Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 434 of 903 FirstFirst ... 334 384 424 432 433 434 435 436 444 484 534 ... LastLast
Results 8,661 to 8,680 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #8661 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Imi imaginez ca pana vor iesi jocuri 4K pe consola vom avea alta versiune de playstation.

  2. #8662 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nu stiu daca printr-un update de software consola va fi capabila sa redea eventuale jocuri 4K. pana la urma trebuie sa poata hardware-ul. cel mai probabil fie vor iesi variante upgraded ale consolei (daca se pune problema sa apara si jocurile evident), sau va trebuie sa asteptam pana la nextnextgen

  3. #8663 SP
    Member micul_'s Avatar
    Da, dar sper sa nu scoată alta versiune de PS4 pentru ca nu mi se pare corect. Adică sa mai dau iar 15 mil ca sa pot juca în 4k?

  4. #8664 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Poate ca e capabil PS4 sa ruleze jocuri 4K, dar probabil la 10 FPS.

  5. #8665 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by micul_ View Post
    Așa și când vor ieși jocuri în 4k ce facem? Asta va mai dura știu... Dar totuși...
    Consolele din generația asta nu duc jocuri 4k, vrei 4k la 400$? Doar filme si poze, sa fie jocurile 1080p @60fps si eu sunt foarte mulțumit. Daca in viitor apar câteva joculete care suporta 4k poti sa le joci si pe tv-ul actual, nu inteleg de fapt care e problema.

  6. #8666 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    durata de viata a consolei se preconizeaza 6-7 ani , 1 an a trecut aproape . in 5-6 ani cand vor fi 4K .. dar mai ales OLED in toate casele .. va iesi probabil PS5 .

    99,99% nu avem 4K .

    Ce este 4K ? un marketing infect - noi jucam 1920X1080 ( 2K ) acum si ala e 39xxX2xxx . Nu e un mare *** rezolutia probabil ca nu o sa observi nimic .

    In schimb .. OLED da - aia e marea revolutie , si acolo e calitatea ecranului care conteaza .. deci nu rezolutia .

    Si solutii ar fi pt 4K si pt PS4 , banuiesc ca update de soft .. sau un hardware atasat extern sau consola veche la schimb + bani . Se gasesc solutii ..

    Numai sa avem macar 70-80% 4K .. sau mai bine .. OLED cum avem acum LCD-uri si LED-uri in case.

  7. #8667 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Un proiector 4k adevarat costa undeva pe la 7-10k $ si la rezolutia asta sunt folosite de cinematografe... Deci sa te joci pe asa ceva nu pare tocmai practic..

    Eu am un proiector Full HD, ceea ce va doresc si voua si jocurile arata genial

    4k chiar pare o aberatie pentru uzul casnic ..

    Cat despre monitoarele 4k, alea sunt o inventie de marketing total inutila

  8. #8668 SP
    Member Duni's Avatar
    4K nu este o aberatie si nici marketing bull****, este chiar superb, iar diferenta intre FullHD si 4K o poate face si un batran de 80 ani cu dioptrii cand fundul de borcane.

    Revenind la console si jocuri, nu o sa avem prea curand jocuri 4K (cum a zis cineva mai sus, poate doar niste indie), putem vorbii de jocuri 4K abia peste 4-5 ani, moment in care PS4 va fi la finalul ciclului de viata si chiar va fi irelevant daca PS4 suporta jocuri 4K sau nu.

    Daca alegeti sa investiti in tehnologie cu gandul ca va va tine 100 de ani, ati ales gresit domeniul de investitie, tehnologia evolueaza extrem de rapid, de la o zi la alta, astfel ca ideea de a avea un dispozitiv in 2014 care sa fie la curent cu tehnologia din 2020 mi se pare complet aberanta.

    There's no future-proof technology, just get over it!

  9. #8669 SP
    Member legokid220's Avatar
    Deabi am scapat de 720p pe ps3 deabi se pot face jocuri 1080p pe ps4 si voi vorbiti de 4k ?
    Oricum.. hardware'ul ps4 nu iti permite asta ...
    pe pc iti trebuie 2 nvidia titan sa joci fluent un 4k

  10. #8670 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Consolele din generația asta nu duc jocuri 4k, vrei 4k la 400$? Doar filme si poze, sa fie jocurile 1080p @60fps si eu sunt foarte mulțumit. Daca in viitor apar câteva joculete care suporta 4k poti sa le joci si pe tv-ul actual, nu inteleg de fapt care e problema.
    Eu sunt super mulțumit de 1080p. Nu se pune problema, mai ales ca nu vreau sa investesc acum în alt TV care sa știe 4K. Tot ce vreau e ca Sony sa nu scoată o alta varianta de PS4 care sa știe 4K.

  11. #8671 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by micul_ View Post
    Tot ce vreau e ca Sony sa nu scoată o alta varianta de PS4 care sa știe 4K.
    Crezi ca cei de la Sony is tampiti sa schimbe si sa upgrade-ze hardware-ul si arhitectura proiectata pentru aceasta consola? Nu te teme de asa ceva, cand asta se va intampla consola se va numi PS5

  12. #8672 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Crezi ca cei de la Sony is tampiti sa schimbe si sa upgrade-ze hardware-ul si arhitectura proiectata pentru aceasta consola? Nu te teme de asa ceva, cand asta se va intampla consola se va numi PS5
    Așa zic și eu. Ar fi o mare greșeală și ar risca pe viitor sa piardă mult mai mult.

  13. #8673 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Salut. Am si eu o problema. Varul meu detine un PS4 cu PS+, dar de vreo luna-doua ( August/ Septembrie ) nu a mai primit niciun joc free. Am vazut ca luna asta este Velocity 2x si Sportfriends, dar lui ii apare de foarte mult timp numai FeZ si inca ceva.

  14. #8674 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

  15. #8675 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Monex View Post
    Salut. Am si eu o problema. Varul meu detine un PS4 cu PS+, dar de vreo luna-doua ( August/ Septembrie ) nu a mai primit niciun joc free. Am vazut ca luna asta este Velocity 2x si Sportfriends, dar lui ii apare de foarte mult timp numai FeZ si inca ceva.


    pai care Septembrie, ca Septembrie abia a inceput si abia de azi apar jocurile noi. Iar Fez-ul e din lista de August. in mod normal azi-maine ar trebui sa fie vizibile jocurile noi free.


    also, varul tau pe ce perioada are subscription-ul?

  16. #8676 SP
    Member legokid220's Avatar
    jocurile sunt valabile.. dar trebuiesc cautate manual.

  17. #8677 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu nu vreau 4K..vreau texturi si lighting fotorealiste, 1080p + 60fps e de ajuns pt rezolutie si nu cred ca ar fi un impediment pt ce am enumerat mai inainte.

  18. #8678 SP
    Member micul_'s Avatar
    Am terminat Killzone, primul meu joc de PS4 Desi nu îmi plac jocurile ce conțin tot felul de faze SF pot spune ca acest joc e demențial. Superb.

  19. #8679 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Demential, bine mai dar in 4k ar fi aratat mult mai bine, eu de abia astept noile console PS4 sa suporte jocuri in rezolutia asta, sau daca nu sper sa apara PS5 in 2 ani de acum in colo.

  20. #8680 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Revizia noua cu hdd de 1Tb o sa fie asa, wifi ac si acumulator mai bun la DS4. Eu astept pana anul viitor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts