Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 490 of 903 FirstFirst ... 390 440 480 488 489 490 491 492 500 540 590 ... LastLast
Results 9,781 to 9,800 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #9781 SP
    Junior Member treft's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Salut

    Asta este prima oară când o aud, cu stickul de la controller sa rezolvat, problemele de soft la fel, eu personal am avut probleme cu prima consolă, am fost la altex si mi-au schimbat-o pe loc.
    Ma bucur sa aud (citesc) ca au rezolvat din probleme. In clipa de fata am Ps 3,este o diferenta mare de grafica intre cele doua Ps 3 si Ps 4? Intreb deoarece pe acest Ps 3 am peste 30 jocuri + 3 joystick-uri si vreau sa fiu sigur ca merita sa renunt la tot pentru Ps 4.

    Seara buna

    ---------- Post added 06-11-2014 at 20:35 ----------

    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Nu-i mai spuneți ca se schimba consolele în garantie ca nici ca-si mai ia
    Nu ar trebui sa fie o loterie cu aceste console si anume: sper sa am noroc sa cumpar una fara probleme, teoretic ar trebui sa fie ok toate........

    Seara buna

  2. #9782 SP
    Member denists66's Avatar
    Iti dai seama ca este diferenta destul de mare, cauta comparatii pe youtube. Daca poti, merita trecerea.

  3. #9783 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Te voi ajuta cu drag după ce înveți sa te exprimi. O sa găsești useri mai buni la suflet.
    Seară bună!

  4. #9784 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu încă mai am ps3, din păcate nu îl mai bag în seamă, diferenţa este enormă.

  5. #9785 SP
    Junior Member treft's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Te voi ajuta cu drag după ce înveți sa te exprimi. O sa găsești useri mai buni la suflet.
    Seară bună!
    Pentru useri mai buni la suflet,m-as loga la Trinitas pe forum.

    Fii mai tolerant.... cu exprimarea '' nuca ''

    Seara buna

  6. #9786 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Exprimarea lui threft cu ,,nuca" ma face sa cred ca e si actual sau fost proprietar de dacia 1310.
    Fostii proprietari stiu de ce. Ala e thumbstick mane.

  7. #9787 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    In linkul postat de ReNeGaDe nu-mi apare deloc PSN... ce trebuie sa fac?
    Treci direct la pasul urmator. La mine a functionat. Stiam ca este PSN la permisiuni dar, surpriza: cand am intrat azi pe link nu mai aparea. Am intrat in aplicatie pe PS4 si am reusit sa ma logez din prima.

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Pentru cei care aveti probleme cu logarea pe YouTube incercati pasii urmatori:

    1. Urmati linkul cat timp sunteti logati pe contul de YouTube: https://security.google.com/settings...missions?pli=1.
    2. Verificati daca apare PSN in lista de permisiuni.
    3. Revocati accesul pentru PSN.
    4. Logati-va din nou de pe PS4.

  8. #9788 SP
    Junior Member treft's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Exprimarea lui threft cu ,,nuca" ma face sa cred ca e si actual sau fost proprietar de dacia 1310.
    Fostii proprietari stiu de ce. Ala e thumbstick mane.
    Ca sa vezi nu am avut dacie 1310, am "sarit" etapa asta...dar mi-ar fi placut sa am peripetii poselorilor de dacie,cu '' nuca,jigler ''.Fostii proprietari stiu despre ce vorbersc.............

  9. #9789 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Au trecut ani de când nu am mai spus "manetă"

  10. #9790 SP
    Member valentin2007's Avatar
    What about telecomanda?

  11. #9791 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by treft View Post
    Ma bucur sa aud (citesc) ca au rezolvat din probleme. In clipa de fata am Ps 3,este o diferenta mare de grafica intre cele doua Ps 3 si Ps 4? Intreb deoarece pe acest Ps 3 am peste 30 jocuri + 3 joystick-uri si vreau sa fiu sigur ca merita sa renunt la tot pentru Ps 4.

    Seara buna


    eu cred ca da

  12. #9792 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Damn, acum chiar trebuie sa il cumpar.

  13. #9793 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Arunca un ochi pe threadul GTA 5. O sa-l cumperi sigur dupa

  14. #9794 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Diferenta nu e numai la grafica, ci si la fluiditate.. Daca generatia veche are o grafica decenta (asta la jocurile din ultimul an) la un framerate "jucabil" (de ex GTA 5), generatia noua are o grafica semnificativ mai frumoasa la un framerate foarte fluid.

  15. #9795 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @treft
    exista produse cu probleme in orice gama, iar procentual vorbind consolele ps4 care au avut hibe de la inceput, nu au insemnat o parte prea mare din totalul de console vandute.

    in primul rand e recomandat sa cumperi o consola noua (cu garantie) astfel incat daca apare vreo problema din fabricatie sa o poti schimba.

    apoi jocuri dedicate pentru ps4 care sa nu functioneze pe ps4 nu exista, nu stiu unde ai auzit/vazut asa ceva

    "nuca" de la joystick a reprezentat se pare o problema pentru anumiti utilizatori, dar majoritatea (printre care ma numar si eu) nu au patit asa ceva. eu am consola din august (3 luni) si m-am jucat pana acum cel putin 400 de ore, iar controllerele sunt intacte (e drept ca am doua).

    consola functioneaza cu orice televizor care are intrare HDMI, si chiar cu unele care nu au o astfel de intrare prin intermediul unor adaptoare.

    acum daca vrei sa folosesti ps4 pe un televizor CRT NEI din 1995 sau un CRT Samsung din 2002 s-ar putea sa ai ceva probleme, nu atat din cauza cablurilor si mufelor folosite cat din cauza rezolutiei limitate acceptata de televizoare vechi. altfel nu ar trebui sa ai probleme

    modul in care ai expus tu problemele mai sus, e destul de vag. adica, da intr-un fel sau altul e posibil ca lucrurile pe care le-ai enumerat tu sa fie adevarate pana la un punct, dar chiar si atunci cand se intampla (chestia cu televizorul spre exemplu, ptr ca aia cu jocurile de ps4 care nu merg pe ps4 e aberanta), exista un motiv pentru care a aparut o problema, motiv care nu are neaparat legatura cu consola.

  16. #9796 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by treft View Post
    Sunt unde trebuie.

    Am intrebat si speram sa ma ajuti,nu sa ma ironizezi...De aceea am intrat,sa aflu cateva lucruri inainte de a cumpara produsul in sine,cred ca aceasta este rolul unui forum si al tau ca user (sa ajuti cu sfat daca este cazul).

    Seara buna
    Îți poți cumpăra liniștit PS4, merită fiecare bănuț. Eu nu am avut probleme cu consola. Singura problemă a fost la controller cu butonul R2 care se pare ca are un defect din fabrică.
    Iar referitor la "geniul" care ți-a răspuns nu am ce sa îți zic. Cel mai bine e sa nu îl bagi în seamă.

  17. #9797 SP
    Junior Member treft's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    @treft
    modul in care ai expus tu problemele mai sus, e destul de vag. adica, da intr-un fel sau altul e posibil ca lucrurile pe care le-ai enumerat tu sa fie adevarate pana la un punct, dar chiar si atunci cand se intampla (chestia cu televizorul spre exemplu, ptr ca aia cu jocurile de ps4 care nu merg pe ps4 e aberanta), exista un motiv pentru care a aparut o problema, motiv care nu are neaparat legatura cu consola.
    Modul in care eu am prezentat acele aspecte legate de Ps 4,reprezinta ceea ce eu am gasit la o simpla cautare pe net gen: am vrut sa cumpar aceasta consola,de la niste amici am auzit ca ar avea ceva probleme. Ei si de aici am apelat la search: probleme Ps 4. Rezultatul a fost sa gasesc N-problele. Cele care mie mi-au parut foarte importante le-am enumerat mai sus. Inclusiv cea cu jocul care si mie mi s-a parut bizara...

    Problema cu tv-ul nu era ca este antic,ci pur si simplu pe un tv ok oarecare ( ca producator). Aprinzi consola si iti apare mesajul "lipsa semnal".

  18. #9798 SP
    Member gabytro's Avatar
    Si eu zic sa l cumperi linistit, e super ok; Dar intr-adevar n ar strica sa fie ori noua, ori de la cineva care mai are garantie. La inceput vroiam sa o comand din USA, dar m am gandit ca daca apar probleme..sunt bani aruncati probabil si nu mi am asumat riscul.
    Gasesti la 1100-1200 ron cu garantie. Eu am un prieten care vinde la 1100 ron sigilat (mai multe bucati) dar nu au garantie..

  19. #9799 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by treft View Post
    Modul in care eu am prezentat acele aspecte legate de Ps 4,reprezinta ceea ce eu am gasit la o simpla cautare pe net gen: am vrut sa cumpar aceasta consola,de la niste amici am auzit ca ar avea ceva probleme. Ei si de aici am apelat la search: probleme Ps 4. Rezultatul a fost sa gasesc N-problele. Cele care mie mi-au parut foarte importante le-am enumerat mai sus. Inclusiv cea cu jocul care si mie mi s-a parut bizara...

    Problema cu tv-ul nu era ca este antic,ci pur si simplu pe un tv ok oarecare ( ca producator). Aprinzi consola si iti apare mesajul "lipsa semnal".

    defecte din fabrica pot aparea cum am spus. dar ele nu caracterizeaza majoritatea produselor. failure rate-ul ps4 a fost raportat undeva pe la 1%. posibil sa mai fi scazut/crescut acest procentaj de cand a fost raportat anul trecut dupa lansare (eu cred ca a scazut), dar chiar si asa, daca ai garantie poti sta linistit.

  20. #9800 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Logic ca dacă te apuci sa cauti pe google "probleme produsul x" o sa găsești o sumedenie de rezultate pt orice produs electronic. Tot timpul cei care sunt mai guralivi pe forumuri sunt cei care au probleme. Ceilalți stau si se joaca.

    Eu unul am consola din 31 ianuarie. Probleme 0. Jocuri sa nu funcționeze n-am întâlnit, e o aberație. "Nuca" e ca în prima zi. De incalzit nu se încălzește exagerat, zgomot nu face. Pe un televizor cu HDMI e imposibil sa nu funcționeze. Daca se întâmplă asta sigur e de la cablul HDMI sau din cauza utilizatorului. E drept ca la lansare in toamna au fost unele bucăți cu o problema la mufa HDMI (nu intra de tot in consola), dar se rezolva rapid si oricum de atunci nu am mai auzit pe nimeni cu problema asta. Pe când s-a lansat la noi în țară erau rezolvate majoritatea problemelor despre care ai citit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts