Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 459 of 903 FirstFirst ... 359 409 449 457 458 459 460 461 469 509 559 ... LastLast
Results 9,161 to 9,180 of 18054

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #9161 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread cleaned! Guys, se poate sa reveniti on-topic? Adicatalea la discutii despre PS4 si nu despre nemurirea sufletului sau chestiuni filozofice?
    Multumesc!

  2. #9162 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    e doar un adevar biologic... si e chiar ceva care ma consoleaza cand ma intalnesc cu oameni cu care nu as putea avea o discutie coerenta bazata pe argumente. am fost sincer, si nu am injurat pe nimeni. inca o data... nu vad cum e comparabil, mai ales ca am fost si singurul care i-a raspuns omului la obiect. ma rog... to each, his own.

    nu cred ca te-a intrebat cineva care sunt adevarurile in care crezi tu.fraza folosita de tinemi se pare nepotrivita si jignitoare pentru cineva care spune ca nu jigneste pe cineva. nu mi se pare potrivit sa folosesti astfel de expresii pe un asemenea forum.
    hai sa dam inapoi o pagina si sa vedem care au fost raspunsurile la intrebarea pusa de PS4. luat la misto pe o pagina intreaga si pe urma va mirati ca omul s-a sictirit?! Dant3 a scris intr-un post ca ar trebui sanctionati si oamenii care instiga si sunt perfect de acord cu el!
    se pare ca multi dintre voi nu faceti diferenta intre a pune o intrebare si a milita pentru ceva, toti ati inceput sa va dati cu parerea fara sa ii raspunde-ti la intrebare. cum am mai scris intr-un post, care a fost sters, "Nu se incurajeaza discutiile de hacking console pe forum " dar se permite afisarea anunturilor " Vand consola modata " sau " Modez console " mi se pare mai mult decat ciudata astfel ce se incurajeaza sau nu pe acest forum. a nu se intelege prin acest lucru ca dau in persoanele care vand astfel de console sau in Donely dar principiul este ciudat : se face si acceptam dar nu discutam.

    @radu nu m-a deranjat ce i-ai scris in primul post ci m-a deranjat cum ai reactionat tu la ceea ce a urmat.nu este un lucru frumos si sincer remarc sagetile pe care le trimiti chiar daca tu incerci sa ii dai o alta forma.

    @Ares te rog sa-mi dai si mie exemplu de o fraza evoluata.
    Am spus ca nu e o FRAZA demna de o persoana evoluata!

    as aprecia daca nu ar mai fi sterse posturile mele.prefer dezbatere decat cenzura si nici nu cred ca instig persoanele

  3. #9163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, nu cred ca te cenzureaza nimeni, dar postările de acest gen nu au legătură cu PS4, serios acum. Nu ajungem nicăieri, o sa apara răspunsurile si o luam de la inceput...

    PS chiar dacă ai avea dreptate, nu rezolvi nimic

  4. #9164 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tempplier: sa stii ca nu are nimeni nici cea mai mica intentie de cenzura. De fapt, daca ar fi sa urasc ceva maxim pe lumea asta, ar fi cenzura. Si eu urasc cand mi se sterg posturile prin alte parti (si chiar si aici)... insa sunt total de acord ca discutiile off-topic nu fac altceva decat sa strice calitatea unui thread, si singura solutie este stergerea sau mutarea lor. In cazul de fata, nici macar n-am avut ce sa mut, pentru ca a plecat totul de la "cum fac sa piratez jocuri pe PS4" si s-a ajuns la discutii filozofice - ambele genuri nu ajuta cu nimic threadul de PS4.

    Referitor la modari, cred ca am avut discutia asta de mii de ori de-a lungul anilor. Atata timp cat modarile nu sunt ilegale, iar pirateria este, noi nu avem de ales: oprim orice discutie legata de jocuri piratate, dar lasam in pace discutiile despre modare. Chiar nu putem proceda altfel. In secunda in care se va da o lege legata de modari, chip-uri considerate ilegale and so on... eu voi fi primul care-i voi spune inclusiv lui Donely (care a ajutat enorm de-a lungul timpului acest site - de fapt fara el nici nu cred ca existam acum) ca nu se mai poate si gata.

    Si ca sa demonstrez ca modarea nu are neaparat legatura cu pirateria: am PS2 modat pentru ca am vrut pur si simplu sa-mi tin toate jocurile mele (originale) pe HDD-ul consolei. Mi-am facut backup la ele, am si disk-urile originale - nu-mi poate opri nimeni dreptul de a-mi tine o copie. La PS3 deja n-am mai facut lucrul acesta pentru ca mi se parea aiurea sa tin atata spatiu ocupat. La PS4 ar fi complet useless (din punctul meu de vedere) sa tin backup-uri de cate 40-50GB avand in vedere ca majoritatea se instaleaza aproape complet (deci fiecare joc mi-ar ocupa 80-100GB). La fel, am Xbox-ul (primul) modat pentru XBMC. Pana si iPad-ul este modat (jailbreak-uit), dar asta nu inseamna ca am vreun joc spart - ba din contra, mai dau banii si pe aplicatii din Cydia. In concluzie, modarea nu este acelasi lucru cu pirateria. Iar in cazul lui PS4, ma bucur enorm ca nu se poate moda... asa scapam de orice fel de discutie (asa cum n-ar fi trebuit sa existe nici discutia stearsa mai devreme, in care s-a ajuns la injuraturi si off-topic).

    Dar, please... hai sa revenim on-topic la PS4! Care indiferent daca ne place sau nu, este cea mai apreciata consola printre romani. Daca nu ar fi problemele legate de PSN, si micile probleme legate de calitatea materialelor folosite (in special la controllere), nu cred ca ar avea cineva ce sa-i reproseze. E si motivul pt. care la mine este "main console", oricat ar spune unii ca sunt fanboy Xbox. Desi recunosc, ca daca vor continua cu probleme aproape zilnice, nu ma poate opri nimeni sa trec pe Xbox One pt. orice e multiplatform si sa ramana PS4 doar pt. exclusivitati. De care, din cate se poate vedea, nu va duce lipsa.

  5. #9165 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Man, mi-ai sters febletea de post cu beepurile

    Oricum, pe mine m-a deranjat usurinta cu care a venit baiatul si a intrebat, nimic mai mult.

  6. #9166 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fw 2.00 e pe vineeeeee, liniște

  7. #9167 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Daca ne conectam online inainte de ora 8 putem sta pe servere nu ?

  8. #9168 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    bine ca am driveclub pt diseara ,100% offline !

    teoretic daca prinzi online joci , insa sa ai si cu cine, dar nu exista garantia ca nu vei fi deconectat.

  9. #9169 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Salut BĂIEȚI și fete,
    Recent intrat în branșa PS4 (ieri am primit cadou varianta glaciar white) vreau să-i fac un update de HDD la 1TB minim. Pe PS3 am 650 GB și e aproape plin deci nici o șansă cu doar 500 pe fratele mai mare. Am câteva întrebări:

    1. Aveți ceva recomandari de hdduri compatibile și în bugetul de 350 RON? Prefer 5400 rpm, sata2, conform specificații. Nu știu cum s-ar comporta cu unul de 7200 rpm și nu vreau sa risc. De asemenea trebuia sata2 only sau merge și cu 3?
    2. Operațiunea de update HDD e la fel de facila ca și la PS3, n-am apucat sa googleuiesc?
    3. Orice sfaturi aveți ca sa am o experienta cat mai smooth din start sunt binevenite. Menționez ca am PS+ și pe US și pe UK. Jocuri Destiny din bundle, AC IV și cod ghost cross-section varianta ps3 și cele mocca de pe plus de pana acum.
    Cheers,
    L.

  10. #9170 SP
    Admin MonkY's Avatar
    LucKos: asta este ceea ce folosesc si eu (si pe care-l recomand) - e SSHD de 5400RPM: Hard Disk Laptop Seagate THIN SSHD ST1000LM014, 1TB, 5400rpm, 64MB, SATA 3. E un pic peste bugetul tau, dar ai putea sa astepti Black Friday

    Pentru toate celelalte, cred ca gasesti raspunsuri pe http://www.consolegames.ro/forum/f11...aystation-4-a/.

  11. #9171 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Daca ne conectam online inainte de ora 8 putem sta pe servere nu ?
    In teorie da.
    [MAINTENANCE] Monday, October 13th, 2014 - PlayStation® Forums

    If you’ve signed in to the network any time since October 8th, you will be able to play games online and access partner apps such as Netflix during this maintenance period. The PlayStation Store, PlayStation Home and Account Management will not be available during this time, and users may receive a maintenance notification when attempting to access these services.

  12. #9172 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai si asta ce inseamna? Ca primim 2.0 pana pe 20 octombrie?

  13. #9173 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fw 2.0 trebuia sa se lanseze imediat dupa Driveclub, poate de aceea au probleme cu jocul. E o problema de soft nu de servere. Cel puțin asa spune Paul Rustchynsky

  14. #9174 SP
    Junior Member cata10's Avatar
    Am si eu o intrebare : ce piesa este in partea din dreapta jos a consolei , exact in spatele carcasei unde scrie PS4? A inceput sa scoata un zgomot ciudat si nu stiu ce ar putea fi?

  15. #9175 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    in partea din dreapta jos (fata-mijloc) este un fan si deasupra lui este heatsink-ul care sunt deasupra placii de baza

    cu siguranta, fan-ul (ventilatorul) este cel care face zgomot.

  16. #9176 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  17. #9177 SP
    Member vallio's Avatar
    S-a terminat mentenanta? ceva legat de firmware-ul 2.0?

  18. #9178 SP
    Member rhadoo69's Avatar
    Cand vad ce jocuri apar luna viitoare ma gandesc sa-mi sparg pusculita si sa-mi iau cateva zile libere

    November 2014 PS4 PS3 PS Vita New Releases Video Games

  19. #9179 SP
    Member gabytro's Avatar
    N am inteles de ce e in lista si motogp 14!!?
    E lansat din ianuarie din ce stiu eu

  20. #9180 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Imi puteti recomanda un monitor pentru un PS4,deoarece nu ma prea pricep asa de bine si as vrea sa imi zica cineva care stie sau care se joaca pe un monitor,daca se poate sa fie unul ieftin.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts