Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 376 of 903 FirstFirst ... 276 326 366 374 375 376 377 378 386 426 476 876 ... LastLast
Results 7,501 to 7,520 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7501 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Frumos
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1402371038181.jpg uploadfromtaptalk1402371047562.jpg

  2. #7502 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Cumpararea SH implica in principal lipsa garantiei si asta nu-i putin lucru la o consola inca intr-un relativ "rodaj" . De 10 ori folosita zice cel ce o vinde , in realitate cine stie ... De probat cred ca e mai greu sa te lase cel ce o vinde sa joci cateva ore sa te edifici pe deplin , practic tu bagi un disc si vezi ca merge , atata tot . In urma cu cateva zile a fost la vanzare noua in magazine la 1599 lei ( la Altex daca nu ma insel ) si e posibil sa mai fie sau ba . Tu trebuie sa decizi daca te expui sa ti se strice fara sa ai garantie dar cum s-ar zice : no risk no reward

    L.E. : Referitor la garantia pe alt nume doar cel ce a trecut prin asta stie cum e la Altex eu unul am avut probleme si cu garantie pe numele meu . Garantia asta mai mult ti se flutura prin fata dar defapt depinzi de reactiile unor indivizi ce nu stiu cum vor reactiona cand vei merge cu factura si garantia pe alt nume .
    Dar poate ca garantia e in alb la nume, nu te-ai gandit la asta? Daca e in alb la nume nu e nicio problema s-o cumpere.

  3. #7503 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    E posibil, dar factura e oricum pe alt nume .

  4. #7504 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Pana in 2015 ce dracu facem ca majoritatea jocurilor se lansează atunci

  5. #7505 SP
    Member Buyk's Avatar
    Se laseaza zic eu destule anul asta cat sa ne tina ocupati pana atunci, cel putin ce am vazut la conferinta hell yeah :X eu ma declar multumit

  6. #7506 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    E posibil, dar factura e oricum pe alt nume .
    Trebuie vazut cum se interpreteaza legea cu garantiile, daca trebuia neaparat sa se prezinte persoana care detine in acte consola sau trebuie doar sa fie prezentat produsul cu serial number-ul respectiv.

    M-am uitat pe legea garantiilor (legea 449/2003), nu-mi sariti in cap ca va iau iar cu legi, si n-am vazut sa se precizeze ceva de bon fiscal/factura. Atata timp cat pe certificatul de garantie apare firma Altex si data cumpararii produsului sau data de la care curge garantia, e arhisuficient.

    Intr-adevar, trebuie bon fiscal/factura daca se apeleaza la garantia Sony, deoarece acel document din ambalajul consolei privind garantia internationala nu se completeaza.

    Asta ca trebuie sa prezinti si bonul fiscal/factura e exact ca aia ca trebuie sa prezinti si ambalajul produsului, care nu e acoperit de garantie.

  7. #7507 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Daca garantia daca e goala, deci nesemnata si de Altex ... Eu zic ca discutia asta si-a atins finalul ca altfel intram la sectiunea stiinta si imaginatie

  8. #7508 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Pai Altex da garantie proprie la PS4, semnata, datata si stampilata.

    Din punctul meu de vedere, la Altex nu ti-ar mai trebui bonul fiscal/factura daca te prezinti cu consola la ei in service.

  9. #7509 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Mega Hype ... PS4 White Bundle .. The Order 1886 , Bloodborne, Uncharted 4 , The Last Of Us , Metal Gear V , GTA V , The Division , Rainbow Six:Siege.

  10. #7510 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Multe din titlurile de mai sus sunt fie 2015, fie multiplatform. Dar da, recunosc ca o sa avem ce sa jucam.

    PS4 White? Neah... mai repede un PlayStation TV

  11. #7511 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Bun.Sunt pe cale de a ma alatura clubului.Si ca orice n00b am ceva intrebari.Am avut pe psn un cont de US, pe care m-am jucat mai tot ce am avut.L-am dezactivat cu speranta de a-l activa pe ps4, insa dupa m-am gandit, ca de-mi voi cumpara ceva cu content in plus, nu stiu daca treaba va sta la fel ca pe ps3, dandu-i redeem pe un cont de zona respectiva, jucandu-l apoi pe toate conturile.Intrebarea ar fi daca se mai poate face chestia asta, sau voi fi nevoit sa fac unul de uk.Plus de asta chiar as vrea sa pot sa-mi iau salvarile la gta inapoi, mai ales la multiplayer unde am muncit destul pentru levelul respectiv, insa nu stiu daca se va putea recupera pe un alt cont inafara de cel pe care am jucat.Merci!!!

  12. #7512 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Dupa cum stiu un cont nu se poate dezactiva de tot,doar dezactivat de pe consola.Incearca sa intrii pe SEN Store de pe PC,daca poti,atunci doar te loghezi pe PS4 cu acel cont.

  13. #7513 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pai da, l-am dezactivat de pe consola (PS3)urmand zilele astea sa-l activez pe ps4.insa
    dupa m-am gandit, ca de-mi voi cumpara ceva cu content in plus, nu stiu daca treaba va sta la fel ca pe ps3, dandu-i redeem pe un cont de zona respectiva, jucandu-l apoi pe toate conturile.Intrebarea ar fi daca se mai poate face chestia asta, sau voi fi nevoit sa fac unul de uk pentru a juca jocul si contentul.Plus de asta chiar as vrea sa pot sa-mi iau salvarile la gta inapoi, mai ales la multiplayer unde am muncit destul pentru levelul respectiv, insa nu stiu daca se va putea recupera pe un alt cont inafara de cel pe care am jucat.
    EX:
    Iau joc Z2 SE, primesc n nebunii, dar eu vreau sa'l joc pe contul de USA(Z1) asa ca dau redeem pe contul de UK(Z2), ca sa-l joc pe contul de USA.Se mai poate face asta?

  14. #7514 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Atunci poti folosi in continuare contul de PSN.Si aferent poti sa transferi contul de GTA O (cred ca necesita aceeasi regiune ca si jocul de PS3).

  15. #7515 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pai da, l-am dezactivat de pe consola (PS3)urmand zilele astea sa-l activez pe ps4.insa

    EX:
    Iau joc Z2 SE, primesc n nebunii, dar eu vreau sa'l joc pe contul de USA(Z1) asa ca dau redeem pe contul de UK(Z2), ca sa-l joc pe contul de USA.Se mai poate face asta?
    Poate ma mai lamureste cineva, va rog?

  16. #7516 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Poate ma mai lamureste cineva, va rog?
    Un cod UK/EU se poate redeem-ui doar pe cont UK/EU.Daca dai redeem pe contul UK si ai si contul US,acel content va fi jucabil si pe contul de US.

  17. #7517 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Atat.Merci!!

  18. #7518 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu are rost sa dezactivezi PS3-ul..limita de 2 console e valabila doar in cazul consolelor din aceiasi generatie(ex: ai 1 cont pe 2 PS3-uri)..eu am cont de PS Plus share cu un prieten si am si PS4..

  19. #7519 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    ^^^ Colegul nostru a vandut deja consola PS3.

  20. #7520 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    L-am vandut...de aia l-am dezactivat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: 14-05-2024, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts