Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 397 of 903 FirstFirst ... 297 347 387 395 396 397 398 399 407 447 497 897 ... LastLast
Results 7,921 to 7,940 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #7921 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Imi pare rau pentru tine man...la mine se aude doar un subtil clank dupa care functioneaza normal.

  2. #7922 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Fără disc în ea face la fel?
    Imi cer scuze , numai cu disc face asa, fara merge normal nu se aude aprope nimic doar clanck-ul specific ...
    Ati intalnit asa ceva ?

    ---------- Post added 21-07-2014 at 19:36 ----------

    ori de cate ori bag discul face zgomotul acela , chiar daca e aprins ...

  3. #7923 SP
    Member legokid220's Avatar
    tot trebuie sa te duci cu ea la grantie.. nu e normal.

  4. #7924 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    nu cred ca-l bag in garantie , sa-mi dea banii inapoi , iau un lucru noi si imi face talente ... cine stie cat stau in garantie cu el .

  5. #7925 SP
    Member legokid220's Avatar
    ce versiune ai la consola?

  6. #7926 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    nu ma mai intereseaza frate , fac ceva pe ea ... maine o dau si gata , sunt prea suparat sa ma mai gandesc la asta ... am luat-o acum 4 zile nici preaful nu s-a asezat pe ea si deja figuri ...

  7. #7927 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @bogdan Se pare ca PS4 nu vrea sa te joci cu ea.La inceput este normal sa se aude un clank cand incepe sa roteasca discul.

    Daca zici ca este ceva mai grav atunci cere banii inapoi daca te incadrezi in cele 7 zile sau cate sunt,dar te rog nu fa flame la consola, nu toate sunt cu probleme.

  8. #7928 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Unii zici ca ati aterizat aici direct de pe hi5 sau ask.fm...

    Oamenii incearca sa te ajute, sa-ti dea un sfat, si tu faci pe zmeul pe-aici.

  9. #7929 SP
    Member Buyk's Avatar
    Daca citește discul si nu face alte figuri grave gen sa iti dea erori sau efectiv sa nu transmite semnal video catre tv sau monitor eu nu înțeleg ce tot atata panica pentru un zgomot atat timp cat ai garanție las-o pe birou sa isi facă treaba, cand o crapa de tot atunci o duci inapoi.

  10. #7930 SP
    Member legokid220's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Daca citește discul si nu face alte figuri grave gen sa iti dea erori sau efectiv sa nu transmite semnal video catre tv sau monitor eu nu înțeleg ce tot atata panica pentru un zgomot atat timp cat ai garanție las-o pe birou sa isi facă treaba, cand o crapa de tot atunci o duci inapoi.
    El nici macar nu stia daca e normal sunetul acela sau nu
    Sa presupunem ca nu-i raspundea nimeni... sau nu descopera ca asta ar fi o problema .
    Ce facea? O lasa si se juca in voie buna, exact cu este ea acum !

  11. #7931 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    Imi cer scuze , numai cu disc face asa, fara merge normal nu se aude aprope nimic doar clanck-ul specific ...
    Ati intalnit asa ceva ?

    ---------- Post added 21-07-2014 at 19:36 ----------

    ori de cate ori bag discul face zgomotul acela , chiar daca e aprins ...
    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    nu ma mai intereseaza frate , fac ceva pe ea ... maine o dau si gata , sunt prea suparat sa ma mai gandesc la asta ... am luat-o acum 4 zile nici preaful nu s-a asezat pe ea si deja figuri ...
    Initial vroiam sa-ti spun sa incerci cu alt disk in unitatea optica (e posibil sa ai vreunul zgariat sau cu probleme), dar dupa ce am vazut ca faci ceva pe ea de consola... eu zic sa o dai inapoi, iti iei banii si iti faci un PC "de moare dusmanii". Bafta!

  12. #7932 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Mda ... mi-au trecut destul de multe console prin mana si le apreciez , nu as vrea sa-mi dau varsta dar nu mai sunt un tinerel ... din pricina asta am lansat intrebarea cu zgomotul dupa parerea mea nefiind firesc si multi dintre voi mi-ati confirmat . Acum sunt persoane care imi recomanda returnarea consolei si altele care-mi spun sa o tin atata timp cat nu se intampla nimic mai grav ... de aici si frustrarea mea ca nu stiu ce sa fac .
    Si da , face asa la fiecare disc pe care il citeste doar la inceput dupa aceia functioneaza normal .

  13. #7933 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Confirm și eu că la mine nu se aud acele sunete.

  14. #7934 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe deoparte iti intelegem frustrarea (si mie mi-a venit PS4 busit... noroc ca la mine s-a rezolvat prin schimbarea HDD-ului), dar pe de alta parte suntem gameri, consolisti... nu ne apucam sa ne bagam si sa ne scoatem pentru o simpla problema (care la urma urmei nu te impiedica absolut cu nimic in jocuri). Mai intelegeam daca era consola luata dintr-o alta tara si nu aveai acces usor la garantie. Asa, te duci frumos cu ea la magazinul de unde ai achizitionat-o (sau la service Sony)... si rezolvi problema. Sa ne tii la curent daca ti-au schimbat-o sau reparat-o. Bafta!

  15. #7935 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bogdane returneaza consola si ia-ti banii înapoi. Iti iei in septembrie varianta cu Destiny sau in august cu TLOU. Ai cumparat-o online, ai timp 30 de zile.

    LE: cred ca aici gasesti detalii
    http://www.altex.ro/regulament-campa...tur-in-31-zile

  16. #7936 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Ok va multumesc pentru sfaturi si scuze pt reactiile deplasate.
    Am inaintat un mail catre Altex si urmeaza sa ma sune cei de la retur sa solutionam problema , cel mai probabil voi face asa Dant3.

    Zi buna!

  17. #7937 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu zic sa pui mana pe telefon si sa faci sesizarea de retur verbal ca daca astepti dupa ei se pot face ca uita si trec zilele in care iti poti lua banii inapoi apoi ti-o baga in service si e naspa.
    Sunetul ala nu e normal, am avut si eu PS4. Sunetul vine de la unitatea bluray care zice ca e pe duca. Cel mai probabil s-a montat o unitate optica defecta din fabrica. Asa faceau cd/dvdrom-urile mai vechi care nu mai citeau bine disc-urile si dadeau rateuri (pt cine mai stie sau a avut PC de mult mult timp).

  18. #7938 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    Am primit nr : Numarul de inregistrare al sesizarii este 526543
    Acum sper sa faca retur desi pe regulamentul altex nu se accepta retur la un produs luat la promotie ( am prins PS4 + Watch dogs la 1799 RON ) , in cazul in care nu fac retur le spun sa il bage in service daca spui ca e asa grav ...
    Oricum problema asta am vazut ca e frecventa sunt tone de sesizari cu disc drive fault pe PS4 la unii face chiar de 10 ori mai rau ca la mine .

  19. #7939 SP
    Member legokid220's Avatar
    o sa-ti raspunda maine , crede-ma. mai bine ii suni acum...

  20. #7940 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    Acum sper sa faca retur desi pe regulamentul altex nu se accepta retur la un produs luat la promotie
    Unde scrie asta, eu nu am auzit de asa ceva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts