nu e asa grav si oricum compenseaza cu alte + ds4 fata de ds3 (eu chiar ma simt incomod cand mai joc cu un ds3 )

  12. #7412 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    - tina bateria de 10 ori mai putin fata de un DS3, in conditiile in care au acelasi nr de butoane si doar o lumina LED in plus
    Si un touchpad

  13. #7413 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Nu stiu cum e la tine dar pe mine ma tine cam 10 h incarcat si de obicei la 2-3 h de joaca mai fac o pauza si daca e sa am o liniuta il pun la incarcat iar pana revin e iar plin si nu am avut probleme sa ma lase la greu

    ---------- Post added 29-05-2014 at 11:08 ----------



    bateria e un minus mare dar nu e asa grav si oricum compenseaza cu alte + ds4 fata de ds3 (eu chiar ma simt incomod cand mai joc cu un ds3 )
    nici eu nu am avut probleme pana acum, doar ca trebuie sa-l pun in fiecare sera la incarcat ca pe telefon, si nu pot da shutdown la consola ca nu incarca asa...trebuie lasata in standby sau sleep..etc

    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Si un touchpad
    da, e atat de inutil incat am uitat de el

  14. #7414 SP
    Member dtancu's Avatar
    Doar de curiozitate, de ce sa dai shutdown la consola? PS4 e gândit sa stea in standby.

  15. #7415 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    nici eu nu am avut probleme pana acum, doar ca trebuie sa-l pun in fiecare sera la incarcat ca pe telefon, si nu pot da shutdown la consola ca nu incarca asa...trebuie lasata in standby sau sleep..etc
    Eu il pun la TV...

  16. #7416 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Aşa îmi încarc şi eu căştile.

  17. #7417 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post

    da, e atat de inutil incat am uitat de el
    haide bre, este folosit in toate jocurile..si se pare ca touchpadul este cel mai mare consumator de baterie

  18. #7418 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @dtancu pentru ca am un copil de 2 ani si daca vede lumina pe consola apasa pe ea, o aprinde, scoate discul... Sunt nevoit sa-i dau shutdown pt ai putea scoate cablul de curent din spate.

    @Cristian2191/Se7en Fury eu asa am stricat un DS3...mi-e cam frica acum

  19. #7419 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    M-am uitat pe instrucţiuni de folosire, şi pe hîrtiuţă şi pe site, îmi recomandă orice dispozitiv cu usb, cred că este aceaşi tehnologie pt. toate, DS4, DS3 ,vita, căşti şi aşa mai departe.

  20. #7420 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Pe site-ul sony nu specifica daca poti incarca de la orice sursa de USB. Nu stiu ce sa zic, merge incarcat si cu un charger de Samsung (telefon) si de la laptop sau PC..dar nu stiu cat de safe sunt.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts